Třinec – K. Vary 1:4 (kon.) | Chomutov – Liberec 7:1 (kon.) | Č. Budějovice – Mountfield HK 1:5 (kon.)
Kometa Brno – Kladno 5:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Sparta 4:5 (kon.) | HC Plzeň – Pardubice 6:3 (kon.)
HC Litvínov – Olomouc 4:2 (kon.) | Zlín – Jihlava 4:2 (kon.) | Vítkovice – Slavia 3:4 (kon.)
BK Mladá Boleslav
4:5 (2:2, 2:2, 0:1)
HC Sparta Praha
Sobota 03.02.2018, 13:00 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů • Nadstavba B

Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního sobotního dne. U on-line přenosů opět někdy napočtenou. (15:11:00)

Zápas mezi Mladou Boleslaví a Spartou končí. Po dvou čtyřbrankových třetinách nakonec přišlo rozhodnutí v podobě gólu Vojtěcha Komárka, který rozhodl o tom, že si hosté odvezou z mladoboleslavského ledu všechny tři body. Mladá Boleslav v nadstavbové části tedy opět prohrává a opět je to pouze o gól.

59:55
    Hrdinka mohl od modré pálit, ale kotouč mu přeskočil hůl. O výsledku je tedy rozhodnuto...

59:52
    Osm vteřin do konce a vhazuje se ještě jednou před Wolfem.

59:45
    Wojnar míjí prázdnou branku!

59:20
    Najman dostal parádní přihrávku a mohl dávat do prázdné, ale kotouč mu přeskočil hůl!

59:15
    Vhazování před Wolfem, boleslavská brána pořád prázdná.

58:55
    Špirek sprintuje na střídačku, Boleslav to zkusí v šesti hráčích v poli!

57:26
    Boleslav začíná propadat ve středním pásmu. Dubský se dostal sám do zakončení, chtěl přehodit betony mladoboleslavského gólmana, ale neuspěl.

57:05
    Kerdova rána prověřila pozornost Wolfa, ale nebyla nijak nebezpečná.

56:43
    Tři hráči Sparty si pohodlně najížděli až před Špirka. Nakonec zakončoval Jandus, ale mladoboleslavského brankáře nepřekonali.

55:35
    Dnešní utkání sleduje 98 diváků.

55:03
    Zdeněk Křížek teď u mantinelu schytal velice nepříjemný hit a jen těžko se zvedá z ledu.

54:47
    Wojnar se dostal až za domácí obranu a mohl rozhodnout. Špirek vytěsnil špičkou svého betonu.

54:25
    O kotouč se bojuje na hrazení. Spartě toto pohodlně stačí.

53:47
    Sparta ale velice dobře kazí rozehrávku domácího celku. Boleslav krom Uřidilovy střely toho prozatím moc nepředvedla.

52:38
    Uřidil teď převedl, jakou umí dát pecku. Wolf vyrazil vyrážečkou a tečoval ji na zadní mantinel.

52:33
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jandus – 2 min., podražení).

51:59
    Uřidil vyhodil z brankoviště kotouč, který už směřoval do sítě. Takže zabránil jasnému gólu!

51:03
    Dvořák s Chujacem zachytili rozehrávku hostí a sjížděli si na branku dva na jednoho. Dvořák nakonec volil střelu, jelikož jeho spoluhráče už dostihla obrana Pražanů, jenže puk se mu asi svezl a následná střela postrádala jakýkoli důraz, Wolf s ní neměl problém.

49:35
    Eliáš vystartoval ze střídačky a zachytil kotouč, který předtím dokázali vypíchnout mladoboleslavským hráčům z pásma jeho spoluhráči a ujížděl sám na Špirka. Domácí teď ale měli pořádné štěstí, protože za Špirkem zazvonila tyč!

48:58
    Jindrův pokus a následná dorážka Wolfa sice překvapily, ale své území si uhájil.

48:39
    Je pískán ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu. Boleslavi se teď přesilovka příliš nedaří.

48:30
    Sparta teď domácí borce zahnala až za vlastní bránu.

47:47
    Krejčík je dobře postavený před bránou, ale dvěma střelami si na Wolfa nepřišel.

47:28
    V témže čase si domácí vyžádali oddechový čas.

47:28
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Eliáš – 2 min., sekání).

47:00
    Strakova rána, kterou Wolf vykryl vyrážečkou.

46:03
    Následovala Bílkova rána, jenže Chujac sparťanskému útočníkovi dokázal zvednout kotouč, a tak střela zamířila nad Špirkovu bránu.

45:35
    Závar v brankovišti Sparty, ale nikdo z mladoboleslavských hráčů nedokázal přehodit ležícího gólmana.

45:07
    Uřidilova rána, kterou kryje Wolf.

44:32
    Najman křižně nahrával Jiráskovi, ale ten byl dobře blokován a nedostal se do zakončení.

43:37
    Sparta právě vstřelila branku!

Tento gól jde trochu na vrub gólmana Špirka, od jehož betonů se rána Vojtěcha KOMÁRKA odrazila do sítě.

Asistence: Lukáš Rousek, Sebastian Janda.

42:36
    Uřidilova rána od modré zaduněla o Wolfovu vyrážečku.

42:17
    Kerda to zkoušel bekhendem, ale už byl mimo střelecký úhel.

41:52
    Schwambergerovu ránu od modré někdo tečoval a kotouč změnil směr. Špirek si toho na poslední chvíli všiml a puk vytěsnil betonem.

40:38
    Pražanům je pískán ofsajd, když si nepohlídali přechod to útočného pásma.

40:01

Gólově štědrý a nesmírně vyrovnaný, asi tak by se dal popsat dnešní duel mezi domácí Mladou Boleslaví s pražskou Spartou. Druhá třetina nám opět nabídla čtyři góly, po dvou na obou stranách. Ve třetí třetině tedy můžeme čekat ještě napínavou bitvu. Nebo bude muset rozseknout prodloužení či nájezdy?

Třetí třetina začne přibližně v 14:35.

40:00

39:39
    Dvořákova svižná rána, kterou Wolf vytěsnil.

38:59

Chyba mladoboleslavských hráčů končí gólem v jejich síti. Patrik Sedliský zachytil kotouč a poslal jej na Filipa ELIÁŠE, který mohl střílet prakticky hned, ale udělal to chytře, vyčkal a poté vymíchal Špirka, položil si ho a zakončil bekhendem do prázdné brány.

Asistence: Patrik Sedliský.

38:28
    Maršoun zůstal na útočné modré, ale nezachytil slibnou přihrávku včas a kotouč tak prolétl až za Wolfa.

37:12
    Na druhé straně zase pokus Chlouby, který se dostal na hranici spodního levého kruhu a vypálil. Špirek zasáhl a ještě se ujišťoval, zda mu někudy kotouč neprošel do sítě, ale poté jej vyklepal ze záhybu svých betonů.

36:56
    Nepokojova rána z horního pravého kruhu do rány neprošla.

35:37
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!

David Chujac na modré napřáhl a kotouč těsně před Wolfem tečoval před bránou Jan DVOŘÁK, po jehož zásahu kotouč změnil směr a prošel Wolfovi do brány nad lapačkou.

Asistence: David Chujac, Matěj Krejčík.

35:22
    Pejchal se už napřahoval na útočné modré, ale netrefil kotouč a Sparta přišla o pásmo.

34:44
    Komárek vystihl rozehrávku domácích hráčů a ihned vypálil, Špirek jeho ránu vykryl lapačkou.

34:10

Špirek nejprve první ránu chytil, ale poté se zvedal a dorážka Ondřeje PROCHÁZKY mu prošla pod betony rovnou do sítě.

Asistence: Sebastian Janda.

33:27
    Krejčík dostal parádní přihrávku na hůl, ale z bezprostřední blízkosti nenasměroval kotouč do sítě tak, jak potřeboval.

31:10
    Jandova střela z první mířila po ledě, ale obětavě do ní padl mladoboleslavský Linhart, Špirek nemusel zasahovat.

30:38
    Boleslavští se osvobozují až nyní a Dušan Kerda ihned vystartoval za vyhozeným kotoučem a šetří cenné vteřiny.

30:20
    Sparta už má za sebou necelou minutu a půl přesilové hry a prakticky se nehnula z útočného pásma, Špirek je v neustálé permanenci střel.

29:40
    Eliášova pěkná rána mířila přesně pod horní konstrukci Špirkovy brány, ale i přes clonící hráče na ni Špirek viděl a vyrazil jí ramenem.

28:59
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Maršoun – 2 min., krosček).

28:59
    Wojnar poslal zadovku na Pšeničku, který vypálil z první. Jeho pokus ale Špirek pokryl.

28:39
    Mlčoch s Rouskem jsou už na ledě a hned se zapojují do hry.

28:15
    Nyní jsou na puku domácí. Uřidilova rána jen zaduněla o Wolfovy betony.

27:31
    Najmanova rána přišla v okamžiku, kdy se Wolf přesouval, a tak skončila ve výstroji hostujícího gólmana.

26:51
    Sparta vyhrála buly a ihned přišla rána, Špirek přerušuje hru.

26:35
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Mlčoch – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Rousek – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

26:34
    Rousek se proháčkoval do pásma a chtěl zakončil bekhendem, ale v rozhodující okamžik byl faulován.

25:32
    Na druhé straně je v permanenci Wolf, proti kterému stál Pawliczek s Dvořákem.

25:15
    Procházka dostal parádní přihrávku na hůl a z mezikruží vystřelil, Špirek bez problémů kryje.

24:53
    Sedliského rána, kterou Špirek kryje.

24:11
    Závar v boleslavském brankovišti. Špirek nejprve chtěl kotouč rozehrát, ale poté zvolil zalehnutí puku a hra je přerušena.

23:54

Sparta si teď nepohlídala Petra MARŠOUNA, který zůstal až za hostující obranou a dostal parádní přihrávku od Marka Mlčocha a ujížděl sám na Wolfa, kterého prostřelil přesně mezi betony.

Asistence: Marek Mlčoch, David Chujac.

23:22
    Pawliczkova tvrdá rána překvapila Wolfa, ale dokázal jí vytěsnit vyrážečkou.

23:02
    Dvořák se dokázal procpat až do pásma a Pawliczek čekal na jeho přihrávku, ale boleslavské sedmičce podjely brusle.

22:42
    To až nyní, kdy musel schovat ve výstroji ránu Kerdy.

22:09
    Sparta je nyní aktivnější. Špirek už kryje třetí nepříjemnou ránu v této třetině. Zato Wolf na druhé straně prozatím mnoho práce neměl.

21:50
    Komárek se dostal až před Špirka a vystřelil, ale kotouč skončil v náručí mladoboleslavského gólmana.

20:40
    Wojnar už si chystal svou střelu, poté co objel boleslavskou bránu, ale byl čistě odstaven Linhartem. Boleslav otáčí hru.

20:01

Máme za sebou poměrně divokou první třetinu. Boleslav v úvodní minutě vstřelila gól a ujala se vedení. Hosté ale zabrali a dvěma rychlými góly Rouska a Komárka otočili zápas. Jenže za 27 vteřin bylo zase všechno jinak, Boleslav zásluhou přesné střely Matěje Krejčíka vyrovnala. Hokej ve svižném tempu byl k vidění i po této gólové přestřelce a dá se očekávat i v dalším průběhu utkání. Prozatím nám tedy na světelné tabuli svítí stav 2:2.

Druhá třetina začne přibližně v 13:49.

20:00

19:37
    Pawliczek si dokázal pěkně nabruslit na pravém křídle, ale střela, kterou na Wolfa vyslal, nebyla nijak nebezpečná.

19:10
    Jandus přihrál Schwambergerovi, který vypálil z útočné modré. Špirek stačil svoje betony sklapnout včas.

18:47
    Křížkova rána zamířila mimo tři tyče.

18:11
    Hrdinka předvedl sóloakci ve středním pásmu a šikovně se proháčkoval až do útočného pásma, kde vystřelil z mezikruží. Vystihl ale připravenou náruč brankáře Wolfa.

17:11
    Rousek dostal parádní přihrávku, kterou zdvihl, ale bohužel až příliš, jelikož kotouč skončil na zadním plexi.

15:44
    Procházkova rána z vrcholu pravého kruhu. Špirek ale připraven.

15:04
    Foerster v protiútoku odstaven Eliášem.

14:27
    Rychlá protiakce Sparty, kterou vedl Wojnar. Hostující forvard už si chystal střelu, ale v tu chvíli ho dostihl domácí Hrdinka, který ho přišpendlil na plexi a odehrál kotouč do bezpečí.

14:02
    Wolf si připisuje důležitý zákrok proti střele a dorážce z hole Jana Dvořáka, který poté nepříjemně dotíral u tyče.

13:44
    Nyní už se ale hraje v pěti proti pěti, Boleslav se ubránila.

13:07
    Domácí zamířili dokonce do útoku. Krejčík měl útočné úmysly a vystřelil, ale do jeho rány obětavě padl některý z hostujících hráčů.

12:50
    A znovu.

12:35
    Teď se domácí osvobodili a vyhodili kotouč až za Wolfa.

12:07
    Z horního levého kruhu přišla Schwambergerova rána, kterou ještě před Špirkem někdo ze Sparty dorážel, ale mladoboleslavský gólman uhájil svůj prostor.

11:34
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Nepokoj – 2 min. + 10 min. osobní trest, držení). Trest odpyká Foerster.

11:08
    Zakázané uvolnění domácích.

10:42
    Hra se nám mnoho neuklidnila, pořád se hraje nahoru dolů, ale brankáři nemají příliš práce, spíše obrana na obou stranách.

08:38

Tak to je gólová smršť v rozmezí jedné minuty. Máme opět vyrovnáno! Matěj KREJČÍK dostal přihrávku z kruhu a vymetl Wolfovi pavučiny v šibenici.

Asistence: Dominik Pawliczek, Jan Dvořák.

08:11

A Sparta jde do vedení! Opět zmatky na brankovišti a Vojtěch KOMÁREK nikým nehlídán stál u tyče a zvedl kotouč, který zamířil do šibenice.

Asistence: Martin Dubský, Jaroslav Chlouba

07:47

A máme vyrovnáno. Sparta dokázala využít zmatků před Špirkem, Lukáš ROUSEK se ujal puku a poslal kotouč k tyči.

Asistence: Tomáš Schwamberger, Sebastian Janda.

07:15
    Tóth už je ale zpátky na ledě. Sparta toho během půlminutové přesilovky mnoho nepředvedla, nedostala se dál jak k útočné modré, což domácím bohatě stačilo. Navíc ihned poté, co Tóth naskočil na led, mohl on sám zahrozit, jelikož dokázal vypíchnout kotouč z rozehrávky hostí, ale pak se mu kotouč zavrtěl a on jel raději střídat.

06:57
    Hostujícím hráčům navíc začala zkrácená přesilovka.

06:29
    Na puku jsou teď více hosté, Boleslav se musí více bránit a hlídat si střední pásmo.

05:52
    Dubský si dokázal nabruslit po pravém křídle a zvedl svou střelu, Špirek jí vyrazil rukavicí.

05:35
    Síly na ledě se nám vyrovnají, špatně totiž střídali i domácí hráči.

05:14
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Tóth – 2 min., příliš mnoho hráčů).

05:11
    Jenže domácí si nepohlídali Schwambergera, který domácím vypíchl puk a Špirek musel zasahovat.

04:46
    Hosté špatně střídali a nyní se budou muset dvě minuty bránit. Boleslav zakládá útok za vlastní bránou.

04:34
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Wojnar – 2 min., příliš mnoho hráčů).

03:56
    Další chyba mladoboleslavských hráčů, Sparta se díky tomu dostala do pásma.

02:37
    Mlčoch udělal ve vlastním pásmu hrubou chybu a volný kotouč si převzal Wojnar, který jel úplně sám na boleslavskou bránu. Domácí gólman ale dokázal svůj tým podržet.

01:55
    A činí se i hráči Sparty. Patrik Sedliský teď vyslal z mezikruží nepříjemnou ránu, ale Špirek v bráně byl pozorný a vykryl jí betonem.

00:40

Tvrdá rána Petra MARŠOUNA propálila vše, co mu stálo v cestě a Adam Wolf asi doteď netuší, kudy mu kotouč prošel do brány.

Asistence: Ondřej Najman, Patrik Straka.

00:26
    Maršoun ihned po vhazování pálil, ale jeho tvrdou ránu schytal Wojnar.

00:18
    Uřídil jen nahodil na branku a Wolf přerušuje hru.

00:01

BK Mladá Boleslav: Špirek (Marek) – Linhart, Uřidil, Chujac, Jirásek, Hrdinka, Nepokoj, Mlčoch – Foerster, Kerda, Hrachovec, Dvořák, Straka, Tóth, Najman, Krejčík, Křížek, Jindra, Pawliczek, Maršoun

HC Sparta Praha: Wolf (Hofmann) – Simotics, Sedliský, Eliáš, Hanuš – Jandus, Schwaberger, Rousek, Nacházel, Fabiánek, Bílek, Komárek, Larsen, Procházka, Pejchal, Chlouba, Pšenička, Dubský, Wojnar

Rozhodčí: Úlehla – Blümel, Kis.

Sparta v pátek na svém ledě hostila severočeský Liberec. Utkání Pražanů ale nakonec bude patřit mezi ty, na něž nebudou Středočeši rádi vzpomínat. Liberec totiž rozhodl utkání třemi rychlými góly hned v prvním dějství – postupně se trefili Žemba, Piroutek a znovu Žemba. Otřesená Sparta se sice zmátořila a na konci první třetiny ještě stačil snížit Bílek a ve druhé třetině na 2:3 snižoval Schwamberger, ale Liberec si i tak zvládl hubené vedení pohlídat a další gólovou radost již Pražanům nedopřál. Můžeme tak říct, že tříminutový výpadek Sparty je připravil o body, hostům totiž tři vstřelené branky k výhře stačily.

Konečný výsledek SPA 2:3 LIB (1:3, 1:0, 0:0)

Mladá Boleslav ve čtvrtek zajížděla na led Pardubic a už po dvou minutách v něm prohrávala. Jenže v krátkém sledu se trefili Pawliczek a Straka a rázem už utkání vypadalo veseleji. V úvodu druhé třetiny přidali další góly Flynn s Dvořákem a Východočeši měnili gólmana. Nastoupivší Vlk už za svá záda nic nepustil, zato na opačné straně hřiště se děly věci. Pardubicím evidentně změna gólmana přinesla onen impuls, který potřebovaly, do konce druhé třetiny se stihl trefit Veverka, aby tentýž hráč na začátku třetího dějství přidal další, třetí branku. To už pro Boleslavské vypadalo poměrně špatně, ale bylo ještě hůř. Dynamo totiž zvládlo i vyrovnat a to už se střídali gólmani i v brance Bruslařů. Jenže Krofta se v bráně nestačil ani ohřát a lovil puk ze sítě. Další branky už v utkání nepadly, a tak Pardubice po fantastickém obratu braly z utkání tři body a Boleslav se tak domů vracela s prázdnou.

Konečný výsledek PCE 5:4 MBL (1:2, 1:2, 3:0)

Oba týmy už mají za sebou jeden odehraný zápas v nadstavbové části a oba týmy z něj odcházely jako poražení, a to velice těsným výsledkem.

Vítejte u on-line přenosu utkání nadstavbové části DHL extraligy juniorů. V zápase, který začíná od 13:00 se utkají týmy BK Mladá Boleslav a HC Sparta Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Zdena Bobková

Branky a nahrávky: 1. Maršoun (Najman, Straka), 9. Krejčík (Pawliczek, Dvořák), 24. Maršoun (Mlčoch, Chujac), 36. Dvořák (Chujac, Krejčík) – 8. Rousek (Schwamberger, Janda), 9. Komárek (Dubský, Chlouba), 35. Procházka (Janda), 39. Eliáš (Sedliský), 44. Komárek (Rousek, Janda)

Rozhodčí: Úlehla – Blümel, Kis