Vítkovice – Bohemians 8:7 (kon.) | Chodov – Bulldogs 11:2 (kon.) | Střešovice – Pardubice 10:3 (kon.)
1. SC TEMPISH Vítkovice
8:7 (2:2, 4:2, 2:3)
FbŠ Bohemians
Neděle 28.01.2018, 17:00 • SC Dubina Ostrava • Livesport Superliga • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Domácí tým během dosavadního průběhu sezóny prohrál jediné utkání na hřišti Chodova, ze všech ostatních odešel jako vítěz a to platilo i v nedávném pohárovém finále, po kterém Vítkovičtí dostali na krkl zlaté medaile. V TIpsport Superlize jsou svěřenci hlavního trenéra Pavla Bruse na třetím místě, přičemž na čtvrtou Spartu mají výrazný šestnáctibodový náskok. Naopak na vedoucí Mladou Boleslav ztrácí Vítkovice jeden jediný bod a k tomu mají dnešní utkání k dobru.

Nejproduktivnější hráči:
    1. L. Hájek 58 bodů (25+33)
    2. J. Rýpar – 40 bodů (22+18)
    3. A. Delong – 39 bodů (25+14).

Pražané pod vedením trenéra Michala Jedličky mají pět utkání před koncem základní části téměř jistou účast ve vyřazovacích bojích. Z jednadvaceti zápasů Bohemians vybojovali dvanáct vítězství a se ziskem pětatřiceti bodům jim patří šesté místo se čtyřbodovým mankem na čtvrtou Spartu. Oproti tomu na nepostupové deváté místo Ostravy mají výrazný náskok deseti bodů. Naposledy Bohemians absolvovali domácí zápas proti Otrokovicím a po boji zvítězili 6:5 v prodloužení.

1. D. Šimek – 46 bodů (29+17)
    2. J. Šárka – 45 bodů (33+12)
    3. M. Krebner – 30 bodů (17+13).

Vzájemné zápasy

01.09.2017 Bohemians – Vítkovice 6:7 sn.
    10.08.2017 Vítkovice – Bohemians 3:5
    26.02.2017 Bohemians – Vítkovice 9:3
    22.12.2016 Vítkovice – Bohemians 9:5
    28.10.2016 Vítkovice – Bohemians 13:9.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Gurkovský – Jankulár, Jastřembský – Hrubý, Firda, Sladký – Jan Šebesta, Tokoš, Vilím – Rýpar, Gál, Děček – Hájek, Bräuer, Hubálek – Delong, Němec, Besta.

FbŠ Bohemians: Kotouček (Paleček) – Zezulka, Cabejšek, Křivanec, Šefčík, Čihák, Krbec – Poláček, Šebek, Šimek – Miščík, Prášek, Mandík – Kindl, Palatínus, Šárka..

00:01

00:42
    Hráči Bohemky se dostali na útočnou polovinu, ale nic nevymysleli a o míček přišli.

01:31
    Antonín Palatínus prošel přes dva hráče, ale jeho střela skončila na posledním obránci.

01:50
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Hosté jdou do vedení! Šebek vystřelil na branku, domácí brankář vyrazil míček před sebe a domácí obránce ho nedokázal odpálit! K míčku se tak dostal DANIEL CABEJŠEK, který ho ze vzduchu poslal do branky. Asistence: Patrik Šebek.
    01:50 Daniel CABEJŠEK - 0:1

02:18
    Bohemka je stále aktivnější a Vítkovice se ještě nedostali ke střele.

02:42
    Domácí hráči drží míček a nahrávají si na své polovině. Bohemka postavila obranný box a vyčkává.

03:10
    Přihrávka na střed hřiště, kde byl Hájek domácím nevyšla a hosté mohou dopředu.

03:43
    Vítkovičtí jsou stále u míčku, ale ke střele na branku se ještě nedostali.

04:08
    David Šimek běžel sám na branku, ale domácího brankáře střelou po zemi nepřekonal!

04:51
    Kryštof Krbec se vytočil ke střele z otočky, která jen těsně minula domácí klec.

05:12
    Vítkovice mají míček pod svou kontrolou a kombinují na polovině svého soupeře.

05:32
    Střela Hájka z před brankového prostoru byla zablokována.

05:47
    Tokoš získal míček za brankou Bohemky, ale před branku ho už neprotlačil a Bohemka se osvobozuje dlouhým lobem.

06:30
    Utkání má celkem vysoké tempo a oba týmy nám předvádí atraktivní florbal.

07:02
    Domácí drží přes jednu minutu míček na svých florbalkách a pokoušejí se něco vymyslet.

07:29
    Patrik Němec podržel míček za svou brankou a Vítkovice střídají.

07:51
    Hájek dostal nahrávku na malé brankoviště, ale tuhle žabku nedokázal usměrnit do prázdné branky!

08:16
    Vítkovičtí přidávají na svém výkonu a mačkají Bohemku.

08:23
    Adam Delong oběhl branku, ale do zakončení se nedostal, a tak nahrál na polovinu, kde byl jeho spoluhráč a Vítkovice pokračují v tlaku.

09:06
    Po delší době se dostala Bohemka na útočnou polovinu a na malou chvíli otupila tlak domácích.

09:23
    Útočný faul domácích zastavuje hru.

09:43
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Máme vyrovnáno! Besta si prohodil míček na středu hřiště okolo jednoho z bránících hráčů a poslal kros na MARKA BRÄUERA, který střelou z první uklidil míček do branky. Asistence: Jiří Besta.
    09:43 Marek BRÄUER - 1:1

10:16
    Domácí drží nastolené tempo a stále tlačí hostující celek.

10:49
    Tokoš vybojoval míček na útočné polovině a Vítkovice kombinují.

11:31
    Daniel Cabejšek vystřelil bekhendem, ale branku netrefil.

12:11
    Nahození z pravé strany v poklidu pokryl Michal Kotouček.

12:18
    Uběhlo 12 minut a Bedla už diskutuje s rozhodčím dnešního utkání.

12:40
    Domácí fanoušci hlasitě podporují svůj tým, který kombinuje na polovině soupeře.

13:26
    Hájek se vytáčel do střely, ale trvalo mu to dost dlouho a jeho pokus byl zablokovaný.

13:39
    ANTONÍN PALATÍNUS si u levého mantinelu obhodil Hájka a běžel podél mantinelu až k brance a poslal střelu na vzdálenější tyčku. Asistence: David Šimek
    13:39 Antonín PALATÍNUS - 1:2

14:13
    Střelu z pravé strany pokryl domácí brankář.

14:46
    Marek Bräuer vystřelil z otočky, ale jeho pokus byl zablokovaný.

15:13
    Domácí drží míček a snaží se něco vymyslet.

15:41
    Vítkovičtí jsou stále u míčku, ale ke střele se zatím nedostali.

16:05
    Až nyní vystřelili Vítkovice na branku, ale jejich střela letěla vysoko nad.

16:17
    David Šimek trefil břevno!

16:46
    Ouu! Domácí hráči naprosto rozebrali hostující obranu, ale střela z první vítkovickému hráči nesedla a trefil pouze Kotoučka!

17:26
    Domácí stále kombinují, ale tahle hra jim zatím moc šancí nepřinesla a Bohemka stále vede o jednu branku.

18:00
    Daniel Cabejšek vybojoval míček na polovině soupeře, ale ke střele se nedostal a domácí jsou zpět u míčku.

18:40
    JOSEF RÝPAR běžel z poloviny hřiště s míčkem na čepeli a doběhl až do rohu hřiště, kde obehrál Kindla a pak se zcela osamocený vytočil do střely a trefil se přesně pod víko. Asistence: Jan Šebesta.
    18:40 Josef RÝPAR - 2:2

19:00
    Právě probíhá poslední minuta první třetiny.

19:33
    Domácí drží míček a pokoušejí se v poklidu kombinovat až do konce třetiny.

19:50
    To se jim nedaří a hosté získali míček.

20:00

První třetina dnešního utkání je za námi a nabídla 4 branky, dvě na každé straně. Bohemka šla dvakrát do vedení a domácím se vždy podařilo odpovědět. Do druhé třetiny se půjde za stavu 2:2.

20:01

20:18
    Jan Šebesta vystřelil z první a jen o kousek minul branku Bohemky!

20:39
    Hosté jdou znovu do vedení! DAVID ŠIMEK dorazil nadvakrát střelu Čiháka a je to 2:3! Asistence: Pavel Čihák.
    20:39 David ŠIMEK - 2:3

21:18
    Obraz hry se oproti první třetině nemění a domácí jsou více u míčku. Bohemka spoléhá na rychlé útoky, které má dnes smrtící.

21:46
    Vítkovice jsou na útočné polovině a kombinují.

22:20
    Hájek byl pod napadáním a s míčkem doběhl až ke své brance.

22:47
    Jakub Šárka se natlačil před branku, ale jeho zakončení nenadělalo problémy domácímu brankáři.

22:51
    Šimek rozehrál z rohu a jeho kros přes brankoviště našel přesně čepel KRYŠTOFA KRBCE, který míček uklidil do prázdné branky! Asistence: David Šimek.
    22:51 Kryštof KRBEC - 2:4

24:20
    Domácí hráči by měli pozměnit svou hru, protože jejich obléhání branky Bohemky nefunguje a hosté vedou o dvě branky!

24:37
    Takhle by to šlo! Rýpar přeběhl hřiště z jedné strany na druhou a poté přiťukl míček na ONDŘEJE FIRDU, který tvrdou ranou poslal míček do branky! Asistence: Josef Rýpar.
    24:37 Ondřej FIRDA - 3:4

25:20
    Celá strana mantinelů spadla a hra se tak musela přerušit.

25:24
    Dalekonosná střela domácího hráče skončila těsně nad brankou.

25:57
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Josef Rýpar – 2 minuty, Nedovolené vrážení).

26:20
    Bohemka kombinuje okolo bránící čtveřice.

26:55
    Hosté se nemohou propracovat ke střele, a tak kombinují na středu hřiště.

27:30
    Hostům se přesilová hra vůbec nedaří a za dvě minuty se vůbec k ničemu nedostali.

27:57

28:13
    Vítkovice jsou v plném počtu, ale Bohemka má tlak a kombinuje na útočné polovině.

28:30
    Michal Kotouček pokryl nahození z poloviny hřiště a hosté mohou založit další útok.

29:08
    Sladký zachytil rozehrávku Bohemky, ale než se stihl rozběhnout, tak se hosté stihli vrátit a Vítkovice tak opět kombinují do plných.

29:57
    Ľuboš Šefčík vystřelil z půlky, ale jeho pokus byl sražen mimo tři tyče.

30:53
    Daniel Cabejšek zakončoval z velkého brankoviště a domácí brankář předvedl skvělý zákrok levou rukou!

31:15
    Domácí stále obléhají branku Bohemky, ale žádné velké šance si nevytvářejí.

31:45
    Hájkovi uskočil míček za mantinel a hosté si mohou na chvíli vydechnout.

32:09
    Marek Bräuer promáchl před prázdnou brankou!

32:39
    Ľuboš Šefčík vystřelil dvakrát, ale ani jedna střela neprošla až na brankáře.

33:18
    Josef Rýpar tečoval před brankou, ale míček se odrazil mimo tři tyče.

33:27
    Máme opět vyrovnáno! Firda nahodil před branku a LUKÁŠ HÁJEK se štěstím srazil míček do branky. Asistence: Ondřej Firda.
    33:27 Lukáš HÁJEK - 4:4

33:46
    Střela z velké vzdálenosti nenadělala žádný problém domácímu brankáři.

34:03
    Domácí otáčí vývoj utkání! LUKÁŠ HÁJEK přijmul přihrávku na středu hřiště a rychlou střelou z otočky se trefil přesně k tyči! Asistence: Josef Rýpar.
    34:03 Lukáš HÁJEK - 5:4

35:00
    Bohemians jsou opaření a domácí hráči začínají jasně dominovat dnešnímu utkání.

35:18
    Útočný faul domácích přerušil hru.

35:43
    David Šimek poslal míček před branku a Jakub Šárka se snažil o dorážku, ale byl důrazně odstaven od míčku.

36:22
    Míček skončil za mantinelem a nikdo neví od koho, a tak bude buly v rohu hřiště.

36:50
    Domácí rozebrali obranu Bohemky do posledního šroubku! Jan Jastřembský vyběhl s míčkem ze své poloviny, nahrál na Tokoše, který poslal kros na MARKA BRÄUERA, která jednou rukou poslal míček do prázdné branky. Asistence: Martin Tokoš.
    36:50 Marek BRÄUER - 6:4

37:43
    Dobře rozehraný zápas Bohemka pomalu ztrácí a domácí jsou stále stejně aktivní a pokoušejí se přidat další branku.

38:25
    Vítkovice vstřelili branku, ale ta není uznána pro hraní vysokou holí!
    38:25

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:07
    Martin Poláček šel sám na branku, ale jeho bekhendové zakončení bylo mizerné a míček skončil vedle branky.

39:25
    Hájek neprocpal míček před branku, ale domácí jsou stále v držení míčku.

40:00

Druhá třetina dnešního utkání skončila. Hosté se ve druhé třetině dostali do vedení 2:4, ale domácí pak přidali a dokázali utkání otočit na 6:4. Do třetí třetiny budou mít domácí dvě branky k dobru.

40:01

40:42
    Hosté mají míček pod kontrolou a pokoušejí se vstřelit kontaktní branku.

41:29
    Střelu z velké vzdálenosti chytil domácí brankář.

43:14
    Daniel Cabejšek vystřelil z velkého úhlu a branku minul jen o malý kousek!

43:54
    Domácí hráči drží míček a nikam se neženou.

44:16
    Šimek ve velké šanci neuspěl, ale nahrál míček před branku, kde byl TOMÁŠ KINDL, který trefil míček ze vzduchu a uklidil míček do branky. Asistence: David Šimek.
    44:16 Tomáš KINDL - 6:5

44:48
    Jan Šebesta vystřelil z otočky a jeho pokus se otřel o levou tyčku!

45:29
    David Šimek vystřelil te středu hřiště a jeho pokus mířil těsně vedle branky.

45:54
    Sladký byl sám před brankou a jeho lob skončil za mantinelem! Dobrá myšlenka Sladkého, ale špatné provedení!

46:23
    A máme znovu vyrovnáno! Krbcovi střela vůbec nevyšla, ale skákavý míček dolétl až k DANIELOVI CABEJŠKOVI, který změnil let míčku a ten zapadl do branky. Asistence: Kryštof Krbec.
    46:23 Daniel CABEJŠEK - 6:6

46:59
    A pozor! Hosté jdou znovu do vedení! JAKUB ŠÁRKA vystřelil kousek za polovinou a trefil se přesně na vzdálenější tyč! Asistence: Pavel Čihák.
    46:59 Jakub ŠÁRKA - 6:7

46:59
    Oddechový čas pro domácí.

47:21
    Firdův pokus byl zablokován.

47:54
    Marek Bräuer vypálil dělovku od mantinelu, která letěla vedle branky.

48:30
    Domácí kombinují okolo branky Bohemky, která je pod mírným tlakem.

49:13
    Dnešní utkání sleduje 252 diváků.

49:43
    Domácí hráči dlouhou dobu drží míček, ale do zakončení se zatím nedostali a čas plyne dál.

50:05
    Cabejškova střela bekhendem skončila těsně vedle branky.

50:32
    Jakub Šárka vystřelil z velkého úhlu, ale domácí brankář byl pozorný.

51:10
    Josef Rýpar se protáhl před branku, ale zakončit nedokázal.

51:20
    Adam Delong natáhl ke střele, ale jeho pokus zablokoval hostující obránce.

51:52
    Bohemka drží míček na útočné polovině a drží domácí daleko od své branky.

52:18
    Hosté jsou stále u míčku a sbírají cenné vteřinky.

52:45
    Vítkovičtí se stále nemohou dostat k míčku a hosté nikam nespěchají.

53:06
    Sladký se do střely nevytočil a hosté získali míček.

53:39
    Domácí se konečně dostali k míčku a už jsou nastěhovaní na útočné polovině.

53:51
    Je opět vyrovnáno! JAKUB HUBÁLEK dostal krásnou přihrávku před branku, kterou Hubálek zužitkoval a vyrovnal na 7:7! Asistence: Ondřej Firda.
    53:51 Jakub HUBÁLEK - 7:7

54:47
    Bohemka je na útočné polovině a pokouší se vzít vedení zpět.

55:11
    Utkání se blíží pomalu ke svému konci a je možné, že se dočkáme prodloužení!

55:36
    Šárka dorážel z velkého brankoviště, ale jeho dva pokusy chytil domácí brankář.

56:23
    Oba týmy uklidnily hru a nikdo už nechce udělat chybu.

56:47
    Střela z první od jednoho z domácích útočníků skončila vedle branky.

57:11
    Bohemka je na útočné polovině domácího týmu a pokouší se něco vymyslet.

57:53
    Delong drží míček, ale nemá komu nahrát, a tak doběhl s míčkem až ke své brance.

58:09
    Vítkovice jdou do vedení!! Domácí vystihli rozehrávku na polovině hřiště a TOMÁŠ SLADKÝ si od levého mantinelu vyběhl před branku, kde svou první střelou trefil nohu Kotoučka, ale další pokus už brankář Bohemky nemohl mít! Asistence: Martin Tokoš.
    58:09 Tomáš SLADKÝ - 8:7

58:09
    Oddechový čas pro hosty.

58:24
    Střela Hájka z velké dálky skončila vedle branky.