Most – Trutnov 0:5 (kont.) | Jablonec n/N – Vrchlabí 8:4 (kon.) | Šumperk – Kopřivnice 6:1 (kon.)
SHK Hodonín – Nový Jičín 6:5 (kon.) | Opava – Val. Meziříčí 4:1 (kon.) | David Servis – Tábor 5:1 (kon.)
Mor. Budějovice – Klatovy 4:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Žďár n/S 3:1 (kon.) | Písek – Kolín 3:5 (kon.)
Pelhřimov – Nymburk 1:4 (kon.) | Sokolov – Řisuty 7:2 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Bílina 7:1 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
6:1 (1:0, 3:0, 2:1)
HC ISMM Kopřivnice
Středa 07.02.2018, 18:00 • Zimní stadion Šumperk • 2. liga skupina Východ • 43. kolo

Dobrý den, vítáme vás u on-line přenosu z 43. kola druhé ligy skupiny Východ. Dnes své síly proti sobě změří týmy Draci Šumperk a HC TATRA Kopřivnice. Úvodní buly bude vhozeno v 18:00.

Draci Šumperk

Aktuálně Drakům v druholigové tabulce náleží třetí příčka, na té druhé pak nadále nahání Hodonín, na který momentálně ztrácí dva body. Touha dostat se na druhou pozici je určitě pro svěřence Jozefa Zavadila velká, ta totiž zajišťuje přímý postup do semifinále.
    Šumperk na svém ledě body příliš nerozdává, z osmnácti zápasů dokázal patnáctkrát bodovat naplno, v jednom případě pak ztratil bod za výhru v prodloužení a pouze dvakrát prohrál v základní hrací době. Jeden z týmů, kterému se podařilo Draky na domácím ledě porazit, je právě dnešní soupeř Kopřivnice, ta si vůbec jako první odvezla v sezóně body ze šumperského ledu.

HC TATRA Kopřivnice

Kopřivnice se v tabulce nachází na předposledním místě, toto místo je také poslední, které zaručuje boje ve čtvrtfinále. Tatra ještě stále ale může pomýšlet na pátou příčku, na kterou ji schází sedm bodů.
    Kopřivničtí hráči na tom s formou nejsou vůbec špatně, dokázali vyhrát tři utkání v řadě, dokonce dokázali v dohrávce porazit i první celek tabulky Porubu, kterou na domácím ledě zdolali v prodloužení 4:3. O pět dní později pak v odvětě na favorita druhé ligy nestačili a na jejich ledě jim podlehli 5:1, tím skončila i jejich šňůra vítězství.

Vzájemné zápasy z dosavadního průběhu sezóny:

1. kolo Kopřivnice – Šumperk 8:5
    8. kolo Kopřivnice – Šumperk 3:5
    15. kolo Kopřivnice – Šumperk 5:4 po pr.
    22. kolo Šumperk – Kopřivnice 1:2
    29. kolo Šumperk – Kopřivnice 5:0
    36. kolo Šumperk – Kopřivnice 5:0

Draci Šumperk: Lakosil (Svoboda) – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Řezáč, Sedlák – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Muller, Králík, Půhoný, Fischer, Vymazal, Cink, Ostřanský

HC TATRA Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Štěpánek, Heinzl, Stříž, Marek, Mrowiec, Bail, Fojtík – Červenka, Raška, Pargač, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík, Mach, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola

Rozhodčí: Škach – Goňa, Pospíšil.

00:01

00:01
    Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali domácí hráči.

00:45
    Odpískán ofsajd Šumperka, obě mužstva toto přerušení hry využily ke střídání.

01:03
    Kovařík poslal puk před bránu na Králíka, ten ho následně poslal do betonů Petra Hromady.

01:16
    Lakosil si připisuje první zákrok po střele Daniela Hrubého.

01:30
    Tvrdou střelu Adama Kofroně vyráží Lakosil svým ramenem.

02:05
    Nepřesná rozehrávka Kopřivnice končí na zakázaném uvolnění. Vhazuje se po pravici Hromady.

02:53
    Draci právě vstřelili branku!
    Šumperk ujížděl do přečíslení tři na jednoho a ve své šanci se nemýlil. Jiří Půhoný přesnou přihrávkou našel MICHALA VYMAZALA, kterému nedělalo problém dostat puk za bezmocně se přesouvajícího Petra Hromadu. Asistence: Jiří Půhoný, Tomáš Sedlák.
    02:53 VYMAZAL - 1:0

04:30
    Kopřivnice vyhazuje pod tlakem puk až na zakázané uvolnění.

04:58
    Tvrdá střela Jakuba Řezáče z modré končí nad bránou Petra Hromady.

05:05
    Vymazal přihrál puk mezi kruhy na Kovaříka, ten svou střelu tahem namířil do betonů Hromady.

06:06
    Střelu Jiřího Pargače Lakosil rychle vyklepl ze své lapačky a kotouč následně rozehrál na hole svých spoluhráčů.

06:58
    Z modré tvrdě pálil Adam Heinzl, Lakosil jeho pokus vyrazil betony.

07:55
    Králík nahodil kotouč z modré na Hromadu, ten si ho ponechal ve své lapačce.

08:37
    Máme tu první vyloučení tohoto zápasu. René Bartošák si jede odpykat dvě minuty za hákování.

09:10
    Vachutka poslal kotouč na Půhoného, proti jeho střele se pak v bráně fantasticky přesunul Petr Hromada, který nakonec kotouč vyrazil betony.

09:49
    Tvrdá střela z mezikruží v podání Kovaříka končí ve výstroji hostujícího strážce svatyně.

10:02
    Ondřej Sluštík vyváží kotouč z vlastního pásma a šetří tak cenné vteřiny pro Kopřivnici, která stále hraje v oslabení.

10:34
    Šumperk si zahraje tři vteřiny přesilovku pět na tři. Ondřej Sluštík dostává dvě minuty za krosček.

10:39
    Bartošák na ledě, Kopřivnice už hraje ve čtyřech.

11:45
    Šumperk kombinuje v útočném pásmu.

11:59
    Střela Lukáše Králíka byla sražena do rohu kluziště.

12:30
    Další vyloučení z řad kopřivnických hráčů. Martin Tomášek vyfasoval od rozhodčích dvě minuty za vysokou hůl.

12:34
    Ondřej Sluštík na ledě, Kopřivnice hraje ve čtyřech.

13:11
    Kopřivnice vyhazuje kotouč až za Lakosilovu bránu a odjíždí rychle střídat.

14:01
    Šumperku se zatím přesilovka nedaří, nedokáže se udržet v útočném pásmu.

14:30
    Hosté v plném počtu, oslabení zvládli bez větších potíží.

15:10
    Hru teď tvoří řada nepřesností na obou stranách.

16:45
    Po delší době si připisuje úspěšný zákrok Hromada, střelu Ďurkáče dokázal zlikvidovat betony.

17:10
    Jakub Lehečka pálil tvrdě z prostoru od pravého kruhu, Hromada si připisuje další úspěšný zákrok betony.

18:05
    Bekhendová střela Adama Červenky končí na vyrážečce Vlastimila Lakosila.

18:15
    Zakázané uvolnění Šumperka, vhazovat se bude po levici Lakosila.

18:42
    Vymazal dokázal přebruslit všechny své soupeře a řítil se sám na bránu. Jeho střelu do prostoru k pravé tyči ale dokázal Hromada vystihnout.

19:45
    Ďurkáčova střela tahem z modré skončila na prvním bránícím hráči.

20:00

Je za námi první třetina utkání, která nám nabídla jednu branku a to na domácí straně. Ve třetí minutě hry se dokázal po přesné přihrávce prosadit Michal Vymazal. Kopřivnice zatím předvádí tvrdý styl hry, což jde vidět i na jejich vyloučení, ty však Šumperk nedokázal zužitkovat.

Další třetina začne přibližně v 18:45

20:01

20:24
    Nahozený kotouč si ponechal Hromada ve své lapačce, neboť se k němu rychle sjížděli domácí hráči.

20:59
    Bažantova střela z modré skončila na prvním bránícím hráči, Kopřivnice se pak s pukem vydala ihned do útoku.

21:07
    Šumperští hráči teď dvakrát v krátkém sledu vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

21:29
    Další zakázané uvolnění domácího mužstva, nyní na Šťávovou rozehrávku nedosáhl Ostřanský.

22:01
    Pěnčík z modré nahodil kotouč na Lakosila, ten ho s přehledem schoval do své lapačky.

Půhoný při snaze o kličku podklouzl a ztratil kotouč, domácí se teď rychle musejí vracet zpět.

22:59
    Vachutka přihrál puk na Vymazala, tomu na poslední chvíli vypíchl kotouč z hole jeden z hostujících hráčů.

23:41
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Králík – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC TATRA Kopřivnice (Sluštík – 2 min., hrubost).

24:06
    Z modré pálil Stříž, Lakosil měl zakrytý výhled, na poslední chvíli pak ale kotouč dokázal vytěsnit betony

25:21
    Hromada teď předvedl nádherný zákrok svou lapačkou, proti pokusu Lubomíra Kovaříka.

25:41
    Králík se Sluštíkem na ledě, obě mužstva jsou kompletní.

26:06
    Tak tohle byla nádhera v podání JIŘÍHO PŮHONÉHO, který ujížděl sám na hostující bránu. Půhoný naznačil že půjde do kličky, ovšem puk nechal jet dál což zmátlo Hromadu, který nestihl včas položit betony na led. Asistence: Ondřej Šťáva, Jakub Ďurkáč.
    26:06 PŮHONÝ - 2:0

27:10
    Ofsajd Šumperka.

27:36
    A už je to o tři branky. LUKÁŠ KRÁLÍK nahodil lehce kotouč na Hromadu, ten měl však zakrytý výhled a nestihl včas na kotouč zareagovat, ten mu nakonec propadl pod jeho betony. Asistence: Lubomír Kovařík, Jakub Lehečka.
    27:36 KRÁLÍK - 3:0

28:59
    Šumperk si zahraje přesilovou hru, Kopřivnice hrála v šesti a tak tu přichází trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Daniel Hrubý.

29:47
    Šumperk využívá svou přesilovou hru. Petr Hromada zastavil domácí střelu tak, že kotouč zůstal ležet na brankové čáře, jako první pak na to stihl zareagovat MICHAL VYMAZAL, který i v pádu dokázal puk posunout za brankovou čáru. Asistence: Tomáš Sedlák.
    29:47 VYMAZAL - 4:0

31:55
    Hrubého střelu dokázal jeden z domácích hráčů srazit mimo tři tyče domácí svatyně.

32:35
    Střela Miroslava Marka označkovala betony Vlastimila Lakosila.

33:35
    Dominik Raška se s pukem snažil natlačit před bránu, domácí obrana však byla důrazná a s pukem ho do blízkosti Lakosilovy brány nepustila.

33:50
    Z prostoru od pravého kruhu pálil Adam Heinzl, jeho střela končí v lapačce Lakosila.

33:55
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Ostřanský – 2 min., napadení).

34:09
    Šumperk vyhazuje kotouč až za Hromadovu bránu.

34:41
    Kopřivnici se nedaří dostat do útočného pásma.

35:01
    V oslabení se do útočné akce pustil Kovařík s Lehečkou, druhý jmenovaný pak zakončoval do betonů Petra Hromady.

35:45
    Střela Marka z modré končí vedle pravé tyče Lakosilovy brány.

35:55
    Ostřanský na ledě, Šumperk je kompletní.

35:59
    Šumperk si ale v plném počtu moc dlouho nezahrál. Na trestnou lavici nyní usedá Jakub Schejbal, který se provinil sekáním.

36:22
    Kopřivnice kombinuje v útočném pásmu...

36:37
    Hosté se nemohli dostat do dobré střelecké pozice a tak Raška volil nahození na Lakosila, ten kotouč drží ve své lapačce.

37:05
    Jakub Ďurkáč byl zasažen pukem do obličeje, rozhodčí hru okamžitě přerušuje a za domácím hráčem už spěchá doktor.

37:05
    Ďurkáč za pomocí svých spoluhráčů a doktora odjíždí na střídačku.

37:18
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Sedlák – 2 min., vysoká hůl).
    Vyloučení v týmu HC TATRA Kopřivnice (Pargač – 2 min., hrubost).

38:00

38:13
    Vachutka si od mantinelu najel s pukem až před Hromadu, tam puk nasměřoval do jeho betonů.

39:01
    Tvrdá střela Lukáše Králíka označkovala levý beton hostujícího gólmana.

39:27
    Odpískáno zakázané uvolnění Šumperka, vhazovat se bude po levici Lakosila.

40:00

Skončila nám druhá třetina ve které se domácí tým rozstřílel. V dvacáté sedmé minutě se nádherným gólem blýskl Jiří Půhoný, který tedy zvyšoval na 2:0 pro Draky. O minutu později se mohli domácí radovat potřetí, puk za záda Petra Hromady dokázal dostat Lukáš Králík. Na 4:0 pak zvyšoval v třicáté minutě Michal Vymazal, který si jako první všiml volného puku, který se nacházel na brankové čáře.

Další třetina začne přibližně v 19:35.

40:01

40:01
    Úvodní buly ve třetí třetině vyhráli Draci, ti se s pukem ihned vydávají do útočného pásma.

40:40
    Nepřesná rozehrávka Draků končí na zakázaném uvolnění.

40:46
    Sluštík vyhrál buly na Marka, ten pak následně vyprášil lapačku Vlastimila Lakosila.

40:59
    Nyní se píská po nepřesné rozehrávce zakázané uvolnění i na hostující straně.

41:38
    Shejbal poslal kotouč na Kovaříka, ten pak nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi.

42:16
    Kofroň si dokázal s pukem vybruslit před bránu, jeho střela z otočky pak skončila na betonech Lakosila.

42:39
    Z mezikruží pálil Heinzl, jeho pokus byl sražen do rohu kluziště.

43:11
    Odpískán úmyslný ofsajd Kopřivnice, hra se tak stěhuje před Hromadu.

43:32
    Hra vysokou holí domácího celku, rozhodčí hru přerušuje a nařizuje vhazování ve středním pásmu.

43:46
    Puk se ocitl na domácí střídačce, vhazovat se bude opět ve středním pásmu.

44:33
    Kofroň se hnal do útoku, jenže neměl podporu svých spoluhráčů, o puk tedy v zápětí rychle přišel.

45:39
    Tomášek při svém střeleckém pokusu zlomil svou hůl, Lakosil pak jeho střelu dokázal vychytat lapačkou.

Vachutkovi přeskočil puk hokejku, to vše se odehrálo před vlastní bránou, Lakosil tedy musel být na pozoru a kotouč schovat do své lapačky.

46:16
    Zakázané uvolnění domácího celku, vhazuje se po levici Lakosila.

46:53
    Hroch se šikovně prokličkoval s pukem až do útočného pásma, poté nabil puk na modrou Schejbalovi, který ale trefil pouze prvního bránícího hráče.

48:20
    Kopřivnice právě vstřelila branku!
    Kopřivnice si připisuje první branku. Z prostoru mezi kruhy se ke střele dostal MAREK BAIL, jeho střela pak propadla Vlastimilu Lakosilovi pod jeho rukou. Asistence: Marek Pěnčík.
    48:20 BAIL - 4:1

48:20
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Řezáč – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Bartošák – 2 min., hrubost).

48:25
    Vyloučení v týmu HC TATRA Kopřivnice (Heinzl – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).

48:55
    Hromada vyráží kotouč betony po střele jednoho z domácích hráčů.

49:30
    Kopřivnice posílá kotouč až za bránu Lakosila.

50:20
    Řezáč na ledě Šumperk, hraje v plném počtu.

50:52
    Šumperk využívá přesilovou hru. JAKUB SCHEJBAL dostal kotouč do prostoru mezi kruhy, následnou střelu pak dokázal umístit přesně do levého horního růžku Hromadovy brány. Asistence: Lubomír Kovařík. Jiří Půhoný.
    50:52 SCHEJBAL - 5:1

52:55
    Vymazalovi nevyšel přechod přes útočnou modrou, k puku se tak dostávají hosté.

53:08
    Nepřesná rozehrávka Šumperka končí až na zakázaném uvolnění.

53:15
    Po buly se ke střele dostal Vyčesaný, jeho pokus schoval Lakosil do své lapačky.

53:15
    Adam Červenka sekl hokejkou přes lapačku Vlastimila Lakosila za což od rozhodčích vyfasoval dvě minuty.

53:50
    Šumperk kombinuje v útočném pásmu...

54:08
    Lehečka nedokázal na modré zpracovat kotouč, Draci tak musí opustit útočné pásmo.

54:12
    Odpískáno zakázané uvolnění Draků po nepřesné přihrávce.

54:42
    Cink poslal kotouč napříč brankovištěm na Fischera, ten už měl před sebou odkrytou bránu, kterou ale nedokázal trefit.

54:49
    Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Milan Ostřanský dostává dvě minuty za sekání.

55:17
    Hosté jsou kompletní, začíná jejich zkrácená přesilová hra.

56:06
    Lakosil teď musel vymrštit svůj beton proti střele jednoho z hostujících hráčů.

56:35

56:49

57:05
    Milan Ostřanský přenechal puk JIŘÍMU PŮHONÉMU, který si s ním dokázal objet bránu, aby ho pak následně rychle dokázal bekhendem zasunou za brankovou čáru. Asistence: Milan Ostřanský.
    57:05 PŮHONÝ - 6:1

58:36
    Ostřanský si s pukem vybruslil až k modré čáře, jeho následný pokus pak skončil vedle pravé tyče Hromadovy brány.

59:36
    Draci drží puk v útočném pásmu, tohle už jim bude stačit.

Je tu konec dnešního utkání, Draci si v něm připisují další tři body do tabulky, které budou potřebovat aby mohli stále pomýšlet na druhou příčku.

Ve třetí třetině jsme pak ještě mohli vidět tři branky, nejdříve v čtyřicáté deváté minutě upravoval skóre zápasu na 4:1 Marek Bail, o dvě minuty později ale dokázali Draci na tuto trefu odpovědět, konkrétně Jakub Schejbal, který dokázal vymést levý růžek Hromadovy brány. Na konečných 6:1 poté skóre zápasu upravil Jiří Půhoný.

To je ode mne pro dnešek vše, já se s vámi loučím a přeji vám krásný zbytek středečního večera. (20:16:27)

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 3. Vymazal (Půhoný, Sedlák), 27. Půhoný (Šťáva, Ďurkáč), 28. Králík (Kovařík, Lehečka), 30. Vymazal (Sedlák), 51. Schejbal (Kovařík, Půhoný), 58. Půhoný (Ostřanský) – 49. Bail (Pěnčík)

DRACI PARS ŠUMPERK: Lakosil (Svoboda) – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Řezáč, Sedlák – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Muller, Králík, Půhoný, Fischer, Vymazal, Cink, Ostřanský
    HC ISMM Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Štěpánek, Heinzl, Stříž, Marek, Mrowiec, Bail, Fojtík – Červenka, Raška, Pargač, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík, Mach, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola

Rozhodčí: Škach – Goňa, Pospíšil