Jihlava – Pardubice 3:2 (po pr.) | Litvínov – Zlín 3:4 (po pr.) | Plzeň – Mladá Boleslav 1:4 (kon.)
Vítkovice – Chomutov 7:3 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 3:0 (kon.) | Liberec – Třinec 0:4 (kon.)
Sparta – Kometa Brno 3:4 (po pr.)
HC VERVA Litvínov
3:4 (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)
Berani Zlín
Úterý 30.01.2018, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov • Tipsport extraliga • 45. kolo
    63:37 Jiří ONDRÁČEK - 3:4

63:37
    Zlín právě vstřelil branku!
    V obranném pásmu dostal přihrávku JIŘÍ ONDRÁČEK, který se pak hnal do samostatného úniku a těsně před Pavlem Kantorem vyslal střelu, kterou prostřelil betony Pavla Kantora – 3:4. Je rozhodnuto. Bonusový bod si připisují hosté. Asistence: Pavel Kubiš.

63:03
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Lukáš Doudera – 2 min., držení).
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Ralfs Freibergs – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

62:18
    A Pavel Kantor si připsal další veledůležitý zákrok, když chytil dvě střely Zlína. Před jeho brankou bylo hodně rušno, nakonec ale celou situaci ustál.

59:52
    Branka platí, vše bylo v rámci regulí a v Litvínově se tak dočkáme prodloužení nebo dokonce samostatných nájezdů.

59:52
    Stále se čeká na verdikt videorozhodčího. Jeden z hlavních je stále u telefonu a vyčkává.
    59:52 Viktor HÜBL - 3:3

59:52
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Juraj Mikúš nahodil puk před branku Zlína od modré čáry a ten poté před Kašíkem tečoval VIKTOR HÜBL a stadion Ivana Hlinky vybuchl radostí – 3:3. Litvínovští si tak vynutili prodloužení. Asistence: Juraj Mikúš a František Lukeš.

59:18
    Domácí branka je stále prázdná. Znovu budou Litvínovští hrát powerplay a vhazovat se bude v pásmu Zlína po pravici Libora Kašíka.

59:18
    Nyní si oddechový čas berou hosté ze Zlína.

57:36
    Domácí branka je prázdná, Kantor je na střídačce a Verva to tedy zkouší se šesti bruslaři v poli.

57:36
    Oddechový čas pro domácí tým.

56:57
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Michal Popelka – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
    46:40 David ŠŤASTNÝ - 2:3

46:40
    Z ničeno nic se hosté znovu ujímají vedení. DAVID ŠŤASTNÝ upadl mezi kruhy, stihl se ale okamžitě zvednout a z otočky pak svou nečekanou střelou propálil Pavla Kantora – 2:3. Zlínští Berani tak zase vedou. Asistence: David Nosek a Antonín Honejsek.

39:13
    Jakub Ferenc zahákoval soupeře a putuje na dvě minuty na trestnou lavici. Přesilovka pro Vervu.
    37:59 František GERHÁT - 2:2

37:59
    A nyní už tlak domácích přinesl kýžené ovoce. Jurčík vyzval ke střele středem najíždějícího FRANTIŠKA GERHÁTA, který jen lehce ťukl do puku a ten skončil znovu za Kašíkovými zády – 2:2. Asistence: Ondřej Jurčík.
    35:13 Martin HANZL - 1:2

35:13
    Nyní se to už domácím povedlo a jsou tak hostům na dostřel jediné branky. Juraj Mikúš poslal zpoza hostující branku přesnou přihrávku pro MARTINA HANZLA, jenž pohotovou střelou poprvé překonává Kašíka – 1:2. Asistence: Juraj Mikúš a Marek Růžička.
    31:27 Jakub FERENC - 0:2

31:27
    Zlínští svou přesilovku se dvěma hráči navíc využili. Těsně před brankou Kantora se dostal k odraženému puku JAKUB FERENC a umístil tak puk za jeho záda – 0:2. Hosty ještě čeká klasická početní výhoda. Asistence: Roberts Bukarts a Ralfs Freibergs.

30:41
    Přichází další trest Vervy a ta půjde do tří. František Lukeš dostal dvě minuty za podražení a hosté tak budou hrát dvojnásobnou přesilovou hru.

29:53
    Nyní si přesilovku zahrají Zlínští. Marek Baránek dostává dvě minuty za faul loktem a ještě k tomu desetiminutový trest.

25:33
    Havelka zůstal ležet na ledové ploše a poté se přemístil s bolestivou grimasou na střídačku, kde už je v péči lékařů. Martina Havelku zasáhla nešťastně hůl vlastního brankáře do krku, když byl v pádu. Doufejme, že bude v pořádku.

24:38
    Pavel Klhůfek se řítil sám na Kantora, poté těsně před ním vyslal jedovatou střelu. Pohotový semafor ale vytasil domácí brankář a hodně svůj tým podržel.

22:22
    Freibergs nyní podrazil protihráče a putuje na trestnou lavici. Verva si tak jako první zahraje přesilovou hru.

20:18
    Nyní zřejmě tyč zachránila domácího brankáře po střele hostů v jeho těsné blízkosti. Poté obrana Vervy vyvezla puk do středního pásma.
    14:38 Štěpán FRYŠARA - 0:1

14:38
    Tak jsem to zakřikla a nyní jsme se už branky dočkali. Kantor rozehrál kotouč za vlastní brankou, poté v rohu kluziště vybojovali puk hosté a na pravý kruh dostal přihrávku ŠTĚPÁN FRYŠARA, který poté svou střelou trefil přesně bližší tyč – 0:1. Asistence: Radoslav Illo.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 36. M. Hanzl (J. Mikúš, Marek Růžička), 38. Gerhát (Jurčík), 60. V. Hübl (J. Mikúš, F. Lukeš) – 15. Fryšara (Illo), 32. Ferenc (Roberts Bukarts, Freibergs), 47. Šťastný (Nosek, Honejsek), 64. J. Ondráček (Kubiš)

HC VERVA Litvínov: Kantor (Soukup) – Iberer, Šesták, Gula (A), Kubát, Čutta, Baránek, L. Doudera – Jánský, V. Hübl (A), F. Lukeš – M. Hanzl, J. Mikúš, Marek Růžička – Jurčík, Gerhát, Trávníček (C) – M. Havelka, Válek, Matoušek.
    Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Freibergs, Ferenc, Valenta, Nosek, Řezníček, Žižka (A), Matějíček – Roberts Bukarts, Honejsek, Šťastný – O. Veselý (C), Fořt, Okál – J. Ondráček, Popelka, Kubiš (A) – Klhůfek, Fryšara, Illo.

Rozhodčí: Kika, Hejduk – Pešek, Hanzlík

Diváci: 2 245