Winnipeg – Colorado 3:0 (kon.) | Boston – Toronto 4:1 (kon.) | Buffalo – St. Louis 0:1 (kon.)
Florida – Detroit 3:2 (kon.) | New Jersey – Pittsburgh 3:1 (kon.) | NY Islanders – Columbus 4:3 (kon.)
Nashville – NY Rangers 5:2 (kon.) | Dallas – Minnesota 6:1 (kon.) | Vancouver – Tampa 2:4 (kon.)
Calgary – Chicago 4:3 (po pr.) | Los Angeles – Arizona 6:0 (kon.) | Washington – Vegas 3:4 (kon.)
Montreal – Ottawa 4:1 (kon.) | Carolina – San Jose 1:3 (kon.)
Montreal Canadiens
4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Ottawa Senators
Neděle 04.02.2018, 19:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

Děkuji Vám za pozornost a přeji úspěšný vstup do nového týdne! (21:58:10)

Tomáš Plekanec (MTL) 1+1, 2 střely, čas na ledě 13:39

Jakub Jeřábek (MTL) – nehrál (zdravý náhradník)

Konečný výsledek: Montreal Canadiens vs Ottawa Senators 4:1

Je dobojováno! Canadiens porážejí na domácím ledě Senators 4:1 a zapisují tak druhou výhru v řadě. Po bezbrankové první periodě se skóre měnilo poprvé ve 23. minutě. Sens poslal do vedení nechytatelnou střelou Mike Hoffman. O čtyři minuty později ovšem dostali domácí k dispozici přesilovku 5 na 3 a tu zhodnotil během pár vteřin prudkou ranou obránce Jeff Petry. O 1 minutu a 38 vteřin později šli Habs dokonce do vedení! Prosadil se Artturi Lehkonen. Třetí gól domácího mužstva poté vsítil ve 39. minutě znovu Lehkonen. Druhé dějství bylo jednoznačně v režii svěřenců Clauda Juliena. Do závěrečné periody nastoupili Senátoři přeci jen v lepším tempu, kontaktní branku se jim ale vstřelit nepodařilo. Tři minuty před koncem pečetil výhru Montrealu 4:1 Tomáš Plekanec. Český útočník mimochodem v tomto utkání dosáhl na 600. bod v kariéře!

59:01
    Probíhá poslední minuta zápasu.

58:32
    Ceci nahrál Hoffmanovi, tomu se střela z první vůbec nepovedla.

57:16
    O osudu dnešního utkání je tedy již s největší pravděpodobností rozhodnuto.
    56:57 Tomáš PLEKANEC - 4:1

56:57
    Montreal právě vstřelil branku!
    Canadiens přidávají tři minuty před koncem třetí periody čtvrtý gól! Chabotovu chybu při rozehrávce potrestal TOMÁŠ PLEKANEC, který se trefil přesně do pravého horního růžku. 4:1! Bez asistence.

56:18
    Pageauova přihrávka před branku nenašla adresáta, hrát mohou Habs.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 27. Petry (Pacioretty, Galchenyuk), 28. Lehkonen (Ščerbak, Mete), 39. Lehkonen (Plekanec, Gallagher), 57. Plekanec – 23. Hoffman

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Alzner, Petry, Morrow, Jo. Benn, Mete, Schlemko – Pacioretty (C), Byron, Hudon – Galchenyuk, Drouin, Gallagher (A) – Lehkonen, Plekanec (A), Ščerbak – Deslauriers, Froese, L. Shaw.
    Ottawa Senators: Condon (C. Anderson) – Oduya, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Chabot, Borowiecki – Hoffman, Duchene, White – Dzingel, Brassard, DiDomenico – Z. Smith (A), Pageau, Pyatt – Pääjärvi, N. Thompson, Burrows.

Rozhodčí: Dave Jackson, Chris Rooney – Kory Nagy, Derek Nansen

Diváci: 21 302