Třinec – Zlín 2:4 (kon.) | Chomutov – Litvínov 3:4 (0:2 po s.n.) | Vítkovice – Kometa Brno 0:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Mountfield HK 2:3 (kon.) | Jihlava – Plzeň 1:6 (kon.) | Pardubice – Liberec 2:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
Berani Zlín
Úterý 06.02.2018, 17:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200 diváků) • Tipsport extraliga • 48. kolo

Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. Na shledanou! (19:25:06)

Nejlepší hráči zápasu

Martin Růžička – Jakub Šlahař.

Utkání končí, z tříbodové výhry se radují hosté ze Zlína! Berani v závěrečné dvacetiminutovce dokázali vsítit tři branky, otočit duel na svou stranu a ukončit sedmizápasovou vítěznou sérii Ocelářů.

59:44
    Marcinkova přihrávka byla sražena mezi diváky, vhazovat se bude před Kašíkem.

59:32
    Růžičkova střela netrefila branku, puk se pak odrazil do středního pásma.

59:17
    Šimon Hrubec zůstává na střídačce, Oceláři to ještě zkusí se šesti bruslaři v poli!

59:17
    Pavel Sedláček se provinil proti pravidlům, Oceláři budou mít v závěrečných vteřinách k dispozici početní výhodu. Domácí si vybírají oddechový čas.

59:01
    Vlach nahodil kotouč za Kašíkovu branku, odkud chtěl puk do středního pásma odpálit sám hostující brankář. Do puku však sáhl Martin Růžička, který jej srazil do ochranné sítě. Buly ve středním pásmu.

58:28
    Necelé dvě minuty do konce třetí třetiny. Ondřej Kovařčík se hnal za dlouhým pasem, kotouč ale skončil na zakázaném uvolnění.
    57:51 Jiří ONDRÁČEK - 2:4

57:51
    Zlín právě vstřelil branku!
    Vypadá to, že je rozhodnuto! Oceláři nedokázali zastavit protiakci Zlína, JIŘÍ ONDRÁČEK se prosmýkl kolem bránícího Petružálka, potáhl si kotouč na osu hřiště a z mezikruží trefil místo u vzdálenější tyče Hrubcovy branky! Asistence: Bez asistence.

57:17
    Cienciala nepřesně hledal Douderu, toho mohl využít Šlahař, který ale z mezikruží hattrick nezkompletoval.

56:56
    Šťastný získal kotouč u vlastní modré čáry a vydal se do útočného pásma. Jeho následná střela z levého kruhu pro vhazování skončila v Hrubcově lapačce.

56:40
    Dravecký se hnal za kotoučem, zastavil ho však hvizd sudího pro ofsajd.

56:30
    Tři a půl minuty mají Oceláři ke srovnání, domácí se ale aktuálně nemohou dostat z vlastního pásma.
    55:44 Jakub ŠLAHAŘ - 2:3

55:44
    Další akce Zlína už končí v třinecké síti, Berani otáčejí zápas na svou stranu! Tomáš Fořt svým pokusem neuspěl, poté se mu ale povedlo posunout kotouč na Antonína Honejska, který zpoza branky našel mezi kruhy stojícího JAKUBA ŠLAHAŘE! Hostující útočník přesnou střelou do horního růžku posílá Berany do vedení! Asistence: Antonín Honejsek, Tomáš Fořt.

55:18
    Na druhé straně se do rychlé protiakce dostal Šťastný, hostující útočník ale přestřelil.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 20. D. Musil, 25. Martin Růžička – 11. Šlahař (Roberts Bukarts, Fořt), 41. Honejsek (Roberts Bukarts, Freibergs), 56. Šlahař (Honejsek, Fořt), 58. J. Ondráček

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Krajíček (C), M. Doudera, L. Kovář, D. Musil, Linhart, Jank – Rákos, Marcinko, Petružálek – Dravecký, R. Vlach, Martin Růžička (A) – Adamský (A), Polanský, Svačina – O. Kovařčík, Cienciala, Hrňa.
    Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Freibergs, Ferenc, Valenta, Nosek (A), Řezníček, Žižka (C), Matějíček – Roberts Bukarts (A), Šťastný, Okál – Honejsek, Fořt, Šlahař – Fryšara, Popelka, J. Ondráček – M. Kratochvíl, P. Sedláček, Gago.

Rozhodčí: Vladimír Pešina, Zbyněk Kubičík – Vít Lederer, Michal Zika

Diváci: 4 490