Buffalo – Anaheim 3:4 (po pr.) | Pittsburgh – Vegas 5:4 (kon.) | Carolina – Philadelphia 1:2 (po pr.)
Columbus – Washington 2:3 (kon.) | Ottawa – New Jersey 5:3 (kon.) | Detroit – Boston 2:3 (kon.)
Florida – Vancouver 3:1 (kon.) | St. Louis – Minnesota 2:6 (kon.) | Winnipeg – Arizona 4:3 (kon.)
Chicago – Calgary 2:3 (kon.) | Colorado – San Jose 3:1 (kon.)
Detroit Red Wings
2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Boston Bruins
Středa 07.02.2018, 01:40 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:19:01)

Trestné minuty: 6:6

Utkání je u konce a po dramatickém závěru se z výhry raduje hostující Boston. Ten sice musel ve třetí třetině čelit narůstajícímu tlaku domácích, jenže útok Detroitu dnes nebyl zrovna účinný. A tak padl gól na druhé straně, když ve 49. minutě dostal prostor v kruhu Danton Heinen a přesnou střelou do horního růžku dal třetí gól svého týmu. Domácí se dostali ke slovu možná příliš pozdě, v 59. minutě snížil Frans Nielsen a odstartoval závěrečný nápor. Ten mohl dokonce sám zdárně dokončit, v poslední minutě jej však vychytal Tuukka Rask. Boston už pak těsný náskok udržel a odváží si tak dva body za vítězství 3:2.

59:57
    Puk je v rohu a v držení hostů.

59:55
    Další nepřesné vyhození hostů, takže další zakázané uvolnění a ještě jedno vhazování před Raskem.

59:38
    Vyhození hostů se pomalu klouzalo směrem k prázdné brance, puk nakonec skončil těsně vedle – zakázané uvolnění.

59:16
    Domácí si berou oddechový čas, poté bude pokračovat jejich hra bez brankáře.

59:16
    Detroit pokračoval v náporu a Nielsen nebyl daleko od vyrovnání. Rask si ale tlak ve svém brankovišti zvládl pohlídat a i s trochou štěstí přikryl puk.
    58:36 Frans NIELSEN - 2:3

58:36
    Detroit právě vstřelil branku!
    No vida, tak nakonec tu bude drama. Domácí se konečně dostali do tlaku, Frkovu střelu Rask pouze vyrazil před sebe a FRANS NIELSEN ji pak okamžitě dorazil pod horní tyčku. Asistence: Martin Frk, Dylan Larkin.

58:21
    Domácí honí puk u mantinelu, nemohou se dostat do pozice pro střelu.

57:49
    Vhazuje se před Raskem a domácí jsou v šesti!

57:43
    Frk posunul na Daleyho, jeho bombu od modré pak pokryl Rask, který měl na tuto bombu dobrý výhled.

56:37
    Hosté ale stále pokračují v útoku a o střelu se pokusil McAvoy. Trefil ale pouze před sebou stojícího protivníka.

56:35
    Domácí se ubránili, opět hrají v plném počtu.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 23. Frk (Kronwall, Zetterberg), 59. Nielsen (Frk, D. Larkin) – 33. Kuraly (Pastrňák, Heinen), 35. Krejčí (DeBrusk, Spooner), 49. Heinen (Kuraly, Czarnik)

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Jensen, DeKeyser, Green, Kronwall (A), Daley, Ericsson – Nyquist, Zetterberg (C), Mantha – Bertuzzi, D. Larkin, Athanasiou – Glendening, Nielsen, Helm – Tatar, Abdelkader (A), Frk.
    Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, McQuaid, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Heinen – Spooner, Krejčí, DeBrusk – Backes (A), Riley Nash, Schaller – Czarnik, Kuraly, Vatrano.

Rozhodčí: Pochmara, Lee – Cherrey, Galloway

Diváci: 19 515