Jihlava – Pardubice 3:2 (po pr.) | Litvínov – Zlín 3:4 (po pr.) | Plzeň – Mladá Boleslav 1:4 (kon.)
Vítkovice – Chomutov 7:3 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 3:0 (kon.) | Liberec – Třinec 0:4 (kon.)
Sparta – Kometa Brno 3:4 (po pr.)
Bílí Tygři Liberec
0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
HC Oceláři Třinec
Úterý 30.01.2018, 18:00 • Home Credit Arena Liberec • Tipsport extraliga • 45. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V utkání 45. kola hokejové Tipsport extraligy změří Bílí Tygři Liberec síly s třineckými Oceláři.

V neděli se tygří smečka představila na ledě rivala z Mladé Boleslavi a po zodpovědném výkonu se radovala z vítězství 3:0. Všechny své góly navíc Liberečtí vsítili během prvních třinácti minut a ve zbývajícím čase už jen trpělivě bránili svůj náskok. Svěřenci trenéra Filipa Pešána tak potvrdili svou skvělou formu a natáhli vítěznou šňůru na pět zápasů.

Severočeské mužstvo konečně prolomilo střeleckou smůlu a v oné vítězné sérii vstřelilo celkem čtyřiadvacet branek. Ofenzivu navíc svými skvělými výkony podpořil brankář Roman Will, jenž obdržel pouhé tři branky a třikrát udržel čisté konto. Aktuálně je liberecký gólman neprůstřelný už 160 minut!

Proti rozjetým Tygrům se postaví soupeř z kategorie těch nejkvalitnějších, Třinec, který se aktuálně nachází na třetí příčce. Dohnat vedoucí Plzeň by byl pro Oceláře velmi těžký úkol, na druhý Hradec Králové ovšem ztrácí pouhé tři body a mohou tak stále bojovat o výhodnější pozici do vyřazovacích bojů.

Slezskému celku se v lednu daří, z deseti zápasů prohrál pouze dvakrát a drží sérii čtyř výher za sebou. Naposledy si Třinečtí poradili ve vyrovnaném zápase s hradeckým Mountfieldem, který zdolali v samostatných nájezdech. Na své dosavadní výkony by rádi navázali i v liberecké Home Credit Areně.

Bilance hovoří zatím v této sezoně pro Bílé Tygry. Ti vyhráli na domácím ledě a také naposledy v třinecké WERK Aréně, kde rozhodly až nájezdy. Oceláři pro změnu zvítězili hned v prvním vzájemném souboji. Kdo se bude radovat tentokrát?

Bílí Tygři Liberec: Will (Janus) – Pyrochta, Ševc (C), Jánošík, Derner, Kolmann, Šmíd (A), Maier – Bakoš, P. Jelínek (A), L. Krenželok – J. Stránský, Bližňák, Ordoš – Lakatoš, Redenbach, Jašek – D. Špaček, Chrtek, J. Vlach.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – M. Doudera, Krajíček (C), Roth, D. Musil, Adámek, Linhart – Petružálek, Mikulík, Chmielewski – Martin Růžička (A), R. Vlach, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský (A) – Hrňa, Cienciala, O. Kovařčík.

Rozhodčí: Hribik, Pražák – Barvíř, Lhotský.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Ledová procha je upravena. Vše se již schyluje ke startu utkání.

Hráči již přicházejí na ledovou plochu.

Vše je připraveno ke startu!

00:01

00:17
    Bílí Tygři se pokusili zaútočit, Hrubce však na úvod utkání neohrozili.

00:40
    Domácí opět kombinují v útočném pásmu.

00:49
    Martin Bakoš (LIB) se však v útočném pásmu provinil podražením a míří na trestnou lavici.

00:57
    Liberečtí rychle vyhazují.

01:16
    Třinci se nedaří oblehnout liberecké pásmo, Tygři zatím dobře brání.

01:52
    Puk je znovu až za Hrubcem.

02:14
    Oceláři se stále ještě neusadili v pásmu.

02:29
    Až teď se Růžička dostal k nebezpečné střele, ale Will puk vypíchl ramenem.

02:49
    Liberec hraje v plném počtu.

03:00
    Šmíd obětavě skočil do Adámkovy střely a následně odchází střídat s velmi bolestivou grimasou.

03:27
    Bílí Tygři se na chvíli usadili v útočném pásmu, Martin Ševc však ztratil u modré čáry puk. Kupředu míří Třinec.

04:13
    Milan Mikulík (TRI) dostává dvouminutový trest za hákování.

04:35
    Oceláři okamžitě vyhazují.

04:52
    Puk je znovu u Willa, Tygři zatím nedokázali proniknout do útočného pásma.

05:25
    Krenželok zpoza branky našel Bakoše, ten však trefil jen připraveného Hrubce.

05:37
    Ševcovu dělovku od modré Hrubec vyrazil betonem.

06:02
    Třinec vyrazil do protiútoku, ten ale přerušil ofsajd.

06:14
    Třinec hraje v plném počtu.

07:07
    To byla velká šance domácích! Špaček vyrazil kupředu a v mezikruží přihrál Vlachovi, jehož vychytal Hrubec. Chrtek se ještě snažil zblízka dorážet, k puku se ale přes obranu neprotlačil.

07:29
    Rothovu ránu od modré Will bez větších potíží vyrazil.

08:01
    Liberečtí kombinují a snaží se vyrazit kupředu.

08:20
    Po bleskové kombinaci se před Willem zjevil osamocený Svačina, zblízka však mladého gólmana nepropálil.

08:49
    Po Šmídově nahození od modré se puk ztratil kdesi ve výstroji některého z hráčů, hra je přerušena.

09:13
    Petružálkovo nahození od modré Will kryl.

10:00
    Jánošíkova rána od modré skončila pouze u nejbližšího protihráče.

10:06
    Puk se po teči jednoho z třineckých hráčů odrazil mezi diváky, hra se tedy stěhuje před Hrubce.

10:31
    Lakatošova přihrávka zpoza branky nenašla respondenta, hra se stěhuje před Willa.

10:45
    Jan Stránský (LIB) je třetím potrestaným hráčem tohoto utkání, míří na trestnou lavici za hákování.

10:52
    Jánošík okamžitě vyhazuje.

11:08
    Willovo vyhození se o plexisklo odrazilo do ochranné sítě, bude se vhazovat v libereckém pásmu.

11:28
    Mikulík se před brankou natahovat po skákajícím puku, ale neusměrnil jej do sítě. Tygři vyhazují.

11:53
    Další liberecké vyhození, Tygři šetří čas.

12:15
    Puk je opět až za Hrubcem.

12:39
    Třinec právě vstřelil branku!
    Přesilová hra je využita. Liberečtí ztratili puk, Ondřej Kovařčík jej poslal napříč pásmem na levé křídlo a MARTIN RŮŽIČKA pálil prakticky do odkryté branky.
    Asistence: Ondřej Kovařčík a David Cienciala.
    12:39 Martin RŮŽIČKA - 0:1

13:15
    Puk doskákal k Romanu Willovi, ten přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.

13:34
    Třinecký přechod do útoku zastavil ofsajd.

14:01
    Doudera si sjel pro puk do mezikruží a vypálil, Will jeho pokus kryl.

14:39
    Třinečtí se snaží proniknout do útočného pásma, zatím bez úspěchu.

15:26
    Bližňák se snažil poslat puk před branku, ale neuspěl.

15:58
    Jelínek už sice dostal kotouč do brankoviště, Hrubec jej ale okamžitě skryl v rukavice.

16:16
    Třinec vyhodil puk na zakázané uvolnění.

16:25
    Další icing Třince.

16:48
    Tentokrát už nahození Ocelářů směřovalo na Willa, který byl nucen přerušit hru. Bude se vhazovat v libereckém pásmu.

17:44
    Kombinace Bílých Tygrů skončila nezdarem, kupředu míří Oceláři.

18:37
    Pyrochtovo nahození od modré bylo tečováno vysoko do ochranné sítě.

18:54
    Liberecký postup tentokrát zastavil ofsajd.

19:22
    Po Bližňákově pasu se Ordoš snažil zakončovat před brankou, ale nakonec Hrubce vážněji neohrozil.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Je za námi první třetina, která rozhodně příliš ofenzivní podívanou nepřinesla. Každý tým se dostal do několika zajímavějších šancí, prosadili se však zatím pouze hosté, které poslal v přesilové hře do vedení Martin Růžička. Uvidíme, jak Bílí Tygři odpoví ve druhém dějství, které začne přibližně v 18:55.

Střely na branku: 8:11

Hráči se vracejí zpět na ledovou plochu.

20:01

20:22
    Bílí Tygři se ženou kupředu.

20:46
    Bakošova rána z pravého křídla skončila v Hrubcově výstroji.

21:22
    U puku už jsou Třinečtí, nedaří se jim však přejít do ofenzivy.

22:01
    Dravecký to zkusil z levého kruhu, ale Špaček jeho pokus srazil do ochranné sítě.

22:21
    Ladislav Šmíd se od modré čáry prokličkoval až před Hrubce, zblízka ho ovšem nepřekonal! Hrubec jeho ránu vykopl betonem.

22:36
    Třinec vyhazuje na zakázané uvolnění.

22:47
    To bude liberecké hokejisty mrzet! Po Pyrochtově střele se puk odrazil ke Krenželokovi, který měl kotouč na bekhendu před prázdnou brankou. Nakonec mu ale puk sklouzl a zkušený forvard minul!

23:40
    Třinec se provinil ofsajdem, hra je přerušena.

24:23
    Douderova rána od modré Willa nezaskočila.

24:45
    Jiří Polanský (TRI) míří na trestnou lavici za držení protihráče.

24:55
    Třinečtí vyhazují.

25:15
    Liberečtí jsou opět vyhnáni až do vlastního pásma.

25:50
    Po přihrávce skrz brankoviště mohl pálit Jelínek, zblízka však svým pukem minul odkrytou branku!

26:30
    Tentokrát se o vyhození osobně postaral Šimon Hrubec.

26:45

27:25
    Zakázané uvolnění Ocelářů.

27:42
    Po Ševcově dělovce poskakoval puk brankovištěm, nikdo z libereckých hráčů se ho však neujal.

28:21
    Jaškova rána švihem zápěstí prošla až na branku, Hrubec ji však vyrazil.

28:57
    Jánošíkova střela skončila v lapačce brankáře Hrubce.

28:57
    Následuje komerční přestávka.

29:01
    Také Kolmannův pokus skončil pouze u připraveného Hrubce.

29:24
    Další rána od modré v podání Petra Kolmanna dolětěla do výstroje Šimona Hrubce. Ten zůstává neoblomný.

29:31
    Martin Ševc (LIB) míří na trestnou lavici za podražení.

29:35
    Puk proskákal k Willovi, ten okamžitě přerušuje.

29:56
    Jelínek s Bližňákem vyrazili kupředu, druhý jmenovaný ale nezpracoval přihrávku a nedokázal tedy zakončit.

30:31
    Růžičkova tvrdá rána minula libereckou svatyni.

30:48
    A také tuto přesilovou hru Třinečtí využívají. Jakub Petružálek na modré napřáhl ke střele a jeho ránu ještě VLADIMÍR DRAVECKÝ tečoval k tyči. Roman Will nic neviděl, za ranou se pouze ohlédl.
    Asistence: Jakub Petružálek a Martin Růžička.
    30:48 Vladimír DRAVECKÝ - 0:2

31:14
    Lakatoš se tlačil vpřed, Hrubec však kotouč skryl pod lapačkou a přerušuje hru.

31:26
    Bližňák poslal puk brankovištěm a ke kotouči se dostal Odroš, poloodkrytou branku ale netrefil!

31:42
    Pyrochtovu střelu od modré Hrubec bez potíží lapil.

32:46
    Po přihrávce Ladislava Šmída se k puku před brankou dostal Bakoš, ale jeho pokus Hrubec chytil.

33:23
    Liberečtí zůstávají u puku a tlačí se vpřed.

34:05
    Uvidíme libereckou přesilovku, Marian Adámek (TRI) míří na trestnou lavici za držení protihráče.

34:13
    Bakošova střela od modré skončila na Hrubcově vyrážečce.

34:28
    Třinečtí se osvobozují.

34:44
    Redenbach sotal puk na pravém křídle a okamžitě pálil, Hrubec předvedl další skvělý zákrok.

35:35
    Třinec opět vyhazuje.

36:06
    Hosté hrají v plném počtu.

36:52
    O puk se bojuje v libereckém pásmu, vteřiny utíkají.

37:14
    Krenželokova dělovka z levého křídla skončila v boční síti.

37:41
    Třinec vyhazuje za cenu zakázaného uvolnění.

37:53
    Lakatoš se ukvapil a vnikl do pásma příliš brzy, načež je pískán ofsajd.

38:18
    Tomáš Linhart (TRI) je dalším potrestaným hráčem, dostává dvě minuty za krosček.

38:35

39:02
    Obrovská šance Třince! Ciencala obral Tygry o puk a jel zcela sám na Willa. Ten však jeho zakončení mezi nohy přečetl a vytěsnil puk do bezpečí!

39:27
    Třinečtí se provinili hrou vysokou holí, vhazuje se před Hrubcem.

39:38
    Po odrazu od zadního mantinelu se puk vrátil před Hrubce, kde se snažil dorážet Ordoš, brankáře však nepřekonal.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Máme za sebou druhou třetinu. Třinec zatím udělil Liberci lekci z produktivity, neboť domácí Tygři už několikrát mohli skórovat. Na Jelínka a Krenželoka zívala ve druhé třetině prázdná brána, ani jeden z nich se ovšem neprosadil. Zato v přesilové hře Ocelářů tečoval Dravecký Petružálkovu ránu od modré a usměrnil puk do sítě. Třinec tedy vede 2:0. Třetí třetina začně přibližně v 19:52.

Střely na branku ve druhé třetině (celkem): 25:5 (33:16)

Třetí třetina brzy vypukne, hráči se vracejí na led.