Boston – St. Louis 3:1 (kon.) | Buffalo – Florida 2:4 (kon.) | New Jersey – Philadelphia 4:3 (kon.)
NY Rangers – Toronto 0:4 (kon.) | Carolina – Montreal 2:0 (kon.) | Ottawa – Anaheim 2:1 (po pr.)
Winnipeg – Vegas 2:3 (po pr.) | Nashville – Los Angeles 5:0 (kon.) | Calgary – Tampa 4:7 (kon.)
Edmonton – Colorado 3:4 (po pr.) | Arizona – Dallas 1:4 (kon.) | Vancouver – Chicago 4:2 (kon.)
Edmonton Oilers
3:4 (0:0, 1:3, 2:0 - 0:1)
Colorado Avalanche
Pátek 02.02.2018, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (05:53:07)

Colorado: 31.

Je za námi utkání, které nakonec končí vítězstvím Colorada v prodloužení. Je to vítězství zasloužené, Colorado totiž ještě v poslední minutě třetí třetiny bylo blízko třem bodům, ale díky neúnavnému Connoru McDavidovi a jeho přesně dorážce o bod přišlo, když dva posléze získalo vítězstvím v prodloužení. Edmonton dnes začal hrát až v poslední třetiny, do té doby to byl v jeho podání hodně matný výkon a s bodem tak mohou být domácí navýsost spokojeni, potom, co dnes na ledě předvedli.

62:28 J. T. Compher - 3:4

62:28
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Po již zmíněné ztrátě puku domácím Caggiulou se dostali do útoku hosté, střelu Barrieho ještě Al Montoya vyrazil, ale na dorážku J. T. COMPHERA byl již krátký a hosté si tak připisují druhý bod. Asistence: Tyson Barrie a Gabriel Landeskog.

62:13
    Drake Caggiula (Edmonton) nyní mohl přihrávat, místo toho zbytečně kličkoval v mezikruží, až o puk přišel.

61:45
    Domácí s pukem v útočném pásmu.

61:20
    Colorado zatím hodně opatrné v tomto prodloužení, Montoya si ale již připsal zákrok.

60:55
    Connor McDavid na sebe navázal dva bránící hráče, přihrál na pravou stranu Klefbomovi, jehož pokus byl ale zablokován.

60:23
    Nikita Zadorov (Colorado) fantasticky zezadu odstavil unikajícího McDavida od puku, parádní zákrok!

60:01

Stejně jako předchozí zápas Edmontonu, i tento končí po šedesáti minutách nerozhodným výsledkem a čeká nás prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    59:33 Connor MCDAVID - 3:3

59:33
    Edmonton právě vstřelil branku!
    A jako správný kapitán CONNOR MCDAVID srovnává na 3:3, když do branky Lavin doklepává odražený puk po střele Draisaitla od modré. Asistence: Leon Draisaitl a Kris Russell.

59:07
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny, Connor McDavid opět na ledě, Edmonton v útočném pásmu.

58:57
    Zakázané uvolnění Colorada, hra se tak vrací před Berniera, vhazování po jeho levici.

58:27
    S vypětím všech sil dostali nyní hosté puk ze třetiny, Montoya odchází z branky, domácí to zkouší v šesti!

57:30
    Carl Söderberg (Colorado) poslal puk o mantinel ven ze třetiny, hosté přečkali další oslabení a dál drží těsné vedení.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

56:58
    Jesse Puljujärvi (Edmonton) nezachytil pas na levé straně a hostům se podařilo dostat puk ze třetiny.

56:30
    Edmonton opět v útočném pásmu, na ledě pochopitelně elitní přesilovková formace s McDavidem a Draisaitlem.

56:10
    Puk míří ze třetiny Colorada, hosté bleskově střídají.

55:40
    Edmonton vyhrál vhazování a domácí se tak drží v útočném pásmu od úvodních sekund.

55:30
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Blake Comeau – 2 min., podražení).

55:24
    Bude se vylučovat, domácí si zahrají přesilovou hru.

54:12
    Mikko Rantanen (Colorado) vybojoval puk a dostává ho ze třetiny, hosté bleskově střídají.

53:50
    Oscar Klefbom (Edmonton) nahazuje puk do třetiny soupeře a domácí se dostávají do útočného pásma.

53:33
    Tlak Edmontonu nyní polevil a více do hry se tak opět dostává i Colorado.

52:18
    Ale tam odvedl velmi dobrou práci obránce Kris Russell, který přihrává Sekerovi a domácí mohou rozehrát.

51:55
    Colorado v útočném pásmu, Zadorov nahazuje puk za branku.

50:25
    Je tu poslední desetiminutovka třetí třetiny, hosté stále drží těsné vedení, ale v dosavadním průběhu třetí třetiny tahají za kratší provaz.

49:18
    Zakázané uvolnění Colorada, mezitím se Anton Lindholm (Colorado) musel odebrat do šatny po tvrdém hitu Milana Lucice.

48:52
    Edmonton znovu v útočném pásmu, Colorado pod velkým tlakem.

47:26
    Edmonton si snížení na rozdíl jediného gólu zasloužil, za svou zvýšenou aktivitu v posledních minutách.
    46:52 Drake CAGGIULA - 2:3

46:52
    DRAKE CAGGIULA se přece jenom dočkal gólu, když lehce sáhl si sjel před branku Colorada a ztečoval střelu od modré, na což již Bernier nestihl zareagovat. Asistence: Ryan Strome a Matt Benning.

46:39
    Zakázané uvolnění Colorada, bude se vhazovat před brankou Lavin.

46:25
    Jesse Puljujärvi (Edmonton) zavezl puk do útočného pásma.

45:09
    Tyson Jost (Colorado) zkouší bekhendem přelstít Montoyu, ale puk končí nad brankou Oilers.

44:38
    Edmontonu se ale nedaří tolik dostávat do zakončení, na rozdíl od Colorada, které nyní ostřelovalo branku soupeře.

43:51
    Colorado opět pod tlakem při rozehrávce, Edmonton nyní zvyšuje obrátky.

43:02
    Drake Caggiula (Edmonton) bojuje o puk za brankou Colorada a nevede si vůbec špatně, nemá ale podporu svých spoluhráčů.

41:59
    Milan Lucic (Edmonton) trochu zbrzdil na levém křídle, pak ale zjistil, že je před ním jediný obránce, tak přidal a sjel si k brance Colorada, z blízka však Berniera nepřekonal.

41:32

40:48
    Michael Cammalleri (Edmonton) pálí z levé strany, střela ale míří vedle branky Lavin.

40:25
    V úvodu třetí třetiny mají domácí výhodu zbytku přesilové hry, během níž ale v závěru druhé dvacetiminutovky inkasovali.

40:01

Další třetina začne přibližně v 5:02.

Je za námi druhá třetina, která nabídla diametrálně odlišný obraz hry. Konečně se na ledě začalo něco dít a hlavně začaly padat góly. Hosté rychle odskočili na dvoubrankový rozdíl, pak ale domácí snížili a nakonec i vyrovnali, ale druhý gól jim nebyl po protestech Colorada uznán. V samém závěru třetiny pak ještě Edmonton při vlastní přesilové hře inkasoval třetí gól a zkomplikoval si tak situaci před poslední třetinou.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00
    39:32 Blake COMEAU - 1:3

39:32
    Školácká chyba domácích v rozehrávce, při vlastní přesilové hře, k puku se dostal BLAKE COMEAU, který si ve velké rychlosti sjel před branku Olejářů a parádním blafákem přehodil Montoyu a poslal puk do branky. Bez asistence.

39:02
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Mikko Rantanen – 2 min., držení).
    39:02 Edmonton se radoval z vyrovnávacího gólu, kdy nejprve sudí O'Halloran potvrdil, že puk přešel brankovou čáru, jenže následně šli sudí opět konzultovat celou věc s videocentrem, na podnět Colorada a nakonec gól neuznali...

39:02
    DRAKE CAGGIULA se může radovat, sudí O'Halloran potvrdil, po komunikaci s videocentrem, že gól, kdy dotlačil puk s lapačkou Berniera za brankovou čáru, platí!
    Ale pozor! Nakonec se podruhé situace posuzovala s videocentrem a gól přece jenom nebyl uznán!

38:16
    Carl Söderberg (Colorado) dostal puk ze třetiny, domácí se zkouší bleskově vrátit zpět do třetiny soupeře, ale je z toho pouze ofsajd.

37:22
    Al Montoya (Edmonton) se prezentuje dobrým zákrokem proti střele Colina Wilsona.

36:51
    Oba týmy střídají, domácí mohou dostat puk ze třetiny, Andrej Sekera nahazuje puk do třetiny Colorada, hrají hosté.

36:13
    Erik Johsnon pálí od modré, jeho střelecký pokus ale zastavil bránící Michael Cammalleri, pak se ještě obránce Colorada dostal k další střele, ale branku pro změnu netrefil.

35:26
    Zakázané uvolnění Colorada, hra se tak vrací před Berniera.

34:10
    Andrej Sekera rozehrává, ale je pod tlakem, nakonec jeho kolega z obrany Russell nahazuje puk do útočného pásma.

33:26
    Jenže hrají hosté, kteří se snaží rychle rozehrát, Colin Wilson v ofsajdu na modré, vhazování ve středním pásmu.

33:08
    Oscar Klefbom (Edmonton) ale marně čeká na modré na puk, aby mohl vypálit, tak si sjíždí k levému mantinelu.

32:48
    Milan Lucic se snaží udržet puk v útočném pásmu a daří se mu to.

31:29
    Puk za brankou Edmontonu, hosté se snaží udržet útočné pásmo.

30:46
    Lavinám se nyní rýsovalo přečíslení tři na dva, ale místo toho hosté střídají.

30:10
    Jsme ve druhé polovině dnešního utkání, domácím se podařilo snížit na rozdíl jediného gólu, nyní se ale Olejáři musí bránit.
    29:11 Connor MCDAVID - 1:2

29:11
    S nepříznivým stavem je třeba něco udělat, tak si CONNOR MCDAVID najel mezi dvojici obránců Colorada, kam dostal přesně načasovanou přihrávku z pravé strany od Draisaitla a z bezprostřední blízkosti vyzrál na Berniera. Asistence: Leon Draisaitl a Michael Cammalleri.

29:00
    Olejáři se dostávají do nepříjemné pozice, prohrávají o dva góly...
    27:52 Samuel GIRARD - 0:2

27:52
    Tak přece jenom využitá přesilová hra Colorada! SAMUEL GIRARD napřáhl na modré ke střele, po přihrávce Rantanena z pravé strany, vypálil a puk prošel Montoyovi nad lapačkou do branky. Asistence: Mikko Rantanen a Gabriel Landeskog.

27:38
    Střelu Rantanena zablokoval obránce Olejářů Andrej Sekera, hosté ale udrželi útočné pásmo.

27:05
    Nyní již Colorado drží útočné pásmo... ale jen na chvíli, další dobrou práci odvedl bránící Leon Draisaitl.

26:30
    Leon Draisaitl (Edmonton) přece jenom dostal puk ze třetiny.

26:15
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Darnell Nurse – 2 min., krosček).

26:15
    Mikko Rantanen (Colorado) měl na hokejce druhý gól svého týmu, ale z pravé strany nedokázal přehodit již ležícího Al Montoyu, který napodruhé bravurně lapil puk do své lapačky.

25:59
    Vypadá to, jako by hosté měli přesilovou hru...a nyní dokonce i mají, bude se vylučovat, hosté to zkouší v šesti.

25:40
    Olejáři nyní pod tlakem ve vlastní třetině, zblokovaná střela Erika Johnsona z pravé strany.

24:50
    Jesse Puljujärvi (Edmonton) ale nyní odcouval s pukem příliš daleko od branky, navíc mu puk sjel z hole, hrají hosté.

24:17
    První gól by mohl trochu rozhýbat tempo zápasu, tak uvidíme, nyní se elitní formace Olejářů snaží v útočném pásmu.

23:48
    Vhazování po pravici Berniera, puk získávají hosté, kteří ho dostávají ze třetiny.
    23:04 Nikita ZADOROV - 0:1

23:04
    Dvě chyby domácích v rozehrávce Olejářů hosté trestají! Je tu první gól, kdy puk získal NIKITA ZADOROV, odvážně si sjel mezi obránci blíže k brance a přesnou střelou překonal Montoyu v domácí brance. Bez asistence.

22:02
    Přihrávku Rantanena končí na holi Draisaitla, tomu hned dopředu startuje Connor McDavida, ale nic z toho není, domácí vzápětí ztrácí puk ve středním pásmu.

21:34
    Gabriel Landeskog (Colorado) s pukem v rohu třetiny soupeře, hosté zůstávají v útočném pásmu.

20:46
    J. T. Compher (Colorado) projel po pravé straně až do zakončení, prudká střela trefila Montoyu do masky, hra přerušena.

20:01

Další třetina začne přibližně v 4:02.

První nevýrazná třetina je za námi, diváci se v hledišti zatím musí hodně nudit. Zápas je to hodně opatrný, chybí tomu náboj, oba týmy se těžko dostávají do zakončení a sledujeme spíše souboje ve středním pásmu, případně v útočných třetinách, kde se bojuje pouze v rozích u mantinelu. Zatím čekáme i na nějakou větší šanci, natož abychom se dočkali nějaké té branky.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:22
    Vypadá to, že první třetina se již v klidu dohraje.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, domácí s pukem za vlastní brankou.

18:00
    Dělovka Oscara Klefboma od modré, puk byl sražen vysoko nad branku, hra přerušena, vhazování po pravici Berniera.

17:28
    Darnell Nurse (Edmonton) těsně míjí branku Lavin, ale domácí ještě zůstávají v útočném pásmu.

16:42
    Zásah střídačky Olejářů, sudí přerušují hru, následuje další komerční přestávka.

16:18
    Kris Russell (Edmonton) nahazuje puk do útočného pásma, hrají ale hosté, kteří se dostávají do střední třetiny.

15:10
    Probíhá poslední pětiminutovka, domácí jsou po reklamní přestávce pasivnější a jsou častěji ve vlastní třetině.

14:30
    Patrick Maroon (Edmonton) dostal puk k útočné modré, ale neměl rychlost, startoval v podstatě z místa, snadná práce pro dojíždějícího obránce Lavin.

14:05
    Nyní domácí Ryan Strome dostal puk alespoň do středního pásma.

13:34
    Al Montoya (Edmonton) sráží střelu Lindholma do rohu, domácí poté dostávají puk ze třetiny.

12:42
    Na druhé straně se ke střele dostal z levé strany Connor McDavid (Edmonton), ale Bernier si poradil i s touto střelou, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

12:10
    Colorado znovu v útočném pásmu, tentokrát je z toho alespoň střela, Gabriel Bourque z levé strany vyprášil vyrážečku gólmana Olejářů.

11:30
    Gabriel Landeskog (Colorado) zavezl puk do útočného pásma a to bylo ze strany hostů všechno.

10:18
    Michael Cammalleri (Edmonton) nyní pálí v dobré pozici, ale Bernier dokázal jeho pokus vyrazit do rohu.

10:00
    První desetiminutovka za námi a zatím sledujeme hodně opatrné utkání, bez výrazných šancí.

09:07

08:57
    Až v samém závěru dokázala elitní přesilovková formace domácích podržet puk v útočném pásmu a po střele Klefboma musel Bernier zasahovat.

08:27
    Až nyní to vypadá, že by domácí mohli udržet útočné pásmo... ne, ani nyní, puk míří ze třetiny Lavin.

07:56
    A znovu míří puk za branku Olejářů, kterým se v této přesilové hře zatím vůbec nedaří.

07:32
    Colorado zatím nepouští soupeře do své třetiny.

07:07
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Samuel Girard – 2 min., podražení).

05:42
    Jonathan Bernier (Colorado) zaváhal při rozehrávce za vlastní brankou, ale domácí toho využít nedokázali.

04:49
    Gabriel Landeskog (Colorado) a jeho pohotová střela z pravé strany, která ale míří pouze nad branku.

04:20
    Zatím sledujeme zápas bez střel a šancí, doufejme, že se to co nejdříve změní.

04:00
    Montoya sráží nahozený kotouč do rohu třetiny, hrají domácí.

03:16
    Anton Lindholm (Colorado) nahazuje puk do třetiny Edmontonu, domácí poté nepřesně rozehrávají, je odpískán icing.

02:26
    Na druhé straně si první zákrok připisuje Al Montoya, který zasahuje proti střele od modré, pálil Mikko Rantanen.

02:05
    Jonathan Bernier (Colorado) poprvé zasahuje, když chytá střelu od modré, hra přerušena.

01:40
    Carl Söderberg (Colorado) nahazuje puk do třetiny soupeře, hraje ale Edmonton.

01:12
    První útočná akce Colorada, Alexander Kerfoot ztrácí puk v rohu třetiny soupeře.

00:26
    Drake Caggiula (Edmonton) se dostal k první střele v zápase, branku soupeře ale minul.

00:01

Edmonton Oilers: Montoya (Brossoit) – Russell, Nurse, Davidson, Sekera, Benning, Klefbom – Draisaitl, McDavid, Cammalleri – Puljujärvi, Khaira, Lucic – Caggiula, R. Strome, Maroon – Kassian, Letestu, Slepyšev.

Colorado Avalanche: J. Bernier (Varlamov) – E. Johnson, Zadorov, Girard, Nemeth, Barrie, A. Lindholm – Rantanen, Kerfoot, Landeskog – Compher, Jost, C. Wilson – Nieto, Söderberg, Comeau – Jakupov, Toninato, G. Bourque.

Rozhodčí: St. Pierre, O'Halloran – Rody, Berg.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

COLORADO AVALANCHE
    Laviny prožívají krutý návrat do reality... po fantastické sérii, trvající od Vánoc, v níž dokázalo Colorado vyhrát jedenáct zápasů z dvanácti a v lednovém programu dokonce sedmkrát v řadě za tři body, následovala v závěru ledna nepříznivá venkovní série, jíž sice započalo Colorado výhrou 4:2 v Torontu, pak ale třikrát prohrálo – v Montrealu, St. Louis a i ve Vancouveru, kde alespoň vydřelo bod. Pravdou je, že během famózní vítězné série cestovalo Colorado na led soupeřů jen ve třech případech, ostatní utkání sehrálo doma, jak si tedy povede na ledě Edmontonu?

EDMONTON OILERS
    Olejáře čeká čtvrtý domácí duel v řadě, po předchozí náročné pětizápasové sérii. Že se týmu kolem hvězdného Connora McDavida v této sezoně nevede, dokazuje nejen aktuální umístění Edmontonu v tabulce Západní konference (13. místo), ale hlavně nepříznivá bilance z posledních zápasů. V posledních třinácti ligových duelech slavil Edmonton pouze dvě vítězství za tři body. Malou útěchou pak může být, že dotáhnou-li Olejáři zápas do prodloužení, jsou zpravidla úspěšní – v pěti posledních případech hned čtyřikrát slavili vítězství, pouze jednou padli v prodloužení s Chicagem.

Vítejte u online přenosu utkání základní části NHL, v němž EDMONTON OILERS přivítá na svém stadionu COLORADO AVALANCHE.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 30. McDavid (Draisaitl, Cammalleri), 47. Caggiula (R. Strome, Benning), 60. McDavid (Draisaitl, Russell) – 24. Zadorov, 28. Girard (Rantanen, Landeskog), 40. Comeau, 63. Compher (Barrie, Landeskog)

Edmonton Oilers: Montoya (Brossoit) – Russell, Sekera, Nurse, Davidson, Benning, Klefbom – Draisaitl, McDavid, Cammalleri – Puljujärvi, Khaira, Lucic – Caggiula, R. Strome, Maroon – Kassian, Letestu, Slepyšev.
    Colorado Avalanche: J. Bernier (Varlamov) – Girard, Nemeth, Barrie, A. Lindholm, E. Johnson, Zadorov – Rantanen, Kerfoot, Landeskog – C. Wilson, Compher, Jost – Comeau, Söderberg, Nieto – Jakupov, Toninato, G. Bourque.

Rozhodčí: St. Pierre, O'Halloran – Rody, Berg

Diváci: 18 347