Děčín – Jablonec n/N 2:1 (kon.) | Nový Jičín – Poruba 2011 2:4 (kon.) | Val. Meziříčí – Šumperk 2:1 (kon.)
Opava – SHK Hodonín 5:3 (kon.) | Trutnov – Bílina 6:3 (kon.) | David Servis – Mor. Budějovice 5:2 (kon.)
Havlíčkův Brod – Tábor 6:3 (kon.) | Písek – Klatovy 3:6 (kon.) | Pelhřimov – Žďár n/S 1:8 (kon.)
Nymburk – Kolín 0:2 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Sokolov 0:2 (kon.)
HC Bobři Valašské Meziříčí
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
DRACI PARS ŠUMPERK
Středa 31.01.2018, 18:00 • Zimní stadion Valašské Meziříčí • 2. liga skupina Východ • 41. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Draci Šumperk

Šumperk nadále pokračuje ve stíhací jízdě za druhým místem, které by Drakům zaručovalo účast rovnou v semifinále play-off. Draci ztrácí na druhý Hodonín pouhé dva body, což znamená, že v případě výhry na ledě Bobrů a zaváhání Drtičů mohou poskočit na druhé místo již po tomto odehraném kole. Nakročeno ke svému cíli mají zatím velmi dobře. Jejich forma se jich zatím drží a prohraná utkání přicházejí velmi sporadicky. Naposledy však přišlo zaváhání na domácím ledě s poslední Opavou, což znamená zdvižený prst pro svěřence trenéra Zavadila.

Jiří Půhoný, útočník – (23+29, 52 b.)
    Daniel Vachutka, útočník – (18+26, 44 b.)
    Michal Vymazal, útočník – (7+34, 41 b.)

Valašské Meziříčí dalo v posledním duelu na ledě první Poruby zapomenout na nelichotivou sérii porážek, když na tamním hokejovém stánku dokázalo vyzrát již potřetí v letošní sezóně za všechny tři body. Přesto Valaši nemůžou usínat na vavřínech, jejich postavení v tabulce nadále slibuje velmi napjatý závěr základní části okolo umístění Bobrů. Ti dotahují čtvrtý Nový Jičín, na záda jim ale také dýchá Kopřivnice.

Tomáš Brunec, útočník – (14+9, 23 b.)

HC Bobři Valašské Meziříčí: Plšek (Sachr) – Žák, Báchor, Váňa, Rudl, Jenáček, Mikel, Hajda – Brunec (A), Dvořák, Pořický – D. Varga, Daněk, Kývala – Mar. Varga, Martiník (A), Dalajka – Vaněk, Studený (C), Seidler

Trenér: Jiří Weintritt

Draci Šumperk: Svoboda (Faltus) – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáč, Sedlák (C) – Kovařík, Lehečka, Vachutka, Müller, Králík, Skopal, Půhoný, Fisher, Vymazal (A), Cink (A), Ostřánský

Trenér: Jozef Zavadil

Rozhodčí: Vaněk – Bojda, Mikler.

Dnešní soupeři na Zimním stadionu ve Valašském Meziříčí jsou již nastoupeni na ledové ploše. Souboj Bobrů s Draky za malý moment vypukne.

00:01

00:23
    Draci se ihned po úvodním buly vtrhli do útočné třetiny. Svižnou střelu Vymazala vyráží Plšek do rohu.

00:59
    Kývala byl při pokusu o přechod do útočné třetiny zastaven Králíkem ještě ve středním pásmu. U kotouče opět hosté.

01:45
    Valaši drželi Draky na pár chvil v jejich pásmu. K ohrožení Svobody se ale nedostali a v držení puku jsou opět hráči Šumperku.

03:08
    Šumperk rozvíjel postupný útok, který ale zastavila pozorná obrana Bobrů ještě ve velké vzdálenosti od Plškovy svatyně. Draci jsou ale stále v držení kotouče a snaží se dostat do útočného pásma.

04:17
    Dělovku Kovaříka z prostoru mezikruží vyrazil Plšek do rohu kluziště.

05:09
    Nyní útočné snažení Šumperku zastavila píšťalka čárového sudího, který viděl ofsajdové postavení hostů.

05:33
    Obránce Bažant se natlačil až před Plška, kde se snažil propasírovat černou gumu pod jeho betony. Plšek byl ovšem připraven a kotouč schoval pod svou lapačkou.

06:27
    Sedlákovi střela od modré příliš nesedla. Před trefením horní sítě byla ale tečována, a tak se vhazuje před Plškem.

07:03
    Daněk vyzkoušel pozornost Svobody z těsné blízkosti ranou z první. Gólman hostů se nenechal zaskočit a kotouč chytá.

07:56
    Plšek raději přikryl puk projíždějící jeho brankovištěm a nechává své spoluhráče vystřídat. Šumperk je prozatím jednoznačně aktivnějším týmem, důkazem budiž několik slibných šancí ke skórování.

08:58
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Po souboji u mantinelu za brankou dostal DAVID VARGA kotouč přesně na hokejku a nikým nebráněn ještě stihl udělat kličku a zakončit pod horní tyč. Asistence: Petr Dvořák a Jakub Pořický.

09:29
    Draci právě vstřelili branku!
    Draci okamžitě srovnávají stav duelu. JAKUB LEHEČKA to vyřešil zkušeně a předvedl v útočném pásmu hokejovou parádu, kdy si projel celým brankovištěm z jedné strany na druhou a vychutnal si Plška do posledního okamžiku, čímž mu nedal žádnou šanci zasáhnout. Asistence: Lubomír Kovařík a Matěj Bažant.

11:30
    Draci po polovině utkání ještě zvýšili obrátky a dostávají se do jedné šance za druhou. Plšek zatím krom jediné obdržené branky odolává.

12:25
    Bobři se na pár chvil dostali do tempa Draků a uzavřeli je v jejich třetině. Svoboda ale příliš práce neměl a nyní jsou to zase hosté, kdo zakládá útočnou akci.

13:47
    Drakům se nyní nedaří usadit se v útočné třetině dle jejich představ. Naopak jsou to Bobři, kdo vyslal na Svobodu trio nebezpečných pokusů. Brankář Šumperku byl ale pozorný a se všemi si poradil.

14:50
    Vachutka byl důrazně zastaven za mantinelem a v držení puku se ocitli domácí hráči. Nepřesnou rozehrávkou ale způsobili pouze zakázané uvolnění.

15:24
    Vymazal se už díval Plškovi do očí před jeho zakončením v pokleku těsně před brankovištěm. Plšek byl ale pohotovější a zvládl mu ještě svou hokejkou vypíchnout kotouč, než se útočník Draků ke svému pokusu dostal.

16:15
    Ofsajdové postavení Draků přerušuje hru.

17:01
    Hosté uklidňují hru za svou brankou a chystají se k postupnému útoku.

17:35
    Bobři nevyužili slibně se rozvíjející přečíslení dva na jednoho! Bruncovi se do přihrávky položil jeden z obránců a snajpr Valachů už přes něj dostával kotouč na poslední chvíli, když Pořický na druhé straně přejel ideální postavení pro zakončení.

18:39
    Valašské Meziříčí se i tak nemůže nadále vymanit z tlaku lépe bruslících Draků. Ti jsou nyní opět v útočné třetině a hledají cestu k zakončení.

19:37
    Dvě poslední šance hostů zblokovali obránci soupeře.

20:00

Po první periodě odchází obě mužstva do šaten za remízového stavu, když se nejprve prosadil domácí David Varga. O půl minuty později ale přišlo srovnání z hokejky Daniela Vachutky. Šumperk byl po celou třetinu jednoznačně aktivnějším týmem, a tak s nynějším remízovým stavem hráči Draků nebudou příliš spokojeni.

Další třetina začne přibližně v 18:44.

20:01

20:32
    Do první velké šance druhé periody se dostal Dvořák, který se snažil ještě dorážet před Svobodou. Ten ale stihl včas schovat kotouč v lapačce a přerušit tak hru.

21:23
    Valašské Meziříčí nastoupilo do druhé periody mnohem aktivněji. Nyní Dalajka nastřelil tyč Svobodovy svatyně!

22:07
    Rozehrávka Draků zachycena už ve středním pásmu. Bobři rozvíjejí další útok.

22:31
    Vachutka zachytil špatnou rozehrávku obrany Bobrů a šikovně se vyhnul dalšímu hráči na modré čáře. Byl ale nachytán ofsajdové pasti.

22:57
    Vaňkovi v prostoru v mezikruží nesedla ideálně rána z první a kotouč se jen svezl ke Svobodovi.

23:19
    Kovařík si udělal z obránců Bobrů tréninkové figury a dostal se až před Plška, na kterého zkusil bekhendový blafák. Plšek ale skvělým rozštěpem zastavil kotouč směřující do sítě kolem jeho tyče!

24:36
    Žák se rozhodl obejít bránícího útočníka na modré čáře. Směrem k bráně vyslal ale velmi nepřesný pokus.

25:25
    Svoboda vychytal dvě další slibné šance Bobrů a drží Draky alespoň v remízovém stavu.

26:12
    Pokračuje se ve velmi vysokém tempu z první třetiny. V té druhé ho ale pro změnu diktují domácí Bobři.

26:49
    Valašské Meziříčí nyní jen nahodilo tak, ať to není zakázané uvolnění a střídá.

27:23
    Aby se Šumperk neopakoval po svém soupeři, vyhodil raději tak, ať to zakázané uvolnění opravdu je.

27:56
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Ďurkáč – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

28:47
    Bobři se zatím nemůžou usadit v útočné třetině. Draci jejich snažení zastavují už na modré čáře a vyhazují kotouč pryč.

29:56
    Šumperk v plném počtu.

30:11
    Draci ihned po konci oslabení ve velké šanci. Vymazal ale ve velké šanci v přečíslení dva na jednoho přestřelil Plškovu branku!

31:40
    Bobři se řítili do další velké šance. Seidlerovi ale skočil kotouč na brusle a odrazil se až ke Svobodovi, který si jej schoval ve své lapačce.

32:21
    Pořický už posílal puk Bruncovi před branku. Kotouč ale zachytil jeden z hráčů Draků a vyhodil do středního pásma.

33:17
    Kotouč doklouzal z obranného pásma Draků až k Plškovi, který jej pro jistotu schoval před dotírajícím Vachutkou.

34:00
    Martiník nahodil do útočné třetiny, kde si kotouč nejrychleji našli obránci soupeře. Přesto se do jeho držení dostali znovu Bobři a útočí.

34:33
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Mikel – 2 min., vysoká hůl).

34:57
    Vymazal ranou z první v prostoru pro vhazování trefil pouze tyč Plškovy svatyně!

35:29
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Sedlák – 2 min., vražení na hrazení).

35:58
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Rudl – 2 min., krosček).

36:25
    Bobři kombinují v přesilovce čtyři na tři a hledají cestu k zakončení.

36:33
    Počet hráčů na ledě se vyrovnává. Hraje se čtyři na čtyři.

37:29

37:58
    Valašské Meziříčí v plném počtu.

38:26
    Draci jsou pro teď v držení kotouče o něco častěji. Do větší šance se ale dostat nemůžou.

39:05
    Už v poslední minutě třetiny se do zakončení tlačil Martin Varga. Byl ale ve stínu soupeře a nepovedlo se mu zakončit.

39:09
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Vymazal – 2 min., podražení).

39:41
    Na ledě se v přesilové hře nyní objevila čtvrtá formace Bobrů. Do větší šance se ale útočníci Valachů nedostali.

40:00

Ve druhé třetině začali mnohem aktivněji pro změnu domácí Bobři, které si drželi po celou druhou periodu. Gólu jsme se ale nedočkali, a tak je stav i po druhé třetině nerozhodný po jedné brance na každé straně.

Další třetina začne přibližně v 19:32.

40:01

40:18
    Nepřesná rozehrávka Bobrů hned zkraje třetí periody skončila až na zakázaném uvolnění.

40:38
    Pokus Žáka od modré mířil přesně doprostřed brány, kde stál připravený Svoboda.

41:09

41:36
    Tečovaný kotouč ve středním pásmu skončil mimo ledovou plochu.

42:10
    Půhoný posílal od mantinelu kotouč před brankoviště, kde ale nenašel adresáta na hokejce svého spoluhráče. V držení puku nyní Bobři.

42:35
    Báchor vypálil od modré ihned po vhazování. Jeho rána ale letěla mimo brankovou konstrukci.

43:25
    Draci jsou v držení puku a snaží se dostat do útočné třetiny. Ve středním pásmu ale naráží na dobře organizovanou obranu soupeře.

44:39
    Studený vytvořil tlak na Řezáče, který byl v držení kotouče a dokonce jej o něj obral. V šanci před Svobodou už byl ale ve velkém úhlu, ze kterého mohl těžce pomýšlet na úspěch jeho pokusu.

45:23
    Draci nachytání v ofsajdové pasti.

46:05
    Valaši drží Draky v jejich pásmu. Ti se už nějakou chvíli nemůžou dostat z obranné třetiny.

46:41
    Cink nabral kotouč na hokejku v obranném pásmu a vydal se na útočný výlet. V útočné třetině ale neměl žádného spoluhráče, a tak se pokusil sám o střelu, která skončila vysoko nad.

47:01
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Sedlák – 2 min., sekání).

47:33
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Rudl – 2 min., faul kolenem).
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Kovařík – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

48:22
    Bobři se v pokračující přesilové hře těžko dostávají do útočné třetiny. Šumperk dobře zavírá modrou čáru.

49:01

49:45
    Schejbal vyslal z první dělovku od modré. Ta skončila ale daleko od Plškovy brány.

50:41
    Seidler dobře kombinoval v útočném pásmu. K ohrožení Svobody se ale nedostal.

51:58
    Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou. Ani jeden z týmů se ale nemůže dostat do větší šance, ze které by zvrátil osud zápasu na svou stranu.

52:40
    Hlavni rozhodčí přerušuje hru a vykazuje hru do středního pásma.

52:48
    Zakázané uvolnění z hokejky Váni znamená vhazování před Plškem.

53:14
    Martiník si klepl o přihrávku na útočné modré. Tu taky dostal, jeho pokus ale vyrazil Svoboda do rohu.

53:45
    Vymazal se snažil prokličkovat až před Plška. Na poslední chvíli byl ale zastaven Mikelem.

54:33
    Vypadá to, že posledních pět minut se odehraje ve vysokém tempu, které nastavil předchozí průběh utkání. Nyní ale Draci vyhodili pouze na zakázané uvolnění.

55:05
    David Varga se prokličkoval hned přes tři hráče soupeře a namazal JOSEFU DAŇKOVI, který už neměl problém kotouč uklidit do odkryté části Svobodovy svatyně. Asistence: David Varga a Martin Kývala.

55:39
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Seidler – 2 min., napadení).

56:10
    Kývala se dostal s kotoučem až do útočného pásma, kde střádá pro Bobry cenné vteřinky.

57:06
    Plšek vyrazil kotouč, který projel po jeho zákroku pár centimetrů od jeho pravé tyče. Velké štěstí pro Bobry.

57:39

58:21
    Draci se už radovali ze vstřelené branky. Kotouč už byl ale bezpochyby několik vteřin v držení Plška a dorážka do branky přišla po hvizdu hlavního rozhodčího.