Buffalo – New Jersey 1:3 (kon.) | Carolina – Ottawa 2:1 (kon.) | Boston – Anaheim 1:3 (kon.)
Pittsburgh – San Jose 5:2 (kon.) | Columbus – Minnesota 2:3 (1:2 po s.n.) | NY Islanders – Florida 1:4 (kon.)
St. Louis – Montreal 3:1 (kon.) | Winnipeg – Tampa 3:1 (kon.) | Nashville – Chicago 1:2 (kon.)
Dallas – Los Angeles 0:3 (kon.) | Calgary – Vegas 2:4 (kon.) | Vancouver – Colorado 4:3 (po pr.)
New York Islanders
1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Florida Panthers
Středa 31.01.2018, 01:10 • Barclays Center, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Po víkendovém All Star se vrací kolotoč zápasů základní části NHL. V noci z úterý na středu se spolu utkají dva celky, pro něž je aktuální sezona zatím spíš trochu zklamáním. V lepší pozici se nacházejí New York Islanders, kteří jsou ale v rámci Metropolitní divize na sedmém místě. Proti nim stane šestý celek z Atlantické divize Florida Panthers.

Ačkoliv Florida má lepší postavení ve vlastní divizi, v rámci konference na tom je paradoxně mnohem hůře. Panterům náleží až 14. místo se ztrátou 12 bodů na nejlepší osmičku, zatímco Islanders jsou desátí se ztrátou jednoho bodu. A i forma obou týmu je odlišná.

Florida v posledních třech zápasech prohrála a zejména vysoká porážka 1:6 na ledě Dallasu týmu rozhodně na sebevědomí nepřidala. To Islanders mají bilanci skoro jako na houpačce. Podařilo se jim 21. ledna vyhrát na ledě Chicaga, aby následně prohrála překvapivě v Arizoně. Před přestávkou ale zase zvítězili v Las Vegas.

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

New York Islanders: Halák (Greiss) – Mayfield, Leddy (A), Aho, Pelech, Pulock, Hickey – Jo. Bailey, Tavares (C), Lee – Eberle, Barzal, Beauvillier – Fritz, B. Nelson, Chimera – Clutterbuck (A), Cizikas, Quine.

Florida Panthers: Säteri (Montembeault) – Yandle (A), Ekblad, Pysyk, Matheson, Petrovic, Weegar – Bjugstad, Barkov (A), Dadonov – Malgin, Trocheck, Huberdeau – Brickley, McCann, Mamin – Sceviour, MacKenzie (C), Haley.

Rozhodčí: McIsaac, Pollock – Alphonso, Nagy.

00:01

00:08
    Po pouhých osmi vteřinách je útok Islanders zastaven kvůli ofsajdu.

00:40
    Zakázané uvolnění hostů vrátí hru před Sateriho.

00:48
    Leddy krátce po vhazování vyslal na brankáře Floridy prudkou ránu od modré, která zaduněla o Sateriho betony.

01:43
    Quine tečoval letící puk a pokusil se před Saterim změnit jeho směr. Nastřelil ale pouze dobře postaveného brankáře.

02:30
    Oba týmy se střídají v držení puku. Pokusy o nahozené kotouče jsou sbírány obranami soupeře.

03:15
    Hraje se dlouho bez přerušení. Islanders ani Panthers se nedaří usadit v útočném pásmu.

03:46
    Po chybě v rozehrávce Islanders u mantinelu se Floridě podařilo ukořistit útočné pásmu a rozehrát rychlou kombinaci do levého kruhu, odkud Ekblad, nikým neatakován, dvakrát střílel. Halák si poradil i s jeho dorážkou a přerušil hru.

04:03
    Bailey se na útočné modré odpoutal od obránce, ale nepodařilo se mu vystřelit.

04:16
    Rychlý kontr hostí skončil na Halákově výstroji. Brankář domácího týmu vyrazil Malginovu střelu.

04:32
    A další střela Floridy, která je hodně aktivní zkraje střetnutí. Dadonov se ovšem rovněž neprosadil.

05:50
    Krátký závar před Saterim, který se podařilo finskému brankáři vyřešit a vyrazit puk do bezpečí. Akce domácích byla následně zastavena kvůli přihrávce rukou.

06:20
    Hickeyho střelecký pokus byl sražen na zadní mantinel.

06:29
    Hra se rychle přesunula před brankáře Haláka, který ukořistil letící puk od modré do lapačky a přerušil hru. Komerční přestávka.

07:13
    Dvakrát v rychlém sledu se Florida dopouští trochu zbytečné ztráty puku v útočném pásmu.

08:02
    Hraje se dlouhá pasáž bez přerušení. Zároveň ale také bez střelby na obou stranách.

08:48
    McCannovu střelu od modré Halák vyrazil.

08:57
    Mike Matheson vsítil úvodní gól zápasu po střele od modré čáry! Rozhodčí jde situaci zkontrolovat k videu.

08:57
    Florida právě vstřelila branku!
    Gól platí, MICHAEL MATHESON se napřáhl od modré čáry a propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně brankáře Haláka a poslal puk pod horní tyčku. Asistence: Mark Pysyk, Colton Sceviour.
    08:57 Michael MATHESON - 0:1

09:06
    Rodící se další útok Floridy zastavilo postavení mimo hru.

09:29
    Rána Malgina z hranice levého kruhu byla sražena bránícím hráčem do ochranné sítě za brankou Haláka.

10:30
    Tempo hry hodně uvadlo. Oba týmy se pokouší využívat různých taktik k ukořistění útočného pásma, ale útočné výpady jsou odráženy.

11:20
    Islanders se dopouští příliš mnoho zbytečných ztrát puku.

12:00
    Při přetlačované na zadním mantinelu za Halákem byli úspěšnější domácí.

12:45
    Sateri po zákroku zůstal na ledě a otevřel tím svou branku, jenže k dorážce se Islanders nedostali.

12:57
    Rychlý protiútok "zazdil" střelou vedle z mezikruží Malgin.

13:06
    Ekbladova střela byla zblokována, puk následně chytá Halák. Po přerušení hry dochází ke komerční přestávce.

13:50
    Kotouč při Pulockově přechodu útočné modré skončil po souboji mezi diváky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

14:20
    Tavares místo střely vymyslel rychlou přihrávku zpět na modrou čáru, odkud na Sateriho beton přilétla prudká rána Leeho.

14:34
    Záhy se právě Tavares dostal za svého obránce, ale v souboji s brankářem se mu nepodařilo zakončit a nuceně se dostal až za branku.

15:14
    Islanders se vrací do útočného pásma.

15:45
    Opět o něho přichází, tentokrát bez střely na branku.

16:20
    Hraje se ze strany na stranu. Ekbladova rána skončila těsně vedle.

16:38
    Barkov přinutil Haláka jít do rozkleku. Brankář domácího týmu byl připraven.

16:49
    Rychlý přechod středního pásma nezužitkoval Hickey, jenž napálil do nohy jen bránícího Dadonova.

17:01
    Další rychlý přechod na druhou stranu kluziště. Před Halákem zakončoval Barkov, slovenský brankář přerušil hru. Komerční pauza.

17:37
    Zakázané uvolnění Floridy.

18:05
    Islanders se drží v útočném pásmu.

18:10
    Eberle při bekhendovém zakončení na Sateriho nevyzrál.

18:30
    Islanders stále drží útočné pásmo a tlačí na soupeře.

18:47
    Ani další střela Eberleho, ani dělovka od modré Pelecha, nedokázaly překonat zatím bezchybného Sateriho. Panthers se daří po dlouhém náporu vytlačit hru do středního pásma.

18:56
    Ekblad bleskovou rychlostí přebruslil střední pásmo a rychle vysřelil na Haláka, který vysoký puk chytil do lapačky.

19:30
    Hraje se ve středním pásmu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Ve zbytku první třetiny se ani jednomu týmu nepodařilo usadit v útočném pásmu a nadále tak platí vedení hostující Floridy, za kterou se v deváté minutě trefil od modré čáry Mike Matheson.

Další třetina začne přibližně v 02:03.

20:01

20:30
    Zkraje druhé třetiny se hosté dopouští zakázaného uvolnění.

20:52
    Po návratu do útočného pásma si mezi kruhy najel Bailey, k němuž také doputovala přihrávka, ale útočník Islanders minul klec.

21:30
    Na druhé straně kluziště přestřelil Trocheck.

22:12
    Dlouhou část hry bez přerušení ukončil svým zákrokem lapačkou Sateri, který lapil Ahovu ránu od modré.

22:21
    Ofsajd zastavil rodící se útok Floridy.

23:19
    Sateri si pohlídal prostor u své pravé tyčky proti z boku najíždějícímu Barzalovi, který bekhendovou střelou skulinku nenašel.

23:30
    Tlak Islanders pokračuje. Z obdobné pozice střílel na Sateriho i Eberle, ale brankář hostí, jehož letošní průměr přesahuje čtyři góly na zápas, zatím nedovolil domácím hokejistům pocítit radost ze vstřelené branky.

23:52
    Bjugstad po přebruslení středního pásma nastřelil jen bránícího hráče.

24:28
    Chimera si našel výhodnout střeleckou pozici, ale napálil puk pouze do Sateriho.

25:24
    Začal se hrát rychlý hokej nahoru dolů. Při dlouhé pasáži bež přerušení se po neúspěšné Mathesonově ráně od modré dostali do útoku Tavares s Baileym, kteří ale nadvakrát ztroskotali na Saterim.

25:52
    Hru přerušilo zakázané uvolnění Floridy.

26:37
    Tvrdá střela Ekblada skončila na Halákově výstroji. Výborný přesun brankovištěm zamezil hostujícímu obránci zužitkovat dobré postavení mezi kruhy.

26:42
    Puk vylétl na střídačky. Komerční pauza.

27:14
    Saterimu puk po střele Pulocka zapadl do výstroje. Hra je přerušena.

27:55
    Velká šance domácích! Z bezprostřední blízkosti se pokoušel Lee protlačit puk mezi betony Sateriho, ale finskému brankáři se podařilo srazit kotouč vedle sebe na spoluhráče, který vyhodil do středního pásma.

28:45
    Puk v rychlém sledu prostřídal majitele. Na puku jsou domácí.

29:03
    Ale ne na dlouho – hosté ukořistili kotouč a rychle se přesunuli před Haláka. Tomu se podařilo zastavit MacKenzieho pokus o zasunutí mezi betony.

29:30
    Znovu Mackenzie, tentokrát z větší dálky. Halák střelu likviduje a přerušuje hru.

29:35
    Hned po vhazování se k ráně od modré dostal Ekblad, Halák vyráží.

30:18
    Hra je přerušena kvůli ofsajdu hostujících hráčů. Komerční přestávka.

30:50
    O puk se dlouze bojuje podél mantinelu v obranné třetině Islanders.

31:19
    Domácím se podařilo hru vytlačit do středního pásma a dokonce se dostat k přechodu útočné modré čáry. Přihrávka rukou je však vykazuje zpět do střední třetiny.

31:46
    Weegarova střela od modré byla těsně před brankovištěm sražena na zadní mantinel.

31:58
    Proti Maminově střele od modré už musel slovenský brankář zasahovat.

32:08
    Hosté roztočili v útočném pásmu aktivní kolotoč a rychle rotovali po celém prostoru před Halákem. Před brankoviště se dostal Haley, který se pokusil střílenou přihrávku od mantinelu protlačit za brankáře domácích, jemuž ale puk zapadl do výstroje.

32:20
    Islanders se podařilo vytěsnit hru mimo své pásmo.

32:39
    Ekblad při přechodu modré čáry ztratil puk.

33:20
    Islanders se nedaří přechod útočné modré.

34:00
    Když se už domácím podaří dostat do útočného pásma, nedostávají se k přímému ohrožení branky. Dobrý obranný zákrok Malgina.

34:40
    Skvělá solo akce JEVGENIJE DADONOVA, který s pukem zabruslil až za branku Haláka, obkroužil klec z pravé na levou stranu a zpoza branky se mu podařilo dostat kotouč za Halákova záda! Bez asistence.
    34:40 Jevgenij DADONOV - 0:2

35:09
    Dadonov se záhy blýskl i v obraně, když zablokoval střelu Pulocka.

36:00
    Matheson ve středním pásmu narušil rozehrávku domácích a pronikl do útočného pásma. Rychlé zakončení bylo ale nepřesné a skončilo na zadním mantinelu.

36:30
    Mayfieldovi se nepodařilo dostat puk skrz střední pásmo.

37:18
    Petrovic se zjevil před brankovištěm, ale střelu poslal přímo do Haláka, který kryje puk lapačkou. Komerční přestávka.

37:42
    Halák musel znovu zasahovat, tentokrát proti střele Barkova z mezikruží.

38:18
    Sateri se vydal za branku a rychle rozehrál, než se k němu stihl dostat napadající soupeř.

38:31
    Puk je za brankou domácích. Ti vyčkávají s rozehrávkou.

39:10
    Leddy chtěl vyzkoušet připravenost Sateriho, ale puk srazil Weegar.

39:55
    V samém závěru druhé třetiny ještě Halák kryje střelecký pokus Ekblada od mantinelu.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Domácím hokejistům se ani ve druhé třetině nepodařilo prosadit přes výborně chytajícího Sateriho a navíc se dostali několikrát pod tlak soupeře. Florida, která vede na střely už 28-17, navíc navýšila své vedení po solové akci Jevgenije Dadonova. Ruský útočník se zmocnil puku ve středním pásmu, zajel za branku a v 35. minutě zvýšil na 2:0.

Další třetina začne přibližně v 02:54.

40:01

40:29
    Domácí zahájili závěrečnou třetinu aktivněji, natlačili se do útočného pásma, ale při hledání střelecké pozice se jim moc nedaří. Fritz pálil od mantinelu jen do Sateriho.

40:58
    Hosté vytěsnili hru ze svého pásma.

41:26
    Střelu Huberdeaua vytěsnil Halák ramenem nad branku. U puku zůstali hosté a přihrávku na hranici kruhů se pokusil využít Trocheck, jehož ránu Halák definitivně chytá a zastavuje hru.

41:35
    Lee se sice dostával do úniku, ale puk se mu navezl do hokejky, která zůstala ležet na ledě. Než se Lee vymotal, přišel o výhodu úniku.

41:52
    Rozhodčí usoudili, že postavení mimo hru Floridy bylo úmyslné a posílají hru před Sateriho.

42:38
    Kotouč byl při souboji vystřelen mezi střídačky.

43:10
    Puk je opět mimo led, tentokrát mezi diváky.

43:45
    Obrovská šance, v níž se objevil Cizikas! Ale ani nedokázal z mezikruží překonat Sateriho.

44:14
    KEITH YANDLE dostal přihrávku na modrou čáru a vyborně umístil svou střelu, která prolétla skrz celé útočné pásmo až za záda Jaroslava Haláka, který nedokázal letící kotouč zastavit. Asistence: Vincent Trocheck.
    44:14 Keith YANDLE - 0:3

45:09
    Islanders právě vstřelili branku!
    Domácím se daří ukončit neprůstřelnost Harriho Sateriho! ADAM PELECH přijal přihrávku před pravým kruhem a vyslal zápěstím prudký puk směrem na branku Floridy. Střela se o tyčku odrazila za brankovou čáru. Asistence: Josh Bailey, Jason Chimera.
    45:09 Adam PELECH - 1:3

45:44
    Islanders se po vstřelené brance dostávají opět do hry a jsou jako politi živou vodou. Chimera se ale dostal z dobrého střeleckého úhlu.

46:19
    Halák vykryl pokus Scevioura, který se dostal s pukem až před brankoviště, ale nedokázal vyzrát na brankáře domácích.

47:11
    Eberle nahodil ze středního pásma na Sateriho, který rozehrává.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

47:44
    Bude se poprvé v utkání vylučovat! Dvě minuty za podražení obdržel MacKenzie Weegar a přesilovku si zahrají domácí. To ale až po komerční pauze.

48:04
    Přesilovka Islanders málem začala pohromou pro domácí tým. MacKenzie se zmocnil kotouče a vyrazil do úniku, dokonce se dostal za posledního obránce, ale tísněn nedokázal vymyslet nějakou finální kličku a Halák jeho zakončení chytil.

48:24
    Domácí se vrátili do útočného pásma. Tavaresovu střelu Sateri sráží na zadní mantinel.

48:35
    Hosté se osvobozují.

49:31
    Yandle z vlastního pásma vyslal dlouhý puk až na Haláka.

49:44
    Islanders se už nepodařilo dostat do delšího postavení v útočném pásmu a je po přesilovce.

50:10
    Po přerušení hry přichází komerční přestávka.

50:35
    Rychlý Malgin se stihl dostat mezi kruhy a nohou zachytil rozehrávku Haláka. Puk si sice srazil k mantinelu, ale vybojoval útočné pásmo.

50:50
    Florida o útočné pásmo rychle přichází.

51:25
    Leeho střela z pravého kruhu trefila Sateriho, který vyrazil puk před sebe. Lee se natlačil ještě k dorážce, ale i tu Sateri vyrazil.

51:44
    Hra se přesunula do obranné třetiny Islanders, kde Halák musel podržet puk pod lapačkou po střele Yandlea od modré.

52:40
    Pulock prudkou střelou trefil Sateriho do maska. Hra pokračuje.

52:55
    A ještě jeden projektil na Sateriho, který pokračuje ve skvělém výkonu a tlačí Floridu za vítězstvím. Zuby si na něm vylámal Nelson.

53:31
    Tlak domácích se stupňuje. Baileyho střelu před brankovištěm protečoval Lee, ale nepodařilo se mu najít skulinku mezi betony.

53:44
    Barkov vyhrál vhazování a Floridě se podařilo dostat puk alespoň do středního pásma.

53:59
    A dokonce víc, jenže přečíslení dva na jednoho přineslo jen nepřesnou přihrávku na volného Dadonova na pravé straně.

54:07
    Islanders se snaží střílet z každé pozice, když se dostanou za útočnou modrou. Na to ale trochu doplácí přesnost. Lee minul Sateriho klec.

55:03
    Aho od modré přinutil Sateriho k dalšímu zákroku, ale brankář Floridy byl připraven.

55:17
    Panthers se dostali po delší době do útočného pásma na delší úsek hry. Trocheckovu střelu Halák vyrazil.

56:02
    Tlak Islanders řečí hosté vyhozením na zakázané uvolnění.

56:17
    Po vhazování se Florida dostala do přečíslení dvou na jednoho, ale Sceviour dlouho váhal s přihrávkou a nakonec byl nucen střílet sám. Ale proti němu byl už dobře postavený Halák.

56:46
    Hra je kvůli hře vysokou holí v obranném pásmu domácích přerušena. Předcházela tomu střela Bjugstada od modré. Vhazovat by se po komerční přestávce mělo ve středním pásmu.

56:58
    Po vhazování ve středním pásmu se do útočného pásma natlačili Islanders.

57:10
    Halák zamířil na střídačku a domácí hrají v šesti!

57:55
    Eberleho dělovka od modré končí na zadním mantinelu. Islanders dál drží puk.

58:21
    Dlouhý a nekončící tlak se pokusil ukončit Pulock, ale jeho prudká rána z prostoru mezi kruhy byla sražena do ochranné sítě.

58:25
    Domácí vyhráli vhazování a setrvávají v útočném pásmu.

58:49
    A je rozhodnuto! Dlouhé okupování svého pásma ukončil Trocheck, který narušil na modré čáře kombinaci soupeře a přihrál do středního pásma. Puku se zmocnil JONATHAN HUBERDEA, jenž se dostal do úniku, při kterém si najel až mezi kruhy a na jistotu zasunul puk do prázdné branky. Asistence: Vincent Trocheck.
    58:49 Jonathan HUBERDEAU - 1:4

59:30
    Utkání se už spíše dohrává. Domácí rezignují na snahu alespoň kosmeticky upravit výsledek.

Florida Panthers po třech porážkách v řadě ukončila čekání na výhru a na ledě New Yorku Islanders slaví překvapivě jasné vítězství, které Panteři nastartovali gólem v první třetině Mathesona. Florida se postupně dostala do vedení 3:0, když se poprvé a naposledy prosadili střelecky také domácí.

Výraznou měrou se na výhře Panthers podílel brankář Harri Sateri, který ve svém pátém utkání v NHL dosáhl v osmadvaceti letech na premiérové vítězství a výrazně si vylepší díky tomu statistiky, ve kterých doposud měl zapsán průměr 4,5 gólu na zápas a úspěšnost jen 88%.

odchytal 58:03, 36 zák., 3 góly, 92,3%

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (03:36:09)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 46. Pelech (Jo. Bailey, Chimera) – 9. Matheson (Pysyk, Sceviour), 35. Dadonov, 45. Yandle (Trocheck), 59. Huberdeau (Trocheck)

Rozhodčí: McIsaac, Pollock – Alphonso, Nagy