Toronto – NY Islanders 5:0 (kon.) | Washington – Philadelphia 5:3 (kon.) | Detroit – San Jose 2:1 (4:3 po s.n.)

2. Jakub Voráček (PHI); (1+0), 1 střela, 20:03
    3. Radko Gudas (PHI) (0+0), 3 střely, 17:47 (04:48:07)

Dobře rozjeté utkání Philadelphia Flyers nakonec nedotáhla do vítězného konce. Naopak ze skvělého obratu se mohou radovat domácí hráči, kteří díky druhé třetině získali hru na svou stranu.

59:42
    Další zakázané uvolnění Caps. To už ale mají hosté opravdu málo času.

59:29
    Okamžitě po buly vystartoval po kotouči Smith-Pelly, který dostal puk až na polovinu Flyers, čímž našetřil cenné vteřiny.

59:20
    Zakázané uvolnění Capitals. Oddechový čas pro Flyers.

59:08
    Střela Girouxe minula domácí branku a kotouč skončil až ve středním pásmu. Hosté musí vyklidit útočnou třetinu.

59:00
    Běží poslední minuta. Flyers kombinují kolem branky Holtbyho.

58:06
    Kuzněcov z ostrého úhlu minul prázdnou branku! Flyers spěchají na polovinu Capitals.

57:50
    Philadelphii se nedaří proniknout do útočné třetiny.

57:30
    Lyon je na střídačce a Flyers to zkouší v šesti!

56:51
    Útok Capitals končí odpískaným ofsajdem. Následuje zřejmě poslední komerční přestávka.

56:08
    Laughtonovo nahození Holtby srazil betony do levého rohu, kde se puku ujímají domácí hráči.

54:32
    Rychlý průnik útočným pásmem zkoušel Patrick využít k adresování přihrávky k levé tyče, kam se z druhé strany řítil Voráček. Přihrávka byla ale příliš prudká a kladenský odchovanec na puk nedosáhl.

53:24
    Na hranici brankoviště opět Ovečkin! Tentokrát dostal z pravého rohu přihrávku, kterou následně proměnil v nebezpečný příklep, který mimo tři tyče srazil Lyon.

52:46
    Ovečkin nebezpečnou střelou z vnitřní části levého kruhu zaměstnal Lyon, který střelu doprostřed branky úspěšně zneškodnil.
    50:40 Jakub VORÁČEK - 5:3

50:40
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Flyers to ještě nevzdávají a snižují na rozdíl pouhých dvou branek! Nolan Patrick nabil Ivanu Provorovi, který měl napřaženo k tvrdé střele na modré čáře. Prudkou střelu těsně před Holtbym tečoval clonící JAKUB VORÁČEK, čímž nedal domácímu brankáři nejmenší šanci. Asistence: Ivan Provorov a Nolan Patrick.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 23. Stephenson (Eller, Carlson), 24. Stephenson (Bowey), 35. Burakovsky (Eller), 46. Oshie (Kuzněcov, Carlson), 50. Smith-Pelly (Djoos, Beagle) – 2. Patrick (Simmonds), 8. Konecny (Couturier), 51. Voráček (Provorov, Patrick)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Carlson, Djoos, Orlov, Niskanen, Bowey, Orpik – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin – Oshie, Bäckström, Burakovsky – Connolly, Eller, Stephenson – Smith-Pelly, Beagle, Chiasson.
    Philadelphia Flyers: Neuvirth (50. Lyon) – Gostisbehere, Provorov, MacDonald, Hägg, Gudas, Manning – Konecny, Couturier, Giroux – Simmonds, Patrick, Voráček – M. Raffl, Filppula, Weal – Lehterä, Laughton, Goulbourne.