Třinec – Litvínov 4:3 (kon.) | Zlín – Olomouc 4:3 (kon.) | Jihlava – Kometa Brno 2:0 (kon.)
Chomutov – Liberec 2:1 (po pr.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 2:4 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 4:1 (kon.)
Pardubice – Plzeň 2:0 (kon.)
BK Mladá Boleslav
2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 02.02.2018, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • Tipsport extraliga • 46. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Začátek února je tady a ještě než se Tipsport extraliga zastaví před olympiádou, čeká hokejisty několik náročných a důležitých zápasů. Nezadržitelně se totiž blíží závěr základní části.

Jedenáctá Mladá Boleslav (61 bodů) je v této sezóně těžko předvídatelná. Doma nestačila v neděli na Liberec, jenže v úterý jasně porazila lídra tabulky z Plzně a stala se prvním týmem, který si v dosavadním průběhu sezony 2017/2018 odvezl z tohoto západočeského města tři body. Nedávno se Středočechům podařilo porazit například i Kometu Brno – taktéž celek z vrcholu tabulky. Domácí mocně finišují a snaží se přiblížit předkolu play-off. Jak se jim to bude dařit – i to významně napoví nadcházející klání.

Vítkovičtí po třech prohrách v řadě v úterý zabrali a rozstříleli na vlastním ledě Chomutov (7:3). Celkově ostravští hokejisté prožívají poměrně povedenou sezónu. S 80 body jim patří čtvrté místo v tabulce. Na první Plzeň ztrácí však 17 bodů.

Vzájemné zápasy
    Ze vzájemných zápasů v této sezóně vycházejí jasně lépe Vítkovičtí. Ti s mladoboleslavským celkem ztratili prozatím pouze bod za remízu po základní hrací době. Na Druhý svátek vánoční navíc Ridera Bruslařský klub deklasovala vysoko 7:1.

Mírným favoritem večerního střetnutí je podle očekávání právě ostravský tým. Zda ale očekávání bookmakerů Vítkovice opravdu naplní, se dozvíme až v pátek kolem dvacáté hodiny.

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Maxwell) – Hanzlík (C), Nedomlel, Dlapa, Eminger, Němeček, J. Říha, Kotvan – Žejdl, Nahodil, Orsava – Pacovský, V. Němec, Klepiš (A) – Lenc (A), P. Musil, Pabiška – Valský, Urban, P. Kousal.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Hrbas, Baranka, Urbanec, D. Krenželok, Výtisk (A), Trška – Olesz (C), Lev, Dej – Kurovský, O. Roman, Tybor – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Szturc, Mahbod, Š. Stránský.

Rozhodčí: Hodek, Petružálek – Ondráček, Špůr.

Na boleslavském ledě probíhá rozbruslení, začátek utkání se blíží. Prozatím je na stadionu ale velice málo diváků. Uvidíme, zda jich dorazí více.
    Utkání bude mít bezesporu výjimečný nádech pro útočníka Romana Szturce. Ten nastoupí ke svému 500. utkání v Tipsport extralize. A nikdy v historii v největší tuzemské soutěži neoblékl jiný dres než vítkovický.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Zápas už měl začít, ale místo toho ještě ledaři řeší něco u levé tyče mladoboleslavské brány.

Správa ŠKOENERGO Arény nebyla na utkání očividně dobře připravena, začátek duelu se tak prodloužil. Nyní už se ale začne hrát.

Tak hrát se jen tak nezačne. Ledaři dělají podobné úpravy na druhé straně v brance ostravského týmu. Fanoušci pískají.

00:01

00:39
    Po nahození ze středního pásma přerušil Jan Růžička hru.

01:05
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Hrubá chyba v obraně ostravského celku znamená brzké vedení Bruslařského klubu. Hosté neubránili samotného JAKUBA KLEPIŠE, který si po přihrávce z rohu rozhýbal gólmana a zkušeně zakončil do protipohybu. Asistence: Dominik Pacovský, Jan Hanzlík.
    01:05 Jakub KLEPIŠ - 1:0

01:39
    Puk je v obranném pásmu domácího celku, Vítkovičtí poměrně dobře stínili, ale všechny jejich střely nebyly přesné.

02:09
    Roman Szturc hned od úvodních minut hýří aktivitou a odvedl dobrou práci na útočné modré. Nepodařilo se mu však nikomu přihrát ani vystřelit a po chvíli o kotouč přišel.

02:37
    Lukáš Žejdl trefil z pravého kruhu jen bránícího hráče Vítkovic.

03:03
    Lukáš Nahodil zavezl puk do pásma, objel bránu a poslal jej mezi kruhy, kde byl Jakub Orsava. Ten však trefil jen protihráče.

03:36
    Ofsajd na straně Ostravy. Hra bude pokračovat za několik sekund.

04:22
    Puk prolétl mladoboleslavským brankovištěm, ale nikdo z Vítkovických jej netečoval, takže z toho vyrovnávací gól nebyl.

04:47
    První vyloučení zápasu. Na 2+2 minuty za vysokou hůl odjel pykat Jiří Říha (MBL).

05:41
    První minuta trestu je téměř pryč, teprve nyní se Ostravané dostali do útočné třetiny.

06:21
    Dominiku Pacovskému se v posledních sekundách daří skvěle napadat, Bruslaři dokonce vybojovali útočné pásmo.

06:48
    Divákům se nelíbí, že hlavní rozhodčí přerušil hru, i když Jan Růžička nakonec chycený puk pustil do hry. Gólman však chytil puk do lapačky takovým způsobem, že se sudímu nelze divit, když přerušil hru.

07:09
    Prudší střelu z dálky domácí brankář chytil.

07:19
    Vítkovičtí jsou stále v útočném pásmu, ale vůbec se nemohou dostat ke střele. Bruslaři výborně napadají a podávají bojovný výkon.

08:22
    Marek Hrbas dorážel mezi kruhy, branka byla prázdná, jenže puk prošel těsně kolem ní.

08:47

09:22
    Znovu se bude vylučovat. Tentokrát ale dostal dvě minuty za podražení kapitán Rostislav Olesz (VIT).

09:22
    Hra bude pokračovat po komerční přestávce.

09:44
    Dominik Pacovský se rozmýšlel, odkud vystřelit, jenže nakonec trefil jen bránícího hráče.

10:13
    Oldrich Kotvan vystřelil od modré čáry, puk šel však mimo. Důrazný slovenský obránce je nejlepším nahrávačem Středočechů.

10:40
    Ostravané drželi puk několik sekund v rohu, to jim mohlo vyhovovat. Následně střílel z pravého kruhu Jakub Orsava, ale puk kolem betonu a pravé tyče do branky neprošel.

10:50
    Vhazování před Patrikem Bartošákem se opakuje, Bruslaři tak přišli v přesilové hře zhruba o dvě sekundy.

11:04
    Lukáš Žejdl trefil přímo Romana Szturce, od nějž se kotouč odrazil do ochranné sítě. Hra se často přerušuje a zdá se, že to vyhovuje právě Vítkovicím.

11:22

11:46
    Boleslavští neuhlídali Jakuba Lva, který se zničehonic vynořil přímo před Janem Růžičkou. Lev však trefil právě připraveného odchovance Bruslařského klubu.

12:50
    Puk do útočného pásma zavezl Ondřej Roman, domácí jej ale stihli usměrnit do rohu.

13:08
    Bruslaři jeli dva na jednoho, jenže Jakub Valský znovu ukázal, že mívá problémy s proměňováním vyložených šancí, když netrefil z blízka částečně odkrytou bránu.

13:29
    Probíhá komerční přestávka a za několik chvil se bude pokračovat ve hře.

14:18
    Bruslaři v útočném pásmu jen tak přenechali Ostravanům kotouč, ti se tak dostali na druhou stranu kluziště.

14:49
    Lukáš Nahodil byl s kotoučem v útočné třetině, ke vhodné střele, která by měla šanci na úspěch, se ale nedostal.

16:01
    Tomáš Urban v levém kruhu dostal přihrávku, ale do puku se netrefil.

16:20
    Stále se hraje zejména před Patrikem Bartošákem, domácí ale polevili a už nejsou tak důrazní jako v úvodu zápasu.

17:35
    Puk už byl přímo před brankovou čárou Bruslařského klubu, Jan Růžička ho ale na poslední chvíli zvládl zastavit.

17:46
    Lukáš Žejdl ujížděl sám na Patrika Bartošáka, ale ten jej vychytal. Poté byl puk stále v brankovišti, jenže žádný z domácích hráčů nestihl dorazit kotouč do sítě.

18:23
    Oba týmy střídají, první třetině se blíží do svého závěru.

18:40
    Středočeši jsou stále aktivnějším týmem a drží útočné pásmo.

19:22
    Vítkovice jsou v útočné třetině, několikrát vystřelily, jenže i tentokrát mířily kotouče mimo tři tyče.

19:35
    Po přihrávce rukou se hra stěhuje do středního pásma.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Další třetina začne přibližně v 18:29.

Boleslavští měli v prvním dějství více ze hry a mohli klidně vést mnohem více, jenže neproměnili mnoho gólových šancí. Vítkovičtí mohou naopak litovat nevyužité čtyřminutové přesilovky. Na střely je to zatím poměrně vyrovnané – 12:11.

20:01

20:34
    Boleslavští jsou po úvodním vhazování v útočném pásmu, Vítkovice jim ale nedovolily vystřelit.

20:51
    Po icingu bylo další buly úspěšné pro hosty.

21:09
    Na začátku druhé periody se často přerušuje, pro změnu se vhazovalo ve středním pásmu.

22:28
    Vítkovice si vytvořili tlak, exboleslavský Peter Trška z blízka vystřelil, ale Jana Růžičku nepřekonal.

22:54
    Už to vypadalo, že Roman Szturc oslaví své 500. utkání v Tipsport extralize gólem, ale prozatím si bude muset počkat. Jeho prudkou střelu chytil opět mladoboleslavský gólman.

23:44
    Nejproduktivnější hráč Mladé Boleslavi Jakub Orsava si v levém kruhu počkal na vhodnou chvíli a pak tvrdě vystřelil, jenže puk zamířil těsně vedle brány a skončil na zadním mantinelu.

24:01
    Poměrně z delší vzdálenosti zkusil uspět další vítkovický útočník, ale kotouč trefil plexisklo.

25:39
    Na modré čáře trefil Patrik Zdráhal jen bránícího boleslavského hráče. Vítkovičtí se tedy pro kotouč musejí vracet.

27:05
    Po delší době se do útočného pásma podívali i Středočeši, Vítkovičtí však brání důrazněji než v předchozí třetině a většinou soupeře zahánějí i s pukem do rohů.

27:54
    Ani Lukáši Žejdlovi se v tomto klání střelecky moc nedaří. Boleslavský útočník nezvládl na modré čáře zpracovat puk, a tak se Bruslaři museli stáhnout do defenzívy.

28:23
    Je tu komerční přestávka, se kterou probíhá také chvíle oddychu jak pro hráče, tak fanoušky.

29:00
    Zakázané uvolnění ostravského celku. Ten tedy nemůže vystřídat, Patrik Bartošák a jeho spoluhráči se musejí mít na pozoru před domácími hráči.

29:04
    Hokejisté z moravskoslezské metropole ale zvládli buly a jsou opět v útočném pásmu.

29:56
    Je tu opět icing na vítkovické straně. Tím se hra kouskuje a postrádá spád. Utkání je ve své polovině, diváci zatím viděli pouze gól ze druhé minuty.

31:36
    Středočeši jsou sice i s pukem před Patrikem Bartošákem, jenže Ostravané rychle napadají a blokují střely. I to je možná důvod, proč je skóre i nadále 1:0.

32:13
    Je tu opět komerční přestávka. Za chvíli bude hra pokračovat.

32:36
    Moc dlouho se bez přerušení nehrálo. Po přihrávce rukou je tu buly ve středním pásmu.

33:22
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Ostravané vyrovnávají. Hosté si vytvořili tlak před Janem Růžičkou, dobře stínili a toho využil DANIEL KUROVSKÝ, který se radoval po střele z mezikruží. Asistence: Marek Hrbas, Ondřej Roman.
    33:22 Daniel KUROVSKÝ - 1:1

33:36
    A další nenápadná, ale prudká střela mířila na Jana Růžičku až téměř od modré čáry, gólman Mladé Boleslavi byl ale úspěšnější.

33:40
    Hned po buly střílel z pravého kruhu Patrik Zdráhal a už to vypadalo, že kotouč prošel mezi Růžičkovými betony. Sám zdráhal dokonce zvedal ruce nad hlavu a chtěl se radovat. I se štěstím ale Bruslaři neinkasovali a kotouč zůstal před brankovou čárou.

34:07
    Tentokrát vyhodili puk na zakázané uvolnění Boleslavští. Ti tak nemohli před buly vystřídat.

35:16
    Ostravané mají tlak a jsou aktivnějším týmem, domácí fanoušci pískají a obrana se snaží neinkasovat druhý gól.

35:50
    Bruslaři budou mít k dispozici přesilovku. Za sekání byl vyloučen na dvě minuty Marek Hrbas (VIT).

36:21
    Domácí využili přesilovou hru a opět vedou. Z pravého kruhu se prosadil střelou pod víko DOMINIK PACOVSKÝ. Asistence: Oldrich Kotvan, Jakub Klepiš.
    36:21 Dominik PACOVSKÝ - 2:1

36:34
    Po úmyslném ofsajdu se vhazuje po pravé ruce Patrika Bartošáka.

36:55
    Puk skončil mimo hrací plochu. Vhazování je připraveno před Janem Růžičkou.

37:08
    Domácí byli v přečíslení, ale přehnali to s přihrávkami, takže Dominik Pacovský nakonec nevystřelil.

37:40
    Bruslaři dosáhli gólu vysokou holí. Sudí nejprve na branku ukázal, ale potom rozpažil. Skutečně se jednalo o vysokou hůl.

38:22
    Hosté jsou před Janem Růžičkou, jenže domácí je zahnali do rohu, následně z toho byl ještě ofsajd.

39:40
    Vítkovice mají puk na holi a ženou se do útočného pásma, jenže tam je Středočeši nakonec nepustili.

40:00
    Ještě jedno vyloučení. Za hákování dostal menší trest Oldrich Kotvan (MBL), jehož jméno však hlasatel před odchodem do kabiny neohlásil. Doplníme jej později.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Další třetina začne přibližně v 19:27.

Vítkovice na střely vedou 25:20 a ve druhé třetině svůj výkon zlepšily. Z tlaku v předbrankového prostoru hosté vyrovnali, jenže po několika minutách se Středočeši opět ujali těsného vedení, když využili přesilovou hru. Třetí třetina může být ještě zajímavá.

40:01

40:39
    Další vyloučení. A bude se hrát čtyři na čtyři. Za hákování dostal menší trest Lukáš Kucsera (VIT).

40:56
    Přijíždějící puk Jan Růžička zabrzdil a přerušil hru. Vhazuje se po jeho levé ruce.

41:10
    Vítkovičtí stále drží pásmo, Boleslavští se musejí mít na pozoru, aby opět neinkasovali.

41:47
    Mezi kruhy si najel Jakub Orsava a dostal se i ke střele, jenže Patrik Bartošák byl pozorný a zasáhl lapačkou.

42:00

42:10
    Bruslaři mají k dispozici zhruba půlminutovou přesilovku, ale Vítkovicím se podařilo vyhodit kotouč na druhou stranu ledové plochy, následně oba celky vystřídaly.

42:39

43:17
    Za faul na Jana Hanzlíka budou muset hosté znovu do čtyř. Čtyřminutový trest za vysokou hůl dostal Samson Mahbod (VIT). Útočník, který hraje svůj premiérový zápas v Tipsport extralize, tak svému trenérovi asi moc radost neudělal. Ledaři ještě museli uklízet krev z ledu.

43:27
    Středočeši jsou i s pukem v útočném pásmu, zatím se ještě ke střele nedostali.

43:47
    Kotouč se příhodně odrazil k Marku Hrbasovi, ten mohl jet sám na Jana Růžičku. Vítkovického obránce ale domácí hráči včas dohnali, a tak se Ostravanům z brejku vyrovnat nepodařilo.

44:49
    Boleslavští hokejisté jsou zpět v pásmu, přihrávají si, ale koncovka, ta už vázne.

45:10
    V pravém kruhu se do puku opřel Jakub Klepiš, ale kotouč na poslední chvíli někdo tečoval do ochranné sítě. Polovina boleslavské přesilovky je téměř minulostí.

45:16
    Hostům se podařilo osvobodit.

45:23
    Boleslavští opakovaně neuhlídali zadní "vrátka" a za pád pod nohy v podání Jakuba Orsavy (MBL) se bude hrát čtyři na čtyři.

46:03
    Z dalšího protiútoku dokázali hosté při hře čtyři na čtyři vyrovnat. Z hranice levého kruhu se trefil do odkryté branky po povedené přihrávce JAKUB LEV. Asistence: Radoslav Tybor, Ivan Baranka.
    46:03 Jakub LEV - 2:2

46:14
    Po ofsajdu je tu komerční přestávka, pak se bude vhazovat ve středním pásmu.

46:50
    Domácím se zatím při hře čtyři na čtyři nedaří usadit v útočném pásmu.

46:54
    Za podražení byl vyloučen Jakub Klepiš (MBL) a za nedovolené bránění dostal také dvě minuty Jakub Lev (VIT).

47:25
    Oba týmy hrají v pěti, dva vyloučení hráči jsou ale stále na trestných lavicích.

47:39
    Utkání sleduje 3 298 diváků.

48:09
    Jan Růžička chytil po jedné ze střel puk do lapačky, a přerušil tak hru.

48:35
    Přihrávka Jakuba Orsavy na Dominika Pacovského přišla poměrně pozdě, druhý jmenovaný hráč zachytil kotouč v momentě, kdy byl už za bránou.

50:01
    Skrytá střela v podání Daniela Krenželoka mířila na Jana Růžičku až od modré čáry, kdyby si jí pozorný gólman ale nevšiml a na poslední chvíli nezachytal lapačkou, možná už by Vítkovice vedly.

51:14
    Středočeši se vrhli do rychlého protiútoku, Vítkovice však povedeně napadaly a zakončení Bruslařům znemožnily.

52:15
    Zakázané uvolnění na straně ostravského týmu, fanoušci obou týmů s napětím čekají, co přinesou závěrečné minuty zápasu.

53:28
    Je tu poslední komerční přestávka tohoto duelu. Za chvíli se dozvíme, zda utkání dospěje do prodloužení, nebo se rozhodne ještě předtím.

53:46
    Boleslavští měli tlak v předbrankovém prostoru a jedinečnou šanci rozhodnout. Hlavní rozhodčí ale přerušil hru pro přihrávku rukou, vhazuje se ve středním pásmu.

54:23
    Domácí mají v posledních minutách více ze hry, nedaří se jim ale tlak zužitkovat.

54:43
    Hezký gól v podání ŠIMON STRÁNSKÝ, který si najel do levého kruhu, odkud nasměroval puk mezi Růžičkovy betony. Gól padá na vrub zejména novému obránci domácích Richardu Nedomlelovi, jenž nedokázal Stránskému zabránit v tom, aby vystřelil. Asistence: Roman Szturzc.
    54:43 Šimon STRÁNSKÝ - 2:3

55:00
    Zakázané uvolnění na straně Bruslařského klubu.

57:00
    Richard Nedomlel mohl nasměrovat puk k levé tyči, jenže tak nedokázal učinit.

57:03
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Za podražení dostal dvě minuty Ivan Baranka (VIT).

57:03
    Oddechový čas pro domácí.

57:03
    Bruslaři hrají v šesti bez brankáře. Vojtěch Němec mohl zakončit u pravé tyče, jenže se trestuhodně netrefil do kotouče.

57:39
    Vítkovičtí už dvakrát poslali puk těsně vedle boleslavské brány, domácí si zatím marně vytvářejí tlak.

57:54
    Při cestě do útočného pásma zastavil Středočechy odpískaný ofsajd. Vhazuje se tedy ve středním pásmu a Jan Růžička se vrátil opět do branky.

58:14
    Domácí přesilovka je ve své druhé polovině, Bruslařům se stále moc nedaří.

58:29
    Jan Růžička už byl na půl cesty pryč z brány, musel ale ještě zabrzdit a připsat si jeden zákrok.

58:46
    Hra Mladé Boleslavi v power-play byla velice špatná a přinesla úspěch naopak Vítkovicím. Téměř přes celé hřiště trefil prázdnou bránu LUKÁŠ KUCSERA. Diváci odcházejí, zápas je rozhodnut. Asistence: Rastislav Dej, Marek Hrbas.
    58:46 Lukáš KUCSERA - 2:4

59:03

59:26
    Duel se už pouze dohrává, a to v útočném pásmu domácích.

Boleslavští sice vedli, ale nezvládli vstřelit více gólů, ačkoliv k tomu měli mnoho šancí. Nejspíš definitivně rozhodla o výhře Vítkovic nevydařená čtyřminutová početní výhoda Středočechů na začátku třetí třetiny. Ostravané tak vezou z daleké Mladé Boleslavi domů všechny tři body.

Nejlepší hráči zápasu
    Jakub Lev (VIT)
    Dominik Pacovský (MBL)

Ostravští hokejisté se zaslouženě radují s několika desítkami svých fanoušků z vítězství, Bruslaři naopak mohou přemýšlet nad tím, proč nedokázali udržet vedení.

Tolik z Mladé Boleslavi, klidný víkend a znovu někdy na počtenou. Dobrý večer. (20:11:27)

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 2. Klepiš (Pacovský, Hanzlík), 37. Pacovský (Kotvan, Klepiš) – 34. Kurovský (Hrbas, O. Roman), 47. Lev (Tybor, Baranka), 55. Š. Stránský (Szturc), 59. Kucsera (Dej, Hrbas)

Rozhodčí: Hodek, Petružálek – Ondráček, Špůr

Diváci: 3 298