Vsetín – Litoměřice 2:1 (kon.) | Benátky n/J – K. Vary 2:0 (kon.) | Třebíč – Přerov 3:2 (kon.)
Frýdek-M. – Slavia 1:3 (kon.) | Kadaň – Havířov 2:4 (kon.) | Prostějov – Motor ČB 7:2 (kon.)
Ústí n/L – Kladno 6:0 (kon.)
SK Horácká Slavia Třebíč
3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
HC ZUBR Přerov
Pondělí 29.01.2018, 17:30 • MANN + HUMMEL ARENA • Chance liga • 44. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký večer. V pondělí je na programu další zápas WSM ligy, a to mezi Třebíčí a Přerovem, který hájí páté místo v tabulce. Čtvrtá Slavia je před Zubry pouze o skóre a na šestý Prostějov mají Přerovští náskok pěti bodů. V posledním zápase pátý celek WSM ligy vyhrál proti Vsetínu po nájezdech.
    To Třebíč ještě bude muset na rozdíl od jejího pondělního soupeře máknout, aby uhájila sedmé místo, jelikož Vsetín na ní ztrácí již jen čtyři body, stejně tak i Havířov. Momentálně celek z Vysočiny trápí opět marodka. V posledním zápase Bílé hvězdy nestačily na Kladno a padly 1:5.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Do. Svoboda) – D. Mikyska, Nedbal, L. Vágner, Kaláb, Čejka, Jiří Wasserbauer, Spurný – R. Erat, T. Havránek, P. Kratochvíl – Gajarský, Kusko, Kristl – Malec, Mlynář, Paták – Süss, Ferda.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šimboch) – Malina, Chmelíř, Zbořil, M. Novotný, Pala, R. Černý, Padrnos – T. Doležal, T. Sýkora, Šlahař – Plášek, Pšurný, Plášek ml. – Milan Procházka, F. Dvořák, Goiš – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl.

Rozhodčí: Přikryl, Barek – Lučan, Špringl..

Zápas nám za pár minut začíná, pojďme se zatím podívat na sestavy obou týmů.

Oba týmy jsou již nastoupeny na ledě, první buly nám rozhodčí hodí za chvíli.

00:01

00:10
    První buly vyhráli hráči hostů, ale při rozehrávce od své brány nepřihráli přesně a píská se icing.

00:56
    Mikyska obdržel přihrávku od Erata a mohl nahrávat Havránkovi, který by byl možná i sám před Klimešem, ale přihrávka se nepovedla, takže z akce nic nebylo.

01:11
    První střelu si připsal Gajarský, ale nebyla prudká.

01:24
    Přerov právě vstřelil branku!

Tak na branku jsme dlouho nečekali! Dvořák vyhrál buly v útočném pásmu přímo na modrou, kde stál ROBERT ČERNÝ, který puk poslal na bránu a překonal Vejmelku. Asistence: Filip Dvořák.

03:34
    Kuskova střela byla zblokována a skončila mimo. Na modré střílel Wasserbauer, ale puk byl opět ztečován mimo.

04:01
    Velká šance hostů! Domácí zachybovali v rozehrávce a před Vejmelkou stál zcela sám Doležal, ale Vejmelka ho skvěle vychytal.

05:18
    Třebíč nepřesně rozehrála útočnou akci, tudíž puk mají na svých hokejkách Zubři.

06:28
    Čejka (TRE) vyloučen na 2 minuty za hákování.

06:48
    Nedbal dostal puk do středního pásma.

07:51
    Zubři se usadili v pásmu, Chmelíř střílel z první od modré, ale minul bránu. Poté Erat dobře zapracoval, vybojoval puk a poslal ho do středního pásma.

08:40
    Kusko dokonce se dostal ke střele a drží puk u mantinelu, zasloužil si tedy potlesk. Domácí jsou v plném počtu.

09:38
    Procházka pronikl po levé straně a nabídl puk před bránu na Jiřího Goiše, toho ale domácí brankář nakonec vychytal.

10:10
    Havránek přihrál před kruhy Eratovi, který neváhal a rychle střílel švihem. Klimeš si připsal dobrý zákrok.

11:23
    Novotného střela od modré vypadla Vejmelkovi z lapačky. Potom se puk slibně odrazil k Pláškovi mladšímu, ale na poslední chvíli zasáhl jeden z domácích.

12:00
    Mikyska z pravé strany poslal puk na Klimeše po ledě, ten se odrazil před něj, kde byl Ferda, ale neměl to na hokejku, takže se mu nepovedlo prosadit. Navíc se píská postavení hráči v brankovišti.

13:19
    Ovšem teď jsou zase hosté v útočném pásmu,akce skončila střelou Maliny, která byla sražena mimo hřiště.

14:01
    Kratochvíl získal puk za bránou a poslal ho před Klimeše, kde stál osamocený Havránek, ale bránu trestuhodně minul.

14:52
    Už to vypadalo, že se domácí tou šancí chytli, ale přišel faul. Nedbal (TRE) dostal 2 minuty za hákování.

15:41

Hosté využívají přesilovku! Ke střele se odhodlal z pozice před kruhy KAREL PLÁŠEK mladší, který trefil přesně ke vzdálenější tyčce. Asistence. Roman Pšurný a Mikuláš Zbořil.

17:10
    Po komerční pauze nás čeká vhazování před Vejmlekou.

18:01
    Erat našel krásně na levé straně Kristla, který byl sám před Klimešem, ale nevyužil této šance. Vypadá to, že puk se otřel lehce i o tyčku.

19:10
    Domácí se usadili v pásmu, ale ke střele se nedostali.

19:56
    Vágner střílel od modré, Klimeš puk docela překvapivě vyrazil jen před sebe, ale zasahovat poté již nemusel.

20:00

Do první části vlétli lépe hosté, jelikož už v 2. minutě poslal Přerov do vedení obránce Černý. Hosté působili jistějším dojmem a měli i další náznaky, postupem času se oklepala i Třebíč, ale k brance to nevedlo. Havránek mohl vyrovnat,když byl sám před Klimešem, ale nepřekonal ho. Zubři dostali možnost přesilovky, kterou hosté parádně sehráli a díky Pláškovi mladšímu vedou po druhé třetině již 2:0.

20:01

20:05
    Přerov vyhrál úvodní buly, ale při přechodu do písma se dopustil ofsajdu.

20:50
    Kaláb střílel z pravé strany, nevypadalo to na nebezepčou ránu, ale Klimeš si nakonec zákrokem nebyl jistý.

22:01
    Kusko ve středním pásmu zabojoval o puk a dokázal ho i získat. Ale domácí si zatím nevytvořili větší šanci na snížení.

22:27
    Pala (PRE) vyloučen na 2 minuty za sekání.

22:40
    Zubři vyhodili až k Vejmelkovi.

23:40
    Nedbalovi odskočil puk na modré čáře, ten nakonec skončil za modru čárů, domácí tedy musí začít zase od středního pásma.

24:02
    Přerov bude hrát 25 sekund ve třech! Novotná dostal 2 minuty za nedovolené bránění.

24:20
    Ke střele se odvážil až Nedbal, ale trefil pouze náruč Klimeše.

24:28
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!

Krásně sehraná přesilovka! Nedbal poslal puk na Erata, který z pravé strany našel zcela volného PETRA KRATOCHVÍLA, který z levého kruhu zavěsil. Asistence: Roman Erat a Karel Nedbal.

24:53
    Hraje se již v pěti na obou stranách.

25:46
    U mantinelu bojoval o puk Vágner s jedním z hostů, puk nakonec skončil pod ležícím Vágnerem, rozhodčí tedy přerušil hru.

25:53

Během dvou minut máme vyrovnáno!Třebíč se dostala do přečíslení, Vágner hledal jednoho ze svých spoluhráčů, ale puk se odrazil k němu a dokázal překonat Klimeše. Asistence: Radim Ferda a Jan Süss.

26:55
    K výpadu ze svého pásma se dostal Kristl, ale nakonec neměl komu nahrát, takže to zkusil sám, ale střela byla sražena mimo.

27:05
    Nedbal se obtočil kolem brány a zkoušel ho poslat do rány, ale Klimeš puk zachytil.

27:38
    Akci hostů zastavil ofsajd.

28:13
    Šlahař se dostal k dobré střele před kruhy, ale Vejmelka podržel svůj tým. Vhazovat se bude po jeho levici.

28:13
    Sýkora (TRE) vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl.

29:20
    Domácí se usadili v pásmu, K dobré střele se dostal Erat, který pálil z pravého kruhu z první, ale Klimeš puk vyrazil.

30:17
    Klimeš zaváhal s rozehrávkou, ale domácí toho nevyužili. Hosté navíc puk vyhodili a hrají již v plném počtu.

31:30
    Goiš vystřelil velice tvrdě, Vejmelka puk jen vyrazil před sebe, ještě střílel jeden z hostů, ale minul bránu.

32:01
    Kaláb sice našel Kuska, ale ten nedokázal zpracovat poskakující puk a píská se icing.

32:25
    Paták v situaci jeden na jednoho málem obešel beka hostů, ovšem ten na poslední chvíli mu vysekl puk. Od modré se odhodlal poté ke střele Süss, ale jeho pokus byl sražen mimo hřiště.

33:30
    Procházkovu střelu z pravé strany Vejmelka pokryl. Na druhé straně se Vágner ke střele nedostal.

34:00
    Vejmelka skvěle zasáhl proti střele jednoho z hostů, který byl sám před kruhy.

34:48
    Zbořilovu střelu od modré zblokoval Kaláb, ale puk se odrazil před Pláška mladšího, ten se příklepem opřel do puku, ale naštěstí pro domácí minul bránu.

35:38
    Kratochvíl špatně nahrál na jednoho ze spoluhráčů, puk málem ještě vybojoval Havránek, ale nestalo se tak.

37:01
    Čejka našel volného Gajarského, ale ten trefil jednoho z protihráčů.

37:13
    Gajarský (TRE) vyloučen na 2 minuty za sekání.
    Procházka (PRE) vyloučen na 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

38:05
    Hraje se tedy ve čtyřech. Kusko se snažil zavést puk do pásma, ale jeden z jeho spoluhráčů přejel modrou čáru dřív. Ofsajd.

39:16
    K žádný šanci se oba týmy nedostali. Oba týmy hrají v plném počtu.

39:54
    Malec poslal puk na Ferdu, ale tomu střela nevyšla přestřelil. NA druhé straně se píská zakázané uvolnění.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli zlepšenou hru domácích, ti dokázali během necelých dvou minut vyrovnat. Nejprve v přesilovce se prosadil Kratochvíl a potom ve hře 5 na 5 přesnou střelou překonal Klimeše Vágner. Druhá třetina bude určitě zajímavá, zůstaňte s námi.

Další třetina začne v cca 19:16.

Hráči jsou již na ledě, za okamžik začne třetí část.

40:01

40:08
    Přerov se hned po buly dopustil icingu.

40:49
    Erat našel Havránka před kruhy, kde byl sám ,ale puk mu odskočil od hokejky. Škoda pro domácí.

41:20
    Před bránu se natlačil Erat, ale Klimeše nepřekonal, poté v pádu ještě dorážel, ale přestřelil.

41:51
    Kaláb (TRE) vyloučen na 2 minuty za držení protihráče.

44:09
    Pláškova tvrdá střela skončila mimo. Od modré to zkusil i Zbořil, ale trefil jednoho z domácích. Stejně dopadl i Pšurný. Domácí jsou již kompletní.

44:27
    Přechod Zubrů do pásma přerušil hvizd rozhodčího. Ofsajd.

44:54
    Ve středním pásmu zůstal ležet Paták, který se zatím nezvedá.

44:54
    Lukáš Paták je již na nohou, snad bude v pořádku. Rozhodčí nakonec vylučuje.

44:54
    Procházka (PRE) vyloučen na 2+2 minuty za vysokou hůl.

45:20
    Havránek se hned po buly dostal před Klimeše, ale v rozhodujicím okamžiku mu puk sjel z hole a nazakončil.

46:20
    Domácí drží pásmo, Erat dal teď přesilovce klid. Nedbal dvakrát od modré neuspěl.

47:19
    Z levého kruhu střílel Kratochvíl z první, ale trefil jen beton Klimeše.

47:28
    Píská se postavení útočného hráče v brankovišti.

47:48
    Domácím zbývá již jen něco přes minutu.

48:01

Třebíči se nakonec povedlo využít přesilovku a otáčí utkání! Erat nahrál na modrou KARLU NEDBALOVI, který propálil Klimeše. Asistence: Roman Erat a Tomáš Havránek.

49:33
    Gajarskému se nepovedl přechod do pásma, ale dokázal alespoň nahodit puk do pásma.

50:06
    Ofsajd Zubrů! Po komerční pauze se bude vhazovat ve středním pásmu, Přerovu zbývá na vyrovnání skoro deset minut, takže se máme ještě na co těšit.

51:02
    Paták vyvezl puk z vlastního pásma, ale poté na něj čekali dva protihráči, kteří ho připravili o puk.

52:19
    Kristl nevymýšlel žádné zbytečnosti a puk obloukem poslal do středního pásma. Přerov se rychle dostal zpět do útoku. Gajarský sice přišel o hokejku, ale i tak dokázal bruslí puk kopnout z pásma pryč.

53:00
    Malec nedokázal přesně rozehrát, puk mají opět hosté.

53:39
    Šlahař nabídl puk Doležalovi, ale tomu puk přeskočil hokejku.

54:16
    Plášek se zjevil sám před Vejmelkou, ale na poslední chvíli zasáhl skvěle Kaláb a puk přizvedl mimo hřiště.

54:59
    Dvořák se dostal k odraženému puku, ale jeho střelu po ledě Vejmelka vyrazil do bezpečí.

55:05
    Erat zůstal ležet na ledě, když byl trefený pukem. Vypadá to, že bude v pořádku.

55:10
    Domácí se dopustili icingu.

56:04
    Třebíč v těchto chvílích drží puk. V přechodu do pásma ji zastavil ofsajd. Domácím to však vadit nemusí.

56:43
    Kusko puk dostal do středního pásma, Vhazování ve středním pásmu.

57:42
    Čejka puk posílá za bránu hostů. ovšem ti jsou zase rychle v útočném pásmu.

58:15
    Vágner sice vyhodil puk přes všechny čáry, ale jeden z hostůl mohl hrát, tudíž se icing nepíská.

58:25
    Oddechový čas pro hosty.

Zkusí to již teď hosté v šesti?

Přerov je v šesti!

58:48
    Po buly se dostal ke střele Sýkora, ale Vejmelka chytá.

59:05
    Domácí dostali puk do středního pásma.

59:45
    Paták skvěle držel dlouhou dobu puk u mantinelu.

Třebíč dokázala udržet vedení a bere důležité tři body! V utkání sice prohrávala o dvě branky, ale i díky dvěma brankám v přesilovkách dokázala otočit na výsledných 3:2. Vítězný gól vstřelil Karel Nedbal, ten si připsal dnes navíc ještě jednu nahrávku. Domácí si závěr pohlídali a nepustili Přerov k velkým šancím.
    Tímto se s Vámi loučím. Na shledanou. (19:54:34)

Josef Prášek

Branky a nahrávky: 25. P. Kratochvíl (R. Erat, Nedbal), 26. L. Vágner (Ferda, Süss), 49. Nedbal (R. Erat, T. Havránek) – 2. R. Černý (F. Dvořák), 16. Plášek ml. (Pšurný, Zbořil)

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Do. Svoboda) – D. Mikyska, Nedbal, L. Vágner, Kaláb (A), Čejka (A), Jiří Wasserbauer, Spurný – R. Erat (C), T. Havránek, P. Kratochvíl – Gajarský, Kusko, Kristl – Malec, Mlynář, Paták – Süss, Ferda.
    HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šimboch) – Malina, Chmelíř, Zbořil, M. Novotný, Pala (A), R. Černý, Padrnos – T. Doležal, T. Sýkora (C), Šlahař – Plášek (A), Pšurný, Plášek ml. – Milan Procházka, F. Dvořák, Goiš – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl.

Rozhodčí: Přikryl, Barek – Lučan, Špringl.