Přerov – Havířov 2:6 (kon.) | Kometa Brno – Letňany 5:2 (kon.) | Jihlava – Žďár n/S 2:4 (kon.)
Technika Brno – Warriors Brno 3:1 (kon.) | Chomutov – Sparta 1:7 (kon.) | Havlíčkův Brod – Pardubice 1:3 (kon.)
HK MD Šumperk – Vsetín 4:2 (kon.) | Třinec – Poruba 3:0 (kon.) | Kladno – Ústí n/L 6:4 (kon.)
HC Litvínov – Liberec 3:4 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
HC RT TORAX Poruba
Sobota 27.01.2018, 13:30 • WERK ARENA • ELIOD extraliga mladšího dorostu • Skupina E

Konec zápasu. (15:38:22)

58:14
    Ještě jedna přesilová hra pro Třinec, dvě minuty za hákování dostává Halata.

57:44
    Hrůzek už si odpykal svůj trest, domácí jsou kompletní a do konce utkání zbývají zhruba dvě minuty.

55:44
    Hrůzek hasil nebezpečnou situaci před vlastní brankou pouze za cenu faulu a dostává dvě minuty za držení.

54:45
    Petrovský zakončoval přečíslení dva na jednoho, Hurčík ale drží puk ve své moci.

53:40
    Ramík mohl vzápětí přidat další gól, v dobré šanci si ale puk nezpracoval.

50:25
    Třinec právě vstřelil branku!
    Necelých deset minut před koncem přidávají Oceláři třetí gól. Lukáš Králík pelášil na branku, těsně před ní předal puk MICHALU RAMÍKOVI a útočník s třiadvacítkou na dresu nezaváhal. Asistence: Lukáš Králík.

48:24
    Kašpárkova rána porubskému brankáři vypadla, Hurčík byl ale na ledě včas a ukryl puk pod lapačkou.

47:26
    Po ráně Wardase se k dorážce do odkryté části klece málem dostal Králík, puk ale netrefil.

45:42
    Moškoř to zkusil z prostoru mezi kruhy, Švančara ale na puk dobře viděl a betony k sobě sklapl včas.

43:50
    Tuto přesilovou hru Oceláři nevyužili a Poruba je kompletní.

42:42
    Kašpárek v pádu nezakončil a střílel tak až Chovaniak, který se ale netrefil přesně.

41:50
    Chovanec si vykoledoval menší trest za podražení a Oceláře čeká přesilová hra.

40:26
    Ramík se snažil nového brankáře v brance Poruby vymíchat, překonat Hurčíka se mu ale nepodařilo.

40:26
    Po faulu Puchaly se jeden z hráčů srazil se Slížem a v brance Poruby dochází ke střídání. Mezi tři tyče se staví Matej Hurčík.

40:26
    Puchala podrazil unikajícího Ramíka a je nařízeno trestné střílení.

40:01

Ve druhé třetině už Oceláři svou herní převahu proměnili v góly a po trefách Serváce Petrovského a Filipa Ciencialy drží dvougólový náskok.

Další třetina začne přibližně v 15:03.

40:00

39:09
    A druhou přesilovou hru v krátkém sledu Oceláři proměňují. Po ose Wardas – Králík doputoval puk až k FILIPU CIENCIALOVI, který jej dopravil za záda Slíž. Asistence: Lukáš Králík, Tommy Wardas.

37:14
    Teď už se ale bude muset Poruba opět bránit, neboť dvě minuty za nedovolené bránění fasuje Machů.

35:50
    Oceláři si sice v přesilové hře vytvořili několik šancí, využít ji ale nedokázali a teď už jsou hosté kompletní.

35:07
    Wantulok se vzápětí ocitl v podobné situaci, stejně jako Hrůzek ale trefil jen tyč.

34:26
    Hrůzek se dostal k odraženému puku a z levé strany rozezněl brankovou konstrukci.

33:50
    Kubík před vlastní brankou zatáhl za záchranou brzdu a za podražení Kašpárka si vykoledoval menší trest.

31:21
    Domácí se přesilové hře Poruby ubránili bez větších obtíží a teď už hrají v plném počtu.

29:21
    Poprvé se vylučuje na straně Třince a Wantulok si míří odpykat dvě minuty za nedovolené bránění.

29:05
    U levé tyče vzápětí operoval také Buják, Slíž ale dával pozor a puk ukryl ve své moci.

27:59
    Oceláři se konečně dočkali a v osmadvacáté minutě otevírají gólový účet. Alexandr Kašpárek poslal puk SERVÁCI PETROVSKÉMU a třináctiletému útočníkovi se podařilo u levé tyče usměrnit puk mezi betony Slíže. Asistence: Alexandr Kašpárek, Štěpán Macháček.

26:14
    Teď už je hra přerušena a Fojtík si míří odpykat menší trest za napadení.

25:50
    Pravice rozhodčího je nahoře, Oceláři hrají v signalizované výhodě.

25:15
    Vzápětí se domácí dostali k několika dorážkám, ani teď jsme se ale prvního gólu nedočkali.

25:06
    Filip Cienciala pálil od modré čáry a Slíž si připisuje další úspěšný zákrok lapačkou.

24:17
    Macháček stál před brankou Poruby a zakončoval z otočky, puk ale poslal mimo tři tyče.

23:52
    Pokus Macháčka se snažil mezi kruhy tečovat Petrovský, ovšem neúspěšně.

23:19
    Po nahození Kašpárka se puk odrazil zpět před porubskou branku a Slíž raději přerušuje hru.

22:37
    Králík se v útoku daleko nedostal, krátce za modrou čárou podklouzl a vzápětí narazil do mantinelu.

21:24
    Petrovský nahodil puk na Slíže a vydal se jej vydolovat. Porubský gólman zasáhl svou lapačkou a puk pod ní ukryl.

20:26
    I do druhé třetiny nastoupili třinečtí mladíci aktivně, teď se ale hra přesune ke Švančarovi. Oceláři se totiž provinili zakázaným uvolněním.

20:01

Úvodní třetina je minulostí a mnohem spokojenější jsou zcela jistě porubští hokejisté. Oceláři během první periody svého soupeře přestříleli, ke gólu jim ale nepomohly ani dvě přesilové hry.

Další třetina začne přibližně v 14:14.

20:00

19:58
    V samém závěru této třetiny si skvělou šanci vypracoval Ramík. Domácí útočník se u pravé tyče dral za dorážkou, ležící Slíž ale celou akci zastavil svou rukou.

19:00
    Chovaniak po otočce pálil z prostoru mezi kruhy, hostující gólman vyrazil puk betonem do rohu hřiště.

18:16
    Na opačné straně nahodil puk Filip Cienciala, ani teď ale k ničemu nedošlo, neboť je hra přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

17:47
    Macurák zkusil své štěstí nahozením od modré čáry, až ke třinecké brance ale puk nedolétl.

17:26
    Ramík v bruslařském souboji svého soupeře nepředjel a píská se zakázané uvolnění Třince.

16:30
    Przybyla na modré čáře puk nezachytil a po delší době si na puk sáhl také Švančara.

16:11
    Macháček nejprve udržel pro Třinec útočné pásmo a vzápětí Oceláři znovu natlačili puk na Slíže. Ani teď jej ale za brankovou čáru svěřenci trenéra Raszky nedostali.

14:54
    Oceláři si příliš nerozuměli a hosté z toho mohli vytěžit první gól. Chovaniak na útočné modré podrazil Králíka a Poruba ujela do přečíslení dva na jednoho, které ovšem zastavila nepřesná přihrávka.

14:25
    Po nahození Machů zasáhl domácí gólman lapačkou, okamžitě jej vrátil do hry a beci Ocelářů mohou rozehrát.

13:46
    Jurzyca se podél mantinelu protlačil až do útočného pásma, před Slížem už si ale domácí útočník nepočínal úspěšně.

12:53
    Gelnar se vrací na led, jeho tým ubránil také druhou přesilovou hru soupeře.

12:39
    Wantulok se dral za dorážkou, puk ale třinecký kapitán zasáhnout nedokázal.

11:33
    Wardas se před brankou ocitl ve výborné pozici, puk ale nasměroval pouze do připraveného Slíže.

10:53
    Ramík se mezi kruhy snažil dostat do lepší střelecké pozice, v tom mu ale zabránil faul Gelnara. Dvě minuty za držení pro porubského obránce.

09:47
    Kašpárek z nulového úhlu rozezněl boční tyč a vzápětí Slíž přerušuje hru.

09:25
    Domácí už jsou opět nastěhování v útočném pásmu, ani teď ale Oceláři příliš nevymysleli.

08:32
    Wardas přejel do útočného pásma dříve než Králík s pukem a píská se ofsajd.

07:01
    První přesilová hra Třince je minulostí. Oceláři sice v jejím závěru zahrozili, na Slíže si ale nepřišli.

06:51
    V samém závěru si Oceláři vytvořili několik šancí, z těsné blízkosti ale puk do sítě nedopravil nikdo v bílém dresu.

06:00
    Macháček zatáhl puk do útočného pásma, poté ale Oceláři skončili pouze v rohu hřiště.

05:01
    První přesilovku tohoto utkání si zahrají domácí, neboť Machů fasuje dvě minuty za sekání.

04:21
    Zasahovat už musel také Švančara. Z levého kruhu to zkusil Chovanec a domácí gólman vyrazil jeho střelu ramenem mimo.

03:00
    Oceláři se drali důrazně za dorážkou, Wardas ale puk až za brankovou čáru neprocpal.

02:40
    Králík se řítil mezi kruhy, tam jej srazil jeden z bránících hráčů a Slíž ani zasahovat nemusel.

02:06
    Od samého začátku se hraje ve velmi rychlém tempu, větší šanci ale hrstka diváků zatím neviděla.

00:21
    Třinečtí mladíci vlétli do zápasu aktivně a už v úvodních sekundách se ke střele dostal Wardas, hostující gólman si ale s jeho zakončením z levé strany poradil a srazil puk mimo.

00:01

Vzájemné zápasy
    Dnešní soupeři se v letošní sezóně potkávají již popáté a vzájemná bilance hovoří ve prospěch Třince. Na druhou stranu je třeba podotknout, že přestože Třinec a Porubu od sebe v tabulce dělí téměř čtyřicet bodů, obě utkání hraná v nadstavbové části končila pouze jednogólovým vítězstvím Ocelářů.

HC RT TORAX Poruba – HC Oceláři Třinec 0:6
    HC Oceláři Třinec – HC RT TORAX Poruba 5:2
    HC Oceláři Třinec – HC RT TORAX Poruba 3:2
    HC RT TORAX Poruba – HC Oceláři Třinec 2:3

Hokejisté z nedaleké Ostravy mají na svém kontě čtrnáct bodů a nacházejí se na šestém místě. A také mladíci Poruby vyšli z posledního utkání vítězně. Vyrovnanou bitvu s Technikou rozsekl v jednapadesáté minutě Fojtík a vystřelil svému týmu tři body.

Nejproduktivnější hráči Poruby
    Filip Fojtík – 8 bodů (4+4)
    Matěj Halata – 8 bodů (4+4)
    Tomáš Machů – 8 bodů (2+6)

Svěřenci trenéra Raszky v dosavadním průběhu sezóny vybojovali dvaapadesát bodů a ve skupině E jim patří druhá příčka. V předchozím utkání se ale mladí Oceláři pořádně nadřeli. Proti předposlednímu Vsetínu dvakrát prohrávali a o svém vítězství rozhodli až v závěrečných minutách.

Nejproduktivnější hráči Třince
    Alexandr Kašpárek – 34 bodů (19+15)
    Tommy Wardas – 32 bodů (15+17)
    Michal Ramík – 30 bodů (18+12)

Hezké odpoledne z Třince. Dnes nás čeká další kolo extraligy mladšího dorostu a na programu nechybí ani souboj mezi Oceláři a Porubou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 28. Petrovský (Kašpárek, Macháček), 40. Cienciala (Králík, Wardas), 51. Ramík (Králík)

HC Oceláři Třinec: Švančara (Halouzka) – S. Cienciala, Hrůzek, Wantulok, Mituchovič, Chovaniak, Buják, F. Cienciala – Procházka, Králík, Raszka, Przybyla, Wardas, Jurzyca, Kašpárek, Petrovský, Stročka, Ramík, Macháček
    HC RT TORAX Poruba: Slíž (41. Hurčík) – Havlík, Gelnar, Hlaváč, Puchala, Macurák, Machů, Kacper Macias, Dobeš – Krzysztof Macias, Kubík, Fojtík, Halata, Chovanec, Pavlík, Moškoř, Rambousek, Spurný, Krčmarský

Rozhodčí: Beránek – Stonavský, Marek