Buffalo – Anaheim 3:4 (po pr.) | Pittsburgh – Vegas 5:4 (kon.) | Carolina – Philadelphia 1:2 (po pr.)
Columbus – Washington 2:3 (kon.) | Ottawa – New Jersey 5:3 (kon.) | Detroit – Boston 2:3 (kon.)
Florida – Vancouver 3:1 (kon.) | St. Louis – Minnesota 2:6 (kon.) | Winnipeg – Arizona 4:3 (kon.)
Chicago – Calgary 2:3 (kon.) | Colorado – San Jose 3:1 (kon.)
Columbus Blue Jackets
2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Washington Capitals
Středa 07.02.2018, 01:10 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

S konstatováním, že Washington Capitals vyhrál gólem v čase 59:17 na ledě Columbusu Blue Jackets 3:2 a připisuje si tak dva body do tabulky vyrovnané Konference i Divize, se s Vámi loučí a hezkou středu přeje Tomáš Lysý. (03:43:50)

Vyhraná buly: 48% – 52%

Utkání je za námi. Ve třetí třetině se Columbus rval za vyrovnáním, tak jako ostatně od pětadvacáté minuty, kdy vstřelil Tom Wilson gól na 2:1. A povedlo se, šest minut před koncem se dokázal prosadit Brandon Dubinsky. V závěru zápasu měli domácí dokonce přesilovou hru a mohli strhnout vítězství na svojí stranu, leč nezadařilo se jim a 43 sekund před koncem rozhodl zápas Nicklas Bäckström, jenž po Oshieho přihrávce mířil prakticky do prázdné klece, Bobrovskij byl bez nároku – 2:3.

59:58
    1,2 sekundy před koncem je hra přerušena, navíc se bude vhazovat ve středním pásmu u obranné modré Washingtonu. Capitals tak získávají dva body.

59:45
    Zakázané uvolnění hostí.

59:35
    Závar před svojí brankou Holtby kryje.

59:25
    Domácí to jdou hned po vyhraném buly zkusit bez gólmana.
    59:17 Nicklas BÄCKSTRÖM - 2:3

59:17
    Washington právě vstřelil branku!
    Obrovská sprcha pro Columbus, který inkasuje kuriózní branku po nešťastném zákroku beka Savarda. Domácí měli před malou chvílí přesilovku, ale nevyužili jí. Ovečkin na druhé straně nahodil kotouč na branku, který – jak se nejprve zdálo – Bobrovskij vyrazil. Jenže kus zlobivé černé gumy zasáhl Savarda přímo do obličeje a bek Columbusu spadl jako podťatý a zároveň šel na zem i puk. Ačkoliv byl Oshie v nepříjemné pozici, jelikož padající Savard jej nechtěně podrazil, dokázal kotouč poslat podél brankoviště na druhou stranu a NICKLAS BÄCKSTRÖM střílel do prakticky volné klece. Asistence: T.J. Oshie, Alexander Ovečkin.

58:49
    Hosté hrají v plném počtu.

58:40
    Artěmij Panarin prostě v posledních zápasech nemá štěstí. Nyní si přesně na středu kruhu dokonce přiklekl ke střele, ta ale byla zblokována a Capitals se osvobozují.

58:24
    Panarinova rána z vrcholu pravého kruhu mířila mimo tři tyče.

57:51
    Jones si vyměnil puk s Panarinem a poté vystřelil od modré, ale nepropálil hradbu hráčů před sebou. Poté se Washington osvobozuje.

57:50
    Tak co vymyslel proslulý stratég se svojí družinou? Dozvíme se za okamžik. Jde o hodně!

57:50
    Columbus Blue Jackets a kouč John Tortorella si berou oddechový čas.

57:50
    Seth Jones na modré dostal ideální pas na dělovku golfákem, která sice šla do horní části branky, ale Holtby jí moc dobře viděl.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 2. D. Savard (Wennberg), 54. Dubinsky (Nutivaara, Calvert) – 5. Carlson (Bäckström, Kuzněcov), 25. T. Wilson (Ovečkin, Djoos), 60. Bäckström (Oshie, Ovečkin)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, J. Johnson (A), Nutivaara, Kukan, D. Savard – Panarin, Dubois, Atkinson – Bjorkstrand, Wennberg, N. Foligno (C) – Jenner (A), Dubinsky, J. Anderson – Calvert, Sedlák, J. Jokinen.
    Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orlov, Niskanen, Djoos, Carlson, Orpik (A), Bowey – Ovečkin (C), Kuzněcov, T. Wilson – J. Vrána, Bäckström (A), Oshie – Burakovsky, Eller, Connolly – Smith-Pelly, Beagle, Stephenson.

Rozhodčí: Skilliter, Morton – Kovachik, Sericolo