Feirense – Chaves 1:2 (kon.) | Tondela – Moreirense 1:2 (kon.) | Estoril – Sporting 2:0 (kon.)
Guimarães – FC Ferreira 3:2 (kon.)
Vitória SC Guimarães
3:2 (2:1)
FC Paços Ferreira
Neděle 04.02.2018, 21:15 • Estádio Dom Afonso Henriques, Guimarães (kapacita: 30.165 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 21. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (23:12:41)

Je konec. Guimaräes nakonec vyhrálo těsně 3:2 a tři body zůstaly doma. V 5. minutě se po rohovém kopu dostal ke hlavičce Mattheus, který následně našel na zadní tyči volného João Ricarda da Silva Afonsa a ten si v debutu připsal branku. Ve 22. minutě si Pedrao vstřelil vlastní gól, když se snažil odkopnout míč po centru z pravé strany. V 31. minutě si ale Junior Tallo pohrál s obranou na levé straně a následně odcentroval k pravé tyči, kde byl úplně volný Raphinha a ten zakončil z voleje do levé části branky. V 5. minutě se hosté dopustili faulu v pokutovém území a s následnou penaltou si lehce poradil Hurtado, když zakončil k pravé tyči. V 75. minutě sice snížil Phellype krásnou ránou z voleje po centru z levé strany, ale na vyrovnání se už hosté z Ferreiry nezmohli a domácí tak vyhráli 3:2.

90+5

90+5
    Nyní Guimaräes vybojovali přímý kop na půli Ferreiry.

90+4
    Po chvíli se ale Quiňonés dopustil faulu, za který dostal žlutou kartu.

90+4
    Raphinha dostal žlutou kartu za zdržování hry.

90+3
    Nyní se domácí provinili faulem a Ferreira má volný kop.

90+2
    Nyní domácí vybojovali rohový kop z levé strany a ani s jeho rozehráním nebudou spěchat.

90+1
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Mattheus, přichází Rafael Miranda.

90+1
    Rozhodčí nastavuje pět minut navíc.

90
    Douglas vyšel trochu víc z brány a toho chtěl využít Luiz Phellype, který dostal vysokou přihrávku od Quiňonése, ale poté z voleje přestřelil domácí bránu.

88
    Centr hostů z levé strany zachytil do svých rukou Douglas a s odkopem nebude spěchat.

86
    Nyní je další domácí hráč ošetřován na hrací ploše a hra je znovu přerušena.

85
    Střídání v týmu FC Paços Ferreira: ze hřiště odchází Gian Martins, přichází André Leal.

84
    Rafael Martins nyní poslal k zemi hostujícího hráče a může být rád, že nedostal druhou žlutou kartu.
    83. Gól Afonsa z ofsajdu.

83
    João Ricardo da Silva Afonso sice zavěsil krásně do levé šibenice, ale bohužel pro domácí příznivce stal v jasném ofsajdu a branka tak neplatí!

82
    Po faulu hostů následuje přímý kop pro Guimaräes.

80
    Domácí získali další autové vhazování z levé strany.

Michal Raška

Branky: 5. da Silva Afonso, 31. Raphinha, 50. Hurtado (pen.) – 22. Pedrao (vla.), 75. Phellype

Karty:   68. R. Martins (GUM), 90+4. Raphinha (GUM) – 49. B. Santos (FER), 90+4. Quiňonés (FER)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 4:4. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:16.
    Vitória SC Guimarães: Douglas – J. Aurélio, da Silva Afonso, Pedrao, Konan – Mattheus (90+1. Miranda), Wakaso, Hurtado (74. H. Ramos) – Sturgeon, Tallo (61. R. Martins), Raphinha.
    Náhradníci: M. Silva – H. Ramos, García, R. Martins, Miranda, F. Ramos, M. Valente.

FC Paços Ferreira: Rafael Defendi – B. Santos, Ricardo, M. Vieira, Quiňonés – Pedrinho, G. Martins (85. Leal), Leão (56. A. Xavier), R. Assis – B. Moreira, Micael (67. Phellype).
    Náhradníci: Felgueiras – Leal, Correia, Góis, Mabil, Phellype, A. Xavier.

Rozhodčí: Rui Oliveira