Třinec – Zlín 2:4 (kon.) | Chomutov – Litvínov 3:4 (0:2 po s.n.) | Vítkovice – Kometa Brno 0:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Mountfield HK 2:3 (kon.) | Jihlava – Plzeň 1:6 (kon.) | Pardubice – Liberec 2:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
HC Kometa Brno
Úterý 06.02.2018, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 48. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

V osmačtyřicátém kolem Tipsport extraligy přivítají Vítkovice na svém ledě souseda v tabulce, brněnskou Kometu.

Vítkovicím patří 4. místo v tabulce, s bilancí 25-3-5-15 a aktivním skóre 149:111 mají na svém kontě už 86 bodů. O tři body méně, tedy 83, má Kometa Brno, jejíž bilance 21-6-8-13 a aktivní skóre 136:109 stačí na 5. příčku tabulky.

Nejproduktivnějšími hráči Vítkovic jsou s třiatřiceti kanadskými body útočníci Jakub Lev (19+14) a Ondřej Roman (10+23). Nejlepším vítkovickým obráncem je se čtyřiadvaceti body Ivan Baranka (3+21). Nejtrestanějším hráčem je stále obránce Lukáš Klok se sto jedna trestnými minutami. Obránce Jan Výtisk se znovu vrátil do čela měsíčního bodování Radegast indexu a zatím vede stále také v bodování celé sezóny se 181 body. Patrik Bartošák si v minulém kole připsal další vychytanou nulu, jeho průměr je 2,12 a úspěšnost má 93,25 %.

Kanadské bodování Komety vede se šestačtyřiceti body útočník Martin Erat (12+34). Nejlepším střelcem je se třinácti góly útočník Martin Zaťovič (13+15). Nejlepším obráncem a také druhým nejlepším hráčem týmového bodování je s jednatřiceti body Jakub Krejčík (5+25). Sedmapadesát trestných minut má na svém kontě útočník Alexandre Mallet. Týmovou statistiku Radegast indexu vede obránce Michal Gulaši, který je se 146 body také celkově třetím nejlepším hráčem sezóny v tomto bodování. Nejvytíženějším gólmanem je Marek Čiliak s průměrem 2,22 a úspěšností 91,84 % a s pěti vychytanými čistými konty.

Vzájemná utkání v této sezóně vycházejí Kometě, která si připsala dvě výhry (5:1; 1:0) a jen jednou si body za výhru 3:1 odváželi z DRFG arény vítkovičtí.
    Radegast Indexu stále vládne zkušený Jan Výtisk.

Domácí Vítkovice dnes budou hrát v červených dresech a do jejich branky nastoupí po dlouhé době Daniel Dolejš.

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Bartošák) – Urbanec, Sloboda (A), Hrbas, D. Krenželok, Výtisk (A), Trška – Olesz (C), Lev, Dej – Szturc, Mahbod, Š. Stránský – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Kurovský, T. Jáchym, Pytlík – Blaško.

HC Kometa Brno: Langhamer (Vejmelka) – J. Krejčík, O. Němec (A), Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič (A), P. Holík, Mallet – Vincour, Hruška, P. Kratochvíl – R. Zohorna, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák (C), Vondráček.

Rozhodčí: Hribík, Kika – Hlavatý, Tošenovjan.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

00:07
    Hosté vyhráli úvodní vhazování.

00:19
    Mahbod si za svou brankou přebral kotouč a bude rozehrávat.

00:54
    Hraje se ve středním pásmu, Kometa má kotouč pod kontrolou.

01:21
    Kotouč v rohu u domácí branky, ale budou u něj jako první domácí.

01:55
    Zdráhal se dostal do pásma, ale musel počkat na Koloucha.

02:19
    Brněnští posílají kotouč do útočného pásma.

02:40
    Čtvrtá domácí formace teď trochu vystrašila Langhamera, ale puk do sítě nakonec nedokázala umístit.

03:15
    Další vítkovický výpad končí v lapačce hostujícího gólmana.

03:25
    Zakázané uvolnění brněnských.

03:40
    Hruška si za svou brankou převzal kotouč a uklidňuje hru.

03:47
    Za podražení bude pykat hostující Vincour.

03:57
    Brněnští vyhazují kotouč na střídačku.

04:16
    Přihrávkový kolotoč je v plném proudu.

04:29
    Slobodova rána od modré až k Langhamerovi neprošla.

04:57
    Vítkovičtí se slibně stahovali před hostující branku, ale jeden z beků dokázal vyhodit puk až k Dolejšovi.

05:26
    Odrazem o mantinel znovu vyhazuje Němec.

05:44
    Vítkovičtí v centimetrovém ofsajdu.

05:47

05:59
    Příliš rychlý útok zvolili také hosté, hra je přerušena pro ofsajd.

06:14
    Brněnští vtrhli před domácí branku, Nečas ale na přihrávku nedosáhl.

06:43
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hosté otevírají dnešní účet z protiútoku, po nahrávce Nečase poslal puk bez problémů do opačného horního růžku ALEXANDRE MALLET – 0:1. Asistence: Martin Nečas, Radim Zohorna.
    06:43 Alexandre MALLET - 0:1

08:03
    Hraje se ob branky k brance, útočící strany se střídají.

08:38
    Lev si najížděl s Trškou, ale jeho přihrávka byla sklepnuta bránícím hráčem.

08:50
    Před brankou hostů se v dobré pozici ocitl Szturc, ale v rozhodující chvíli uklouzl.

09:29
    Hráči bojují v rohu u domácí branky.

09:48
    Kometa podržela puk za svou brankou a vystřídala.

10:09
    Je čas na komerční přestávku, využije se k ní ofsajd domácích.

10:31
    Čermák rozehrál do pásma.

10:44
    Kolouchova formace se hladce dostala do pásma, ale Langhamer byl pozorný.

11:10
    Těsně před gólmanem stál Pytlík, který čekal na přihrávku, ale Langhamer se dokázal zorientovat.

11:40
    Vítkovičtí přišli o puk, na branku se řítí brněnští.

12:02
    Kratochvíl se dostal až k brance, ale nevystřelil dobře, nakonec skončil u zadního mantinelu, kde jej zpacifikoval Krenželok a zašlápnutý kotouč museli řešit sudí přerušením hry.

13:03
    Hosté pomalu rozehrávají od své branky.

13:15
    Stránský mířil k Langhamerovi, ale nastřelil jen jeho, najíždějící Mahbod si vedl podobně.

13:52
    Brněnští v pásmu, ale nemají puk zcela pod kontrolou.

14:33
    Vítkovičtí se dostali do pásma, Kolouch zkusmo našel Zdráhala, ale ten byl v obležení tří hráčů soupeře.

15:05
    Výtisk si bere kotouč, couvá do pásma k Dolejšovi a zpomaluje hru.

15:24
    Hruška se ujal kotouče, který vyjel z rohu a našlápnul si do pásma.

15:37
    Dolejš má puk pod kontrolou, následuje komerční přestávka.

15:54
    Příliš nepřesná přihrávka na Lva, vítkovičtí budou muset rozehrát znovu.

16:09
    Dej vypálil z mezikruží, kotouč je tečován do ochranné sítě.

16:41
    Dej tečoval kotouč do pásma, ale Bartejs jej vrací zpět.

17:09
    Stránský sprintoval do pásma za kotoučem, objel si Langhamerovu klec, ale jinak hostujícího gólmana neprověřil.

17:44
    Szturc střílel z dálky, ale Langhamer kotouč vyráží holí.

18:10
    Kometa zavezla puk do pásma, ale tam jen odevzdala kotouč, vítkovičtí míří k Langhamerovi.

18:49
    Kotouč se odráží na hokejky brňanů, ti tak mohou zklidnit hru před svým gólmanem.

19:20
    Znovu se opakuje staré známé – "nedáš – dostaneš". Brněnští se přesunuli k vítkovické brance, po Nečasově nahrávce prostřelil Dolejše HYNEK ZOHORNA – 0:2. Asistence: Martin Nečas, Jan Štencel.

1/3 – 12:11

Hosté vstoupili do utkání lépe, už po sedmi minutách vstřelili první branku. Domácí nesložili zbraně a předváděli pohledné akce a stejně jako Kometa i výpady před branku, ale nepodařilo se jim najít skulinku, kudy by puk dostali za Langhamera. Po jedné takové akci se hosté dostali do protiútoku a necelou minutu před první sirénou zatížili Dolejšovo konto druhým gólem. Do kabin se jim tedy rozhodně odcházelo mnohem lépe než vítkovickým. Druhá třetina bude jistě napínavá, proto se k nám po přestávce zase vraťte.

20:01

20:11
    Kometa vyhrála vhazování a míří do pásma.

20:27
    Dolejš práci neměl, domácí se přesunují k Langhamerovi.

20:38
    Lev se rozmáchl od kruhu, ale nastřelil zadní mantinel.

20:57
    Za hru vysokou holí bude pykat hostující Hruška.

21:38
    Brňané se prozatím brání velmi úspěšně.

21:51
    Kolouch si před Langhamerem počínal dobře, ale chyběla mu přesnost.

22:38
    Vítkovice po několikáté musejí rozehrát od své branky.

22:57

23:08
    Brno v plném počtu dlouho nehrálo, Barinka se provinil krosčekem a odjíždí za katr.

23:13
    Síly na ledě srovnává domácí Kurovský, který je potrestán za hákování. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

23:27
    Zdráhal se Lvem se do pásma neprotlačili.

23:42
    Hosté drží kotouč za svou brankou a střídají.

24:10
    Holík přenechával v pásmu puk Zaťovičovi, ale ten nic nevymyslel.

24:42
    Hrbas posílá dlouhou rozehrávku do pásma.

25:02
    Domácí museli zpět ke své brance, Hrbas znovu rozehrává.

25:08

25:13
    Vítkovice v plném počtu.

26:10
    Vítkovičtí se ženou do pásma, ale přichází o kotouč.

26:35
    Zdráhalovi poskočil kotouč, který nedokázal zpracovat.

26:50
    Brňané rozehráli na zakázané uvolnění.

27:06
    Kometa v pásmu, Štencelova rána z kruhu končí na Výtiskovi.

27:38
    Pytlík se dostal podél mantinelu až ke kruhu, odkud vystřelil do Langhamera. Následuje komerční přestávka.

28:15
    Hosté rozehráli příliš zbrkle, puk končí na zakázaném uvolnění.

28:31
    Vítkovičtí rozehráli Dlouhými přihrávkami, ale Oleszovi se koncovka nepovedla.

29:01
    Vondráček našel zpoza branky Nečase před Dolejšem, ten si ale brankovou čáru dokázal uhlídat.

29:49
    Hosté se drží v pásmu.

30:00
    Krenželok dokázal obrat svého soupeře o puk a vítkovičtí mohou rozehrát.

30:06
    Vhazuje se po levici Langhamera.

30:18
    Část domácích fanoušků se už radovala, Kurovský mohl poslal kotouč do odkrytého místa v Langhamerově brance, ale hra je přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

30:24
    Kometa vyhrála vhazování ale posílá puk na zakázané uvolnění.

30:58
    V Ostravar aréně to začalo vřít, diváci viděli tři fauly hostujících hráčů, potrestán je ale až teď Malec za vražení na hrazení.

31:31
    Hosté vyhodili, i když jen do středního pásma.

31:57
    Langhamer urychleně přikrývá kotouč pod lapačku proti dotírajícímu Mahbodovi.

32:31
    Vítkovičtí jakoby nevěděli, co si s početní převahou počít.

32:52
    Od modré vypálil Lev, Langhamer jen vyráží před sebe, nikdo z vítkovických není na blízku na dorážku.

32:58

33:02
    Bude se vhazovat u hostující klece, ale až po komerční přestávce.

33:28
    Brňané se usadili v pásmu a několika dobrými střelami prověřili pozornost Dolejše.

33:51
    Kolouch se projel kolem branky Brna, ale to bylo pro tyto chvíle vše, nikdo se mu nenabídl.

34:20
    Kometa vyprodukovala zakázané uvolnění.

34:27
    Vincour se dostal v pohodě až k Dolejšovi, ale zakončil jen do jeho náruče.

35:13
    Hraje se na celé ploše kluziště.

35:30
    Langhamer byl pozorný i proti nečekané střele Szturce.

36:03
    Dolejš si musel trochu povyjet z branky, aby včas zakryl kotouč, Štencel ale přece jen zkusil štěstí a zajel až do branky.

36:28
    Olesz si sjel do rohu pro puk, ale hosté jsou připraveni svou branku bránit.

37:02
    Hruška si najel za vítkovickou klec, poslal puk před branku na Kratochvíla, který ale Dolejše tváří v tvář nenachytal.

37:27
    Další výborná šance hostů, Vincour dostal puk do volného prostoru, Výtisk se vrhl před Dolejše, Vincour dvakrát poslal puk jen do Výtiska, napotřetí kotouč zvedl, ale to už byla Dolejšova lapačka připravena.

37:50
    Zdráhal se dostal až před Langhamera, ale přestřelil.

38:03
    Nečas se dostal před Dolejše, ale v poslední chvíli zatáhl Sloboda za záchrannou brzdu a bude tak pykat za hákování.

38:24
    Vítkovičtí posílají kotouč k hostující brance.

38:50
    Kometa je usazena v pásmu a Dolejš má plné ruce práce.

39:13
    Zdráhalovi se podařilo ujet do šance, Hynek Zohorna jej před brankou trochu zatáhl a Zdráhal tak poslal puk výše, než zamýšlel.

39:35
    Hosté se znovu usadili těsně u Dolejšovy klece a zkouší jeho pozornost i hbitost.

39:43
    Vítkovičtí posílají kotouč do bezpečí.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Další třetina začne přibližně v 19:12.

1/3 – 12:11
    2/3 – 9:9

V této třetině se diváci žádné branky nedočkali, a i statistici hlásí, že poměr střel na branku je nerozhodný. Vítkovičtí si umějí šance vytvořit, ale s jejich proměnami jsou dnes přece jen na štíru. Kometa se nikam výrazně nehrne, stačí jim dvoubrankový náskok, který by ale přece jen měli raději potvrdit dalšími góly, protože hokej je hra velmi rychlá. Uvidíme, co přinese třetí třetina.

40:01

40:03

40:21
    Sloboda si hru dlouho neužil, za krosček putuje znova k trestoměřičům.

40:30
    Dolejš se vrhnul po puku jako lev, bude se vhazovat po jeho levici.

40:54
    Brňané se museli propracovat od pásma od své klece.

41:17
    Vítkovičtí vyvážejí puk do útočného pásma a střídají, ke střídání tohoto momentu využívají i hosté.

42:14
    Vítkovickým se daří eliminovat pokusy hostujících hráčů.

42:21
    Sloboda je zpět ve hře.

42:38
    Kucsera u hostující branky, ale Langhamer se neuvěřitelně roztáhl, Dej se dorážky nedočkal.

43:03
    Brňané se ocitají v ofsajdu.

43:20
    Němec se v útočném pásmu dostal u mantinelu mezi dva vítkovické hráče a podle výrazu nebyl moc rád.

43:55
    Hynek Zohorna si nedokázal zpracovat puk, vítkovičtí se tak mohou přesunout k Langhamerovi.

44:25
    Dnešní utkání sleduje 8 544 diváků.

44:51
    Trška si za brankou zpracoval kotouč a vítkovičtí mohou zaútočit.

45:21
    Kucsera se neprobil u branky přes Štencela, puk končí mimo branku.

45:42
    Hosté se nahrnuli do pásma, jeden z brněnských nastřelil břevno!!

45:47
    Zakázané uvolnění domácích.

46:25
    Vítkovičtí vybojovali puk, ale daleko nedojeli.

46:36
    Hosté se rychle dostali až k brance, Čermák mohl bez větších potíží dojet až těsně k Dolejšovi, ale poslal puk jen do něj. Následuje komerční přestávka.

46:40
    Čermák zkusil vystřelit hned po vhazování, Dolejš byl připraven.

47:15
    Kometa rozehrává od své branky, hráči v červených dresech jim evidentně nepřekáží.

47:48
    Malett si objel Dolejšovu klec, ale neměl komu nahrát.

48:01
    Szturc se Stránským u Langhamera, ale ten nakonec zasahovat nemusel.

48:08
    Zakázané uvolnění Brna.

48:53
    Brňané kombinovali za domácí brankou, Dolejš je ve střehu.

49:23
    Slobodova střela od modré se odrazila asi od dvou hráčů a sklouzla po plexiskle za brankou.

49:54
    Pytlík si vyšlápl na rozehrávajícího Barinku, ten se ale na nohou udržel.

50:20
    Olesz zachytil brněnskou rozehrávku ve středním pásmu.

50:40
    Kometa v pásmu, Dočekal puk do branky nezametl.

51:04
    Vítkovičtí se dostali do protiútoku, ale skóre se nemění.

51:43
    Stránského putujícího do pásma s pukem si přidržel Holík.

52:05
    Hra je přerušena pro vysokou hůl, následuje komerční přestávka.

52:21
    Vítkovickým se nepodařilo udržet kotouč na hokejkách, naopak se prosadil Kratochvíl a Dolejš musí hlídat jeho pohyb.

53:04
    Vítkovice v pásmu, Výtiskova střela končí na zadním plexiskle.

53:35
    Domácí se daří držet v pásmu, ale spíše bojují o prostor než obtěžují Langhamera.

54:05
    Ofsajd pro hosty, kteří ještě stačili i vystřelit, Dolejšova náruč je připravena.

54:25
    Vítkovičtí se drží v pásmu jako při přesilovce, ale brňané jsou pozorní.

55:19
    Hraje se ve středním pásmu, vítkovičtí kontrolují kotouč.

55:46
    Od modré střílel Krejčík, ale hodně nepřesně.

56:12
    Domácí si v pásmu nerozuměli a šanci tak mají hosté.

57:02
    Bartejs zaváží puk k Dolejšově brance.

57:24
    Kometa se snaží držet kotouč co nejdál od své klece a to se jim daří.

57:49
    Čermák vydoloval puk a posílá ho k Dolejšovi.

58:23
    O kotouč se bojuje ve střením pásmu.

58:49
    Dolejš je na střídačce!!

59:01
    Hrbas vystartoval za pukem, který mířil do rohu k opuštěné vítkovické kleci, nedal tak Kratochvílovi šanci.

59:15
    Oddechový čas pro domácí.

59:15
    Vhazování u Langhamera se bude i podruhé opakovat.

59:24
    Olesz nastřelil bránícího hráče.

59:42
    Kotouč ve středním pásmu.

59:45

59:51
    Lev za hostující klecí, ale má už málo času.

Celkem: 28:27

Poslední zápas před olympijskou přestávkou je za námi. Brňané vstoupili do utkání lépe, hned v první části si vypracovali dvoubrankový náskok a ten si dokázali udržet až do konce. Vítkovickým se dnes příliš nedařilo, do šancí se dostat dokázali, ale jejich proměňování se nedařilo. Kometa si zbytek utkání zkušeně pohlídala a v pohodě si dokráčela pro tři body.

Z Ostravy je to pro dnešek už opravdu vše, mějte příjemný zbytek dne a na konci února se na Vás budu těšit znovu na počtenou. (20:02:57)

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 7. Mallet (Nečas, R. Zohorna), 20. H. Zohorna (Nečas, Štencel)

Rozhodčí: Hribík, Kika – Hlavatý, Tošenovjan

Diváci: 8 544