Třinec – Litvínov 4:3 (kon.) | Zlín – Olomouc 4:3 (kon.) | Jihlava – Kometa Brno 2:0 (kon.)
Chomutov – Liberec 2:1 (po pr.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 2:4 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 4:1 (kon.)
Pardubice – Plzeň 2:0 (kon.)
Piráti Chomutov
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 02.02.2018, 17:30 • ZS Chomutov • Tipsport extraliga • 46. kolo

56:53
    Velký tlak domácích bude podpořen přesilovou hrou v úplném závěru. Dominik Lakatoš putuje za sekání do boxu časoměřičů, velká šance pro Piráty.

50:52
    A domácí budou hrát dvojnásobnou přesilovku, Jiří Smejkal se lehce dotkl brusle pronikajícího hráče a inkasuje dvě minuty. Filip Pešán si bere timeout.

49:51
    Vladimír Růžička jde ven naprosto zbytečně. Ve středním pásmu sevřel kotouč a zahodil jej za branku Willa. Domácí útočník už sedí na lavici hanby, celkem nelogické při současném stavu.

36:51
    Přesilovka Pirátů je u konce. Ronald Knot dostává dvě minuty za podražení, provinil se před brankou Štěpána Lukeše.

35:27
    Jakub Lauko si parádně najel před branku a nahrál tam o beton Poletínovi. Ten byl faulován a Lukáš Krenželok inkasuje dvě minuty za podražení.

32:40
    Domácí mají šanci zvýšit své vedení na 2:0. Marek Kvapil putuje na trestnou lavici za nesportovní gesto ve středu hřiště, odpálil hokejku jednomu z domácích.

27:23
    Liberec si zahraje druhou přesilovou hru v utkání. Petr Koblasa odchází na trestnou lavici a ještě inkasuje osobní trest za protesty. Provinil se držením.

20:33
    Petr Koblasa hned na startu periody sekl jednoho z hostů a putuje na lavici hanby. To byl poměrně zbytečný zákrok domácího hráče.

04:28
    Nicolas Hlava si došel pro faul, Lukáš Derner jej v kličce podrazil a již putuje na lavici hanby.

David Panuška

Branky a nahrávky: 32. V. Růžička (Skokan, Sklenář), 61. Dietz (Koblasa) – 52. L. Krenželok (Pyrochta, Redenbach)

Piráti Chomutov: Š. Lukeš (Pavlát) – Grman, Valach, Dietz, Flemming, Mrázek, Knot, Tomáš Dvořák – Koblasa, Smejkal, Vondrka – Sklenář, V. Růžička, Skokan – Poletín, Huml, Hlava – Lauko, Šťovíček, Chlouba.
    Bílí Tygři Liberec: Will (Janus) – Pyrochta, Derner, Kolmann, Šmíd, Maier, Jánošík – Bakoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Ordoš, Bližňák, M. Kvapil – Lakatoš, Redenbach, Jašek – J. Stránský, J. Vlach, A. Dlouhý.

Rozhodčí: Pešina, Bejček – Kajínek, Zavřel