Spišská N. Ves – Trnava 3:4 (po pr.) | Pov. Bystrica – Prešov 1:4 (kon.) | Topoľčany – Skalica 2:4 (kon.)
Nové Zámky B – Michalovce 0:6 (kon.) | Osmos Bratislava – Dubnica 2:6 (kon.)
HC Nové Zámky B
0:6 (0:1, 0:3, 0:2)
HK DUKLA Ingema Michalovce
sk Středa 31.01.2018, 18:30 • ZŠ Nové Zámky • 1. liga (SR) • 42. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Vážení diváci! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na 42. kolo našej 1. hokejovej ligy, kde HC Mikron Nové Zámky B privítajú na svojom ľade HK Duklu Ingema Michalovce. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

HC MIKRON NOVÉ ZÁMKY B:

Hokejisti tohto celku sa v aktuálnom ročníku nachádzajú na poslednej 10. priečke so ziskom 27 bodov. Na svojom konte majú osem výhier, tri prehry po predĺžení a až tridsaťjeden prehier v riadnom hracom čase. Svojím súperom dovedna nastrieľali 96 gólov a až 249 inkasovali. Naposledy sa predstavili na ľade Topolčian, odkiaľ si odniesli debakel v pomere 12:2.

HK DUKLA INGEMA MICHALOVCE:

Hráči Michaloviec sa po 41. kole nachádzajú na chválihodnej 2. priečke so ziskom 94 bodov. To sa im podarilo po dvadsiatichsiedmych víťazstvách, piatich víťazstvách po predĺžení, troch porážkach po predĺžení a siedmych porážkach v riadnom hracom čase. Ich skóre je 206:84. Naposledy však neboli úspešní na ľade Prešova, kde prehrali v pomere 2:4.

Z pozície komentátora sa Vám bude hlásiť Róbert Gašpárek.

Úvodné zostavy:

HC Mikron Nové Zámky B: Nagy – Matejovie, Šimek, Ondrušek, Rehák, Murashov – Kudrna, Trávniček, Novák, Matejov, Tužinský – Ryšavý, Židulják, Maroš, Voros, Kucsera – Hariš

HK Dukla Ingema Michalovce: Dzúr – Meliško, Valečko, Banovský, Cútt, Solomonchak – Korenko, Kolba, Jokeľ, Piatak, Mašlonka – Balko, Rusina, Halás, Linet, Brezniak – Hamráček, Toma, Mesaroš

Rozhodca: Adamec – Drblík, Konc.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

01:35
    Do prvej vážnej situácie sa hneď z úvodu dostal Rehák, ktorého strelecký pokus dokázal Dzúr bez väčších problémov vychytať.

01:49
    Dukla Michalovce dala gól!
    Hosťujúce trio šikovnou kombináciou rozhodilo defenzívu súpera, vďaka čomu sa pred bránkou ocitol úplne voľný ĽUBOR BAĽKO, ktorý po zaujímavej prihrávke Jakuba Lineta dostáva svoj tím do vedenia 0:1!
    01:49 Ľubor BALKO - 0:1

02:45
    Pri puku sú hostia, ktorí sa usadili v útočnej tretine, kde si hľadajú lepšiu streleckú pozíciu.

03:55
    Piatak sa prezentoval veľmi nepresnou prihrávkou, vďaka čomu hostia prišli o útočnú tretinu.

04:50
    Puk majú pevne pod kontrolou hráči Michaloviec, ktorí z vlastnej bránky budú zakladať útok smerom dopredu.

05:22
    Kudrna sa pokúsil zakončiť z modrej čiary, ale bola z toho len strela, ktorá nemala takmer žiadnu razanciu.

06:43
    Puk sa nachádza za bránkou Michaloviec, ale sú to práve hostia, kto ju má pevne pod kontrolou.

07:15
    Solomonchak sa ihneď po buly dostal do streleckej pozície, čo sa snažil využiť. Jeho tvrdý strelecký pokus smeruje tesne mimo.

09:25
    Ku zakončeniu sa dostal Linet, ktorý sa nikým nestražený ocitol pred gólmanom súpera. Toho sa snažil prekonať strelou z voleja, ale úspešný nebol.

10:15
    Po presnej prihrávke sa k strele dostal jeden z hráčov hostí, ale ani jeho pokus z väčšieho uhlu nie je tým správnym receptom na ďalší presný zásah.

11:12
    Hostia zakladali rýchly protiútok stredom ľadovej plochy, ale ich výlet skončil už v stredom pásme po skvelej obrannej činnosti domáceho hráča.

11:56
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Marek Mašlonka – 2 min., hákovanie).

12:57
    Beží druhá minúta michalovského vylúčenia a domácimsa aj naďalej nedarí usadiť v útočnej tretine. Dá sa povedať, že v týchto momentoch je hra vyrovnaná.

13:56
    Hostia v plnom počte.

14:31
    Rehák zbytočne nešpekuloval a namiesto toho rýchlo zakončil. Jeho tvrdý pokus dokázal gólman zlikvidovať.

16:18
    Kolba z prvej zakončil, ale jeho tvrdý projektil smeruje tesne vedľa ľavej tyčky. Pri puku sa nachádzajú už domáci hokejisti.

17:00
    Sledovali sme Murashova a jeho nepresnou, ktorá zapríčinila zakazané uvoľnenie. Vhadzovať sa tak bude pri bránke Nových Zámkov.

18:02
    Nagy si na svoje konto pripíše ďalší dôležitý zákrok po strele Mašlonku.

19:00
    Do konca prvej tretiny ostáva posledná minúta. Dočkáme sa ešte nejakého presného zásahu?

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

21:04
    Rehák získal útočné pásmo tým, že nahodil puk presne do náručia gólmana.

22:01
    Budeme sledovať vhadzovanie v útočnom pásme Michaloviec.

22:45
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky B (Dominik Rehák – 2 min., hákovanie).

23:35
    Hosťujúcim hokejistom sa absolútne nedari usadiť v presilovkovom kolotoči. Jeden z obrancov vyhadzuje puk cez všetky čiary.

23:59
    Hostia idú už do dvojgólového vedenia zásluhou OLIVERA JOKEĽA, ktorý dokázal zúžitkovať presnú prihrávku Erika Piataka na vsietenie druhého gólu. Stav stretnutia je 0:2!
    23:59 Oliver JOKEĽ - 0:2

27:23
    MICHAL KORENKO si prevzal puk na modrej čiare, odkiaľ bez zbytočného premýšlania zakončil. Prepálil všetko, čo mu stálo v ceste, a tak zvyšuje náskok svojho tímu. Stav zápasu je 0:3!
    27:23 Michal KORENKO - 0:3

29:03
    Puk sa nachádza v tretine Nových Zámkov, ale sú to práve hokejisti domáceho celku, kto ho má pevne pod kontrolou.

30:47
    Už to vyzeralo tak, že sa jeden z hráčov hostí dostane do samostatného úniku, ale jeho radosť mu prekazil čiarový arbiter, ktorý si všimol ofsajdové postavenie.

31:26

32:48
    Novák sa snažil individuálnym spôsobom prejsť cez celú defenzívu súpera. To mu však nevyšlo a o puk zbytočne prišiel.

33:26

34:58
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Oliver Jokeľ – 2 min., podrazenie).

36:58

37:08
    Oliver Jokeľ sa dostal do dobrej príležitosti, ale švihom nedokázal prekonať dobre postaveného gólmana.

39:04
    MICHAL KORENKO si nakorčuľoval pred bránku, kde si našiel voľný priestor. Erik Piatak mu tam okamžite poslal puk. do toho sa oprel z prvej a umiestnil ho do ľavej časti bránky. Stav stretnutia je 0:4!
    39:04 Michal KORENKO - 0:4

39:15
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Michal Korenko – 2 min., podrazenie).

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

41:15

43:01
    Oliver Jokeľ dokázal zakončiť z pravého kruhu, ale jeho tvrdý projektil dokázal gólman bez problémov zachytiť.

44:32
    Piatak zakončil z bezprostrednej blízkosti, ale jeho pokus opečiatkoval len brvno bránky. To bola šanca!

45:40
    OLIVER JOKEĽ oslavuje piaty gól svojho tímu. Po milimetrovej prihrávke Erika Piataka mieril presne, a tak sa Michalovce dostávajú do päťgólového vedenia.
    45:40 Oliver JOKEĽ - 0:5

47:34
    Novák bol v útočnom pásme skôr ako puk, čo znamená, že sa nachádzal v ofsajdovom postavení. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

48:15
    Skvelá práca Olivera Jokeľa pri mantineli, kde po súboji získal puk na svoju stranu.

49:43
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Tomáš Banovský – 2 min., hákovanie).

51:43

54:08
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Radovan Cútt – 2 min., faul lakťom).

56:08

57:27
    Lukáš Toma možno ani sám nevedel, ako našiel kořculujúceho TOMÁŠA BANOVSKÉHO, ktorý strelou z prvej upratal puk do prázdnej siete. Stav stretnutia je 0:6!
    57:27 Tomáš BANOVSKÝ - 0:6

58:10
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky B (Dominik Novák – 2 min., hákovanie).

Máme tu koniec zápasu, po ktorom si podľa očakávaní pripíšu do ligovej tabuľky plný bodový zisk Michalovce po víťazstve 0:6. S týmto konštatovaním sa s Vami lúčim. Ja ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. (20:31:11)

Róbert Gašpárek

Branky a nahrávky: 2. Balko (Linet, Brezniak), 24. Jokeľ (Piatak, Mašlonka), 28. Korenko, 40. Korenko (Piatak, Jokeľ), 46. Jokeľ (Piatak), 58. Banovský (Toma, Kolba)

HC Nové Zámky B: Nagy – Matejovie, Šimek, Ondrušek, Rehák, Murashov – Kudrna, Trávniček, Novák, Matejov, Tužinský – Ryšavý, Židulják, Maroš, Voros, Kucsera – Hariš
    HK DUKLA Ingema Michalovce: Dzúr – Meliško, Valečko, Banovský, Cútt, Solomonchak – Korenko, Kolba, Jokeľ, Piatak, Mašlonka – Balko, Rusina, Halás, Linet, Brezniak – Hamráček, Toma, Mesaroš

Rozhodčí: Adamec – Drblík, Konc