Slavia – Kadaň 7:1 (kon.) | Kladno – Třebíč 5:1 (kon.) | Motor ČB – Benátky n/J 8:1 (kon.)
Přerov – Vsetín 4:3 (2:0 po s.n.) | K. Vary – Ústí n/L 5:1 (kon.) | Havířov – Prostějov 3:0 (kon.)
AZ Havířov
3:0 (3:0, 0:0, 0:0)
LHK Jestřábi Prostějov
Sobota 27.01.2018, 17:30 • Gascontrol Aréna • Chance liga • 43. kolo

59:06
    Další důležitý zákrok Růžičky, který se po rozpačitém úvodu rozchytal a byl dnes jedním ze strůjců vítězství Havířova.

58:34
    Dobrá kombinace Jestřábů skončila u Starého, který z mezikruží nechal vyniknout Růžičku.

57:37
    Domácí půjdou do čtyř, na trestnou lavici usedl právě Radek Havel za hákování. Hosté to zkusí v šesti proti čtyřem.

55:54
    Kurovský se ocitl sám před Neužilem, snažil se mu dát kotouč mezi betony, ale tuto mezírku prostějovský brankář uzemnil.

55:00
    Fantastický Růžička vyrazil nebezpečnou střelu a poté domácí vyhazují těsně vedle opuštěné branky.

53:47
    Hosté to zkouší bez brankáře, hrají tedy v pěti proti čtyřem!

53:26
    Přesilová hra Havířova netrvala dlouho, Jakub Kotala inkasuje dvě minuty za hrubost.

52:45
    Pořízek byl tvrdě naražen u mantinelu Ondřejem Miklišem, který usedl na trestnou lavici: Domácí hráč sice otřesen, ale po svých míří na střídačku.

45:01
    Nádherná akce Bednáře s Gřešem, první jmenovaný dostal přesnou přihrávku a při zakončení byl atakován obráncem, rozhodčí tento zákrok dvouminutovým trestem neocenili.

40:13
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Daniel Kurovský – 2 min., podražení).

39:45
    Hosté už podruhé dnes špatně střídají, to se jim pochopitelně nelíbí, ale rozhodčí jsou neoblomní. Trest odpyká Radek Prokeš.

38:14
    Rác odehrál kotouč v obranném pásmu ledabile a tak jeho parťák Dujsík musel zatáhnout za brzdu a inkasuje trest za držení.

36:06
    Dobrá šance Jestřábů, Růžička však na brankové čáře vytáhl skvělý zákrok.

35:46
    Krisl ve středním pásmu zastavil soupeře a zasloužil si potlesk z tribun. Rozhodčí však zákrok označil jako nedovolený a posílá domácího kapitána za katr za nedovolené bránění.

32:57
    Nyní po ráně od modré čáry zazvonila tyč za prostějovským brankářem.

31:27
    Rác na sebe navázal protihráče a přinutil ho k faulu, Ondřej Fiala tak doufá, že na trestné lavici stráví celé dvě minuty.

26:15
    Hosté hráli v šesti a jejich přesilovka je tak u konce. Trest za hráčkou lavici odpyká Tomáš Nouza.

25:09
    Také Havířov si vyzkouší hru ve třech, na trestnou lavici již usedl Kurovský za držení.

23:49
    V útočném pásmu podrazil Dudek soupeře a Prostějov dostává výhodu první přesilovky v zápase.

19:59
    V samém závěru první třetiny přidržel soupeře Havlík a Prostějov tak do druhé třetiny vstoupí ve třech.

19:46
    Další nádherná kombinace domácích, kteří naprosto rozebrali soupeře a až samotné zakončení se podařilo hostům zastavit.

18:28
    Matai byl po gólu evidentně v dobrém rozpoložení a tak se natlačil do další šance, ve které jej k zemi poslal nedovoleně Ondřej Mikliš.

17:28
    Havířov právě vstřelil branku!
    Tentokrát to Havířovu vyšlo, nejprve Neužil vyrazil střelu betony, kde si pro puk sjel JAKUB MATAI. Jeho rychlé obkroužení branky tentokrát stačilo na to, aby se puk vynořil až za hostujícím brankářem. Bez asistence

13:21
    A v Havířově je to rázem o dva góly! První velkou šanci ještě Neužil dokázal pokrýt, ale odražený puk se dostal na hůl Patrika Lužy, který ukázal chladnou hlavu a přihrávkou našel volného JANA HUDEČKA, který nezaváhal. Asistence: Patrik Luža, Jakub Kotala

11:41
    Teď to už domácím vyšlo! Po vyhraném buly přišlo nahození PATRIKA LUŽY, které nebylo nijak prudké, ale Neužil vůbec nic neviděl a kotouč se tak dostal snadno za jeho záda. Asistence: Jan Maruna

10:36
    Krislovo nahození skvěle tečoval Kotala, ale puk propadl jen pár centimetrů vedle pravé tyče. Neužil by byl v této chvíli bezmocný.

06:13
    Krásná akce Mataie s Fronkem, druhý jmenovaný si puk ukázkově posunul více do strany a stačilo jej zasunout do polo odkryté branky, Neužil však přesně do těchto míst vložil svou lapačku.

03:00
    Daniel Kolář to přehnal v obranném pásmu a dostává 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku. Následně to ve výhodě vypadalo na další hraniční zákrok, ale ten již rozhodčí netrestá. Trest za Kolář odpyká Švarc.

01:59
    Růžička vyjel pro puk mimo branku a po škobrtnutí málem namazal hostům. Nakonec pro domácí všechno dobře dopadlo, ale první dotek s pukem si havířovský brankář jistě představoval jinak.