Přerov – Havířov 2:6 (kon.) | Kometa Brno – Letňany 5:2 (kon.) | Jihlava – Žďár n/S 2:4 (kon.)
Technika Brno – Warriors Brno 3:1 (kon.) | Chomutov – Sparta 1:7 (kon.) | Havlíčkův Brod – Pardubice 1:3 (kon.)
HK MD Šumperk – Vsetín 4:2 (kon.) | Třinec – Poruba 3:0 (kon.) | Kladno – Ústí n/L 6:4 (kon.)
HC Litvínov – Liberec 3:4 (kon.)
HC ZUBR Přerov
2:6 (0:1, 1:4, 1:1)
AZ Havířov
Sobota 27.01.2018, 11:30ELIOD extraliga mladšího dorostu • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30 a budeme z něj přinášet změny stavu.

HC ZUBR Přerov: Postava (Suchánek) – Koblížek, Zábranský, Holík – Štíbr, Kolařík, Ryšavý, Hlávka, Kleniar, Kuncek, Juřička, Hanák, Tarnoczy, Chytil, Šilhavý

AZ RESIDOMO Havířov: Pawlas (Nowak) – Topolanský, Černý, Frančiak, Koubek, Zmarzlák – Pavlačka, Jedlička, Čempel, Masnič, Bochnak, Adámek, Vojkůvka, Zapletal, Urbančík, Szturc, Byčkov, Horváth

Rozhodčí: Antonín – Kučera, Sedlák.

00:01

00:16
    Hned v úvodu si domácí zahrají přesilovou hru. Dvě minuty za sekání totiž dostává Lukáš Topolanský.

00:56
    Síly se však po 40 vteřinách vyrovnají. Přerov posílá rovněž do čtyř Patrik Tarnoczy, jenž vyfasoval menší trest za napadení.

02:16
    Hosté hrají v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilovka.

02:56
    Tu však využít nedokázali a hraje se opět ve vyrovnaném počtu hráčů na obou stranách.

09:16
    Havířov právě vstřelil branku!
    Před polovinou úvodní periody se hosté ujímají vedení! O první trefu RESIDOMA se po přihrávkách Mastiče a Jedličky postaral LUKÁŠ ADÁMEK. Asistence: Maxim Mastič a Maroš Jedlička.

12:05
    A vzápětí bude mít Havířov možnost navýšit svůj náskok. Dvě minuty za napadení náleží Patriku Kleniarovi.

14:05
    Ani tato přesilová hra není využita. Kleniar se již vrátil do hry a domácí tak hrají v plném počtu.

20:00

První dějství je minulostí. Kromě tří nevyužitých přesilovek mohli diváci v Přerově vidět také jednu branku. O tu se postaral hostující Havířov, když se v 10. minutě prosadil Lukáš Adámek. Jelikož poté již další gól nepadl, tak si AZ odnáší do kabin vedení 1:0.

Další třetina začne přibližně v 12:16.

20:01

20:37
    Tak to je skvělý vstup Havířova do druhé části! Po sedmatřiceti vteřinách se dnes podruhé trefuje LUKÁŠ ADÁMEK, který posílá svůj celek do dvoubrankového vedení. Asistence: Maroš Jedlička a Wiktor Bochnak.

24:24
    Hosté za malou chvíli přidávají i třetí branku a mají tak větší klid na svých holích! Tentokrát to byl MAXIM MASTIČ , kdo mířil přesně a připisuje si druhý kanadský bod v tomto duelu Asistence: Filip Byčkov a Matěj Čempel.

25:41
    A rázem je to o čtyři góly! WIKTOR BOCHNAK přidává čtvrtý gól do sítě Přerova, se kterým to prozatím nevypadá vůbec dobře. Asistence: Maroš Jedlička.

30:20
    Jihlava bude mít nyní na vzniklou situaci reagovat. Menší trest za hákování dostává hostující Wiktor Bochnak.

30:43
    Přerov právě vstřelil branku!
    A přesilovku záhy využívá a snižuje své manko na tři góly! Martin Ryšavý a Michal Šilhavý připravili palebnou pozici pro FILIPA CHYTILA,, který poprvé překonává Pawlase v bráně Havířova. Asistence: Martin Ryšavý a Michal Šilhavý.

35:31
    Kevin Horváth ve 36. minutě posílá svůj celek opět do oslabení. Vyfasoval menší trest za sekání.

37:31
    Havířov ovšem další početní nevýhodu ubránil a pokračujeme v pěti proti pěti.

39:51
    AZ udeřilo popáté těsně před druhou sirénou a Přerov tak inkasuje neblaze pověstného bůra! MATĚJ ČEMPEL překonává popáté domácího brankáře a ve třetí třetině by se musel stát zázrak, aby ZUBR ještě dokázal utkání zvrátit. Asistence: Wiktor Bochnak a Maroš Jedlička.

40:00

I druhá část je za námi a ta byla již podstatně bohatší na góly. Hosté třemi brankami v úvodních šesti minutách odskočili na rozdíl čtyř přesných zásahů. Postarali se o to postupně Lukáš Adámek a po něm také Maxim Mastič s Wiktorem Bochnakem. Za domácí sice v 31. minutě korigoval z přesilové hry Filip Chytil, ale devět vteřin před koncem prostřední dvacetiminutovky zvyšoval na prozatimních 1:5 pro Havířov Matěj Čempel.

40:01

40:33
    Michal Šilhavý hned v úvodu poslední části dává soupeři možnost početní výhody. Bude pykat totiž dvě minuty za podražení.

42:33
    Havířov ovšem nabídnutou šanci nevyužil a domácí hrají v plném počtu.

43:49
    Tohle již pro domácí zavání debaklem! WIKTOR BOCHNAK pošesté trefuje prostor mezi tyčemi a AZ tak již vedou 6:1. Asistence: Dominik Koubek a Lukáš Adámek.

44:17
    Marek Vojkůvka zahákoval svého soupeře a usedá již na trestnou lavici. Resultuje z toho přesilová hra pro Přerov.

45:41
    Patrik Kleniar se na hrací ploše nějakou dobu neukáže. Na trestné lavici totiž pobude 10 minut, které vyfasoval za nesportovní chování.

46:17
    RESIDOMO ale své oslabení ubránilo a budeme pokračovat při hře pět na pět.

47:07
    Patrik Tarnoczy dostává menší trest za podražení.

49:07
    Po dvou minutách se však vrátil zpět na led a jeho celek toto oslabení dokázal ubránit.

50:01
    Vzápětí se ovšem bude muset znovu bránit. Tomáš Hanák inkasuje dvě minuty rovněž za podražení.

52:01
    Havířov také nedokázal potrestat faul soupeře a pokračovat bude hra 5 na 5.

53:12
    Tomáš Zábranský však opět posílá Přerov do oslabení. Tentokrát si odsedí menší trest za faul kolenem.

55:12
    I tuto přesilovku však hosté zahodili, což jim zase tak moc vadit nemusí.

55:36
    Marek Vojkůvka ještě bude pykat dvě minuty za podražení na trestné lavici, ale na výhře AZ to již nic nezmění.

57:36
    RESIDOMO navíc své oslabení ubránili a do konce zbývají necelé dvě a půl minuty.

59:15
    Filip Byčkov ještě v poslední minutě dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

59:30
    Tak přeci jen se domácí dočkali ještě snížení! PATRIK TARNOCZY po patnácti vteřinách využívá přesilovou hru a alespoň kosmeticky upravuje skóre zápasu. Asistence: Michal Šilhavý a Martin Ryšavý.

Je dobojováno! Po první třetině, ze které si hosté zásluhou Lukáše Adámka odnesli jednobrankové vedení se šlo do periody druhé.
    V ní de facto Havířov rozhodl o svém vítězství. Třemi góly v šesti úvodních minutách prostřední části se dostali do vedení 4:0. Postupně se prosadili znovu Lukáš Adámek a po něm i Maxim Mastič a Wiktor Bochnak. Za Přerov sice ve 31. minuty snížil Filip Chytil, avšak poslední slovo měli ještě před druhou sirénou hosté. To totiž přesně mířil Matěj Čempel.
    Poslední dějství se tak již víceméně dohrávalo z povinnosti. Ve 44. minutě navíc zvyšoval na 6:1 svou druhou brankou Wiktor Bochnak. V poslední minutě se přeci jen ještě prosadili domácí, když na konečných 6:2 z pohledu Havířova upravil Patrik Tarnoczy.

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký den a u dalších on-line přenosů na počtenou. (13:42:58)

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 31. Chytil (Ryšavý, Šilhavý), 60. Tarnoczy (Šilhavý, Ryšavý) – 10. Adámek (Mastič, Jedlička), 21. Adámek (Jedlička, Bochnak), 25. Mastič (Byčkov, Čempel), 26. Bochnak (Jedlička), 40. Čempel (Bochnak, Jedlička), 44. Bochnak (Koubek, Adámek)

AZ Havířov: Pawlas (Nowak) – Topolanský, Černý, Frančiak, Koubek, Zmarzlák – Pavlačka, Jedlička, Čempel, Masnič, Bochnak, Adámek, Vojkůvka, Zapletal, Urbančík, Szturc, Byčkov, Horváth

Rozhodčí: Antonín – Kučera, Sedlák