Hr. Králové – Vysoké Mýto 5:0 (kon.) | Poprad – Lipt. Hrádok 6:0 (kon.) | Sereď – Púchov 5:0 (kon.)
Pardubice – Jihlava 0:0 (kon.) | Č. Budějovice – Příbram 2:1 (kon.) | Benešov – Žižkov 1:1 (kon.)
Skalica – Šaľa 12:0 (kon.) | Zlín – Třinec 3:1 (kon.) | Ústí n. L. – Dukla Praha 1:4 (kon.)
Opava – Nitra 1:1 (kon.) | Ostrava – Michalovce 3:3 (kon.) | Trenčín – Hajduk Split 2:4 (kon.)
FK Poprad
6:0 (4:0)
ŠKM Liptovský Hrádok
sk Sobota 27.01.2018, 10:30Přípravný zápas

Druholigový Poprad si hravo poradil s treťoligovým Liptovským Hrádkom 6:0, o víťazovi bolo rozhodnuté už v prvom polčase. Gólovú radosť si dnes dopriali dvakrát Šašinka s Holišom, po jednom presnom zásahu zaznamenali aj Medak a Horváth. (12:25:24)

Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 6:2. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:2.

90+1

89
    Ani z tohto siedmy gól v bráne ŠKM nebude, pred nami je už len záverečná minúta a prípadný nadstavený čas.

88
    Domáci so siedmym rohovým kopom.

87
    Posledné akcie dnešného zápasu, pri lopte dominujúci Poprad.

85
    Center sa domácemu exekútorovi až tak nevydaril, mrzieť ho to vôbec nemusí.

84
    Popradčania postupne otočili štatistiku rohových kopov vo svoj prospech, v tomto momente dominujú aj v nej – 6:4.

82
    Posledných desať minút ešte môže priniesť úpravu skóre, hlavné však je, aby sa žiaden z aktérov na trávniku nezranil.

80
    Poprad dal gól! Rovný poltucet v bráne ŠKM, hostia na tento zápas musia rýchlo zabudnúť.

80
    V krátkom časovom slede vidíme druhý rohový kop domácich.

78
    Aktivita domácich futbalistov vyústila do tlaku, ktorý sa skončil ziskom rohového kopu.

76
    Zbytočná snaha futbalistu celku hostí, pravý krídelník zostal bez podpory spoluhráčov a ľahko stráca loptu.

75
    Štvrťhodina do konca, v posledných minútach sa môžu vyskúšať ešte nejaké nové taktické varianty.

73
    Teraz to hostia nemysleli vôbec zle. Stredom poľa sa vybrali do útoku, akcia bola zastavená pred šestnástkou čistým odobratím lopty.

71
    Koncovka domáceho futbalistu nemala nárok na úspech, skončila mimo brány.

69
    Poprad dal gól! Demolácia Liptovského Hrádka pokračuje, niečo vyše dvadsať minút pred koncom je stav 5:0 pre domáci Poprad.

68
    Futbalista hostí sa z ľavého krídla nedokázal presadiť. Nasleduje kop od brány.

66
    Postup domácich bol zastavený nedovoleným zákrokom na polovici ihriska.

65
    Píska sa faul domáceho mužstva na útočnej polovici.

64
    Skvelá práca obrancov hosťujúceho celku. Nacvičená ofsajdová pasca zafungovala, domáci sa chytili do ofsajdu.

62
    Center Liptovskému Hrádku problémy nenarobil, bude sa kopať od ich brány.

61
    Po hodine hry sledujeme rozohrávku rohového kopu v podaní Popradu.

60
    V zápase sa po krátkej odmlke môže pokračovať.

59
    Na zemi sa ocitol jeden z hráčov po tvrdom faule. Sledujeme ošetrovanie, veríme, že to nebude nič vážne.

58
    V druhom polčase hráči ani jedného z tímov ešte nevystrelili.

56
    Domáci futbalisti kontrolujú priebeh duelu, v uplynulých minútach boli jasne lepší.

54
    Rýchly protiútok domácim nevyšiel, moment prekvapenia je premrhaný.

53
    Futbalista hostí sa z pravého krídla nedokázal presadiť. Nasleduje kop od brány.

51
    Futbalista domáceho tímu teraz poťahal protihráča za dres, hostia budú zahrávať voľný kop.

50
    Domáci tím sa usadil na polovici súpera a zakladá postupný útok.

49
    Vyzeralo to nádejne s touto kombináciou domácich, všetko to ale stroskotalo na chybe domáceho útočníka.

48
    Hostia mohli vyraziť do brejku, šancu na gól ale zastavila nepresnosť.

45
    Tentoraz to obrana Liptovského Hrádku zvládla, prvé dejstvo je na konci.

43
    Po góle prichádza ďalšia šanca, tentokrát môže gól padnúť po rohovom kope.

42
    Poprad dal gól! Štvrtý klinec do rakvy hostí, domáci hráči hrajú s veľkou chuťou.

40
    Hostia sa môžu chytať za hlavu, rohy sa takto nemôžu zahrávať. Do útoku už mieria domáci.

39
    Dokážu sa hostia aspoň čiastočne spamätať? Pomôcť im v tom môže rohový kop číslo štyri.

37
    Kapičák si po loptu vybehol a ukrýva ju v náručí.

36
    Aj Popradčania si zahrajú rohový kop.

35

34
    Strela na úvod vyzerala nádejne, nakoniec sa domáci brankár nemusel báť. Lopta končí za bránou.

32
    Poprad dal gól! Po polhodine hry je prakticky rozhodnuté, Poprad dnes pohodlne zvíťazí nad Liptovským Hrádkom.

31
    Ani táto štandardka sa gólom neskončí. Domáci prečkali tento center do šestnástky.

30
    V krátkom časovom slede vidíme druhý rohový kop hostí.

29
    Aktivita hostí vyústila do tlaku, ktorý sa skončil ziskom rohového kopu.

28
    Hostia sa usadili na polovici súpera a zakladajú postupný útok.

27
    Posledné momenty patrili domácim, ktorí zavreli súpera na jeho vlastnej polovici.

25
    Liptáci túto štandardku nezvládli a po brejku Popradu to mohlo byť razom už 0:3 z ich pohľadu. Nestalo sa tak, obrana hostí zvládla vypätú situáciu.

24
    Prvý rohový kop duelu patrí hosťom.

23
    Hosťujúci hráč získal loptu v stredovom kruhu a ihneď zakladá akciu cez os ihriska.

22

21
    Snaha domácich vychádza nazmar, center sa pred bránu ani nedostal.

20
    Poprad ukazuje, že je právom medzi najlepšími tímami druhej ligy. Niet divu, pod Tatrami sa zišla zaujímavá skupina hráčov okolo Šestáka, Kopúnka či Zošáka.

18
    Poprad dal gól! Netrvalo to dlho a domáci vedú už o dva góly!

18
    Ich snaha míňa účinkom, je po šanci.

17
    Domáci tak plnia rolu favorita od úvodných minút, aktuálne sú na útočnej polovici aj hráči z Liptova.

15
    Poprad dal gól! Tomu sa vraví efektivita! Prvá strela v dueli končí v sieti Kapičáka!

14
    Stále čakáme na prvý strelecký pokus, či už na bránu, alebo mimo nej.

12
    Ofsajdové postavenie hosťujúceho hráča zastavilo nádejnú akciu.

11
    Po výbornej obrannej práci prechádzajú do útoku hostia.

9
    Vyzeralo to nádejne s touto kombináciou domácich, všetko to ale stroskotalo na nepresnosti.

8
    Vhadzovanie pre domácich z ľavej strany na útočnej polovici.

7

5

4
    Hosťujúci obranca si poradil s krídelníkom domáceho celku a ustál osobný súboj pri postrannej čiare.

3
    Lopta na kopačkách Popradu, hostia sa k nej nevedia dostať.

2
    Domáci získali loptu a postupne sa presúvajú k bráne svojho protivníka.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

FK Poprad: Malec – Maťaš, Hric, Horváth, Hatok, Jančo, Gallovič, Zošák, Horodník, Holiš, Šašinka
    Náhradníci: Deronja, Kopúnek, Kica, Medak, Šesták, Kúkoľ

ŠKM Liptovský Hrádok: Kapičák – Frian, Lačarák, Janigloš, Teljčiak, Zajcev, Lovás, Marián, Stanislav, Čonka, Lehotský
    Náhradníci: Poruben, Moravčík, Malejka, Vilček

Rozhodca: Dzivják.

FK Poprad

Popradčania neskrývajú svoje ambície. Klub spod Tatier by rád zamiešal postupovými kartami v druhej lige. Piate miesto po 17 odohraných dueloch, 31 bodov a výborné skóre 28:13. Rozdiel medzi prvou Skalicou a piatym Popradou činí iba tri body, do konca súťaže zostáva ešte dlhých trinásť kôl, stať sa môže naozaj všeličo.

ŠKM pôsobí v tejto sezóne v III. lige Stred, kde sa po jesennej časti umiestnil na solídnej štvrtej priečke so ziskom 29 bodov a pozitívnym skóre 33:21. Liptáci majú stále možnosť posunúť sa o ligu vyššie, veď na prvý Lučenec strácajú iba šesť bodov, čo vôbec nie je veľa.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:30.

Viktor Kalinács

Branky: 15. doplníme neskôr, 18. doplníme neskôr, 32. doplníme neskôr, 42. doplníme neskôr, 69. doplníme neskôr, 80. doplníme neskôr

Rozhodčí: Dzivják