Motor ČB – Vsetín 4:2 (kon.) | Kadaň – Benátky n/J 3:5 (kon.) | Prostějov – Frýdek-M. 7:2 (kon.)
Havířov – Třebíč 3:0 (kon.) | Slavia – Ústí n/L 3:5 (kon.) | Litoměřice – K. Vary 0:4 (kon.)
Přerov – Kladno 2:1 (kon.)
AZ Havířov
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Středa 07.02.2018, 18:00 • Gascontrol Aréna, Havířov • Chance liga • 47. kolo

Dnešní utkání mezi Havířovem a Třebíčí je u konce. Z vítězství se nakonec raduje Havířov, který nebyl sice po většinu utkání lepší, ale dokázal vstřelit 3 branky. Pro dnešek je to ode mě vše. Přeji příjemný zbytek večera. (20:17:28)

59:35
    Závěr zapasu je ve znamení potlesku spokojených tribun.

58:53
    Havířov právě vstřelil branku!
    Do odkryté branky se prosazuje DANIEL KUROVSKÝ. Asistence: Šimon Stránský.

58:41
    Oddechový čas pro hosty.

58:41
    Vejmelka na střídačce. Hosté to zkouší v šesti hráčích v poli.

58:00
    Běží poslední 2 minuty třetí třetiny.

57:16
    Třebíč si snaží vytvořit v závěru utkání tlak. Domácí jsou však pozorní a nepouští třebíčské hokejisty do svého obranného pásma.

55:22
    Ofsajd domácích.

54:30
    Domácí oddechový čas.Havířovská střídačka tak reaguje na sílící nápor Třebíče.

54:30
    Ofsajd hostí.

52:52
    Utkání nabylo po několika divokých minutách poklidnější tempo. Je to ale tím, že puk mají mnohem častěji na hokejkách hosté a domácí se jen brání.

51:16
    Růžičkovi vypadl po střele z levého křídla na brankovišti puk, naštěstí pro domácí jej z brankové čáry odpálil Pořízek..

50:16
    Domácí se osvobozují.

50:07
    Třebíč si vytváří tlak v obranném pásmu Havířova.

49:21
    Vodný předvedl gesto FAIR-PLAY, když odvolal rozhodčími odpískaný faul na svou osobu. Obě mužstva tak nastoupí v plném počtu na hrací plochu.

48:52
    Dujsíkova bomba od modré po teči Stránského končí na tyči.

48:38
    Stránský z obrovské šance minul třebíčskou branku.

47:20
    Kalábova střela končí v Růžičkově lapačce.

46:26
    Dnešní utkání sleduje 1616 diváků.

45:15
    Rychlá akce domácích vede k přečíslení. Hudeček se snažil z levé strany najít mezírku v horním rohu Vejmelkovy branky. Vejmelka však dokázal toto místo zakrýt.

44:33
    Drtilovu střelu ztečoval do rohu kluziště Vodný.

44:04
    Ztečovaná střela Ráce končí v ochranné síti.

43:46
    Zakázané uvolnění hostí.

42:53
    Po nádherné přihrávce Jana Hudečka před branku se střelou po ledě k levé tyči prosazuje MAREK KALUS a domácí vedou 2:0. Asistence: Jan Hudeček a Marek Sikora.

42:11
    Rácova střela končí ve Vejmelkově lapačce.

41:05
    Kurovského dělovka je ztečována nad Vejmělkovu branku.

40:40
    Stránský z těsné blízkosti minul.

40:18
    Zakázané uvolnění domácích.

40:01

Právě skončila druhá třetina, a skóre zůstává, tak jako po první třetině, ve prospěch domácích 1:0. Druhá třetina přinesla dvě vyloučení domácích a několik brankových příležitostí na obou stranách, které ale nedokázal ani jeden tým využít. Třetí třetina tak bude jistě napínavá a přinese konečné rozuzlení zápasu. Začne zhruba v 19:36.

40:00

39:44
    Havel opět prověřil Vejmělku. Ten však střelu viděl a v pohodě ji skryl do své lapačky.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:48
    Na druhé straně dostal puk do jízdy rozjetý Erat a z levého křídla prověřil pozornost Růžičky.

38:11
    Rác střílel od modré, Vejmělka vyráží tuto střelu do rohu kluziště.

37:23

36:56
    Luža se dobře vrátil a po teči od hokejky Třebíče se odráží puk na střídačku hostí.

35:49
    Po vyhraném buly se havířované dostali ke střele, žádná gólová radost však nebyla, Vejmelka šanci vychytal.

35:35
    Zakázané uvolnění hostů.

34:27
    Obrovské šance proběhly v krátkém čase na obou stranách kluziště, žádný z týmů však nebyl úspěšný. Tu poslední měli hosté v situaci 3 na 1, ale Růžička ji nadvakrát zlikvidoval.

33:21
    Havířovští šli 2 na 1, Stránský trefuje břevno.

32:04
    Bednář nepřesně rozehrává puk.

29:52
    Čejka v závaru na havířovském brankovišti trefuje tyč.

29:47
    Domácí jsou v plném počtu. Výborně ustáli třebíčský tlak a vedou tak stále o jeden gól.

28:33
    Maruna z obrovské šance 2 na 1 minul Vejmělkovu branku.

27:41
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Radek Pořízek – 2 min., podražení).

27:09
    Bednář chytře posouvá puk na Kotalu, ten však o puk v zapětí přichází.

26:27
    Kalus šel z levé strany na Vejmělku, ten však ukrývá puk po jeho střele na své hrudi.

24:35
    AZ je v oslabení aktivní. Sikora obkroužil branku, Vejmělka byl však pozorný a rychle se přesunul.

23:40
    Vejmělkovi, který chtěl rozehrát vyhozený puk za brankou, projel kotouč mezi betony, napadající Kurovský však už dělal oblouk na druhou stranu, takže se k němu nedostal včas.

23:14
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Tomáš Gřeš – 2 min., podražení).

23:01
    Luža je již dost vyčerpaný a odjíždí na střídačku.

21:58
    Rozehrávky obou týmu jsou nepřesné a tudíž končí všechny puky ve středním pásmu.

21:04
    Paták zatím v největší šanci Třebíče v dnešním zápase, ale neproměňuje.

20:31

20:16
    Stránského střelu z bezprostřední blízkosti vychytal Vejmělka.

20:01

Po první třetině je stav mírně lepší pro Havířov. To však moc nevypovídá o průběhu hry. Utkání je herně vyrovnané, ale střelecky byli aktivnější hosté. Druhá třetina začne zhruba cca v 18:48.

20:00

19:16
    Havířovu se nedaří dostat do útočného pásma Třebíče.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny, hosté úspěšně vyhodili puk přes všechny čáry.

18:31
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Dalimil Mikyska – 2 min., nedovolené bránění).

17:30
    Po pohledné akci se přesnou střelou z mezikruží nad levé brankářovo rameno prosazuje JAN HUDEČEK. Asistence: Daniel Kurovský, Šimon Stránský.

17:03
    Čejka zamířil přímo do Růžičkovy lapačky.

16:47
    Půža svou střelou otestoval Růžičkovy betony.

16:11
    Domácí v plném počtu, tahle přesilovka hostům vůbec nevyšla.

15:27
    Třebíč svou vlastní chybou přichází o útočné pásmo.

14:38
    Fronk vyvezl ve vlastním oslabení puk a založil tak akci.

14:11
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Patrik Luža – 2 min., hákování).

13:49
    Luža přišel zbytečně o puk u vlastní branky, Třebíč se ho tak zmocňuje a následnou šanci hostů řeší domácí bek faulem.

12:39
    Stránského střelu vyrazil Vejmělka betonem.

12:24
    Růžička odražený puk od zadního mantinelu uklízí pod svou lapačku.

11:52

11:36
    Vágner vystřelil dělovku od modré. Růžička však jeho střelu zlikvidoval.

11:04
    Růžička nadvakrát vyřešil obrovskou šanci Třebíče.

10:28
    Dolníček dorážel u pravé tyče – Růžička byl včas betonem na místě.

09:52
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Jan Maruna – 2 min., nedovolené bránění).

09:52
    Kratochvíl opustil střídačku Třebíče a zamířil do kabin.

09:36
    Kalus přišel o puk a Třebíč jde do protiútoku.

08:15
    Stránský v dobré pozici minul těsně Vejmělkovu branku.

08:00
    Havířov si vytváří tlak.

06:59
    Luža střelou od modré trefuje třebíčského obránce.

06:48
    Krisl přišel těsně před střelou o puk.

06:01
    Třebíč se vyhozením přes celé hřiště osvobozuje.

04:35
    Růžička pěkným zákrokem zachytil třebíčskou střelu.

03:53
    Kotala se pěkně prokličkoval skrz třebíčskou obranu. Jeho pokus však zblokoval obránce.

03:35

02:54

02:30
    Gřeš se snažil vstřelit první branku havířovského klubu. Trefil však jen boční sít třebíčské branky.

01:49
    Drtil přimáčkl ostrým hitem Ferdu na mantinel a zmocnil se puku.

01:16
    Dujsík se snažil překvapit Vejmelku v brance, ten však byl pozorný a chytil puk do své lapačky.

01:00
    Havránek nezachytil puk na modré čáře a domácí se ho tak ujímají.

00:01
    Úvodní buly vyhráli hosté.

00:01

Oba týmy již vjíždí na led.

AZ RESIDOMO Havířov: Martin Růžička (Matoušek) – Krisl (C), Drtil, Luža, Dudek, R. Havel, Dujsík – M. Kalus, Maruna (A), Sikora (A) – Kotala, Rác, Matai – Kurovský, Hudeček, Š. Stránský – Fronk, Pořízek, Gřeš – L. Bednář.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Do. Svoboda) – L. Vágner, Nedbal, D. Mikyska, Furch, Čejka, Kaláb (A), Půža – R. Erat (A), Dolníček (C), P. Kratochvíl – T. Havránek, Jan Wasserbauer, L. Horký – Vodný, Kusko, Kristl – Ferda, Süss, Paták.

Rozhodčí: Kašík, Doležal – Adamec, Poruba.

Vítáme vás u on-line přenosu.

Havířovský led nabídne v rámci 47. kola WSM ligy bitvu o sedmou příčku tabulky. Oba dnešní soupeře totiž dělí od sebe v tabulce jen dva body. Třebíč je sedmá, AZ hned za ní, ale to se může v případě výhry domácích změnit. Bez ohledu na tuto skutečnost platí, že body potřebují oba týmy k udržení se v play-off osmičce. Na záda jim totiž dýchá z deváté pozice nebezpečný Vsetín.

Oba týmy se letos střetávají již potřetí a zatím se vždy radovali hráči Třebíče (4:2, 1:0, 3:2). Čtvrté vzájmené utkání začíná ve středu 7. února 18:00.

AZ Residomo Havířov
    Havířovští za sebou mají bodově velmi úspěšný leden. Výrazně využili výhodu domácího ledu, jenž jim byla nabídnuta hned sedmkrát. Doma si připsali šest výher (podlehli jen 1:2 Slavii) a ještě k tomu přivezli body z Kadaně a naposledy také dva ze Vsetína. V tabulce se díky tomu prokousali z 10. místa na osmé, přičemž na Vsetín mají čtyři body náskok. Bodově táhne tým především dvojice Marek Kalus a Roman Rác, v dobré formě se po zranění vrátil Marek Sikora. V obraně se, k tradičním oporám Radku Havlovi, Jiřímu Krislovi a Tomáši Drtilovi, jeví jako nová a velká posila Patrik Luža. V brance se, po návratu Ondřeje Bláhy do Č.Budějovic, střídají Martin Růžička a Daniel Dolejš. Trenérem týmu je Jíří Režnar.

Sestava v posledním utkání:
    Dolejš – Krisl, Dujsík, Dudek, Luža, R. Havel, Drtil – Fronk, Hudeček, Tomi – M. Kalus, Maruna, Sikora – Kotala, Rác, Matai – Bambula, L. Bednář, Gřeš.

Hostující tým nasbíral v lednu pět výher a pět porážek, ale nutno říct, že v posledním období bylo porážek více. Doma si Bílé hvězdy drží obdivuhodnou bilanci – od konce října prohrály jen jednou. Venku už je jejich bilance o poznání horší, ale že umí sbírat body i na kluzištích soupeřů se přesvědčili např. i ve Vsetíně a K. Varech. V posledním utkání doma zdolali pražskou Slavii 2:0.
    Lídrem bodování jsou velezkušení útočníci Romam Erat a David Dolníček. V obraně vyčnívají Karel Nedbal a Lukáš Vágner. V brankovišti se střídali nejčasteji Lukáš Dostál a Pavel Jekel. Druhý jmenovaný je ale už nyní ve Vsetíně a tak bude asi připraven Karel Vejmelka. Trenérem týmu je Martin Sobotka.

Sestava Třebíče v posledním utkání.
    Dostál – Nedbal, L. Vágner, Furch, D. Mikyska, Kaláb, Čejka, Jiří Wasserbauer – P. Kratochvíl, Dolníček, T. Havránek – L. Horký, Kusko, Malec – Kristl, Süss, Gajarský – Paták, Jan Wasserbauer, Ferda

Jan Kudělka

Branky a nahrávky: 18. Hudeček (Kurovský, Š. Stránský), 43. M. Kalus (Hudeček, Sikora), 59. Kurovský (Š. Stránský)

AZ Havířov: Martin Růžička (Matoušek) – Krisl (C), Drtil, Luža, Dudek, R. Havel, Dujsík – M. Kalus, Maruna (A), Sikora (A) – Kotala, Rác, Matai – Kurovský, Hudeček, Š. Stránský – Fronk, Pořízek, Gřeš – L. Bednář.

Rozhodčí: Kašík, Doležal – Adamec, Poruba