K. Vary – Přerov 2:1 (3:2 po s.n.) | Ústí n/L – Litoměřice 3:1 (kon.) | Frýdek-M. – Motor ČB 4:3 (kon.)
Kadaň – Prostějov 2:3 (po pr.) | Třebíč – Slavia 2:0 (kon.) | Vsetín – Havířov 3:4 (po pr.)
Benátky n/J – Kladno 2:7 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
3:4 (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)
AZ Havířov
Sobota 03.02.2018, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Chance liga • 46. kolo

Dnešní utkání končí, havířovský Azet dokázal v prodloužení rozhodnout velmi rychle a do Slezska si tak ze Vsetína odváží cenné dva body, které mu zaručují setrvání v elitní osmičce. Ode mne je to ze Vsetína pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera i celého víkendu. (19:58:36)

60:35
    Havířov právě vstřelil branku!
    Je konec! Havířov rozhoduje o svém vítězství v prodloužení! Puk za brankou vybojoval MAREK KALUS a prostřeli Jekela.

60:27
    Kotouč je v obranném pásmu Valachů, k dispozici jej ovšem mají domácí.

60:01

Základní hrací doba je minulostí, o vítězi dnešního utkání rozhodne prodloužení případně samostatné nájezdy. Valaši se snažili ubránit jednobrankové vedení, ale Havířov se prosadil v závěru při přesilové hře, právě přesilové hry jsou jedním z faktorů, proč se Slezanům podařilo dnešní utkání přivést zatím do prodloužení, na rozdíl od vsetínského soupeře využili Havířovští hned dvě početní výhody. Prodloužení se odehraje v počtu tří hráčů na obou stranách, bude trvat pět minut, a pokud se o vítězi nerozhodne, bude následovat krátká úprava ledu a samostatné nájezdy.

60:00

59:48
    Havířov šetřil vteřinky v útočném pásmu, kde kotouč u mantinelu podržel Tomi a vybojoval vhazování před Jekelem.

59:24
    Zakázané uvolnění Havířova.

58:50
    Další pokus měl na holi Slováček, jeho střelu od modré čáry Dolejš vytěsnil betonem.

58:29
    Slováčkova střela byla sražena a ke kotouči se natahoval Kucharczyk, jenž by mohl zakončovat do prázdné branky, ale nestačil puk zpracovat.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:54
    Slezané využívají přesilovou hru! Střelu od modré čáry v podání Luži Jekel pouze vyrazil a ke kotouči se jako první dostal ROMAN RÁC, jenž podruhé v dnešním utkání překonal vsetínského brankáře. Asistence: Patrik Luža.

57:46
    Havířov jde do přesilové hry v šesti hráčích, Dolejš na střídačce!

57:46
    Oddechový čas pro hosty.

57:46
    Havířov bude mít jedinečnou příležitost vyrovnat. Beránek nejprve zachytil střelu Havla a snažil se dostat kotouč do středního pásma, jenž místo toho jej nešťastně vystřelil mimo ledovou plochu a míří na trestnou lavici za zdržování hry.

57:19
    Vsetínským se nyní daří úspěšné bránit vlastní obranné pásmo.

56:21
    Kotouče létají kolem vsetínského brankoviště, ale domácí defenzíva zatím odolává.

56:04
    Havířov znovu nastěhovaný v útočném pásmu.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 1. Vávra (Podešva), 33. Markovič (P. Beránek, Ostrčil), 35. Kopta (Karafiát) – 32. Rác (Tomi, Sikora), 34. M. Kalus (Sikora), 58. Rác (Luža), 61. M. Kalus

VHK ROBE Vsetín: Jekel (Šurý) – Teper, Holomek, Slováček, Frolo, Ostrčil, Dundáček, Žák – Šilhavý, Podešva, Vávra – Karafiát, Kucharczyk, Březina – Markovič, Kopta, P. Beránek – Vítek, Pokorný, Illéš.
    AZ Havířov: Dolejš (Matoušek) – Krisl, Dujsík, Dudek, Luža, R. Havel, Drtil, Chroboček – Fronk, Hudeček, Tomi – M. Kalus, Maruna, Sikora – Kotala, Rác, Matai – Bambula, L. Bednář, Gřeš.

Rozhodčí: Čech, Hejduk – Kreuzer, Reich.