Motor ČB – Vsetín 4:2 (kon.) | Kadaň – Benátky n/J 3:5 (kon.) | Prostějov – Frýdek-M. 7:2 (kon.)
Havířov – Třebíč 3:0 (kon.) | Slavia – Ústí n/L 3:5 (kon.) | Litoměřice – K. Vary 0:4 (kon.)
Přerov – Kladno 2:1 (kon.)
SK Trhači Kadaň
3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
HC Benátky nad Jizerou
Středa 07.02.2018, 18:00Chance liga • 47. kolo

Dramatický závěr končí radostně pro hosty. Dvě branky Husy rozhodli o vítězství Benátek nad Jizerou. Vyhrocený závěr se projevil i na odchodu hráčů, kdy při odchodu do kabin došlo k výměně názorů mezi dvěma hráči. Hlavní rozhodčí a spoluhráči však konflikt uhasili. To je pro dnešní večer vše, díky za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (20:16:50)

59:50
    Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
    A je dobojováno! Ze souboje v rohu kluziště vyjel s kotoučem JAKUB HUSA a od vlastní brankové čáry trefil odkrytou branku. Asistence: Petr Wiencek.

59:28
    Domácí v šesti!

59:14
    Kadeřávek chyboval ve vlastním pásmu a Wiencek mohl jít sám na branku. Domácí obránce však chybu napravil a obral jej o puk.

58:51
    Pavlát vyjel z branky a raději přikryl puk před dotírajícími útočníky hostů.
    58:07 Jaroslav KŮS - 3:4

58:07
    Kadaň právě vstřelila branku!
    A máme zaděláno na dramatický závěr! Hlava vysunul JAROSLAVA KŮSE, který svou třetí brankou v dnešním zápase snižuje na rozdíl jediné branky. Asistence: Nicolas Hlava, Ondřej Havlíček.

57:53
    Trhači zakládají akci od vlastní branky.

57:18
    Trhači drží kotouč a snaží se o zázrak. Hosté však skvěle brání vlastní modrou čáru.

56:21
    Hlava zůstal osamocený mezi kruhy, ale jeho střelu zablokoval jeden z obránců. Následně k volnému kotouči spěchal Havlíček, ale Žajdlík rybičkou vypíchl kotouč.

56:03
    Psota neudržel kotouč na modré čáře a hra se přesunuje do středního pásma.
    55:24 Jakub HUSA - 2:4

55:24
    Smolná branka zřejmě rozhoduje dnešní zápas! JAKUB HUSA vypálil od modré čáry a jeho střelu do protipohybu brankáře srazil jeden z bránících hráčů. Asistence: Jan Šír, Kryštof Hrabík.

54:17
    Kůs dostal nabídku ke střele, ale jeho pokus zablokoval první bránící hráč.

54:02
    Buchtelovo tečované nahození skončilo na tribuně.

53:27
    Po chybě domácí obrany zůstal před Pavlátem osamocený Psota, ale netrefil domácí branku!

52:58
    Wiencek se protlačil až před Pavláta, ale domácího brankáře nepřekonal.

52:19
    Chrpa chtěl využít zaváhání hostujícího brankáře a jeho kontaktu s obráncem, ale přestřelil poloprázdnou branku!

52:04

51:37
    Chrtkova prudká střela skončila na betonu domácího brankáře.

51:15
    Psota zkoušel dorážet před domácí brankou, ale Pavlát kotouč za svá záda nepustil.

50:32
    Trhači vyhráli vhazování a vyhazují kotouč.

50:25
    Hrníčko vypálil od modré čáry, Pavlát ukázal rychlý zákrok lapačkou.

50:11
    Domácí ve čtyřech.

50:03
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Marcel Hlaváček – 2 min., nedovolené bránění).

49:20
    Trhači drží kotouč ve středním pásmu.

48:40
    Trhači vyhazují.

48:33
    Maierova prudká střela skončila v lapačce domácího brankáře.

48:11
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Šimon Szathmáry – 2 min., sekání).

47:49
    Rindoš využil zaváhání jednoho z obránců v modrobílém a rozjel se na Žajdlíka. Jeho střelu sice brankář hostů neudržel ve výstroji, ale žádný ze spoluhráčů se k volnému kotouči nedostal.

47:09
    Přečíslení tři na dva zakončoval Kůs, ale těsně minul branku hostů!

46:31
    Šír zavezl kotouč do útočného pásma, ale v rohu kluziště jej odzbrojila domácí obrana.

45:41
    Po chybě v domácí obraně se ke střele dostal Maier, ale trefil pouze připraveného domácího brankáře.

45:16
    Müllerovu rychlou střelu z ostrého úhlu nasměroval brankář hostů do ochranné sítě.

44:32
    Hlava okamžitě po vhazování prověřil pozornost Žajdlíka, ten na střelu viděl a neměl s ní problém.

44:24
    Icing Benátek nad Jizerou.

44:00
    Blahova prudká střela končí v lapačce hostujícího brankáře.

43:15
    Hrníčko prověřil pozornost domácího brankáře střelou z ostrého úhlu.

42:41
    Buchtela vypálil od modré čáry, ale Žajdlíkovo vyrážečka byla na správném místě.

42:00
    Hlava projel podél mantinelu, ale trefil pouze Žajdlíkovo rameno.

41:00
    Do přečíslení dva na jednoho ujeli Hrabík a Hrníčko, ale první jmenovaný nepřesnou přihrávkou nenašel spoluhráče.

40:39

40:20
    Havlíček nadvakrát minul branku hostů.

40:01

Začátek třetí třetiny se zdrží kvůli úpravě ledu.

Vyrovnaná druhá třetina přinesla dvě branky. Trhači zásluhou druhé branky Kůse vyrovnali, hosté necelých pět minut před koncem třetiny využili signalizovanou výhodu, kdy sám faulovaný dokázal skórovat. V závěru třetiny dostali modrobílí výhodu téměř dvouminutové dvojnásobné početní výhody. Dvě velké šance však brankou neskončily. Třetí třetina začne přibližně v 19:39.

40:00

39:27
    Chrtek ztratil kotouč na modré čáře a mohl vyslat Hejcmana s vyjíždějícím Kůsem do rychlého protiútoku, útočník hostů však svou chybu napravil a v pádu odehrát kotouč do bezpečí.

39:19

39:08

38:39
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Kryštof Hrabík – 2 min., sekání).

38:30
    Trhači se osvobozují.

38:17
    Psota mohl zakončovat do odkryté branky, ale trefil pouze boční síť!

37:53
    Třetí brance Veselého zabránil ukázkovým zákrokem Pavlát, který se roztáhl na brankové čáře!

37:35
    Husa si sjel do dobré střelecké pozice, ale na poslední chvíli mu poskočil kotouč na hokejce.

37:19
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jaroslav Kůs – 2 min., krosček).

37:08
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Darek Hejcman – 2 min., podražení).

36:58
    Icing hostů.

36:09
    Chrpa se protáhl až před Žajdlíka, který jeho pokus pouze vyrazil před sebe. Domácí útočník se pokusil protlačit se k volnému puku, ale obránci Benátek odehráli kotouč do bezpečí.

35:49
    Chrtek vedl přečíslení dva na jednoho, místo přihrávky zvolil střelu jen do připraveného brankáře.
    35:03 Petr WIENCEK - 2:3

35:03
    PETR WIENCEK zůstal volný v prostoru mezi kruhy a v signalizované výhodě rychlou střelou nad vyrážečku překonává Pavláta. Asistence: Kryštof Hrabík.

34:26
    Psota se protáhl mezi domácí obranou, v zakončení mu na poslední chvíli zabránil jeden z bránících hráčů.

33:41
    Veselý hledal před brankou volného spoluhráče, ten se ke kotouči nedostal.

33:00
    Maier vyslal nebezpečnou střelu od modré čáry, Pavlát kotouč pouze vyrazil do rohu kluziště.

32:13
    Po několika zmatcích ve středním pásmu se kotouče zmocňuje Szathmáry, který zajíždí do vlastního pásma a nechává oba celky vystřídat.

31:51

30:50
    Ani Trhačům se nedaří návrat do útočného pásma.

30:30
    Wiencek vyhrál sprinterský souboj a vyhazuje kotouč.

30:00
    Benátečtí vyhráli vhazování a vyhazují kotouč.

29:51
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Jakub Husa – 2 min., podražení).

29:28

29:12
    Husa přešel přes bránícího hráče, jeho střelu ukryl Pavlát do lapačky.

28:49

28:15
    Hostům se stále nedaří návrat do útočného pásma.

27:39
    Trhači vyhráli vhazování a osvobozují se.

27:28
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Nicolas Hlava – 2 min., napadení).

26:33
    Szathmáryho přihrávku zablokoval jeden z bránících hráčů a vyhnal Trhače z útočného pásma.

25:48
    Bittner zavezl kotouč do útočného pásma, jeho střela trefila pouze vyrážečku domácího brankáře.

25:03
    Blaha prohodil kotouč na Hejcmana, ten tváří v tvář Žajdlíkovi neuspěl.

24:15
    Blaha zkusil vystřelit od modré čáry, trefil pouze prvního clonícího hráče.

23:43
    Po neštastném střetu u mantinelu zůstává na ledě ležet jeden z hráčů Benátek.

23:25
    Oba celky se střídají v držení kotouče, brankáři jsou zatím bez práce.

22:33
    Hlava vyjel z rohu kluziště, jeho prudká střela skočila na Žajdlíkově hrudi.

22:28

22:00
    21:26 Jaroslav KŮS - 2:2

21:26
    JAROSLAV KŮS projel podél levého mantinelu a našel skulinu u bližší tyče, kudy kotouč propadl až za brankovou čáru. Asistence: Nicolas Hlava, Daniel Novák.

21:14
    Hlava z dobré pozice přestřelil branku hostů.

20:28
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Ladislav Bittner – 2 min., sekání).

20:14
    Postup do útočného pásma zastavil ofsajd.

20:01

Trhači vstoupili do zápasu aktivněji a odměny se dočkali ve 13. minutě. Benátčané ještě do přestávky stihli otočit zápas díky dvěma brankám ex-Kadaňského Radka Veselého. Benátky navíc do druhé části vstoupí v početní výhodě, která bude trvat necelé dvě minuty. Druhá třetina začne přibližně v 18:49.

20:00
    19:58 Radek VESELÝ - 1:2

19:58
    Hosté přidávají branku do šatny a otáčejí zápas! Chrtkův pokus z pravého kruhu nasměroval do branky RADEK VESELÝ. Asistence: Ondřej Chrtek.

19:38
    Slabé vyhození domácích zastavil Husa a hosté mohou pokračovat v kombinaci.

18:52
    Trhači vyhráli vhazování a odpalují kotouč za branku modrobílých.

18:45
    Veselého střelu nasměroval Hlava do ochranné sítě.

18:34
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jan Müller – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).

18:05
    Po sérii nepřesností končí kotouč za domácí brankou.

17:07
    Po kombinační akci zakončoval Hlava do odkryté branky, ale Žajdlík ukázkovým zákrokem zabránil brance!

16:28
    Bittner si sklepl kotouč ze vzduchu a okamžitě vypálil, trefil pouze dobře postaveného domácího brankáře.

15:56
    Okolo levého mantinelu projel Bittner, prudká střela střelce hostů skončila na hrudi domácího brankáře.

15:20
    Po rychlé kombinaci se před Žajdlíka dostal Havlíček, ale hostující obrana jej ke střele nepustila.
    14:29 Radek VESELÝ - 1:1

14:29
    Radost domácích však netrvá ani dvě minuty! Mirochnikov přihrávkou za obranu našel RADKA VESELÉHO a jeho rychlá střela skončila za zády domácího brankáře. Asistence: Semen Mirochnikov.

14:19
    Chrpovu střelu od modré čáry zastavil ukázkovým zákrokem Žajdlík.

14:10
    Chlánův průnik zastavil čárový rozhodčí – přihrávka rukou.

13:37
    Müller hledal rozjetého Hejcmana, ten však nedokázal zpracovat kotouč.
    12:53 Jaroslav KŮS - 1:0

12:53
    A Trhači se ujímají vedení! Novákovu střelu od modré čáry tečoval JAROSLAV KŮS a kotouč proletěl až do branky hostů. Asistence: Daniel Novák, Šimon Szathmáry.

12:22
    Kunst okamžitě vyrazil do protiútoku, jeden z bránících hráčů jej však vytlačil ze střelecké pozice.

12:05
    Kombinační akci domácích mohl zakončit Dufek, ale jeho střelu zablokovala modrobílá obrana.

11:16
    Havlíček vybojoval kotouč v rohu kluziště, jeho beckhendová střela skončila v lapačce brankáře hostů.

10:43
    Přečíslení domácích zastavil ofsajd.

09:53
    Rychlý protiútok domácích zakončoval Hejcman, ale Žajdlkova vyrážečka byla na správném místě.

09:40
    Bělohorský projel až do útočného pásma, jeho střela z prostoru nad levým kruhem skončila na hrudi domácího brankáře.

09:06

08:57
    Hostům se nedaří návrat do útočného pásma.

08:45
    Trhači znovu vyhazují.

08:21
    Maierův pokus od modré čáry byl tečovaný a kotouč znovu proletěl těsně vedle domácí branky.

07:40
    Domácí získali kotouč a vyhazují jej za Žajdlíkovu branku.

07:18
    Veselého střelu z ostrého úhlu tečoval před brankou Hrabík, ale kotouč přeletěl domácí branku.

07:06
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Josef Rindoš – 2 min., vysoká hůl).

06:55
    Šírovu střelu tečoval jeden z bránících hráčů do protipohybu Pavláta. Naštěstí pro domácí tým kotouč proletěl vedle levé tyče.

05:17
    Před brankou dostal prostor Kůs, který zkusil dorazit odražený kotouč za Žajdlíkova záda. Brankář hostů se však roztáhl na brankové čáře a střelu domácího útočníka zablokoval.

04:23
    Veselý se zkusil prosadit individuální akcí, ale mezi třemi bránícími hráči přišel o kotouč.

03:30
    Novákovu střelu před brankou tečoval Müller, ale kotouč se nevešel mezi tři tyče.

02:54
    Okamžitě po vhazování vypálil Blaha, jeho střelu ukryl brankář modrobílých mezi betony.

02:50
    Trefný vyzkoušel pozornost brankáře Benátek střelou od modré čáry. Žajdlík udržel kotouč v lapačce.

02:27
    Bělohorského nepřesná přihrávka posílá hosty z útočného pásma.

01:56
    Szathmáry se dostal až před Žajdlíka, ve střele mu zabránil jeden z bránících hráčů.

00:51
    Blaha promáchl na modré čáře, nadějnou akci hostů zastavil ofsajd.

00:14
    Do první akce zápasu se dostali hosté. Hrníčkův průnik skončil na vyrážečce Pavláta.

00:01

Oba celky jsou již připraveny na ledové ploše. Zápas začne za několik okamžiků.

SK Trhači Kadaň: Pavlát (Danylec) – Trefný, Buchtela, Blaha, Novák, Kadeřávek, Szathmáry, Hlaváček – Krejčiřík, Rindoš, Chlán – Chrpa, Havlíček, Hlava – Kůs, Hejcman, J. Müller – Rezek, Polák, Dufek.

HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík (Stezka) – Husa, T. Hanousek, Maier, Kunst, Mirochnikov, Jandejsek – Psota, Bittner, Hrníčko – Wiencek, Hrabík, Šír – Bělohorský, Chrtek, R. Veselý – Burda, Nezbeda..

Vzájemné zápasy v letošním ročníku WSM ligy:

8. kolo
    HC Benátky nad Jizerou 3:5 SK Trhači Kadaň

Branky a nahrávky: 19. Chrtek (Král, Havlín), 26. Husa (Král), 32. Psota (Havlín) – 5. Rob (Hlava, Kadeřávek), 21. Trefný (Procházka, Černý), 23. Tůma (Tupý, Černý), 52. Chrpa (Rob, Hlava), 59. Chrpa (Lidák, Trefný).

Benátky n.J.: Kořenář – Jandejsek, Husa, Havlín, Kunst, Jan Bednář, Maier – Hrníčko, Chrtek, A. Dlouhý – Psota, Bittner, Teplý – Hrabík, Z. Král, Wiencek – Průžek, R. Veselý, Bělohorský.

Kadaň: Tadeáš Dvořák – Lidák, Trefný, R. Černý, Kadeřávek, Blaha, Cestr – O. Procházka, Hejcman, Krejčiřík – Hlava, Rob, Chrpa – J. Havel, Rindoš, Wágner – Ringler, Tupý, Tůma.

21. kolo
    SK Trhači Kadaň 2:4 HC Benátky nad Jizerou

Branky a nahrávky: 1. Kůs (Chrpa), 51. Hejcman (Buchtela) – 9. Psota, 40. J. Mikyska (A. Dlouhý, R. Veselý), 53. D. Špaček (Chrtek, Hrabík), 60. Kuťák.

Kadaň: Tadeáš Dvořák – Trefný, Buchtela (C), Šesták, Rašner, Kokeš, Blaha – Hlava, Kůs (A), Chrpa – Dufek, Rindoš, J. Müller – Krejčiřík, Hejcman (A), Wágner – Tupý, Tůma, Szathmáry.

Benátky n.J.: Kořenář – Kunst, Pyrochta, Maier (A), Plutnar, Jandejsek, Mirochnnikov – R. Veselý, J. Mikyska, A. Dlouhý (A) – D. Špaček (C), Chrtek, Hrabík – Kuťák, Bittner, Psota – Průžek, Wiencek.

34. kolo
    HC Benátky nad Jizerou 7:3 SK Trhači Kadaň

Branky a nahrávky: 1. Jeník (Z. Král, Chrtek), 16. Z. Král (Jeník, Chrtek), 24. Niko (Jeník, Chrtek), 24. Hrníčko (Bittner, Kunst), 56. Z. Král (Jan Bednář, Jeník), 57. R. Veselý (Bělohorský, Niko), 60. Z. Král (Chrtek, Niko) – 10. Havlíček (Hejcman, Szathmáry), 47. Chlán, 49. Rindoš (Wágner, Tupý).

Benátky n.J.: Stezka (Žajdlík) – Havlín, Husa, Kunst, Jan Bednář, Niko, Mirochnikov, T. Hanousek – Jeník, Chrtek, Z. Král – Psota, Bittner, Hrníčko – R. Veselý, Kuťák, Bělohorský – Nezbeda, Wiencek.

Kadaň: Tadeáš Dvořák (Spěšný) – R. Černý, Trefný, Šefl, Blaha, Szathmáry, Kadeřávek, Cestr, Šesták – O. Procházka, Hejcman, Krejčiřík – Macháček, Havlíček, Chrpa – Wágner, Rindoš, Tupý – Tůma, Chlán.

Trhači se nacházejí na posledním místě s 24 body a skóre 91:196. Jestli se domácí chtějí zvednout z posledního místa, tak jsou tři body povinností. Černožlutí se ovšem v novém roce trápí. Sedm zápasů dlouhé čekání na bod přerušil až poslední domácí zápas s prostějovskými Jestřáby. Hosté sice povolili domácím pouze 7 střel za první dvě třetiny, výborný výkon Dvořáka a dvě přesné střely Tůmy a Chrpy poslaly zápas do prodloužení. V něm Jestřábi potvrdili roli favorita a díky využité přesilovce získali bonusový bod.

Nejproduktivnějším hráčem domácích je Darek Hejcman(8+12). Nejpilnějším střelcem je s deseti brankami Nicolas Hlava. Mezi nejproduktivnější pětkou najdeme hned dva obránce. Jakub Trefný(6+13) je nejlepším asistentem mužstva domácích a celkově druhým nejproduktivnějším hráčem. V brance se vystřídalo hned pět brankářů, včetně současné brankářské dvojice Pirátů. Nejčastěji nasazovaným je Tadeáš Dvořák(87,90% úspěšnost).

Poslední sestava Kadaně:

Dvořák – Trefný, Buchtela, Blaha, Šefl, Szathmáry, Kadeřávek, Hlaváček – Krejčiřík, Kůs, Wágner – Chrpa, Havlíček, Dufek – Tůma, Rindoš, Müller – Hejcman, Rezek.

Hosté se nacházejí na předposledním místě s 33 body a skóre 105:200. Benátečtí po překvapivém vítězství nad Energií dvakrát prohráli. Nejdříve si odvezli šest branek z Prostějova, poté v nejsledovanějším zápase letošního ročníku WSM ligy podlehli Kladnu 2:7. Za Benátky si dva body připsal Petr Nedvěd a po dvou třetinách bylo skóre 2:2. Ve třetí třetině však přišly čtyři krušné minuty, ve kterých pět branek v Žajdlíkově síti rozhodlo o vítězi zápasu.

Nejproduktivnějším hráčem hostů je Matěj Psota(7+15). Nejlepším střelcem je Ladislav Bittner(12+9). V dresu hostů se představí také druhý nejproduktivnější mladík – devatenáctiletý Ondřej Chrtek(7+14). V brance Benátek se prostřídala trojice brankářů, v posledních třech zápasech dostal důvěru taktéž devatenáctiletý Matěj Žajdlík(87% úspěšnost).

Poslední sestava Benátek nad Jizerou:

Žajdlík – T. Hanousek, Husa, Jandejsek, Kunst, Niko, Mirochnikov – Teplý, Nedvěd (C), Chrtek – Hrníčko, Bittner (A), Psota – Šír, Hrabík, Wiencek – R. Veselý, Nezbeda, Bělohorský – Jeník.

Přeji příjemný podvečer z kadaňského zimního stadionu. Dnes se v rámci 47. kola utkají SK Trhači Kadaň a HC Benátky nad Jizerou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Filip De Bolle

Branky a nahrávky: 13. Kůs (Novák, Szathmáry), 22. Kůs (Hlava, Novák), 59. Kůs (Hlava, Havlíček) – 15. R. Veselý (Mirochnikov), 20. R. Veselý (Chrtek), 36. Wiencek (Hrabík), 56. Husa (Šír, Hrabík), 60. Husa (Wiencek)

Rozhodčí: Barek, Veselý – Coubal, Toman