Třinec – Zlín 2:4 (kon.) | Chomutov – Litvínov 3:4 (0:2 po s.n.) | Vítkovice – Kometa Brno 0:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Mountfield HK 2:3 (kon.) | Jihlava – Plzeň 1:6 (kon.) | Pardubice – Liberec 2:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
Berani Zlín
Úterý 06.02.2018, 17:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200 diváků) • Tipsport extraliga • 48. kolo

Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. Na shledanou! (19:25:06)

Nejlepší hráči zápasu

Martin Růžička – Jakub Šlahař.

Utkání končí, z tříbodové výhry se radují hosté ze Zlína! Berani v závěrečné dvacetiminutovce dokázali vsítit tři branky, otočit duel na svou stranu a ukončit sedmizápasovou vítěznou sérii Ocelářů.

59:44
    Marcinkova přihrávka byla sražena mezi diváky, vhazovat se bude před Kašíkem.

59:32
    Růžičkova střela netrefila branku, puk se pak odrazil do středního pásma.

59:17
    Šimon Hrubec zůstává na střídačce, Oceláři to ještě zkusí se šesti bruslaři v poli!

59:17
    Pavel Sedláček se provinil proti pravidlům, Oceláři budou mít v závěrečných vteřinách k dispozici početní výhodu. Domácí si vybírají oddechový čas.

59:01
    Vlach nahodil kotouč za Kašíkovu branku, odkud chtěl puk do středního pásma odpálit sám hostující brankář. Do puku však sáhl Martin Růžička, který jej srazil do ochranné sítě. Buly ve středním pásmu.

58:28
    Necelé dvě minuty do konce třetí třetiny. Ondřej Kovařčík se hnal za dlouhým pasem, kotouč ale skončil na zakázaném uvolnění.
    57:51 Jiří ONDRÁČEK - 2:4

57:51
    Zlín právě vstřelil branku!
    Vypadá to, že je rozhodnuto! Oceláři nedokázali zastavit protiakci Zlína, JIŘÍ ONDRÁČEK se prosmýkl kolem bránícího Petružálka, potáhl si kotouč na osu hřiště a z mezikruží trefil místo u vzdálenější tyče Hrubcovy branky! Asistence: Bez asistence.

57:17
    Cienciala nepřesně hledal Douderu, toho mohl využít Šlahař, který ale z mezikruží hattrick nezkompletoval.

56:56
    Šťastný získal kotouč u vlastní modré čáry a vydal se do útočného pásma. Jeho následná střela z levého kruhu pro vhazování skončila v Hrubcově lapačce.

56:40
    Dravecký se hnal za kotoučem, zastavil ho však hvizd sudího pro ofsajd.

56:30
    Tři a půl minuty mají Oceláři ke srovnání, domácí se ale aktuálně nemohou dostat z vlastního pásma.
    55:44 Jakub ŠLAHAŘ - 2:3

55:44
    Další akce Zlína už končí v třinecké síti, Berani otáčejí zápas na svou stranu! Tomáš Fořt svým pokusem neuspěl, poté se mu ale povedlo posunout kotouč na Antonína Honejska, který zpoza branky našel mezi kruhy stojícího JAKUBA ŠLAHAŘE! Hostující útočník přesnou střelou do horního růžku posílá Berany do vedení! Asistence: Antonín Honejsek, Tomáš Fořt.

55:18
    Na druhé straně se do rychlé protiakce dostal Šťastný, hostující útočník ale přestřelil.

54:43
    Milan Doudera od modré netrefil branku, odražený kotouč od zadního mantinelu do odkryté klece mohl dorazit Martin Růžička. Třinecký snajpr ale také minul!

53:51
    Fořt ve středním pásmu zachytil Jankovu rozehrávku, střelou z mezikruží ale trefil jen Hrubcovu lapačku. Komerční přestávka.

53:04
    Adamský po levé straně zavezl kotouč do útočné třetiny, jeho následnou přihrávku do předbrankového prostoru mezi tři tyče neusměrnil Kovář.

52:22
    Marcinko z mezikruží Kašíka nepřekonal, na druhé straně pak se svým pokusem neuspěl Ondráček.

51:42
    Oceláři přenesli hru na druhý konec ledové plochy, Kovařčík se ale k zakončení nedostal. Hosté odpálili kotouč na zakázané uvolnění.

51:13
    Hosté jsou kompletní, kotouč má v moci třinecký brankář Hrubec. Buly po jeho levé ruce.

51:01
    Petružálek nezachytil hostující vyhození, přesilovka domácích je téměř u konce.

50:23
    Marcinko poslal kotouč Vlachovi, ten mohl z hrany brankoviště ohrozit hostujícího brankáře. Vlach bekhendem nedokázal zvednout puk nad ležícího brankáře Zlína. Hosté se poté osvobodili.

49:52
    Oceláři museli po hostujícím vyhození začít od vlastní branky, po kombinaci Marcinka s Vlachem se k pokusu dostal Hrňa, která ale Kašíka nepřekonal.

49:05
    Adamský se podél levého hrazení chtěl dostat do útočné třetiny, v tom mu ale zamezilo podražení Martina Matějíčka. Oceláři po komerční přestávce rozehrají početní výhodu.

48:41
    Martin Růžička zavezl kotouč do útočné třetiny, po zpětném obratu pak namazal na modré stojícímu Ciencialovi. Ten svým příklepem trefil jen Kašíka, hosté následně odpálili kotouč na icing.

48:18
    Linhart v tísní odpálil kotouč přes všechny čáry, vhazovat se bude v blízkosti Hrubcovy branky.

47:25
    Adamský je na ledě. S návratem třineckého útočníka na led ještě své štěstí od modré zkoušel Ferenc, jeho pokus ale netrefil branku.

47:03
    Oceláři nepouštějí Berany do svého pásma, hostující přesilovka se pomalu blíží ke svému konci.

46:23
    Cienciala dlouhým pasem do akce vyslal Hrňu, toho ale zastavil hvizd hlavního rozhodčího pro posunutou Kašíkovu branku. Vhazovat se bude v hostujícím pásmu.

45:42
    Bukarts od hrazení hledal před brankou stojícího Ference, ten ale nedokázal dobře usměrnit prudký pas. Oceláři posílají kotouč do hostujícího pásma.

45:22
    Martin Adamský stíhal rozjetého Noska, při pokusu o zastavení hostujícího obránce si však třinecký útočník počínal nedovoleně. Přesilovka pro Zlín.

44:53
    Honejsek se chtěl natlačit před Hrubcovu branku, při svém manévru ale přišel o kotouč. Hostující útočník nicméně po Kovařčíkově zaváhání dostal druhou šanci, Hrubce ale nepřekonal. Hosty poté v kombinaci zastavil ofsajd.

44:07
    Ocelářům se nepovedla rozehrávka, kotouč doputoval na zakázané uvolnění. Buly před Hrubcem.

43:52
    Hosté drželi kotouč ve vlastním pásmu, Řezníček pak dlouhým pasem chtěl najít rozjetého spoluhráče. Přihrávku ale před modrou čárou vystihl Marcinko, který poté napálil Kašíka.

43:16
    Dravecký mohl do sóla vyslat Martina Růžičku, přihrávku na třineckého kanonýra ale zastavil Nosek, čímž odvrátil hrozící únik.

42:50
    Popelka u modré čáry přetlačil Kovařčíka, následná střela hostujícího útočníka ale trefila jen připraveného Hrubce.

42:37
    Hráči s drakem na hrudi se velmi rychle dostali do útočného pásma, Rákosovi ale po Marcinkově přiťuknutí nevyšla střela. Honejska pak v protiútoku zastavil ofsajd.

42:13
    Oceláři drželi kotouč v útočném pásmu, Adamského pokus z velmi ostrého úhlu ale Kašíka nijak nepřekvapil. Hrubec pak na druhé straně raději podržel kotouč po Fořtově nahození.

41:40
    Vlach chtěl za každou cenu udržet kotouč v útočném pásmu, puk se ale již dostal do středního pásma, sudí proto musel pískat ofsajd.

41:18
    Zakázané uvolnění Ocelářů.
    41:00 Antonín HONEJSEK - 2:2

41:00
    Třinečtí dlouho hráli oslabení velmi dobře, Berani se nakonec přeci jen prosazují a vyrovnávají skóre zápasu! ANTONÍN HONEJSEK dostal přesný pas na hranu brankoviště od Robertse Bukartse, hostujícímu forvardovi stačilo pouze nastavit hůl a usměrnit kotouč do odkryté třinecké branky! Asistence: Roberts Bukarts, Ralfs Freibergs.

40:01

Závěrečná perioda začne za pár okamžiků, Berani budou mít v jejím úvodu k dispozici přesilovou hru. Se závěrečnou sirénou předchozí třetiny byl vyloučen Tomáš Linhart.

Utkání v třinecké WERK ARENĚ přihlíží 4 490 diváků.

trestné minuty: 2:2 (4:4).

Druhá třetina je u konce, s jednobrankovým vedením do kabiny jdou domácí hokejisté. O to se v pětadvacáté minutě zasloužil Martin Růžička, který nechytatelnou střelou propálil bezmocného Kašíka. Hosté byli blízko ke srovnání v závěru třetiny, kdy Bukarts šikovně tečoval Matějíčkovo nahození, kotouč ale skončil na tyči. O chvíli později pak brankovou konstrukci na druhé straně trefil Svačina. Se závěrečnou sirénou ještě byl vyloučen třinecký Tomáš Linhart, který v souboji přidržel soupeřovu hůl. Berani tak do třetí třetiny, která začne přibližně v 18:46, vstoupí v početní výhodě.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

40:00
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Tomáš Linhart – 2 min., držení hole).

39:26
    Vladimír Svačina měl na holi třetí branku Ocelářů, Svačina ale svou dorážku poslal jen do tyče hostující svatyně!

39:17
    Marcinko vypíchl kotouč rozehrávajícímu Matějíčkovi, Kašík raději ukryl puk v lapačce.

38:40
    Po Bukartsově teči Matějíčkovy střely se hosté dožadovali branky, puk ale trefil jen konstrukci třinecké klece. Na druhé straně pak v protiakci neuspěli Petružálek s Marcinkem.

38:10
    Doudera v nouzi odehrál kotouč jen na zakázané uvolnění, buly po Hrubcově levé ruce.

37:54
    Přihrávka rukou hostí posouvá hru do středního pásma.

37:41
    Berani dostali kotouč do pásma Ocelářů, Hrubec měl co dělat, aby zastavil tečované Noskovo nahození. Třinecký brankář nakonec byl úspěšný.

37:27
    Hostům se v útočném pásmu nepovedlo využít chvilkového rozhození třinecké defenzívy, na druhé straně pak Martin Růžička nedokázal zvednout kotouč nad Kašíkovo rameno.

36:29
    Hra se rychle přesunula na druhou stranu, kde dobře zakombinovali Kovařčík s Hrňou. Druhý jmenovaný mohl do sítě usměrnit Kovařčíkovo nahození, puk ale těsně minul Kašíkovu klec.

35:55
    Hosté dostali hru do útočné třetiny, Sedláček chtěl před Hrubcem tečoval nahození Jakuba Ference. Sedláček ale netrefil puk.

35:08
    Musil svou střelou od modré trefil přilbu Tomáše Žižky, rozhodčí proto raději přerušil hru. Vypadá to, že hostující obránce bude v pořádku.

34:47
    Doudera nahazoval od modré, před Kašíkem dobře clonil Marcinko. Hostující brankář toho mohl neviděl, kotouč ale netrefil branku.

34:07
    Martin Růžička se v útočném pásmu dostal k odraženému kotouči, jeho dělovka z mezikruží ale trefila jen Kašíkův beton. Puk se poté odrazil na třineckou střídačku, buly ve středním pásmu.

33:35
    Dravecký připravil střeleckou pozici pro Linharta, ten ale ještě hledal Rákosovu hůl. Linhartova pobídka byla tečována do ochranné sítě, pokračovat budeme po komerční přestávce vhazováním ve středním pásmu.

33:10
    Berani jsou kompletní. Do dobré šance se po konci početní výhody dostal Dravecký, jeho pokus z bezprostřední blízkosti ale Kašíka nepřekonal. Hosté odpalují kotouč na icing.

32:41
    Nejprve Petružálek, poté Doudera, oba třinečtí hráči trefili nejblíže stojícího protihráče. Hosté znovu posílají kotouč do třineckého pásma.

32:11
    Doudera poslal kotouč za Kašíkovu branku, tam ale v souboji neobstál Růžička. Hosté se opět osvobodili.

31:36
    Ocelářům se početní výhoda vůbec nedaří, Slezané se nemohou dostat do útočné třetiny.

31:03
    Růžičkovi se nepovedla přihrávka, toho naplno využil Ondráček. Hostující útočník zavezl kotouč do třineckého pásma a ohrozil Hrubce. Ten vyrazil kotouč do ochranné sítě.

30:51
    Jakub Šlahař nejprve nepřesně ohrožoval třineckou branku, poté ve snaze získat kotouč fauloval. Hostující útočník si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

29:47
    Polanský se Svačinou chvíli kombinovali v útočném pásmu, ke střele se ale nedostali. Hosty pak v protiakci zastavil ofsajd.

29:03
    Zlínu se povedlo přerušit tlak domácích hokejistů a dostat hru před Hrubcovu branku. Fořtovo nahození od hrazení ale třineckého brankáře nijak neohrozilo.

28:18
    Oceláři přidali na tempu a dostali hosty pod obrovský tlak! Kašík se v brankovišti musel hodně ohánět, aby zlikvidoval všechny pokusy třineckých! Proti Rákosově dorážce Jankovy bomby pak svému brankáři pomohl jeden z obránců, který srazil kotouč do ochranné sítě!

27:38
    Douderovo nahození od modré nadělalo Kašíkovi spoustu starostí, hostující brankář neviděl odrážku kotouče od zadního mantinelu, Marcinko z bezprostřední blízkosti kotouč za hostujícího brankáře nedostal.

26:40
    Berani získali útočné pásmo, Valentova střela z levé strany ale Hrubce nijak nepřekvapila. Kotouč se po následné protiakci Ocelářů ocitl mezi diváky, vhazovat se bude po komerční přestávce v blízkosti Kašíkovy branky.

26:01
    Polanský chtěl v útočném pásmu kombinovat s Musilem, třinecký obránce ale poslal kotouč na opačnou stranu, než kam mířil Polanský.

25:21
    Vlach dostal dlouhý pas do jízdy, v útočném pásmu si vyměnil kotouč s Linhartem, následný pokus o střelu ale třineckému útočníkovi nevyšel.

24:45
    Zlínští nahodili kotouč na Hrubce, třinecký brankář raději podržel puk před dotírajícím Fořtem.
    24:20 Martin RŮŽIČKA - 2:1

24:20
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři otáčejí vývoj zápasu! Jakub Petružálek poslal ze středního pásma kotouč do rohu hostující třetiny, tam si pro něj sjížděl Daniel Rákos. Ten sice byl okamžitě odstaven jedním z hostujících obránců, který chtěl odehrát volný kotouč. To se mu však nepovedlo a k puku se dostal MARTIN RŮŽIČKA, který si vyjel před branku a nechytatelnou střelou do horního rohu branky poslal Oceláře do vedení! Bez asistence.

23:55
    Cienciala, který v obraně zaskakuje za zraněného Krajíčka, chtěl udržet kotouč ve středním pásmu, od modré čáry ale poslal puk pouze do hlediště.

23:30
    Tomáš Marcinko a Erik Hrňa se hostující chybě dostali do přečíslení dvou proti jednomu! Akci vedl slovenský forvard, který se rozhodl pro individuální zakončení. Kašík v vypětím všech sil vyrazil puk do rohu kluziště, kde se kotouč zmocnil Rákos. Ten rozehrál puk na Ciencialu, který od modré těsně minul hostující branku!

23:00
    Polanského řada ale u Kašíkovy branky nic nevymyslela, na druhé straně se však Beranům také nevedlo. V akci jsou opět domácí.

22:05
    Druhá formace domácích držela kotouč v obranném pásmu Zlína, ke střele na Kašíka se však nedostala. Hosté poté na chvíli vyvezli kotouč do středního pásma, Oceláři se však velmi rychle vrátili do útočné zóny.

21:22
    Slezanům se povedlo po buly v útočném pásmu dostat hosty pod tlak, ti se brání jen pomocí dalšího icingu.

21:03
    Po kratší mezihře ve středním pásmu se hosté dopustili zakázaného uvolnění.

20:13
    Hosté se hned po úvodním buly druhé třetiny dostali do útočného pásma, Šťastného střela od modré čáry ale Hrubce nijak nepřekvapila.

trestné minuty: 2:2.

Úvodní dvacetiminutovka je u konce, ve WERK ARENĚ po první třetině platí vyrovnaný stav 1:1. Do zápasu mnohem lépe vstoupili domácí hokejisté, ti ale svůj úvodní nápor využít nedokázali. Jako blesk z čistého nebe pak přišla trefa hostujícího Jakuba Šlahaře, která zcela uzemnila třineckou arénu. Hráči s drakem na hrudi v posledních minutách třetiny nejprve ubránili oslabení, v poslední minutě periody pak nechytatelnou střelou srovnal David Musil.

Druhá třetina začne přibližně v 17:52.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:49
    Oceláři se ještě v samotném závěru třetiny pokusili o jednu akci, tu ale zastavil ofsajd.
    19:08 David MUSIL - 1:1

19:08
    Oceláři ubránili oslabení a z první akce vyrovnávají! Roman Vlach vybojoval kotouč u útočné modré čáry a posunul jej nehlídanému DAVIDOVI MUSILOVI! Třinecký obránce si najel na střed kluziště a nechytatelnou střelou vsítil svou první branku v české nejvyšší soutěži! Bez asistence.

18:50
    Až v samotném závěru početní výhody se ke střele od modré odhodlal Šťastný, kotouč ale netrefil branku.

18:22
    Berani se ještě nedostali k žádnému ohrožení Hrubcovy branky, Oceláři znovu odpálili kotouč do zlínské třetiny.

17:44
    Dravecký u modré čáry zastavil hostující rozehrávku a znovu poslal kotouč za Kašíkovu branku.

17:23
    Zlínu se úvod přesilovky příliš nepovedl, Oceláři se již dvakrát osvobodili.

16:50
    David Cienciala chtěl v rohu hostujícího pásma vybojovat kotouč, v souboji si ale pomohl lehkým háčkem, který neunikl pozornosti hlavního rozhodčího. Přesilovka pro Zlín.

16:03
    Petružálkovo nahození z rohu kluziště Kašíka překvapit nemohlo, zlínský brankář v poklidu ukryl puk v lapačce.

15:40
    Hosté se dostali pod menší tlak druhé třinecké formace, Matějíček raději vše vyřešil odpálením kotouče na zakázané uvolnění.

14:54
    Oceláři se velmi rychle dostali do útočné třetiny, Musilův pokus od modré ale byl sražen do rohu kluziště. V akci pak mohl pokračovat Kovařčík, při svém snažení si ale nechal vypíchnout puk do neutrální zóny.

14:09
    Polanský si ve vlastním pásmu nerozuměl s Linhartem, těžit z toho tak mohl Popelka. Hostující útočník se dostal ke střele z mezikruží, svůj pokus ale poslal přímo do ochranné sítě.

13:20
    Rákos získal kotouč v rohu hostujícího pásma, po objetí téměř celé třetiny se třinecký útočník odhodlal ke střele. Pokus příklepem ale Kašíka nepřekvapil.

12:38
    Vlach protečoval kotouč do útočného pásma, nevšiml si však ofsajdové signalizace čárového rozhodčího. Buly ve středním pásmu.

12:16
    Na jedné straně se nevedlo Bukartsovi, na druhé pak neuspěli Dravecký s Linhartem. Kotouč se po další hostující rozehrávce dostal mimo hrací plochu. Komerční přestávka.

11:24
    Svačina s Adamským připravili střeleckou pozici pro Bohumila Janka, třinecký bek od modré vyslal prudký pokus. Kašík si trochu povyjel a úspěšně zastavil třinecký pokus.

11:09
    Icing Zlína.
    10:52 Jakub ŠLAHAŘ - 0:1

10:52
    Tak to je hodně studená sprcha pro domácí hokejisty! Oceláři jsou od úvodního buly lepším týmem, jsou to ale právě oni, kdo inkasuje první branku! Tomáš Fořt zatáhl kotouč do útočné třetiny, z rohu kluziště pak puk přenechal Robertsi Bukartsovi. Lotyšský forvard se neukvapil a přesným pasem namazal JAKUBU ŠLAHAŘOVI, který z levé strany procedil kotouč mezi Hrubcovými betony! Asistence: Roberts Bukarts, Tomáš Fořt.

10:03
    Šťastný chtěl středem kluziště proniknout do třinecké třetiny, u modré čáry ale nedokázal obejít bránícího Krajíčka. Domácí otočili hru na druhou stranu, Kašík musel likvidovat pokusy Petružálka, Marcinka a Rákose.

09:41
    Polanský z rohu kluziště nepřesně hledal Svačinu, nevedlo se ani o chvíli později Adamskému. U kotouče jsou Berani.

09:11
    Adamský dostal kotouč do útočné třetiny, v situaci dvou proti jednomu pak ale nepřesně hledal Svačinu. Tomu zlínští obránci vypíchli kotouč do středního pásma.

08:42
    Icing Ocelářů, hra se přestěhuje k Hrubcovi.

08:27
    Hosté jsou kompletní. Se závěrem přesilovky ještě od modré pálil Doudera, kotouč ale trefil jen připraveného Kašíka.

08:03
    Hosté měli obrovské štěstí. Kašík s vypětím všech sil zastavil pokus Martina Růžičky, následná dorážka Tomáše Marcinka těsně minula odkrytou branku!

07:40
    Oceláři se v přesilovce nemohou dostat z vlastního pásma.

06:55
    Hrňa chtěl najít ve středu pásma postaveného Vlacha, přihrávka třineckého útočníka ale nebyla přesná. Hosté se osvobodili.

06:44
    Oceláři se rozestavili po útočné třetině, jejich úvodní kombinace ale skončila sraženou střelou Hrni. Kotouč skončil v ochranné síti.

06:25
    Martin Adamský doslova vletěl do útočné třetiny, třineckého rychlíka nakonec musel nedovoleným způsobem zastavit Michal Popelka. Po komerční přestávce tedy Oceláři budou hrát první početní výhodu zápasu.

06:00
    Zlínští získali puk ve vlastním pásmu, jejich protiakce ale skončila na útočné modré čáře. Sudí píská ofsajd.

05:40
    To na druhé straně musel Kašík zasahovat proti pokusu Martina Růžičky i následné dorážce Musila, zlínský gólman byl v obou případech úspěšný.

05:05
    Nosek u útočné modré čáry mohl využít nepřesného zpracování Vlacha a nabruslit si do střelecké pozice, bekhendem ale hostující obránce branku netrefil.

04:31
    Petružálek s Jankem dlouho drželi kotouč za zlínskou brankou, jejich kombinace ale ke střeleckému pokusu nakonec nevedla. Berani posílají hru do středního pásma.

03:34
    Čtvrtá formace domácích se ještě udržela v útočné třetině, další střelu ale na zlínskou branku nevypustila. Po prostřídání pak Kašík zastavil pokus Marcinka.

02:42
    Fořt s Kratochvílem se dostali do útočné třetiny, druhý jmenovaná ale v předbrankovém prostoru nedokázal usměrnit kotouč do prostoru mezi třemi tyčemi. Na druhé straně se hostujícím obráncům vysmekl Hrňa, třinecký útočník ale ani nadvakrát Kašíka nepřekonal.

02:01
    Hostům se povedlo dostat hru na třineckou stranu kluziště, Hrubec ale nemusel zasahovat. Nepřesně pak další akci domácích rozehrával Svačina.

01:20
    Oceláři jsou znovu v útočné třetině. Vlach z rohu kluziště vymyslel přesný pas na Martina Růžičku, třinecký kanonýr ale v souboji s Kašíkem neuspěl. Neujala se ani následná střela Draveckého.

00:34
    Úvodní buly pro Oceláře. Krajíček nahazoval kotouč do útočné třetiny, za Kašíkovou brankou se ale nedohodli Marcinko s Rákosem. Na druhé straně pak před Hrubcem neuspěl Bukarts.

00:01

Hráči obou celků jsou na ledové ploše, utkání mezi Oceláři a Zlínem začne za pár okamžiků!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Krajíček (C), M. Doudera, L. Kovář, D. Musil, Linhart, Jank – Rákos, Marcinko, Petružálek – Dravecký, R. Vlach, Martin Růžička (A) – Adamský (A), Polanský, Svačina – O. Kovařčík, Cienciala, Hrňa.

Aukro Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Freibergs, Ferenc, Valenta, Nosek (A), Řezníček, Žižka (C), Matějíček – Roberts Bukarts (A), Šťastný, Okál – Honejsek, Fořt, Šlahař – Fryšara, Popelka, J. Ondráček – M. Kratochvíl, P. Sedláček, Gago.

Rozhodčí: Vladimír Pešina, Zbyněk Kubičík – Vít Lederer, Michal Zika.
    Radoslav Illo posbíral v probíhajícím ročníku tři body.

Slovenský bojovník Radoslav Illo ???????? #SuperTacks

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Poslední vzájemný zápas

Poslední extraligové kolo kalendářního roku 2017 se Ocelářům nepovedlo. Na domácím ledě podlehli týmu Aukro Berani Zlín nejtěsnějším výsledkem. Fotbalové skóre zařídil v jednatřicáté minutě Ondráček.

30. prosince 2017: HC Oceláři Třinec – Aukro Berani Zlín 0:1 (0:0, 0:1, 0:0).

Branky a nahrávky: 31. Ondráček (Klhůfek).

Aukro Berani Zlín

Výsledky Zlína v letošní sezóně připomínají velkou houpačku. Svěřencům trenérů Roberta Svobody a Martina Hamrlíka se jednu dobu nedaří, jindy zase Berani natáhnou šňůru vítězných duelů. V posledním kole, ve kterém tým z Baťova města zavítal do Hradce Králové, se Zlínu přetrhla třízápasová vítězná série. Ševci budou v posledních kolech dlouhodobé části muset odvrátit atak Pardubic a Liberce na šestou pozici, kterou momentálně Zlínští drží s jednobodovým náskokem.

Produktivitě zlínského týmu vévodí lotyšský útočník Roberts Bukarts, který v dosavadních čtyřiceti šesti startech zaznamenal čtyřicet čtyři kanadských bodů (21+23). Bukarts se ve Zlíně jako jediný dostal nad hranici čtyřiceti bodů, druhý Antonín Honejsek na kontě zatím má bodů 28 (15+13). V brankovišti nejvíce prostoru dostává Libor Kašík. Pětadvacetiletý gólman naskočil do čtyřiceti sedmi duelů, jeho úspěšnost se drží nad hranicí 92 procent.

Poslední zápas Zlína

4. února 2018: Mountfield Hradec Králové – Aukro Berani Zlín 6:3 (0:1, 3:1, 3:1).

Branky a nahrávky: 27. min Köhler (Koukal, Bednář), 30. Bednář (Cingel), 40. Bednář (Köhler, Koukal), 41. Bednář (Cingel, Zámorský), 45. Dragoun (Gregorc), 55. Červený (Pláněk) – 1. Roberts Bukarts (D. Šťastný, Honejsek), 36. Honejsek (Fryšara, M. Kratochvil), 46. Roberts Bukarts (Ferenc, Řezníček).

Sestava Zlína v posledním zápase: Kašík – Ferenc, Freibergs, D. Nosek, Valenta, Žižka, Řezníček, Matějíček – Okál, Fořt, O. Veselý – D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts – J. Ondráček, Popelka, Klhůfek – M. Kratochvil, Fryšara, Illo.

Oceláři pokračují na vítězné vlně. Svěřenci trenérů Václava Varadi a Marka Zadiny v nedělním souboji na ledě Olomouce na šňůrku pověsili sedmý korálek, dvacet získaných bodů stále drží hráče s drakem na hrudi v souboji o konečné druhé místo po základní části. Slezané na hradecký Mountfield stále ztrácejí tři body, do konce dlouhodobé části zbývá odehrát ještě čtyři kola. Lví podíl na úspěšné jízdě týmu z východního cípu republiky má brankář Šimon Hrubec, který v posledních sedmi zápasech za svá záda pustil jen sedm kotoučů.

Družinu kapitána Lukáše Krajíčka v úterním podvečeru čeká poslední extraligový duel před olympijskou přestávkou, do WERK ARENY přijede šestý Zlín. Oceláři mají Beranům co vracet, poslední měření sil dopadlo lépe pro Ševce, kteří ve WERK ARENĚ zvítězili 1:0. „Jsem moc rád, že byl zájem a mohu v Třinci pokračovat do konce sezony. Oceláři hrají trochu jiný hokej a musím říct, že mi to víc vyhovuje. Teď se daří, ale stále je na místě pokora. Máme sérii výher a doufáme, že to bude pokračovat,“ řekl Roman Vlach po posledním zápase, ve kterém dvěma body skolil Olomouc.

Poslední zápas Ocelářů

4. února 2018: HC Olomouc – HC Oceláři Třinec 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 48. Eberle (Jaroměřský) – 8. R. Vlach (Martin Růžička), 56. Martin Růžička (Dravecký, R. Vlach).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – M. Doudera, Krajíček (C), D. Musil, L. Kovář, Jank, Linhart – Petružálek, Marcinko, Rákos – Martin Růžička (A), R. Vlach, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský (A) – O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski.

Dobrý den z Třince! Tipsport extraliga v úterním podvečeru má na programu poslední kolo před olympijskou přestávkou, v třinecké WERK ARENĚ se proti sobě postaví Oceláři Třinec a Aukro Berani Zlín. Duel čtyřicátého osmého kola v Třinci startuje v 17 hodin, k jeho sledování jste srdečně zváni!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 20. D. Musil, 25. Martin Růžička – 11. Šlahař (Roberts Bukarts, Fořt), 41. Honejsek (Roberts Bukarts, Freibergs), 56. Šlahař (Honejsek, Fořt), 58. J. Ondráček

Rozhodčí: Vladimír Pešina, Zbyněk Kubičík – Vít Lederer, Michal Zika

Diváci: 4 490