Bayern – Hoffenheim 5:2 (kon.) | Dortmund – Freiburg 2:2 (kon.) | RB Lipsko – Hamburg 1:1 (kon.)
Kolín nad Rýnem – Augsburg 1:1 (kon.) | Stuttgart – Schalke 0:2 (kon.) | W. Brémy – Hertha 0:0 (kon.)
Bayern Mnichov
5:2 (2:2)
TSG 1899 Hoffenheim
Sobota 27.01.2018, 15:30 • Allianz Arena, München • Německá Bundesliga • 20. kolo

To je ode mne vše, přeji Vám krásný zbytek sobotního odpoledne a u dalších přenosů nashledanou. (17:25:16)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 11:4. Střely mimo: 9:0. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 8:19.

Máme tu konec! Jednoznačný výsledek dnešního utkání se zrodil zvláště ve 2. půli. V 1. poločasu Hoffenheim vzdoroval silnějšímu soupeři výborně, druhá půle však jednoznačně patřila domácím. Postupně se trefili Coman, Vidal a Wagner , kteří tak upravili skóre na 5:2. Musíme říci, že je to naprosto zasloužené vítězství Bayernu, protože jejich soupeř vůbec nezvládl hru ve 2. půli a příliš pasivním přístupem si vykoledoval pořádný příděl gólů.

90+2
    90. Sandro WAGNER - 5:2

90
    Bayern právě vstřelil branku!
    Ztráta míče ještě před polovinou hřiště se Hoffenheimu nevyplatila. Rafinha dovedl míč do vápna a poté se pokusil najít v malém vápně spoluhráče. Ačkoliv byl míč tečován Baumannem, SANDRO WAGNER byl natolik šikovný, že nasměroval balón do sítě. A je to 5:2.

87
    Utkání se dohrává, Hoffenheim se ještě snaží zmírnit porážku, nedařís e mu však dostat před bránu soupeře. Uth se pokusil přejít přes 2 protihráče individuálně, míč mu byl ale odebrán.

84
    Střídání v týmu Bayern Mnichov; odchází Joshua Kimmich a přichází Sandro Wagner.

82
    Bayern drží míč na svých kopačkách a nikam se nežene. Nemá také proč.

80
    Rafinha doslova zesměšnil svého soupeře, když si ho obhodil jak kužel na tréninku. Poté zakombinoval s Mullerem, vše ale končí nepřesným centrem, který lapil Baumann.

78
    Vidal byl ostrým skluzem sražen k zemi. Rozhodčí mu pomáhá na nohy. Místo toho by měl však žlutou kartou potrestat borce z Hoffenheimu.

77
    Střídání v týmu Bayern Mnochov; A.Robben předává kapitánskou pásku Mullerovi a odchází ze hřiště, nahrazuje ho Rafinha.

76
    Levá strana, kde úřaduje Alaba, Vidal a Coman, je o poznání aktivnější než strana Robbena a spol. i teď přišel centrovaný míč z levé strany, obrana hostů si však dobře hlídala borce v červeném.

74
    David Alaba nedokázal přihrát před bránu Hoffenheimu, naopak ještě sám tečoval míč do zámezí. Baumann vykopává.

72
    Robben přišel o balón a hosté podnikli velmi rychlou útočnou akci. Ta skončila nebezpečnou přihrávkou do malého vápna, kde musel vše zachraňovat Niklas Süle.

70
    Domácí fanoušci si začali zápas opravdu užívat. Hlasitým povzbuzováním ženou své oblíbence za dalším gólem.

68
    Hráči v modrém jakoby úplně přestali hrát. V posledních minutách domácí celek zcela jasně přehrává Hoffenheim, který není schopen udržet na pár vteřin balón.

67
    TSG 1899 Hoffenheim; odchází B.Hubner a přichází A.Kramarič.
    66. Arturo VIDAL - 4:2

66
    a je to 4:2! Robben přetáhl svůj rohový kop na zadní tyč, tam se do vzduchu vyšrouboval ARTURO VIDAL a krásnou hlavičkou zakončil k zadní tyči. Jeden z obránců ještě vyhlavičkoval míč ven z brány, rozhodčí však za pár okamžiků ukázal, že míč byl již v bráně a gól byl tak uznán.

66
    Nový muž na hřišti se ihned zapojil do útoku, z pravé strany se snažil najít Robbena, obrana však odvrací na rohový kop.

64
    Střídání v týmu Bayern Mnichov+ odchází Corentin Tolisso a přichází Thomas Müller.
    63. Kingsley COMAN - 3:2

63
    Byla jen otázka času, kdy přijde další gól Bayernu. A je to tu! Robert Lewandowski to krásně načasoval, posunul míč doleva, tam si seběhl KINGSLEY COMAN a s ledovým klidem překonává Baumanna.

32
    Rohový kop má k dispozici také Hoffenheim. Míč se zakrotil přímo na gólmana Ulreicha, ten vyráží daleko od své brány.

61
    Robert Lewandowski terčem dalšího tvrdého zákroku, rozhodčí musí klidnit emoce všech zúčastněných.

60
    Rohový kop Bayernu sice vyústil v zakončení, hlavička Boatenga byla ale velmi nepřesná.

59
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim; odchází Lukas Rupp a přichází Nadiem Amiri.

57
    Vogt zezadu sestřelil poského útočníka Bayernu, žlutá karta však nepřichází. Zákrok na kartu to ovšem byl.

56
    Kimmich dlouhý centr nasměroval do zámezí. K balónu se dostává Hoffenheim.
    54.

54
    Lewandowski s nadějné pozici střílel velmi nepřesně, poté se do míče opřel z třiceti metrů Vidal, Baumann bez problému chytá.

53
    Ulreich vykopává od své brány. Pěitce hráčů v modách je srovnaná na hranici vlastního pokutového území a Robben se pokouší vymyslet, jak se dostat za ně.

52
    Na hrací ploše je o troch více emocí, než-li by se slušelo. Hádky po sporných situacích jsou čím dál tím častější.

50
    Tak to byla zajímavá situace! Míč se po sérii přihrávek dosta ze strany do maého vápna. Následný lob přes Baumanna na poslední chvíli odvrátila obrana.

49
    Hoffenheim je poměrně zatažen na vlastní polovině. Jeho aktivní napadání z 1. půle naprosto zmizelo.

48
    Bayern se od začátku 2. půle snaží tlačit svého soupeře a zvrátit výsledek na svou stranu.

46
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim; odchází Ermin Bičakčić a přichází Kevin Akpoguma.

46

Páni, to byl poločas! Reklama na útočný fotbal. Hoffenheim začal o poznání lépe, po pár minutách sice Gnabry neproměnil penaltu, z dorážky se ale prosadil Uth. O pár minut později již Gnabry skóroval, když pohlednou střelou překonal bezmocného Ulreicha. Od té doby však úřadoval Bayern Mnichov. Během 5 minut se trefil Lewandowski a Boateng.
    Myslím, že se můžeme těšit na zajímavý 2. poločas.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1
    Ještě jedna akce domácích, útočný faul však znamená odkop od brány.

45
    Nastavena bude 1 minuta.

45
    A opět borec z Polska, tentokrát pálil pár decimetrů nad břevno. Myslím, že hosté se už těší do šaten a mohou být rádi, když udrží remízový stav.
    44. Lewandowski pálí nad břevno

44
    Robert Lewandowski nádherně zpracoval vysoký centr na něj, poté se otočil a vypálil z hranice vápna. Střela nejspíše trefila ruku jednoho z obránců, ale přes phlasité protesty rozhodčí penaltu nepíská.

42
    Tak teď je to obrovský tlak a obránci Hoffenheimu nestíhají odvracet nebezpečí, které se řítí ze všech stran. Vše ukončil střelou Alaba, kterému ovšem míč příliš nesedl a o dost minul bránu.

41
    Kimmich nejprve hledal svým centrem Robbena, ale to se mu nepovedlo. poté se ke střele dostal Arturo Vidal, jeho okus na zadní tyč se mezi tři tyče nevešel.

40
    Pavel Kadeřábek, který se poměrně často dostává do soubojů s Alabou, to nyní zvládl skvěle a odebral soupeři čistým způsobem balón.
    38. Alaba těsně minul

38
    David Alaba svou slabší nohou zkusil obstřelit Baumanna. Svou střelou mířenou na zadní tyč však nerozveselil fanoušky mnochovského velkoklubu, mířila totiž pár centimetrů vedle.

37
    Rupp podruhé v krátkém časovém úseku. Niklas Süle ho ale skvěle ubránil.

36
    Rupp se zkoušel prosadit individuálně, proti přesile ale neměl šanci. míč se tak dostává až k Baumannovi.

34
    Již druhý obránce Hoffenheimu dostává žlutou kartu, to je nepříjemné. Tentokrát se jedná o Hubnera.

33
    David Alaba se ocitl na zeleném pažitu. Tento rakouský borec je velmi aktivní v dnešním utkání a jeho protějšek z Hoffenheiimu s ním má velké problémy.

31
    Sule se svým parťákem Boatengem kombinují před vlastním pokutovým územím. Následně se červení odhodlali k rychlému útoku a Kimmichovi chybělo pár centimetrů, aby usměrnil přesný centr do brány.

30
    Bayern Mnichov chce trochu uklidnit hru. Přeci jen, vstup do utkání mu hrubě nevyšel.

28
    Hoffenheim se snaží odpovědět na 2 rychlé góly soupeře a nyní svírá Bayern.
    25. Jérôme BOATENG - 2:2

25
    A máme vyrovnáno dámy a pánové! Robben předvedl své umění a krásně nacentroval do předbrankového prostoru. Tam se objevil nikým nebráněný JEROME BOATENG a hlavou posílá kulatý nesmysl za záda Baumanna.

22
    Žlutou kartu za tvrdý zákrok na Alabu dostává E.Bičakčič.
    21. Robert LEWANDOWSKI - 1:2

21
    To jsou přímo gólové hody! David Alaba to vyřešil skvěle na levé straně a dokázal dostat míč před bránu. Kimmich vypálil a ROBERT LEWANDOWSKI, který stál v trajektorii střely, tečoval balón do sítě hostů.

20
    Joshua Kimmich Poslal vysoký centr přímo do náruče Baumanna.

18
    Zatím sleduje eurčitě překvapivý průběh utkání! Domácí celek je v rozehrávce poměrně nejistý a v útoku bezzubý. Alaba se to teď snažil změnit, ale jeho přihrávka nakonec míří opět dozadu.

16
    Bayern Mnichov opět u míče, zatím se ale nedokáže prosadit.

14
    Oba hrotoví hráči hostů již mají na svém kontě gól! A to za sebou nemáme ani 15 minut utkání.
    12. Serge GNABRY - 0:2

12
    Hoffenheim právě vstřelil branku!
    Stadion ztichl! Jako blesk z čistého nebe přichází druhý gól hostů. Obrana Bayernu zblokovala pokus o průnikovou přihrávku, míč se však dostal do dobré pozice a SERGE GNABRY se nerozpakoval a střelou bez přípavy krásně trefil k bližší tyči. Ulreich vůbec nezasahoval.

11
    Kadeřábek dobře centroval do nebezpečného prostoru, obrana Bayernu odvrací.

10
    Po nepovedeném dlouhém centru vykopává Baumann. Svým odkopem však okamžitě "odevzdal" kulatý nesmysl soupeři.

9
    domácí borci drží míč na svých kopačkách a kombinačně se snaží proniknout do vápna hostů. Ti ale zatím brání velice kompaktně.

7
    Arturo Vidal byl poslán k zemi dosti nevybíravým způsobem, Bayern se dostává k balónu.

6
    Tak to je šok pro domácí. Takový vývoj čekal jen málokdo. Bayern se okamžitě vrhnul do útoku, Coman si dobře vyskočil na vysoký balón, ale jeho hlavička postrádala razanci.
    3. Mark UTH - 0:1

3

Gnabry svou penaltu neproměnil! Ulreich se skvěle vytáhl proti jeho přízemní střele. Bohužel pro domácí, míč se odrazil před bránu, kde byl nejrychlejší MARK UTH a bez problému doklepl balón do brány.

3
    Gnabry si vybral z jeho pohledu levou stranu. Střelu k tyči ovšem Ulreich skvěle zneškodnil.
    2. Penaltový zákrok Kimmicha

2
    Penalta pro Hoffenheim! To je začátek jako hrom.

2
    David Alaba vyslal 1. střelu v tomto utkání. Jeho rána z úctihodné vzdálenosti sice nepříjemně zaplavala, nicméně Baumann neměl větší problémy.

1
    Výkopu se ujmul domácí tým, který nyní kombinuje na vlastní polovině. Od začátku ale Hoffenheim velmi vysoko napadá rozehrávku svého soupeře.

1

-2
    Hráči obou týmů nám již nastupují na trávník! Bayern oblékl klasické červené dresy, Hoffenheim dnešní zápas odehraje v tmavě modrých dresech.

Česká stopa v dnešním utkání:
    Do dnešního utkání zasáhne v základní sestavě hostujícího Hoffenheimu Pavel Kadeřábek. Přejme tedy českému obránci hodně štěstí!

Který z týmů obdrží první červenou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Bayern Mnichov: Ulreich – Kimmich, J. Boateng, Süle, Alaba – Tolisso, Rudy, Arturo Vidal, Robben – Lewandowski, Coman.
    Náhradníci: Starke – Wagner, Ribéry, James Rodríguez, Bernat, Rafinha, T. Müller.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Bičakčić, Vogt, Hübner – Grillitsch, Kadeřábek, Zuber, Geiger, Rupp – Uth, Gnabry.
    Náhradníci: Stolz – N. Schulz, Amiri, Žulj, Akpoguma, Kramarić, Szalai..

Vzájemné zápasy:
    9.09.17 Hoffenheim - Bayern 2 : 0
    15.07.17 Bayern - Hoffenheim 1 : 0
    4.04.17 Hoffenheim - Bayern 1 : 0
    5.11.16 Bayern – Hoffenheim 1 : 1
    31.01.16 Bayern - Hoffenheim 2 : 0

Hoffeinheim s Bayernem hrát umí! Z posledních 5 zápasů je bilance naprosto vyrovnaná – 2 výhry, 2 prohry a 1 remíza. Povězte mi, jaký celek z německé soutěže se může takovou statistikou pochlubit?
    Pokud ale vezmeme dlouhodobější čísla, tak z posledních 20 zápasů vyhrál Bayern 12x, 6x remíza a 2x prohrál.

Ačkoliv Hoffenheim nezažívá skvělou sezónu, spíše průměrnou, drží se hostující celek stále v bojích o evropské poháry.
    Za 19 utkání nasbíral Hoffenheim 27 bodů za 7 výher, 6 remíz a stejný počet proher. Na 2. Leverkusen zktrácí pouhé 4 body, což, v kombinaci s informací, že Hoffeinheim je momentálně na 9. místě, svědčí o obrovské vyrovnanosti týmů z bundesligy a atraktivitě každého zápasu!
    Skóre 29:27 svědčí o tom, že by to chtělo buď zlepšit útok nebo zkvalitnit obranu. V posledních 5 zápasech mají hosté průměr téměř 2 inkasované branky na zápas, což je velká bída.
    Jak jsem již zmínil níže, favoritem tohoto utkání je jistě Bayern a tak hráči Hoffenheimu mohou hrát uvolněně a pokusit se o překvapení a zaskočení giganta.

Představovat tohoto giganta německého fotbalu je asi zbytečné. Jak jsme již z posledních sezón zvyklí, Bayern se vyhřívá na 1. místě Bundesligy. Navíc, díky obrovskému trápení největšího rivala z Dortmundu, mají mnichovští obrovský náskok na druhý Leverkusen a to rovných 16 bodů.
    Z 19 utkání vyhrál Bayern hned 15 duelů, ve 2 zápasech remizoval a 2x "utrpěl" prohru. Skóre 44:14 je naprosto fascinující a Bayern tak řadí mezi suverény letošní sezóny jako jsou Manchester City a Barcelona.
    Pokud tedy budeme hledat v dnešním zápase jasného favorita, je to domácí celek.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky, zvláště pak ty, kteří fandí německé kopané! Mé jméno je Martin Primus a společně se podíváme na atraktivní duel mezi Bayern Mnichov a TSG 1899 Hoffenheim.
    Výkop nám začíná v 15:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Martin Primus

Branky: 21. Lewandowski (Kimmich), 25. J. Boateng (Robben), 63. Coman (Lewandowski), 66. Arturo Vidal (Robben), 90. Wagner (Rafinha) – 3. Uth, 12. Gnabry

Karty:   22. Bičakčić (HOF), 34. Hübner (HOF)

Neproměněná penalta: 3. Gnabry (HOF), brankář Ulreich zneškodnil

Bayern Mnichov: Ulreich – Kimmich (84. Wagner), J. Boateng, Süle, Alaba – Tolisso (64. T. Müller), Rudy, Arturo Vidal, Robben (77. Rafinha) – Lewandowski, Coman.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Bičakčić (46. Akpoguma), Vogt, Hübner (67. Kramarić) – Grillitsch, Kadeřábek, Zuber, Geiger, Rupp (59. Amiri) – Uth, Gnabry.
    Náhradníci: Stolz – N. Schulz, Amiri, Žulj, Akpoguma, Kramarić, Szalai.

Rozhodčí: Manuel Grafe