Boston – St. Louis 3:1 (kon.) | Buffalo – Florida 2:4 (kon.) | New Jersey – Philadelphia 4:3 (kon.)
NY Rangers – Toronto 0:4 (kon.) | Carolina – Montreal 2:0 (kon.) | Ottawa – Anaheim 2:1 (po pr.)
Winnipeg – Vegas 2:3 (po pr.) | Nashville – Los Angeles 5:0 (kon.) | Calgary – Tampa 4:7 (kon.)
Edmonton – Colorado 3:4 (po pr.) | Arizona – Dallas 1:4 (kon.) | Vancouver – Chicago 4:2 (kon.)
Vancouver Canucks
4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Chicago Blackhawks
Pátek 02.02.2018, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

1. Brendan Gaunce (VAN) 2+0
    2. Jonathan Toews (CHI) 0+1
    3. Jacob Markström (VAN) 26 zák., 2 góly, 92,9% (06:28:43)

Československá stopa v utkání:
    Michal Kempný (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:09
    Tomáš Jurčo (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 09:37
    David Kämpf (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:37

Po první třetině vedlo Chicago. Ve druhé třetině se domácí celek dostal do vedení, které kontroloval až do konce zápasu. Vancouver střelecky byl méně aktivní, ale soupeři dal lekci z produktivity.

59:50
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Vancouveru.

59:36
    Patrick Kane dobře vypálil, jeho projektil kryje Jacob Markström.

59:22
    Loui Eriksson se pokoušel dostat do zakončení, ale obránci soupeře jej nenechali vypálit.

58:45
    V poklidném tempu se zápas dohrává.

58:28
    Domácí celek se nyní musí bránit, ale zatím to zvládá bez problémů.

58:01
    Thomas Vanek z velké dálky nedokázal přesněji zakončit.

57:31
    Hosté hrají v šesti.
    57:02 Brendan GAUNCE - 4:2

57:02
    Vancouver právě vstřelil branku!
    V samotném závěru zápasu hostující obrana nezastavila domácí, a tak se ke střele do odkryté části branky dostal před bránou najetý BRENDAN GAUNCE. Asistence: Loui Eriksson a Brandon Sutter.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:07
    Anthony Duclair výborně vypálil, ale jeho projektil zablokoval Jacob Markström.

55:45
    Christopher Tanev na poslední chvíli zablokoval střelu hostujícího hráče.

55:21
    Anton Forsberg vyjel pro kotouč, hodně riskantně rozehrál, ale ve spolupráci s obránci situaci vyřešil.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 26. B. Gaunce (Stecher), 30. Horvat (Stecher, Edler), 43. D. Sedin (Virtanen, H. Sedin), 58. B. Gaunce (Eriksson, B. Sutter) – 16. Schmaltz (Saad, Keith), 51. DeBrincat (J. Toews, Keith)

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler, Stecher, Del Zotto, Ch. Tanev, D. Pouliot, Gudbranson – Bärtschi, Horvat, Boeser – H. Sedin, D. Sedin, Vanek – Eriksson, B. Sutter, M. Granlund – B. Gaunce, Gagner, Virtanen.
    Chicago Blackhawks: A. Forsberg (J. Glass) – Keith, Oesterle, E. Gustafsson, Seabrook, Kempný, C. Murphy – DeBrincat, J. Toews, Duclair – Saad, Schmaltz, P. Kane – Hartman, Anisimov, Wingels – Hinostroza, Kämpf, Jurčo.

Rozhodčí: Schlenker, Jackson – Mach, Wheler

Diváci: 18 144