Toronto – Anaheim 7:4 (kon.) | NY Islanders – Nashville 4:5 (po pr.) | Dallas – NY Rangers 2:1 (kon.)
Edmonton – Tampa 6:2 (kon.)
Toronto Maple Leafs
7:4 (1:0, 3:3, 3:1)
Anaheim Ducks
Úterý 06.02.2018, 01:00 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

To už je z tohoto utkání vše. Přeji Vám klidný zbytek noci! (03:59:56)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 40:44 (15:16, 9:14, 16:14)

3. Rickard Rakell (ANA) 2+1

Skončilo divácky velmi atraktivní utkání, v němž Maple Leafs přestříleli Anaheim 7:4! Na začátku třetí třetiny ještě vyrovnal skóre svým druhým zásahem v utkání Rickard Rakell, ale to bylo také naposled, kdy se hosté v Air Canada Centre radovali. Vzápětí totiž Torontu vrátil vedení ze samostatného úniku William Nylander a pojišťující zásahy si pak domácí nechali na konec zápasu. Nejprve se v 57. minutě trefil Auston Matthews a skóre uzavřel střelou do prázdné klece Zach Hyman.

59:50
    Z průniku Lea Komarova už nic velkého nebude. Zápas zřejmě skončí výsledkem 7:4.
    59:06 Zach HYMAN - 7:4

59:06
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Je hotovo! Auston Matthews získal v obranném pásmu puk, který posunul na své spoluhráče. Ti najížděli na jediného obránce a po přihrávce Connora Browna trefil prázdnou branku soupeře ZACH HYMAN – 7:4. Asistence: Connor Brown a Auston Matthews.

59:01
    Poslední minuta!

58:25
    Montour musel skočit za pukem rybičku, aby zabránil Kadrimu ve skórování do prázdné branky!

58:07
    Domácí poslali puk do obranného pásma soupeře a čas utíká.

57:43
    Puk se odrazil do ochranné sítě. Čas pro ještě jednu reklamní přestávku.

57:40
    Kačeři to zkoušejí s šesti hráči bez brankáře!
    56:49 Auston MATTHEWS - 6:4

56:49
    Domácí z rychlého brejku navyšují svůj náskok! Kasperi Kapanen po levém křídle zavezl puk do útočného pásma a poslal ho před branku, kam si najížděl AUSTON MATTHEWS. Kotouč se nejprve odrazil od bruslí domácího kanonýra do tyčky, ale pohotový Matthews ho ještě stačil hokejkou zamést za brankovou čáru – 6:4. Asistence: Kasperi Kapanen.

56:04
    Hampus Lindholm to zkoušel od modré, McElhinney nemusel zasahovat.

55:52
    Hosté se nadechují k náporu. Ten bude určitě ještě sílit.

55:01
    Do konce třetí třetiny zbývá pět minut. Uvidíme, zda domácí těsný náskok udrží.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 7. Matthews (Hyman, W. Nylander), 26. W. Nylander (Gardiner), 36. Marner (Kadri, J. van Riemsdyk), 38. Komarov (Gardiner, Kadri), 44. W. Nylander (Gardiner), 57. Matthews (Kapanen), 60. Hyman (Co. Brown, Matthews) – 21. Getzlaf (Rakell, Perry), 29. Rakell (Getzlaf, Perry), 32. O. Kaše (Perry, Silfverberg), 43. Rakell (Perry, Manson)

Toronto Maple Leafs: Andersen (34. McElhinney) – Hainsey, Rielly (A), N. Zajcev, Gardiner, R. Polák, Dermott – W. Nylander, Matthews, Hyman – Marner, Kadri, Marleau – Co. Brown, Bozak (A), J. van Riemsdyk – Kapanen, D. Moore, Komarov (A).
    Anaheim Ducks: R. Miller (Berra) – Manson, H. Lindholm, Bieksa, Fowler, Montour, Beauchemin – Perry (A), Getzlaf (C), Rakell – Silfverberg, Kesler (A), Cogliano – O. Kaše, Henrique, N. Ritchie – J.T. Brown, Vermette, Wagner.

Rozhodčí: Meier, Nicholson – Berg, Cherrey

Diváci: 19055