4:8 (3:2, 1:3, 0:3)
HC Sparta Praha
Čtvrtek 01.02.2018, 18:00Extraliga staršího dorostu • 19. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny hokejové fanoušky! Vítejte u sledování utkání devatenáctého kola nadstavbové části Extraligy staršího dorostu. Na ledě v pražském Edenu se střetnou týmy HC Slavia Praha a HC Sparta Praha. Pojďme se nyní na oba soupeře podívat o něco blíže.

Sešívaní se po sedmnácti odehraných utkáních nacházejí v tabulce nadstavbové skupiny na osmém místě. Na kontě mají celkem 25 bodů a negativní skóre 56:57. Pražané navíc nejsou v úplně nejlepším rozpoložení. V posledních dvou utkáních totiž nezískali ani bod, když na ledě Karlových Varů prohráli 5:8 a plzeňským indiánům podlehli na jejich ledě 2:3. Proti svému odvěkému rivalovi z Holešovic tak budou muset červenobílí zabojovat, aby přerušili nelichotivou sérii proher. Povede se slávistům porazit Spartu?

Sparťané jsou v tabulce výš než jejich vršovický soupeř. Rudí mají na kontě po sedmnácti odehraných zápasech celkem 27 bodů a skóre 48:46. Patří jim tak šestá příčka tabulky nadstavbové skupiny o pořadí v play-off. V posledních duelech se navíc Holešovickým daří. Na domácím ledě minulý hrací víkend sestřelili Vítkovice poměrem 6:2 a v klání se zlínskými Berany vybojovali dva body za výhru v prodloužení. V utkání se Slavií tak mohou sparťané svou vítěznou sérii natáhnout už na tři zápasy a vítězství v derby se cení dvojnásob. Ovládne souboj o Prahu Sparta?

HC Slavia Praha: Pánek (Málek) – Fiala, Mareček, Zderadička, Macek, Antoš, Srdínko, Holý (A) – Brož (A), Kižlin, Všetečka (C), Havrda, Křenek, Hasil, Vlček, Petrák, A. Klapka

HC Sparta Praha: Škorpík (Mičán) – Guryevsky, Najman, Bláha, Tůma (C), Pika, T. Klapka, Gajdoš – Prymula, Pšenička, Dani, Kuracina, Obadal, Slavíček, Flídr, Smola, Arnošt (A), Kropáček, Čech (A), Vitouch

Rozhodčí: Škrobák – Krátký, Tasch.

Hráči už jsou na ledě, derby pražských "S" za chvíli vypukne.

00:01

00:13
    U kotouče jsou jako první domácí, ale Holý nemá při rozehrávce klid.

00:24
    Slavia právě vstřelila branku!
    Tak to je fantastický vstup do utkání v podání Slavie! ŠIMON VLČEK ujel obráncům Sparty po pravé straně a mezi kruhy napřáhl ke střele. A puk nakonec prošel Škorpíkovi mezi betony až do sítě. Bez asistence.

01:20
    Hosté si nerozuměli při rozehrávce a píská se zakázané uvolnění.

01:54
    Čech se protáhl do útočné třetiny podél levého mantinelu, ale z kruhu jen nastřelil boční síť.

02:29
    Kižlin se chtěl kličkou zbavit posledního obránce, ale puk mu sjel z hole.

02:58
    Pšenička se dostal do útočného pásma, ale jeh následná střela skončila jen ve výstroji Pánka.

03:27
    Petrák se výborně prokličkoval ke střele z levé strany, ale Škorpík kotouč se štěstím vytěsnil mimo tři tyče!

03:59
    Ani jeden z týmů se nedokáže dostat do výraznějšího tlaku, přesto ale sledujeme atraktivní hokej.

04:35
    Gajdoš neudržel útočné pásmo a Sparta musí rozehrávat od vlastní branky.

04:58
    Brož se bije o puk za brankou hostů, ale proti přesile neuspěl.

05:29
    Vlček protečoval kotouč do jízdy Všetečkovi, ale ten v tísni nahrávku nezpracoval.

05:57
    Slavíček pálil od modré, Pánek jeho ránu vyrazil do rohu.

06:16
    Domácí vyhodili puk jen na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Škorpíkem.

06:54
    Adam Klapka potáhl kotouč až do prostoru mezi kruhy, odkud ale vypálil těsně vedle pravé tyčky.

07:25
    Hasil se natlačil před branku Holešovických, jenže Škorpíka nepřekonal.

07:59
    Kižlin od levého mantinelu z ostrého úhlu jen nastřelil bránícího hráče.

08:22
    Pšenička vybojoval puk v útočné třetině dobrým forčekingem, ale následná rána od modré Pánkovi problémy nenadělala.

08:57
    Flídr se už už dostával do úniku, ale na poslední chvíli proti němu zasáhl Všetečka.

09:16
    Křenkovo nahození za branku soupeře našlo jen hůl Arnošta.

09:32
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Fiala – 2 min., faul loktem).

09:39
    Sparta právě vstřelila branku!
    A přesilovou hru hosté bleskurychle využívají! Bláha ihned po buly na modré čáře napřáhl ke střele. Tu sice Pánek vyrazil, ale jen k levé tyčce, kam si najel nikým nehlídaný DOMINIK ARNOŠT, který bez potíží dorazil kotouč do sítě. Asistence: Marek Bláha.

10:06
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Slavíček – 2 min., držení).

10:46
    Sešívaní se usadili v pásmu a začali s přesilovkovou kombinací.

10:52
    To je blesková odpověď Vršovických, kteří také využili početní výhodu! O gól se zasloužil zejména Jaroslav Brož, jenž se zmocnil kotouče v levém útočném rohu a s hlavou nahoře nahrál skrz brankoviště k pravé tyčce ROBINU VŠETEČKOVI. Kapitán domácích už měl potom jednoduchou práci. Asistence: Jaroslav Brož a Matěj Hasil.

11:34
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Macek – 2 min., faul loktem).

12:54
    Slavíček pálil od modré čáry, jeho tečovaná rána proskákala těsně vedle pravé tyče.

13:34
    Tak to je neskutečné, Slavia vede o dvě branky! Mareček našel na brankovišti volného JAROSLAVA BROŽE, který nijak neváhal a prostřelil brankáře Škorpíka přesně ve chvíli, kdy se na led vracel vyloučený Macek. Asistence: Tomáš Mareček.

13:34

13:34
    Střídání v týmu HC Sparta Praha: ze hřiště odchází Škorpík, přichází Mičán.

14:24
    Arnošt hledal v přečíslení hůl Vitoucha, ale nahrávka byla hodně nepřesná.

14:58
    Sparťané se na chvíli usadili v útočné třetině, ale k zakončení se nedostali.

15:27
    Obadal se přes Havrdu ke střele nepropracoval.

15:59
    Holý si našel puk ve skrumáži u mantinelu a vyhodil jej do středního pásma.

16:14
    Z rychlého protiútoku ale Sparta snižuje! Najman našel volného ŠTĚPÁNA ČECHA, který mezi kruhy nic nevymýšlel a rychlou střelou zápěstím propálil gólmana Pánka. Asistence: Matěj Flídr a Jakub Najman.

16:58
    Rudí mohli vzápětí srovnat, ale útočná akce ihned po vhazování skončila na domácím brankáři.

17:30
    Všetečka se protáhl do útočné třetiny podél pravého mantinelu, ale jeho střelu i následnou dorážku Adama Klapky Mičán vyrazil mimo.

17:59
    Hasil stál mezi kruhy připravený vypálit, ale přihrávka od mantinelu na něj neprošla.

18:28
    Gajdoš na útočné modré nic nevymýšlel a poslal puk na branku, jeho tvrdá rána však jen zaduněla o zadní mantinel.

18:51
    Kotouč zmizel u mantinelu ve skrumáži těl.

19:18
    Vitouch dostal v přečíslení výbornou přihrávku do jízdy, ale z pravého kruhu jen nastřelil Pánka do lapačky.

19:37
    Adam Klapka dobře napadá rozehrávku hostů a vybojoval puk.

19:56
    Ke střele se ale slávisté už nedostanou, první třetina tedy skončí za stavu 3:2 pro domácí.

20:00

Úvodní dějství pražského derby nabídlo vyrovnanou podívanou. Ani jeden z týmů si sice nedokázal vytvořit výraznější převahu, velké šance ale byli k vidění na obou stranách. Skóre otevřel už v první třetině domácí Šimon Vlček. Sparťané se sice dočkali vyrovnání z hole Dominika Arnošta, ale červenobílí se hned vzápětí opět dostali do vedení díky Robinu Všetečkovi. Na toho navázal Jaroslav Brož, ale poslední slovo měli ve třetině hosté, když na prozatímních 3:2 snižoval Štěpán Čech. Uvidíme, jak se bude duel vyvíjet dál.

Další třetina začne přibližně v 18:46.

20:01

20:17
    Arnošt se ihned po buly dostal ke střele z mezikruží, ale Pánek měl připravený beton.

20:52
    Holý zavezl puk do útočného pásma a pálil z levého kruhu, Mičán zasáhl maskou.

21:16
    Všetečka se bije o kotouč u mantinelu v obranném pásmu.

21:54
    Čechovi se nepovedla přihrávka na brankoviště a ztečovaný puk skončil v ochranné síti.

22:10
    Je opět vyrovnáno! DOMINIK ARNOŠT se zmocnil kotouče za brankou domácích a obtočil se kolem levé tyčky. Následně zkusil jen tak nahodit puk na branku a gólmanu Pánkovi kotouč nešťastně propadl až do sítě. Bez asistence.

22:52
    Pšenička byl na útočné modré moc netrpělivý a píská se ofsajd.

23:17
    Křenek se na modré dostal k odraženému kotouči, jeho nahození Mičán zkrotil na hrudi.

23:44
    Obadal zpoza branky zkoušel nahrát na brankoviště, ale jeho přihrávka byla zblokována.

24:13
    Vlček se otočil na levém kruhu, ale ke střele se přes obránce nedostal.

24:46
    Sparťané jsou teď aktivnější. Hlavně Arnošt se jako zběsilý tlačí před branku a nechce si nechat možnost hattricku jen tak pláchnout.

25:27
    Holý se vydal na útočný výlet, ale obránci Sparty ho za svou brankou natlačili na mantinel.

25:45
    Hosté si nedali pozor při přechodu útočné modré a píská se postavení mimo hru.

26:13
    Hasil chtěl od pravého mantinelu oslovit spoluhráče na druhé straně pásma, ale přihrávka přes obránce neprošla.

26:52
    Arnošt se chtěl na pravém kruhu zbavit obránce kličkou, ale ta se mu nepovedla.

27:13
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Macek – 2 min., napadení).

27:27
    Pšenička se mezi kruhy otočil a zkusil bekhendem překvapit Pánka, nepovedlo se.

27:46
    Hosté ale přesilovku přeci jen využívají a poprvé v utkání se dostávají do vedení! Dani nahodil kotouč na branku z vrcholu levého kruhu a ONDŘEJ PŠENIČKA tečoval nahození z dosahu domácího gólmana. Asistence: Miroslav Dani a Patrik Prymula.

28:38
    Brož se na útočné modré zmocnil kotouče, ale jeho rána z kruhu jen zaduněla o zadní mantinel.

28:57
    Všetečka pálil z pravého kruhu, Mičán sklapl betony včas.

29:35
    Prymula střílel z pravé strany, ale jeho ránu z ostrého úhlu Pánek vyrazil mimo.

29:59
    Hostům na útočné modré čáře utekl kotouč do středního pásma a píská se ofsajd.

30:15
    Hasil na útočné modré nezpracoval přihrávku ideálně a u kotouče je Sparta.

30:30
    Sparťané si nerozuměli při rozehrávce a píská se zakázané uvolnění.

30:55
    Pika přišel o puk u mantinelu v útočné třetině.

31:18
    Hosté ale získali kotouč zpět a Flídr z mezikruží nastřelil tyč!

31:44
    Gajdošovi na modré čáře sjel puk z hole a místo střely raději volil nahození do rohu kluziště.

32:01
    Domácí se provinili postavením mimo hru a hra je přerušena.

32:15
    Adam Klapka nabil Petrákovi na pravý kruh, jeho ránu z první Mičán pokryl.

32:22
    Adam Klapka se ihned po buly natlačil s pukem na brankoviště, jenže Mičán udržel kotouč před brankovou čárou.

33:16
    Arnošt se hezky prokličkoval mezi kruhy, ale k zakončení se nedostal.

33:23
    Rudí už vedou o dvě branky! Bláha našel na levém kruhu DAVIDA VITOUCHA, který byl sice bráněn, ale nakonec dokázal bekhendem nahodit kotouč na branku a nachytal Pánka na švestkách. Asistence: Marek Bláha a Dominik Arnošt.

33:38
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Tůma – 2 min., Zásah do nohou).

34:36
    Hosté se velmi dobře brání, slávisté se nemohou dostat do útočného pásma.

35:20
    Vlček stál na levé straně úplně sám a z první mířil do odkryté klece, kterou ale netrefil!

35:38

36:02
    Slávisté se dostali do většího tlaku a Mičán raději podržel puk a uklidnil hru.

36:39
    Brož nabral rychlost na pravém křídle, obtočil se kolem branky a zakončoval. Jeho rána ale našla pouze náruč Mičána.

37:14
    Petrák dostal od Zderadičky přihrávku na brusle a mohl tak jen odevzdat puk.

37:48
    Brož se výborně natlačil k zakončení po levé straně, ale jeho bekhendový pokus trefil pouze boční síť.

38:06
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Čech – 2 min., podražení).

38:32
    Všetečka z vrcholu pravého kruhu jen nastřelil prvního bránícího hráče.

39:00
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Vitouch – 2 min., krosček).

39:00
    Střídání v týmu HC Slavia Praha: ze hřiště odchází Pánek, přichází Málek.

39:16
    Nastoupivší gólman Málek přinesl červenobílým štěstí! Střelu Adama Klapky od modré sice ještě Mičán vyrazil, ale jen před sebe, kde stál připravený JAROSLAV BROŽ, jenž neváhal a okamžitě zavěsil puk pod víko. Asistence: Adam Klapka a Ondřej Holý.

39:16
    Střídání v týmu HC Slavia Praha: ze hřiště odchází Málek, přichází Pánek.

40:00

Druhá dvacetiminutovka vyšla lépe hostujícím hokejistům, kteří góly Dominika Arnošta, Ondřeje Pšeničky a Davida Vitoucha otočili vývoj utkání. Sešívaní se ale nakonec těsně před koncem třetiny zmohli na snížení, když využil dvojnásobnou přesilovku Jaroslav Brož. Povede se domácím otočit skóre, nebo sparťané vybojují tři body?

Další třetina začne přibližně v 19:34.

40:01

40:20
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (A. Klapka – 2 min., podražení).

40:43
    Kižlin se mezi kruhy dostal k odraženému kotouči, ale minul levou tyč.

41:00

41:27
    Kropáček pálil od modré, jeho rána byla ztečována mimo.

41:53
    Slavíčkova rána od modré skončila po teči až v ochranné síti.

42:09
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Tůma – 2 min., vysoká hůl).

42:20

42:52
    Všetečka se kličkou dostal ke střele z mezikruží, ale jen napálil Mičána.

43:22
    Arnošt se chtěl sám dostat do zakončení přes tři obránce, neuspěl.

43:47
    Adam Klapka od pravého mantinelu tvrdě vypálil, ale Mičán byl připraven.

44:09
    Sparta je opět kompletní.

44:52
    Tak to je hodně smolný gól pro brankáře Pánka. Kapitán Sparty PATRIK TŮMA napřáhl ke střele na modré čáře a kotouč nakonec zaplul přesně do levého horního růžku domácí svatyně. Slávistický gólman nic neviděl. Asistence: Ondřej Pšenička a Patrik Prymula.

45:53
    Petrák pálil od levého mantinelu z otočky, jenže jen nastřelil prvního bránícího hráče.

46:19
    Flídr pálil z levého kruhu, jeho rána skončila v ochranné síti.

46:53
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Všetečka – 2 min., podražení).

47:06
    Píská se postavení útočícího hráče v brankovišti a hra je vykázána do středního pásma.

47:35
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Zderadička – 2 min., podražení).

47:51
    Dvojnásobnou přesilovku Sparta bleskově využívá a slávisté začínají být nevrlí. Po Pikově střele od modré se strhla před Pánkem mela, v níž si nakonec našel nejrychleji kotouč hostující kapitán PATRIK TŮMA a upravil skóre na 4:7. Asistence: Ondřej Pšenička a Jevgenij Pika.

48:35
    Sešívaní působí jako opaření a nemohou se dostat z vlastní třetiny.

49:24
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Antoš – 2 min., napadení).

49:35
    Zderadička je na ledě, Slavia hraje ve čtyřech.

49:43
    Pšenička pálil z ostrého úhlu, Pánek jeho střelu vyrazil betonem mimo.

50:40
    Kižlin se natlačil mezi kruhy, jeho rána ale mířila mimo.

50:59
    Všetečka se ocitl na brankovišti s pukem úplně sám, jenže nezamířil přesně.

51:24

51:41
    Srdínkovi sjel na útočné modré kotouč z hole a přišel o něj.

52:00
    Gajdoš pálil od modré, Pánek puk bez potíží lapil.

52:23
    Brož našel před brankou Vlčka, ale ten z první minul pravou tyč.

52:45
    Sparťané se následně dostali ke kotouči a vyvezli ho ven do střední třetiny.

53:19
    Holý se vydal na výlet za branku hostů, ale přihrávka mezi kruhy se mu nepovedla.

53:53
    Bláha se ocitl s kotoučem úplně sám před Pánkem, ale mezírku mezi jeho betony nenašel!

54:11
    Domácí si přihráli rukou, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.

54:36
    Fialovu ránu od modré obětavě zblokovali obránci.

54:56
    Flídr pálil z pravé strany, ale jeho ránu z ostrého úhlu Pánek vyrazil betonem.

55:24
    Pika nahodil kotouč za branku domácích, kteří se teď musejí bránit.

55:53
    Antoš napřáhl ke střele na středu hřiště, ale puk byl tečovaný do ochranné sítě.

56:12
    Všetečka protečoval kotouč do pásma a jede se o něj poprat.

56:42
    Adam Klapka se dobrým napadáním dostal k samostatnému nájezdu, ale bekhendový blafák mezi rozevřené betony Mičána nezakončil.

57:22
    Vlček se prokličkoval ke střele z levého kruhu, ale jen napálil Mičána.

57:59
    Zderadička unáhleně nahrál a puk skončil až na zakázaném uvolnění.

58:24
    Vitouch se k zakončení přes dva obránce nedostal.

58:48
    Antoš na útočné modré napřáhl ke střele, jenže přestřelil.

59:09
    Obadal podržel kotouč v útočné třetině, Sparta už se nikam nežene.

59:38
    Tak to je nešťastný konec pro nešťastného gólmana! Pánek inkasuje už osmou branku, když propustil za svá záda lehké nahození ŠTĚPÁNA ČECHA. Asistence: Jiří Obadal a Jevgenij Pika.

60:00

I třetí třetinu zvládli lépe hostující hokejisté pražské Sparty. Ti se dokázali prosadit hned třikrát a rozhodli o svém vysokém vítězství. V rudém dresu se postupně prosadili dvakrát kapitán Patrik Tůma a v poslední minutě utkání pečetil skóre Štěpán Čech. Sparťané si tedy po výhře 8:4 odvezli z Edenu všechny tři body.

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:17:37)

Michal Toman

Branky a nahrávky: 1. Vlček, 11. Všetečka (Brož, Hasil), 14. Brož (Mareček), 40. Brož (A. Klapka, Holý) – 10. Arnošt (Bláha), 17. Čech (Flídr, Najman), 23. Arnošt, 28. Pšenička (Dani, Prymula), 34. Vitouch (Bláha, Arnošt), 45. Tůma (Pšenička, Prymula), 48. Tůma (Pšenička, Pika), 60. Čech (Obadal, Pika)

HC Slavia Praha: Pánek (40. – 40. Málek) – Fiala, Mareček, Zderadička, Macek, Antoš, Srdínko, Holý (A) – Brož (A), Kižlin, Všetečka (C), Havrda, Křenek, Hasil, Vlček, Petrák, A. Klapka
    HC Sparta Praha: Škorpík (14. Mičán) – Guryevsky, Najman, Bláha, Tůma (C), Pika, T. Klapka, Gajdoš – Prymula, Pšenička, Dani, Kuracina, Obadal, Slavíček, Flídr, Smola, Arnošt (A), Kropáček, Čech (A), Vitouch

Rozhodčí: Škrobák – Krátký, Tasch