K. Vary – Přerov 2:1 (3:2 po s.n.) | Ústí n/L – Litoměřice 3:1 (kon.) | Frýdek-M. – Motor ČB 4:3 (kon.)
Kadaň – Prostějov 2:3 (po pr.) | Třebíč – Slavia 2:0 (kon.) | Vsetín – Havířov 3:4 (po pr.)
Benátky n/J – Kladno 2:7 (kon.)
po s.n. (3:2)
HC Energie Karlovy Vary
2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
HC ZUBR Přerov
Sobota 03.02.2018, 17:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Chance liga • 46. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý den, vítám vás u online přenosu ze zápasu HC Energie Karlovy varyHC ZUBR Přerov. WSM Ligy se pomalu blíží do závěru své základní části a finišují boje o různá umístění. Na vrchu tabulky je rozhodnuto, nejtěžší to bude okolo osmičky, kde stále není rozhodnuto.

Zubři mají play-off prakticky jisté, drží se kolem páté a šesté příčky, kde bobují se svým největším rivalem Prostějovem. Rozhodně je Přerov ne největším, ale velikým překvapením sezony. Od začátku sezony si drží stabilní výkony a v horní polovině tabulky. Zubrům se daří především doma, venku to taková sláva není. V pátek navíc hrál Přerov v Ústí, kde se mu podařilo vyhrát, sobotní zápas tak ale pro něj bude ještě náročnější.

Brankáři

1. Lukáš Klimeš – 2,32 G/Z; 91,88 % (26 záp.)
    2. Juraj Šimboch – 2,21 G/Z; 91,22 % (25 záp.)

1. Daniel Vrdlovec – 40 bodů (15+25)
    2. Tomáš Rachůnek – 40 bodů (14+26)
    3. Jakub Flek – 39 bodů (20+19)
    4. Petr Stloukal – 35 bodů (17+18)
    5. Matic Podlipnik – 30 bodů (11+19)

Brankáři

1. Dominik Frodl – 2,05 G/Z; 92,73 % (37 záp.)
    2. Patrik Polívka – 2,52 G/Z; 88,37 % (13 záp.)
    3. David Honzík – 1,01 G/Z; 96,23 % (2 záp.)

Absence

V minulých zápasech Karlovy Vary stále postrádaly Dávida Grígera, ten by se ale po dlouhém zranění měl v sobotu vrátit. Na listinu chybějících hráčů teď navíc přibyla dvojice Matic Podlipnik a Sabahudin Kovačevič, dva beci totiž ojedli reprezentovat Slovinsko na olympijské hry. Se zraněním dolní části těla bude pak ještě delší chvíli absentovat Michal Vachovec. Již od začátku ledna pak chybí bek Jan Tomeček.

Vzájemné zápasy

V sobotu to bude čtvrtý vzájemný duel letošní sezony, lepší statistiku mají zatím Karlovy Vary.

V 7. kole Přerov na domácím ledě dokázal soupeře vynulovat, po šesti zápasech tak Vary poprvé skončily bez bodu.

7. kolo: Přerov – Karlovy Vary 1:0
    Branky: 42. Milan Procházka

...

První souboj v Karlových Varech skončil výhrou domácích, v té době čtvrtý Přerov podlehl lídrovi tabulky o dvě branky.

20. kolo: Karlovy Vary – Přerov 4:2
    Branky: 6. Flek, 22. Stloukal, 38. Rachůnek, 47. Davídek – 42. Čáp, 52. Malina

...

Dva dny před Vánoci se soupeři znovu utkali v Přerově. Zubři se dlouho drželi, energetici ale rozhodli v poslední třetině a nakonec jasně zvítězili. Hattrickem se blýskl Gorčík, zápas ale pošramotily výtržnosti domácích fanoušků, díky kterým byla předčasně ukončena druhá třetina.

33. kolo: Přerov – Karlovy Vary 4:2
    Branky: 18. Navrátil – 14. Vachovec, 37. Stloukal, 42., 50. a 56. Gorčík, 46. Stloukal.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Sičák (A), Krejčí, M. Rohan, Plutnar, J. Tomeček, Šenkeřík – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Vrdlovec, Skuhravý (C), O. Beránek – Gorčík, Tuominen, Gríger.

HC ZUBR Přerov: Šimboch (Klimeš) – Malina, Chmelíř, Zbořil, M. Novotný, Pala (A), R. Černý, Padrnos – T. Doležal, T. Sýkora (C), Šlahař – Plášek (A), Pšurný, Plášek ml. – Milan Procházka, Navrátil, Goiš – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, F. Dvořák.

Rozhodčí: Zubzanda, Jechoutek – Malý, Šimán.

00:01

00:13
    Po úvodním vhazování se kupředu dostali hosté, avšak v útočném pásmu o puk rychle přišli.

00:25
    Balán se snažil prodrat skrz dva obránce, společně s Doležalem ale doklouzali až do branky. Tam se přerovský útočník nějak uhodil do kotníku, na nohy se zvedl až za pomoci spoluhráčů.

00:53
    Rohan nahazoval od modré, puk ale nikdo netečoval, a tak prošel čistě kolem branky až do rohu kluziště.

01:29
    Hosté se pokoušeli přejít do útoku, ale o puk v útočném pásmu přišli, a tak mohou znovu útočit domácí hokejisté.

02:04
    Šimon Kratochvíl se protáhl po levé straně, ramenem odstavil protihráče a bekhendem vystřelil, Novotný jeho pokus v klidu schoval do rukavice.

02:56
    Domácí se prodrali do pásma, puk jim utekl a Šimboch chtěl rychle rozehrát, jeho přihrávku ale domácí zachytili.

03:23
    Hosté, když mají kotouč, se zdají být nervózní a nejsou schopni si ho chvíli udržet na hokejce.

03:55
    Vrdlovec hledal mezi kruhy Beránka, těsně před ním ale dobře zasáhl obránce a puk vyrazil mimo nebezpečí. Z následné akce domácí poslali puk na Šimbocha, ten ho schoval v lapačce.

04:26
    Energetici kombinovali v útočném pásmu, sami se ale špatnou přihrávkou vyhnali ven, a tak musí znovu rozjet útočnou akci.

05:12
    Domácí jsou znovu s pukem usídleni v útočném pásmu a snaží se kombinovat.

05:33
    Přerov právě vstřelil branku!
    Domácí sice tlačili, ale do vedení jdou hosté! Chyba ve středním pásmu, kdy se k puku dostal ŠIMON KRATOCHVÍL, ujel obraně a poslal puk přesně pod víko, Novotný neměl moc šancí. Asistence: Matouš Kratochvíl

06:16
    Domácí sice celých pět minut měli převahu, i vícero šancí, ale stačila jedna chyba a vše je jinak, Přerov teď může hrát mnohem klidněji.

06:35
    Skuhravý se prokličkoval do pásma, mezi kruhy vypálil, Šimboch ale na kapitána domácích dobře viděl a puk v pohodě vyrazil.

07:40
    Obrázek hry je i po vstřelené brance stále stejný, domácí se snaží a hosté spíše brání, je to ale spíše taková holomajzna ve středním pásmu.

08:05
    Od modré čáry pálil Krejčí, Šimboch si připisuje další kvalitní zákrok.

08:23
    V hlavní roli opět nikdo jiný než hostující brankář, ten se od začátku zápasu zatím tedy rozhodně nenudí.

08:38
    Kromě dobrého výkonu má Šimboch i dobře postavenou bránu, její pravá tyčka ho totiž právě zachránila před střelou Vladimíra Sičáka!

09:37
    Plášek junior hledal přes celé pásmo najíždějícího si Pšurného, ten ale na puk jen o kousek nedosáhl, jinak by pálil do prázdné brány.

10:29
    První vyloučení dnešního zápasu, domácím fanouškům dobře známý Milan Procházka (PRE) je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

11:17
    Domácí jsou sice v pásmu, ale strašně málo střílí, takhle branku v přesilovce nedají.

11:48
    Zubři se již po několikáté osvobozují, brání zatím ve veliké pohodě.

12:37
    Už po konci přesilovky nebezpečně pálil Stloukal, jeho střela z mezikruží ale mířila těsně nad branku.

13:25
    Domácí se pokoušeli o rychlou rozehrávku do brejku, Gríger ale byl těsně bráněn, a tak se nemohl dostat k volnému puku.

13:37
    Na druhé straně to samé, akorát je navíc Přerovu odpískáno zakázané uvolnění.

13:56
    Hosté pouze vyvezli puk do středního pásma a střídají, domácí se snaží se s kotoučem co nejrychleji přejít do útoku, tam se jim dnes ale zatím prostě nedaří.

15:05
    Dva rychlé protiútoky, na každé straně jeden, avšak jak domácí, tak hosté se nezmohli ani za zakončení, natož aby nějak výrazně ohrozili brankáře.

15:39
    Situace se stále nemění, domácí mají kotouč ve své moci a snaží se tvořit, hosté dobře brání modrou bránu a nenechávají soupeře projít.

17:24
    Balán s pukem výborně obešel soupeře, jeho střela ale byla jemně tečovaná, a tak neměla dostatečnou razanci.

17:39
    Následně pálil Rachůnek, tomu ale střela sedla ještě méně, Šimboch znovu bez problémů chytá. Navíc až nyní následuje druhá komerční přestávka.

18:05
    Po zmatcích na vlastní modré se Přerovští nakonec dostali rychle kupředu a Milan Procházka se pokoušel o taženou střelu, obránce ji ale stihl zablokovat, a tak Novotný nemusel zasahovat.

18:58
    Jako štírek se Plášek ml., protáhl skrz karlovarskou obranu a svižně vypálil puk ale zvedl až moc a trefil pouze mantinel za brankou.

19:26
    Veliká šance Varů! Domácí se dostali do přečíslení, Skuhravý trefil pouze betony, Beránek ale následnou dorážkou netrefil částečně odkrytou branku!

19:40
    V akci znovu Ondřej Beránek, který se vytočil s pukem zpoza branky, jeho přihrávka před bránu ale byla pomalá, a tak ji stihl Šimboch před dorážejícími hráčů schovat do rukavice.

19:43
    Rohan z vrcholu kruhu pálil hned po buly, Šimboch jen nastavil lapačku a v klidu do ní nechal puk zaletět.

20:00

První třetina je za námi. Hra je jasná, domácí se snaží tlačit a střílet na branku prakticky z každé pozice, skórovat se jim ale nedaří. Hosté využili jediné chyby ve hře Energie a hned skórovali, po první části tak vedou o jednu branku.

20:01

20:30
    Šlahař pálil jako první ve druhé třetině, Novotnému stačilo nastavit beton a puk vyrazil.

21:20
    Rohan poslal puk na modrou, Plutnarovi ale střela nesedla a Šimboch bez problémů zasáhl.

22:08
    Přerov je ve druhé části podstatně aktivnější, snaží se více držet puk a postupovat kupředu, domácí jsou tím trochu zaskočení.

22:51
    Nyní zastavil hosty v přechodu do útoku až ofsajd.

23:07
    Tuominen hledal před brankou Grígera, ten byl ale těsně bráněn, a tak se k puku vůbec nedostal. Kotouč mají ale dále ve své moci domácí.

24:03
    Rachůnek upaloval puk kupředu, puk mu ale ujel dozadu k Balánovi. Ten mohl pálit, ale snažil se najít před sebou zpátky Rachůnka, tomu chybělo pár centimetrů!

25:19
    Domácí nadále tlačí a snaží se vstřelit branku, na branku posílají jednu střelu za druhou, Šimboch je ale i nadále bezchybný.

25:50
    Od modré pálil tvrdě Sičák, opět ale trefil jen dobře postaveného brankáře Zubrů.

26:03
    Matouš Kratochvíl se dostal s pukem mezi kruhy odkud velmi tvrdě vystřelil, Novotný ale bleskurychle zareagoval a zasáhl lapačkou.

26:20
    Tuominen číhal osamocený na modré, přišla ale velmi prudká přihrávka, kterou se mu nepodařilo přesně zpracovat.

27:29
    Krátký tlak si ale dokázal vytvořit i Přerov, jeho hráči se ale sami vyhnali z útočného pásma.

27:50
    Druhá přesilovka pro domácí, Jakub Navrátil (PRE) je vyloučen za hákování.

28:15
    Hosté bojují a bojují, nakonec se jim daří kotouč vyhodit do středního pásma.

28:57
    Vrdlovec se snažil najít alespoň jednoho spoluhráče před brankou, nikdo ale puk nedokázal tečovat, a tak se hosté osvobozují.

29:33
    O chvilku později přichází další vyhození puku až k Novotnému.

29:50
    Navrátil naskočil na led a hned se zapojil do útočné akce, dík čemuž mohl zbytek jeho spoluhráčů vystřídat.

30:30
    Domácí trestuhodně propadli, Navrátil se zjevil sám před Novotným, ten ale výborně zasáhl pravým betonem a puk do branky nepustil!

31:04
    Přerov je teď mnohem aktivnější, domácí si nemůžou puk udržet delší chvíli na hokejce.

31:43
    Jeden protiútoku a tři střely, ani jedna si ale nenašla cestu do přerovské branky. Hostům je pak odpískáno zakázané uvolnění.

32:04
    Domácí se sice usídlili v útočném pásmu, hosté je ale velmi dobře nepadali, a tak neměli žádný čas na kvalitní přihrávku, výborná práce Zubrů.

32:32
    Karlovarským se nepodařila rozehrávka, a tak je i jim odpískáno zakázané uvolnění.

32:51
    Po vhazování v útočném pásmu přišel rychlý pas na modrou, odkud tahem vypálil Rohan, trefil se ale přímo do Šimbocha.

33:46
    Karlovarští zbytečně moc kombinují. Snaží se hrát hokej se soupeřem, kterým úpěnlivě brání a to není ta nejlepší taktika.

35:06
    Přerov se s blížící se přestávkou snaží hrát klidněji, domácí ale naopak svojí aktivitu stupňují, s tou ale přichází i množství úplně zbytečných chyb.

36:20
    Vrdlovec měl na modré připraveného Beránka, pouze ale vyvezl puk do středního pásma a celá lajna odjela střídat.

37:27
    Domácí jsou znovu v pásmu a tlačí, hned přiletěly dvě střely, ani jedna ale nepřinesla ohrožení, vše chodí doprostřed branky, kde je připravený Šimboch.

37:54
    Poslední minutka je jasně pod taktovkou domácích, ti ale nejsou schopni pořádně ohrozit branku.

38:35
    Skuhravý mohl upalovat sám na branku, měl dobrou pozici a dostal perfektní přihrávku, to by ji ale musel pořádně zpracovat, takto ji jen protečoval do útočného pásma.

39:07
    Roman Pšurný nabral rychlost a prodral se za modrou, jeho střela ale byla ztečovaná do ochranné sítě.

39:16
    Pala se hned po buly dostal ke střele, Novotný ale dobře nastavil lapačku a puk ukryl.

40:00

V první třetině šestnáct a nyní čtrnáct, tolik střel už mířilo na Jujaje Šimbocha, ale jen pár z nich mělo gólové parametry. Domácí jsou stále aktivnější, nedaří se jim ale v zakončení a na hráčích je vidět veliká frustrace. Hosté poctivě brání a jejich rychlé protiútoky jsou prakticky vždy nebezpečné.

40:01

40:05
    Hned na úvod vidíme zakázané uvolnění z holí přerovských hokejistů.

40:17
    Puk ze skrumáže v útočném pásmu odletěl až na střídačku, vhazovat se bude ve středním pásmu.

40:43
    Rohan si sjel od modré a vypálil, dnes asi počtvrté, opět ale puk zamířil jen do brankáře Šimbocha.

42:15
    Šimon Kratochvíl se lehce protáhl skrz obranu, dva obránci stály jako sloupy, zakončení se mu ale už tolik nepodařilo.

43:06
    Karlovarští se stále snaží hrát svojí hru, držet se na puku, ale hrozně moc chybují, čehož se Přerov snaží využít.

43:33
    Veliká skrumáž před brankou hostů, tu nakonec vyřešil tygřím skokem Šimboch a schoval puk ve své lapačce.

44:19
    Vrdlovec se výborně otočkou zbavil obránce, ale opět pálil jen do středu branky, kde byl připraven brankář. Před ním clonící Gríger se snažil tečovat, puk ale netrefil.

44:34
    Krejčí našel mezi kruhy Tuominena, ten puk tečoval ale mimo branku, puk ale stále drží domácí.

45:39
    Ani první formace, která většinou střelecké štěstí má, nemůže najít recept na překonání brankáře. Ten se přitom opravdu nenudí, zákroků má za minutu hned několik.

46:56
    Skuhravý znovu čekal na modré čáře zcela sám, ale znovu nedokázal zpracovat přihrávku. Tentokrát ale musíme uznat, že byla opravdu prudká.

47:37
    Čtvrtá formace hostů nyní zatopila domácí obraně, veliká aktivita před brankou způsobila veliké problémy, ale nakonec se štěstím pro domácím se puk dostal mimo nebezpečí, čí je to zásluha zůstane záhadou.

49:00
    Neskutečný zákrok Šimbocha! Stloukal vypálil z levé strany, hostující brankář vyrazil mezi kruhy k modré, odkud do prázdné brány pálil Kohout. Juraj Šimboch ale natáhl levou ruku a tou dokázal puk vyrazit, fantastický zákrok!

50:08
    Balán se protáhl skrz obranu mezi kruhy, Šimboch puk jemně vyrazil do rohu kluziště.

50:21
    Třetí přesilovka pro domácí, Novotný (PRE) odchází na trestnou lavici za držení.

50:38
    Pozor, hosté jdou do tří, obrovská šance pro domácí! Chmelíř (PRE) inkasuje dvě minuty za podražení! 1 minut a 43 vteřin dvojité přesilovky.

50:55
    Plutnar pálil, Šimboch vyráží ramene. Domácí stále v útočném pásmu.

51:12
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Obrovská radost v KV Areně i samotného střelce TOMÁŠE RACHŮNKA! Karlovarský sniper dostal při souhře puk na modrou, opravdu se s tím nemazal a propálil vše, skoro i síť! Asistence: Vladimír Sičák

51:49
    Plutnar znovu pálil od modré a bylo na teč pro Skuhravého, který clonil Šimbochovi, přerovský brankář si ale stejně cestu k puku našel.

52:11
    Domácí stále mají půl minutky klasické přesilovky, ale z té toho asi moc nebude, hosté totiž vyhazují.

52:40
    Hosté jsou v plném počtu, dlouhé dvojité oslabení nakonec odnesli jednou brankou.

53:30
    V karlovarské aréně nyní panuje velmi dobrá atmosféra, přispívají k tomu ale celé zápas i hostující fanoušci, kterých do Karlových Varů dorazilo odhadem na tři desítky.

54:43
    Před brankou domácích došlo k faulu, alespoň tedy dle fanoušků, dle rozhodčích ne. K puku se pak dostal Šimon Kratochvíli, z blízkosti ale Novotného nepřekonal.

55:27
    Beránek zpoza branky našel Sičáka, ten pálil z první, ale trefil pouze obránce a od něj odletěl puk do ochranné sítě.

55:47
    Oba týmy se ještě snaží rozhodnout v základní hrací době, avšak ani jeden určitě nechce chybovat.

56:02
    Karel Plášek st. pálil tvrdě z levé strany, Novotný měl malé problémy, ale nakonec puk pod svými betony udržel.

56:46
    Dnešní utkání sleduje 2697 diváků.

57:17
    KV Arenou se nyní nesl veliký potlesk, byl na poctu Milanu Procházkovi, který v roce 2009 vyhrál s Karlovými Vary extraligový titul.

58:20
    Na ledě je první formace domácích, který si prakticky vždy vytvořila tlak, nyní se ji ale nedaří.

59:01
    Jedna minuta do konce základní hrací doby, uvidíme, jestli někdo z hráčů ještě dokáže něco vymyslet.

59:30
    Domácí si vyžádali oddechový čas, je to ale čistě pro odpočinek hráčů, žádné taktické pokyny nepřichází.

60:00

Domácím se podařilo ve třetí třetině vyrovnat, a tak budeme svědky prodloužení, případně pak samostatných nájezdů.

60:01

60:15
    Krejčí se snažil rychle najít Flek, ale ve středním pásmu uklouznul, a tak mohou útočit hosté.

60:50
    Přerov byl chvíli v útočném pásmu, ale už opět hrají domácí.

61:28
    Šimboch i Novotný si připsali dva dobré zákroky, hraje se ale opravdu rychle, prodloužení ve třech má své kouzlo.

62:16
    Hosté dlouho vyčkávali s rozehrávkou, tu zachytili domácí ve středním pásmu, a tak mohou znovu útočit.

62:55
    Plutnar a Chmelíř se střetli na modré čáře a oba zůstali ležet na ledové ploše. Karlovarský bek ještě odjel po svých, hostující potřeboval pomoc spoluhráčů.

63:24
    Balán nahazoval před branku, trefil ale jen Sičákovy brusle.

63:47
    Oba celky střídají a hosté rozjíždějí z vlastního pásma útočnou akci.

64:09
    Rohan ujížděl s Beránkem do přečíslení, volil střelu, ta šla ale mimo branku!

64:50
    Pár vteřin před koncem je tu vyloučení, Černý (PRE) na hranici brankoviště poslal k zemi Kohouta, a tak je tu chvilková, ale zajímavá situace.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Domácí místo rychlé střely ale začali kombinovat, a tak Šimboch ani nemusel čelit žádnému nebezpečí. Po úpravě ledové plochy tak budeme pokračovat samostatnými nájezdy.

Ledová plocha je připravena, jdeme na to!

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Jako první se rozjel Skuhravý, trefil ale jen betony.

1. série
    0:1
    Následoval Tomáš Sýkora, trefil se přesně mezi betony!

2. série
    1:1
    Jakub Flek se rozjel rychle a trefil se přímo nad lapačku!

2. série
    1:1
    Radomír Pala volil také rychlý rozjet, na Novotného betony nevyzrál.

3. série
    1:1
    Tomáš Rachůnek před Šimbochem zpomalil a neproměnil...

3. série
    1:1
    Šimon Kratochvíl také trefil jen betony brankáře Novotného.

4. série
    1:1
    Ondřej Beránek sice Šimbocha položil, ale o tyč puk vyletěl z brány ven.

4. série
    1:1
    Šlahař to zkoušel mezi betony, ty ale byly včas u sebe.

5. série
    1:1
    Stanislav Balán bekhendem trestuhodně minul, Přerov má šanci rozhodnout!

5. série
    1:1
    Karel Plášek ml. krásně na bekhend, branku ale přestřelil.

6. série
    1:2
    Tomáš Sýkora svůj druhý pokus proměňuje excelentním forhendovým blafákem!

6. série
    2:2
    Jakub Flek ale na druhý pokus také proměňuje, jedeme dál!

7. série
    2:2
    Tomáš Sýkora do třetice jel hodně pomalu a trefil jen betony!

7. série
    3:2
    Na tento nájezd se do branky dostal Lukáš Klimeš, Jakub Flek ale na třetí pokus překonal i tohoto brankáře a domácí vítězí!

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Energie Karlovy Vary.
    Autorem vítězné branky je JAKUB FLEK.

Celý zápas spolu bojovaly Karlovy Vary a Přerov, v nájezdech to poté byl souboj Tomáše Sýkory a Jakuba Fleka, šťastnější byl po nich karlovarský útočník. Domácí tak berou bonusový bod a díky ztrátě Budějovic v zápase s Frýdkem bude souboj o první pozici v tabulce ještě hodně zajímavý.

Ode mě je to dnes vše, děkuji za sledování a přeji příjemný zbytek večera. (19:45:55)

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 52. T. Rachůnek (Sičák), rozh. náj. Flek – 6. Š. Kratochvíl (M. Kratochvíl)