Buffalo – Anaheim 3:4 (po pr.) | Pittsburgh – Vegas 5:4 (kon.) | Carolina – Philadelphia 1:2 (po pr.)
Columbus – Washington 2:3 (kon.) | Ottawa – New Jersey 5:3 (kon.) | Detroit – Boston 2:3 (kon.)
Florida – Vancouver 3:1 (kon.) | St. Louis – Minnesota 2:6 (kon.) | Winnipeg – Arizona 4:3 (kon.)
Chicago – Calgary 2:3 (kon.) | Colorado – San Jose 3:1 (kon.)
Detroit Red Wings
2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Boston Bruins
Středa 07.02.2018, 01:40 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:19:01)

Trestné minuty: 6:6

Utkání je u konce a po dramatickém závěru se z výhry raduje hostující Boston. Ten sice musel ve třetí třetině čelit narůstajícímu tlaku domácích, jenže útok Detroitu dnes nebyl zrovna účinný. A tak padl gól na druhé straně, když ve 49. minutě dostal prostor v kruhu Danton Heinen a přesnou střelou do horního růžku dal třetí gól svého týmu. Domácí se dostali ke slovu možná příliš pozdě, v 59. minutě snížil Frans Nielsen a odstartoval závěrečný nápor. Ten mohl dokonce sám zdárně dokončit, v poslední minutě jej však vychytal Tuukka Rask. Boston už pak těsný náskok udržel a odváží si tak dva body za vítězství 3:2.

59:57
    Puk je v rohu a v držení hostů.

59:55
    Další nepřesné vyhození hostů, takže další zakázané uvolnění a ještě jedno vhazování před Raskem.

59:38
    Vyhození hostů se pomalu klouzalo směrem k prázdné brance, puk nakonec skončil těsně vedle – zakázané uvolnění.

59:16
    Domácí si berou oddechový čas, poté bude pokračovat jejich hra bez brankáře.

59:16
    Detroit pokračoval v náporu a Nielsen nebyl daleko od vyrovnání. Rask si ale tlak ve svém brankovišti zvládl pohlídat a i s trochou štěstí přikryl puk.
    58:36 Frans NIELSEN - 2:3

58:36
    Detroit právě vstřelil branku!
    No vida, tak nakonec tu bude drama. Domácí se konečně dostali do tlaku, Frkovu střelu Rask pouze vyrazil před sebe a FRANS NIELSEN ji pak okamžitě dorazil pod horní tyčku. Asistence: Martin Frk, Dylan Larkin.

58:21
    Domácí honí puk u mantinelu, nemohou se dostat do pozice pro střelu.

57:49
    Vhazuje se před Raskem a domácí jsou v šesti!

57:43
    Frk posunul na Daleyho, jeho bombu od modré pak pokryl Rask, který měl na tuto bombu dobrý výhled.

56:37
    Hosté ale stále pokračují v útoku a o střelu se pokusil McAvoy. Trefil ale pouze před sebou stojícího protivníka.

56:35
    Domácí se ubránili, opět hrají v plném počtu.

55:47
    Český útočník si rychle vyměnil své hokejové náčiní a opět se zapojil do přesilovkového dění.

55:18
    Ke tvrdé ráně napřáhl u modré čáry Pastrňák, zlomil však hůl...

54:35
    Bude se vylučovat a přesilovou hru si zahrají hosté z Bostonu. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Darren Helm.

53:51
    Hosté nyní trochu polevili ve své hře a dostali se pod mírný tlak. Ten pro tuto chvíli vyřešili vyhozením na zakázané uvolnění.

53:12
    Další Raskův zákrok, nyní proti ráně od modré čáry. Moc toho neviděl, přesto zvládl vyrazit puk k mantinelu.

52:29
    Teď to ale domácím vyšlo, zpoza branky přilétla přihrávka na volného Kronwalla, jeho bekhendovou střelu však vychytal pozorný Rask.

51:40
    Detroit má nyní problém vůbec přejít přes útočnou modrou, hosté se dobře brání.

50:53
    Spooner se ke střele z levého kruhu nedostal, neviděl tam prostor pro přesný pokus.

49:30
    Hra domácích je nyní zcela bez řádu, Howard musel čelit dalšímu výpadu a chvíli nevěděl, kde má puk. Ten se vznesl nad jeho brankoviště, gólman Detroitu měl ale štěstí, když nedopadl za jeho záda.
    48:21 Danton HEINEN - 1:3

48:21
    Bruins právě vstřelili branku!
    A tak přichází trest. Boston se přemístil do útočného pásma, kde předvedl rychlou akci a tu zakončil v pravém kruhu zcela zapomenutý DANTON HEINEN střelou do Howardovy šibenice – 1:3. Asistence: Sean Kuraly, Austin Czarnik.

47:23
    Detroit se snaží o vyrovnání, krouží v útočném pásmu, schází tomu ale finální fáze, nějaký překvapivý moment. Takhle zvládají hosté vše celkem v poklidu uhlídat.

46:30
    Zprava si do pásma najel Green, s pukem na holi přejel doleva, odkud vyslal i nepříjemný švih. Rusk ovšem máchl lapačkou a připsal si úspěšný zákrok.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

45:44
    Za domácí neuspěl ani Jensen, trefil pouze Krejčího.

45:02
    Hosté toto oslabení zvládli na jedničku, už opět hrají v plném počtu.

44:45
    Chyba na modré čáře znamenala rychlý brejk hostů dvou na jednoho, vše na sebe vzal McAvoy, švihem ale Howardovu branku minul.

44:10
    Nash vyhodil přes všechny čáry, puk skončil až u Howarda, který pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou.

43:26
    Frk číhal v levém kruhu, nyní mu ovšem střela nevyšla podle očekávání. Ruskovu bránu netrefil.

43:02
    Přesilovka pro Detroit. Dvě minuty za podražení unikajícího Helma dostal Zdeno Chára.

42:39
    Bergeron posunoval na Pastrňáka, přihrávku mu ale dal pouze na brusle.

41:59
    Úvod třetí třetiny se nese v trochu vlažnějším tempu, do útoku se nežene ani jeden z týmů.

40:35
    Krejčí nahazoval z pravé strany, na Howarda si však nepřišel. Dopředu už míří Tatar.

Trestné minuty: 4:4

Čtyřicet minut hry je za námi a ve vedení jsou hosté. Přitom lepší vstup do druhé třetiny měl Detroit, když se ve 23. minutě dostal v přesilové hře do vedení. Prudkou ranou se o to postaral Martin Frk. Domácí pak ještě chvíli drželi mírnou převahu, jenže ve 33. minutě srovnal Sean Kuraly a dostal Boston do tlaku. Ten pak vyvrcholil ve 35. minutě, kdy se do odraženého puku opřel David Krejčí a hosté od té chvíle vedou 2:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:37
    Bude. Dvě minuty za hrubost dostali domácí Justin Abdelkader a hostující Patrice Bergeron.

39:37
    U střídačky Bostonu se odehrála menší strkanice, kterou museli řešit rozhodčí roztržením a nyní se čeká, zda se bude vylučovat.

38:34
    Puk zmizel z ledové plochy, skončil někde mezi střídačkami, oba týmy mají možnost si na chvíli oddechnout před závěrem druhé třetiny a případně vymyslet ještě nějaký útočný výpad.

37:05
    Potvrdil to i DeBrusk, který na modré útočné čáře přebruslil obránce a najednou stál před Howardem. Ten jeho svižnou střelu zvládl vyrazit.

36:59
    Hraje se teď hokej ve vysokém tempu, střela střídá střelu, šance šanci.

36:20
    Kombinace mezi Abdelkaderem a Tatarem skončila zakončením, které si Rusk zvládl pohlídat a puk se poté ocitl za jeho brankou.

35:21
    Rusk zastavil nahození domácích ze středního pásma, ihned pustil puk na hůl a rozehrál.
    34:17 David KREJČÍ - 1:2

34:17
    Teď už se to hostům povedlo a vedou. Po vyhraném buly v pásmu vznikl před Howardem zmatek, po střele z kruhu se pak puk odrazil do mezikruží, kde byl nabruslený DAVID KREJČÍ a ten prudkou ranou trefil odkrytou část Howardovy branky – 1:2. Asistence: Jake DeBrusk, Ryan Spooner.

34:06
    Docílit toho chtěl Krug, Howard raději jeho střelu skryl a přerušil hru, aby uklidnil situaci.

33:33
    I nyní platí, že gól povzbudil úspěšný tým, neboť rázem se v pásmu Detroitu živo a hosté se ženou za otočením skóre.
    32:11 Sean KURALY - 1:1

32:11
    Už to ale neplatí a je vyrovnáno. Domácí ztratili ve svém pásu puk, Boston předvedl rychlou kombinaci s vyšachování obrany Detroitu a SEAN KURALY celou akci zakončil přesnou ranou pod horní tyčku. Howard se nezvládl včas přemístit. Asistence: David Pastrňák, Danton Heinen.

31:25
    Na druhé straně mohl udeřit Ericsson, Rusk se ale zvládl přemístit a u tyčky zasáhnout. Stále je to tedy 1:0 pro domácí.

30:51
    Boston má stále poměrně výraznou střeleckou převahu, jenže je to ze strany hostů hodně bezzubé.

30:03
    Přihrávka do druhé vlny našla Kruga, jeho okamžitá střela trefila pouze dobře postaveného obránce Detroitu. Howard zasahovat nemusel.

29:25
    Schaller objel s pukem na holi branku a snažil se zasunout za tyčku. Plán to byl dobrý, provedení už trochu pokulhávalo.

28:33
    Howard nyní musel sáhnout po nebezpečném nahození, které však původně mělo skončit zakázaným uvolněním. Skluz puku mu ale změnil plány a Boston tak získal pásmo.

27:18
    Na teč nahazoval Chára, jeho pobídnutí však pouze prolétlo mezikružím.

26:16
    Larkin tečoval Ericssonovu střelu od modré, puk šel jen těsně vedle. Hledištěm to jen zahučelo.

25:32
    Grzelczyk dostal na levém křídle až moc prostoru pro zpracování a střelu, Howard si ale na jeho pokus počkal a výtečným zákrokem lapačkou zabránil vyrovnání.

24:54
    Mantha byl u mantinelu přitlačen Chárou, bylo to vše v rámci pravidel. Boston může jít do protiakce.

24:05
    Zakázané uvolnění Detroitu, hra se nyní přesune před Howarda. Vhazuje se po jeho pravici.

23:34
    Detroit je povzbuzen a opět je usazen v útočném pásmu. Nyní ale bez střeleckého vyjádření.
    22:08 Martin FRK - 1:0

22:08
    Opět se ukázalo, že MARTIN FRK skrývá ve své střele dynamit. Dostal přesnou přihrávku do levého kruhu pro vhazování a odtud vyslal projektil na Ruska. Tomu puk prošel mezi chrániči a od tyče se odrazil za brankovou čáru. Detroit tak využil přesilovku a vede 1:0. Asistence: Niklas Kronwall, Henrik Zetterberg.

21:20
    Přesilovou hru si nyní zahraje Detroit, dvě minuty za hákování obdržel Charlie McAvoy.

20:55
    Abdelkader se nenechal odstavit Chárou a Detroit tak postupuje z vlastního pásma do protiútoku.

Trestné minuty: 2:0

Máme za sebou prvních dvacet minut hry, ve které měli o něco více ze hry hráči Bostonu. Howard v brance domácích předvedl několik výtečných zákroků, z nichž nejvážnější byl ten proti Bergeronovi v přesilovce Bostonu. Zvládl jej, stejně jako všechny ostatní. A jelikož to platí i o těch gólmana Ruska na druhé straně, do kabin se jde za stavu 0:0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:38
    V závěru třetiny se začal hrát opravdu svižný hokej, hra se přelévá ze strany na stranu. Howarda nyní prověřil David Backes.

18:48
    Na druhé straně si udělal prostor Mantha, měl to ale na bekhend a střela tak postrádala více prudkosti.

18:08
    Detroit se ubránil a hraje už v plném počtu.

17:53
    Spooner se sice hezky proháčkoval do pásma domácích, k zakončení se už ale v plné rychlosti nedostal.
    16:47 Bergeronova šance v přesilovce

16:47
    Do útočného pásma se dostal Bergeron, z pravého kruhu vyslal rychlý švih, který ale Howard zvládl zkrotit lapačkou. Do dorážky už vložil hůl Daley a puk skončil mimo ledovou plochu.

16:08
    Je tu první vyloučení utkání, přesilovku si zahraje Boston. Dvě minuty za hákování dostal domácí Niklas Kronwall

16:00
    Howard skryl ve výstroji nahození od modré čáry. Zápas teď trochu ztratil na tempu a trpí častými přerušeními.

14:56
    Už to vypadalo, že Kuraly napřáhne ke střele, na poslední chvíli se ale stáhl a raději na útočné modré rozehrál.

13:43
    Domácí pouze vyhodili puk přes celé kluziště, puk se doklouzal až na zakázané uvolnění.

12:51
    V mezikruží se objevil hostující Schaller, ale ani na dva pokusy nedokázal procpat puk za Howarda.

11:45
    Chytrou střelu z úhlu vymyslel Krejčí, Howard byl však u tyčky připraven a vyrazil před sebe.

10:59
    Chybná rozehrávka Detroitu, hosté však nezvládli rozhozenou obranu domácích přelstít.

09:44
    Zprava nahazoval puk před Howarda Carlo, puk ale pouze prolétl prostorem, aniž by jej kdokoliv tečoval za gólmana Detroitu.

09:26
    Tvrdou ránu od modré předvedl domácí Jensen, Rusk se ale roztáhl na brankové čáře a předvedl perfektní zákrok lapačkou.

07:59
    Boston se v posledních minutách začíná zvedat, hraje se častěji před Howardem.

06:37
    Krugova střela z levé strany nadělala Howardovi trochu problémů, brankář Detroitu ale zvládl vytěsnit puk vedle své branky.

06:12
    Na druhé straně předvedl zákrok i domácí Howard, vyrážečkou uklidil střelu z levého křídla.

05:35
    Po akci dva na dva a překřížení se na modré čáře pálil domácí Athanasiou, jeho střela se ale mezi tyče nevešla.

04:08
    Abdelkader nahodil puk do pásma, domácí se vydávají do další útočné akce.

03:18
    Helm se prosmýkl kolem obránce, bekhendem nahodil od mantinelu před brankoviště, Rusk ale holí celou akci vyřešil. Puk se od něj odrazil mimo ledovou plochu.

02:28
    Číhání před brankou v podání Zetterberga už bylo vážnější, ale puk na branku Bostonu nešel.

01:49
    První střelu vyslal Bertuzzi, jeho švih ale Raska pouze poškádlil, rozhodně to nebylo něco, co by jej mělo ohrozit.

00:45
    Úvod je dle očekávání opatrný, hraje se ve středním pásmu, hráči se oťukávají.

00:01

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Jensen, DeKeyser, Green, Kronwall (A), Daley, Ericsson – Nyquist, Zetterberg (C), Mantha – Bertuzzi, D. Larkin, Athanasiou – Glendening, Nielsen, Helm – Tatar, Abdelkader (A), Frk.

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, McQuaid, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Heinen – Spooner, Krejčí, DeBrusk – Backes (A), Riley Nash, Schaller – Czarnik, Kuraly, Vatrano.

Rozhodčí: Pochmara, Lee – Cherrey, Galloway.

Vše je připraveno, zápas může začít.

Utkání začne s menším zpožděním, rozhodně nikam neodcházejte.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Utkání v Little Caesars Areně začne v 1:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Patrice Bergeron 44 (22+22)

Hosté ve stejné divizi jsou zatím na druhém místě se 70 body a na vedoucí Tampu Bay ztrácí pět bodů. Play off je tak na dohled. Do dnešního duelu jde ale tým s dvěma výhrami v zádech, na domácím ledě totiž Boston zdolal jak St. Louis 3:1, tak i Toronto v poměru 4:1. Góly v tomto utkání dali Bergeron, Pastrňák, Krug a Schaller.

Anthony Mantha 30 (16+14)

Domácí tým je momentálně na šestém místě Atlantické divize se ziskem 50 bodů. To je stejný počet, jako má i čtvrtý Montreal, na třetí Toronto už ale Detroit ztrácí propastných 17 bodů. Naposledy se mužstvo představilo na ledě Floridy, odkud ale odjelo z prázdnou, domácí zvítězili po výsledku 3:2. Za hosty se dvakrát gólově prosadil Danny DeKeyser.

Detroit – Philadelphia 2:3 pp
    Detroit – Chicago 1:5
    Detroit – San Jose 2:1 sn
    Carolina – Detroit 1:4
    Florida – Detroit 3:2

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Detroit Red Wings a Boston Bruins.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 23. Frk (Kronwall, Zetterberg), 59. Nielsen (Frk, D. Larkin) – 33. Kuraly (Pastrňák, Heinen), 35. Krejčí (DeBrusk, Spooner), 49. Heinen (Kuraly, Czarnik)

Rozhodčí: Pochmara, Lee – Cherrey, Galloway

Diváci: 19 515