Boston – St. Louis 3:1 (kon.) | Buffalo – Florida 2:4 (kon.) | New Jersey – Philadelphia 4:3 (kon.)
NY Rangers – Toronto 0:4 (kon.) | Carolina – Montreal 2:0 (kon.) | Ottawa – Anaheim 2:1 (po pr.)
Winnipeg – Vegas 2:3 (po pr.) | Nashville – Los Angeles 5:0 (kon.) | Calgary – Tampa 4:7 (kon.)
Edmonton – Colorado 3:4 (po pr.) | Arizona – Dallas 1:4 (kon.) | Vancouver – Chicago 4:2 (kon.)
Boston Bruins
3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
St. Louis Blues
Pátek 02.02.2018, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

Domácí celek získává do tabulky body, dokázal svého soupeře porazit 3:1. Hostující tým se pokoušel zdramatizovat zápas, ale jeho gól přišel příliš pozdě. Navíc se domácí prosadili do prázdné branky. (03:53:09)

Bruins právě vstřelili branku!
    Po chybě hostujícího celku se k puku dostal DAVID BACKES, který dobruslil až k brance a poslal kotouč přesně mezi tři tyče.

59:16
    Backes a Schenn se střetli ve středním pásmu, Bostonu se podařilo překazit tlak soupeře.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry, Blues hrají bez brankáře.
    58:28 Jaden SCHWARTZ - 2:1

58:28
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Je zaděláno na drama. Hru bez brankáře dokázal hostující celek proměnit. Před brankou usměrnil kotouč do sítě obranou nepokrytý JADEN SCHWARTZ. Asistence: Brayden Schenn a Vladimir Tarasenko.

58:20
    St. Louis Blues se usadilo v útočném pásmu.

57:52
    Alex Pietrangelo pálí od modré mimo branku. Hosté hrají v šesti.

57:16
    Jake Allen musel zasahovat proti střele DeBruska.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:35
    Tuukka Rask rozehrává od své branky, hostující celek početní výhodu proměnit nedokázal.

56:20

55:50
    Mnoho šancí k vidění není, přesilovka se hostujícímu celku nedaří.

55:05
    Tuukka Rask si dokázal snadno poradit s pokusem, který vyslal Jaden Schwartz.

54:56
    Z pravého kruhu vypálil Vladimir Tarasenko, jeho projektil ale končí mimo branku.

54:20
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Zdeno Chára – 2 min., sekání).

54:20
    Tuukka Rask kryje kotouč, který na něj vyslal Jaden Schwartz.

54:09
    Vladimir Tarasenko od modré čáry nedokázal trefit branku.

53:38
    Jaden Schwartz zablokoval střelecký projektil, který vyslal Zdeno Chára.

53:00
    Sedm minut hry zbývá do konce třetí třetiny, domácí celek vede o dva góly, míří za výhrou v tomto zápase. Hosté musí otevřít hru.

52:31
    Robert Bortuzzo vedl akci svého celku, dostal se do střelecké pozice, ale minul branku.

52:14
    Jay Bouwmeester vypálil od modré čáry, s jeho ránou si snadno dokázal poradit domácí maskovaný muž.

51:40
    Domácí brankář své spoluhráče dokázal podržet, St. Louis hraje aktivně a snaží se s nepříznivým stavem něco udělat.

51:05
    Tuukka Rask musel zasahovat, od modré čáry to zkoušel hostující Colton Parayko.

50:44
    David Krejčí se nyní propracoval do střelecké pozice, jeho projektil kryje hostující brankář.

50:07
    Hra je nyní přerušena, komerční přestávka. Sledujeme hru čtyři na čtyři, která mnoho šancí nenabízí.

49:33
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Tim Schaller – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Vince Dunn – 2 min., hrubost).

49:33
    Brankář Blues nyní dvakrát dokázal vychytat domácího hráče. Sledujeme aktivnější hru Bruins.
    49:05 Patrice BERGERON - 2:0

49:05
    Domácí celek navyšuje vedení. Jeho čtyřicátá střela na branku znamená druhý gól. V přesilovce se ránou z první z předbrankového prostoru prosazuje PATRICE BERGERON. Asistence: David Pastrňák, Ryan Spooner.

48:43
    Torey Krug vypálil z mezikruží, jeho projektil byl zablokovaný hostujícím hráčem.

48:35
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Vladimir Tarasenko – 2 min., hákování).

48:18
    Boston hraje nyní aktivněji, ale nemůže se stabilněji propracovat do útočného pásma.

47:54
    Riley Nash se propracoval do střelecké pozice, s jeho ránou si snadno dokázal poradit připravený brankář St. Louis.

47:40
    Znovu musel zasahovat hostující brankář, nyní to zkoušel Ryan Spooner.

47:15
    Ke střele z mezikruží se propracoval Jake DeBrusk. Jeho projektil končí mimo branku.

46:27
    Jake Allen kryje kotouč po střele Davida Backese, vhazovat se bude před jeho brankou.

46:04
    Hra je přerušena pro postavení domácího celku mino hru. Komerční přestávka.

45:00
    Pět minut hry ze třetí třetiny je pryč, na výraznější střelecký pokus čekáme.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

44:08
    Tim Schaller se propracoval do střelecké pozice, ale jeho pokus byl zablokovaný obráncem soupeře.

43:17
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Blues, nyní mají o něco více ze hry domácí hokejisté.

42:22
    Sledujeme rychlejší pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje.

42:06
    Jake Allen na druhé straně musel zasahovat, do dobré střelecké pozice se propracoval David Backes.

41:45
    Jaden Schwartz měl na hokejce vyrovnání, ale jeho projektil senzačně zastavil domácí brankář.

40:55
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

40:50
    Nyní se píská zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou hostujícího celku.

40:41
    Mnoho šancí na úvod třetí třetiny k vidění není.

40:01

Po druhé třetině vede střelecky aktivnější Boston. Domácí na branku vyslali 31 střel a dali gól. David Krejčí využil nepřehledné situace před brankou a prosadil se. Hosté dvacet a na přesný zásah čekají. Zápas zatím mnoho vyložených šancí nenabídl.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:45
    Zdeno Chára bekhendovou stranou hole brankáře nepřekonal.

39:30
    Jake Allen si dokázal poradit s pokusem domácího hráče.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině, mnoho šancí k vidění není.

38:01
    David Pastrňák se pokoušel probojovat do střelecké pozice, ale přes obranu nezakončil.

37:40
    Kotouč vypadl z hrací plochy, po komerční přestávce se bude vhazovat před brankou Bruins.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině, od modré čáry minul hostující Joel Edmundson.

36:36
    Od modré čáry vypálil český David Krejčí. S jeho pokusem si snadno poradil brankář St. Louis.

35:58
    Tuukka Rask musel zasahovat, do šance se propracoval hostující aktivně hrající Ivan Barbašev.

35:12
    Riley Nash to nemyslel vůbec špatně, ale trefil jen gólmana soupeře.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.

34:40
    Další nepřesná rána, tentokrát minul David Backes.

34:23
    Od modré čáry minul branku střílející obránce Torey Krug.

34:18
    Jake Allen musel zasahovat, z levého kruhu vyslal povedenou střelu aktivně hrající David Backes.

33:12
    Frank Vatrano vypálil z dobré střelecké pozice, s jeho pokusem si snadno poradil brankář Blues.

32:55
    Jake DeBrusk vedl útočnou akci domácího celku, jeho projektil ale nepřekonal brankáře Blues.

32:15
    Colton Parayko znovu, ale tentokrát z lepší pozice. Branku však netrefil.

32:03
    Ze středního pásma nahazoval kotouč na domácí branku Colton Parayko. S jeho pokusem si snadno poradil brankář.

30:58
    Z mezikruží to zkoušel Patrik Berglund, a tak musel zasahovat domácí brankář. Tuukka Rask zvládl situaci, puk dokázal zastavit.

30:36
    Komerční přestávka.

30:14
    Scottie Upshall se propracoval do střelecké pozice, ale brankáře Raska výrazněji neohrozil.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, stále platí jednobrankové vedení Bostonu.

29:27
    Hra je nyní přerušena, do dobré střelecké pozice se dostal Frank Vatrano. Vhazovat se bude před brankou St. Louis.

28:52
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Blues. Jake Allen musí být pozorný,.

28:27
    David Pastrňák měl na hokejce druhou branku svého týmu, v dobré pozici ale nedokázal prostřelit brankáře soupeře.

27:41
    Boston se nyní dostal do postavení mimo hru, Jake DeBrusk špatně vyhodnotil situaci, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

Kotouč vypadl mimo hrací plochu, vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Následné vhazování vyhrál Krejčí nad Sobotkou.

27:07
    Jake Allen kryje kotouč po výborné střele Davida Krejčího. Český hráč nepřidává svou druhou branku v zápase. Komerční přestávka.

26:59
    Adam McQuaid ani Torey Krug nedokázali prostřelit obránce soupeře, kteří nyní výrazně pomohli svému brankáři.

26:14
    Nyní se do šance dostal hostující celek, Steen vypálil a jeho projektil zablokoval Riley Nash.

25:42
    Jaden Schwartz se propracoval do střelecké pozice, jeho ránu z kruhu kryje domácí brankář.

24:57
    Z bezprostřední blízkosti to zkoušel hostující Ivan Barbašev. Jeho projektil ale končí mimo branku. Tuukka Rask zasahovat nemusel.

24:38
    Jake Allen přerušuje hru, zasahovat musel po střele Carla.

23:37
    Boston se pohyboval v útočném pásmu, ale nedokázal zakončit. Obrana Blues byla pozorná.

23:11
    Jake Allen znovu kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Střelecky aktivnější jsou hosté 15:12.

22:57
    Tuukka Rask si dokázal poradit se střelou z předbrankového prostoru, pokoušel se prosadit Scottie Upshall.

22:49
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

22:11
    Jake Allen kryje kotouč po střele soupeře. Vhazovat se bude před brankou Blues.

21:29
    Adam McQuaid z bezprostřední blízkosti minul branku, hostující gólman zasahovat nemusel.

20:46
    Jake Allen přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

20:41
    Brandon Carlo od modré čáry minul branku, jeho projektil končí za brankou.

20:17
    Colton Parayko se propracoval do střelecké pozice, jeho rána končí ale mimo branku.

20:01

Úvodní třetina mnoho šancí nenabídli, sledovali jste taktický hokej z obou stran. Diváci s Bostonu se dočkali jedné branky a k jejich radosti se prosadil domácí David Krejčí. Blues mají do dalšího průběhu co zlepšovat.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:50
    Už se nic nestane.

19:10
    Ivan Barbašev neuspěl z mezikruží, Tuukka Rask vyrazil jeho střelu.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:41
    Joel Edmundson ani Dmitrij Jaškin nedokázali z předbrankového prostoru překonat gólmana Bruins. Tuukka Rask nyní své spoluhráče podržel.

18:07
    Puk končí po střele Spoonera v ochranné síti nad brankou.

17:40
    Ryan Spooner vypálil nepřesně, a tak může hrát domácí celek, který se ovšem musel vrátit za svou branku.

17:12
    Tuukka Rask si poradil se střelou Alexandera Steeena, který to zkoušel z velké blízkosti.

17:00
    probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, více ze hry mají hosté.

16:02
    Vladimir Tarasenko vedl další akci svého týmu a po jeho střele zasahuje Tuukka Rask.

15:40
    Frank Vatrano to zkoušel z hodně ostrého úhlu, ale brankáře neprostřelil.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze třetiny. Sobotka pálil mimo branku.

14:32
    Bruins bojuje o kotouč v útočném pásmu, obrana Blues situaci zvládla, a tak rozehrává od své branky.

14:10
    Sledujeme rychlý hokej, 7:9, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku.

13:53
    Brayden Schenn vypálil z dobré střelecké pozice, jeho projektil tak tak vytěsnil domácí brankář mimo branku.

13:06
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

12:47
    Gól potvrdilo také video, hosté si vyžádali výzvu – nedovolené bránění brankáři.
    12:32 David KREJČÍ - 1:0

12:32
    Po nepřehledné situaci nedokázala obrana hostujícího celku zasáhnout. Puk se tak dostal k DAVIDU KREJČÍMU, který z hranice brankoviště prostřelil Allena. Asistence: Jake DeBrusk a Ryan Spooner.

12:01
    Hostující celek hraje aktivněji, má více střel na branku, na první gól v zápase stále čekáme.

11:35
    Brayden Schenn se po chybě domácí obrany dostal do střelecké pozice, ale jeho projektil končí mimo branku, zasahovat Tuukka Rask nemusel.

10:50
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, hraje se spíše ve středním pásmu.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině. Robert Bortuzzo zakončoval od modré čáry, Tuukka Rask kryje. Komerční přestávka.

09:08
    David Pastrňák z velké dálky nahazoval kotouč na branku soupeře, a tak musel být brankář Blues pozorný.

08:17
    Více ze hry má hostující celek, samostatně to zkoušel Jaden Schwartz. Do střelecké pozice se ale propracovat nedokázal.

07:45
    Joel Edmundson vypálil od modré čáry, jeho projektil snadno kryje hostující brankář Tuukka Rask.

06:59
    Boston se osvobodil jen za cenu vyhození přes všechny čáry.

06:35
    Ivan Barbašev se pokoušel propracovat do střelecké pozice, ale akce Blues končí nepřesnou rozehrávkou.

06:17
    Hra je přerušena, vhazovat se bude pravděpodobně ve středním pásmu. Komerční přestávka.

05:34
    Po rychlé akci Blues na druhé straně nedokázal výrazněji vypálil Brayden Schenn bekhendem.

05:01
    Patrice Bergeron nedokázal ani nadvakrát prostřelit brankáře soupeře. Jake Allen nyní podržel své spoluhráče.

04:31
    Hra je přerušena pro postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu na polovině Bostonu.

03:44
    Robert Bortuzzo se propracoval do zakončení, ale jeho projektil zablokoval Kevan Miller.

03:38
    Gólman Bruins měl nyní další práci, ale dokázal si bez výraznějších problémů poradit.

03:25
    Střelecky aktivnější je hostující celek, který vyslal na branku Bostonu již tři střely.

03:01
    Tuukka Rask byl pozorný, a tak si snadno dokázal poradit se střelou, kterou z pravého kruhu vyslal Kyle Brodziak. Bude se vhazovat před brankou Bruins.

02:20
    Vince Dunn zablokoval střelecký pokus, který vyslal z kruhu Adam McQuaid.

01:50
    V poklidném tempu zápas začíná, mnoho šancí k vidění v prvních minutách není.

01:12
    Matt Grzelcyk vypálil od modré čáry, s jeho pokusem si snadno dokázal poradit hostující brankář.

00:54
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

00:40
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Blues. Hostující hráč vyhrál buly, a tak se směr hry otáčí.

00:01
    S mírným zpožděním zápas začíná.

00:01

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Chára, Carlo, Krug, McQuaid, Grzelcyk, K. Miller – Heinen, Bergeron, Pastrňák – DeBrusk, Krejčí, Spooner – Cehlárik, Riley Nash, Backes – Schaller, Kuraly, Vatrano.

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Edmundson, Pietrangelo, Bouwmeester, Parayko, Dunn, Bortuzzo – Barbašev, Stastny, Tarasenko – Schwartz, B. Schenn, Steen – Sobotka, Berglund, T. Thompson – Upshall, Brodziak, Jaškin..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Boston Bruins odehrál 48 zápasů s bilancí 25-4-8-11 a získal 66 bodů. V tabulce Západní konference je na druhé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Poradil si s New Yorkem Islanders 5:2, Montrealem Canadiens 4:1, New Jersey Devils 3:2 a Ottawou Senators 3:2. Tým nestačil na Anaheim Ducks 1:3.

St. Louis Blues odehrálo 52 zápasů s bilancí 24-7-3-18 a získalo 65 bodů. V tabulce Západní konference je na čtvrté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo čtyři. Poradilo si s Ottawou Senators 4:1 a 3:0, Coloradem Avalanche 3:1 a Montrealem Canadiens 3:1. Nestačilo na Arizonu Coyotes 2:5.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Boston Bruins a St. Louis Blues.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 13. Krejčí (DeBrusk, Spooner), 50. Bergeron (Pastrňák, Spooner), 60. Backes – 59. Schwartz (B. Schenn, Tarasenko)

Rozhodčí: McCauley, Chmielewski - Sericolo, Daisy

Diváci: 17 565