Sevilla – Leganés 2:0 (kon.)
Sevilla FC
2:0 (1:0)
CD Leganés
Středa 07.02.2018, 21:30 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla) • Španělský pohár • Semifinále

Z mé strany je to dnes vše, loučím se s Vámi, přeji příjemný zbytek dne a u některého z dalších přenosů brzy napočtenou. (23:32:08)

Byla to dlouhá cesta, ale i ta musela někdy skončit. Leganés se po výborném tažení pohárem musela sklonit až dnes před výborně hrající Sevillou, která si ve finále zahraje buď proti velkoklubu z Barcelony, nebo proti Valencii. Barcelona dokázala v prvním zápase druhého semifinále porazit Valencii 1:0 a do zápasu druhého si tedy veze jednogólový náskok.

Dnešní zápas nabídl pěknou podívanou, ve které zvítězila zkušenější Sevilla. Ta vedla už po prvním poločase zásluhou branky Correi, v poločase druhém kontrolovala hru prostřednictvím zabezpečené obrany a útočila pouze z rychlých brejků, které ale byly velmi účinné. Díky nim si dokázala vytvořit několik pěkných šancí, z nichž jednu dokázali využít v závěru zápasu a zpečetili tak svůj postup.

90+4

90+3
    Ošetřování zabralo téměř dvě minuty, a to samozřejmě hraje do karet domácím.

90+1
    Krvavý šrám teď utrpěl Martin Mantovani, hra je přerušena a hráč je ošetřován.

90
    Hlavní rozhodčí přidá zápasu 3 minuty.
    89. VÁZQUEZ - 2:0

89
    Sevilla právě vstřelila branku!
    A je hotovo! Po dalším rychlém brejku se do zakončení dostal FRANCO VÁZQUEZ, který na nic nečekal a nekompromisní dělovkou propálil vše, co se dalo – včetně hostujícího brankáře.

88
    Po nepřesnosti se domácí opět dostávají k míči, nikam se neženou a posílají jej až svému brankáři.

87
    Dobrá akce hostů, po které vypálil Goni z asi dvaceti metrů, střela mu ale vůbec nesedla. Domácí budou kopat od brány a získávají tak další čas.

86
    Pěkný rohový kop právě přiletěl na hlavu N'zonziho, jeho hlavička nebyla vůbec marná!

85
    Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Banega, přichází Pizarro.

84
    Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Tito, přichází Mantovani.

84
    Do rychlého brejku se mohli dostat hráči v bílém, na poslední chvíli ale míč skluzem do autu vypíchl jeden z obránců hostí.

83
    To také odpovídá jejich stylu hry, který je vytaženější a celkově útočnější.

82
    Hosté potřebují nutně vstřelit branku, protože celkové skóre z obou zápasu je stále 2:1 ve prospěch jejich soupeře.

81
    Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Fruto, přichází Ramírez.

80
    Z něj ovšem hosté opět nevytěžili nic, protože na centr si ze všech nejvýše vyskočil domácí brankář.

79
    Zelení se snažili centrovat, proti míči ale stál jeden z obranců. Rohový kop bude tím, co bude následovat.

78
    Fotbal, který se právě hraje, je vyrovnaný, u míče se střídají oba týmy. Uvidíme, jestli se některému z nich ještě podaří vstřelit branku.

76
    Leganés to zkoušejí po pravé lajně, jejich další snažení ale skončilo po precizním skluzu domácího obránce, který jim zvládl míč odebrat zcela čistě.

75
    Centr z levé strany trefil hlavu hostujícího obránce a Sevilla dostane možnost dalšího rohového kopu.

74
    Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Garcia, přichází Layún.

73
    Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Amrabat, přichází García.

72
    Výborně ale funguje i obrana na druhé straně, teď zablokovala další centr z pravé strany.

71
    Hosté jsou aktivní, ale domácí obrana jim nedovoluje, aby se dostali do jejich vápna.

69
    Do dvou hráčů se pustil dnes výborně hrající Amrabat, jeho počínaní ale rozhodčí vyhodnotil jako útočný faul.

68
    Hráči hostů si nerozumněli, a proto míč skončil v autu a jejich akce je zazděna.

67
    Rohový kop letí ale jen na hlavu stopera Leganés, který míč posílá mimo nebezpečí.

66
    V situaci 3 na 3 si míč pěkně rozhodili hráči v bílých dresech, následovala tvrdá střela, která ale letěla pouze tam, kde stál připravený brankář hostů. Ten míč stačil pouze boxovat, následovat proto bude roh.

65
    Poslední minuty je k vidění pěkný fotbal nahoru – dolů, což se musí líbit i fanouškům, kteří tento zápas sledují na stadioně.

64
    Sevilla přešla do dalšího rychlého brejku, hostující obrana ale situaci zvládla na výbornou.

63
    Přímý kop teď zahrávali Sevillští, míč ale končí pouze v rukavicích připraveného Champagneho.

62
    Sám na brankáře se teď řítil Fruto, byl zatažen za dres, ale hlavnímu rozhodčímu to jako záminka pro faul dostatečné nepřišlo.

61
    Domácí jsou momentálně opět v defenzívě, již několikátý míč museli odkopávat do autu.

60
    Dlouhou přihrávkou byl vybídnut García, zpracovat na hrací ploše ji nestihl ale ani ve skluzu. Kopat se bude od brány hostů.

59
    Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Eraso, přichází Brašanac.

58
    Jako otloukánek si teď musel připadat Amrabat, okopáván byl totiž od dvou domácích hráčů.

57
    Tento zápas právě sleduje 39 705 diváků, dámy a pánové!

56
    Hosté to zkoušeli dlouhým nákopem, s jeho zachycením ale neměli domácí žádný problém.

55
    Marcado byl sražen k zemi v hlavičkovém souboji, postřehl to také hlavní rozhodčí a píská faul.

54
    Za postranní čárou se už rozcvičují první náhradníci, kteří nejspíše zasáhnou do dnešního utkání.

53
    Hosté nicméně míč stále mají a teď rozvíjí akci středem hřiště.

52
    Leganés sice má míč ve své moci, napadaní jsou ale velmi důrazně a domácí by si jej rádi vzali.

51
    Žlutou kartu dostává Amrabat (CD Leganés).

50
    Domácí v další šanci, centr zablokován, následuje rohový kop.

49
    Beavue zvolil přímou střelu, která proletěla asi metr nad břevnem.

48
    Del Mármol byl tvrdě poslán k zemi a pro jeho tým to znamená standartku z velmi slibné vzdálenosti i úhlu.

47
    Domácím se nechce míče zbavovat a poklidně kombinují na své půlce.

46
    Ihned po rozehrání ztratili hosté míč a útočit bude jejich soupeř.

46

První poločas je u konce a k vidění byl pěkný fotbal s několika šancemi na obou stranách. Jediným skórujícím týmem jsou ale zatím domácí, kteří dokázali v 15. minutě využít pěkné akce a do druhého poločasu si tedy nesou jednobrankový náskok. Průběžný stav dvojzápasu: 2:1.

45+1

45
    Nastavovat se bude 1 minuta.

45
    Rohový kop byl rozehrán nakrátko, následný centr ale branku hostí neohrozil.

44
    Domácí se dostali až do šestnáctky soupeře, jejich centr je ale zblokován a následovat bude roh.

43
    Tvrdou střelu z voleje vyslal na bránu soupeře Amrabat, mířil ale asi dva metry vedle levé tyče.

42
    Domácí chtěli zahrozit z rychlého brejku, až na brankové čáře museli zelení obránci odkopávat míč!

41
    Hosté si oblíbili útočení po pravé straně, nejspíše se domnívají, že to je způsob, jak překonat soupeřovu obranu.

40
    Hlavní rozhodčí teď musí dokonce uklidňovat trenéra Sevilly, který mu vyčítal jedno z jeho rozhodnutí.

39
    Faul teď zastavil další jejich akci, nutno ale podotknout, že pískán být nemusel.

38
    Dokonce se dá říct, že soupeře tlačí, ale solidní šanci si zatím vypracovat nedokázali.

37
    V posledních minutách se hra poměrně vyrovnala, do šancí se dostává i Leganés.

36
    Centr ze vzduchu byl ale úspěšně odvrácen a v akci budou pokračovat domácí.

35
    Leganés si dokázali vytvořit příležitost, po které bude následovat rohový kop.

34
    Sevilla znovu obehrává soupeře a míč si v klidu ťuká se svým golmanem.

32
    Střelu z velké dálky teď musel krýt Rico, bez problémů ji ale vyboxoval a situaci vyřešil.

31
    V souboji jeden na jednoho teď neuspěl Pires, dokázal ale vybojovat alespoň aut.

30
    Další zbytečně faul domácích a hrát budou zelení, incident se stal asi na půlce hřiště.

29
    Útočný faul zastavuje další akci bílých hráčů. Odkop od brány hostů.

28
    Další slibná akce domácích teď mohla přinést velké nebezpečí, vše je ale ukončeno mávnutím praporku.

27
    Nadějný teď byl jejich útok po pravé straně, míč ale zvládl odkopnout hostující obránce.

26
    Sevilla kontroluje stále míč a hraje si s ním ve středu hrací plochy.

25
    Na tři hráče si teď neohroženě troufl Jesús Navas, prošel, ale jeho následná přihrávka byla velmi mizerná.

24
    Po přímém kopu se dostal ke střele jeden z hostujících záložníků, od něhož se míč dostal až k nepokrytému El Zharovi, ten ale stále několik metrů v ofsajdu.

23
    Domácí získali míč znovu, tentokrát ale nedovoleným způsobem. Kopat se bude proti jejich bráně.

22
    Teď byla k vidění další hrubá chyba na jejich straně, nebezpečí musel likvidovat až domácí stoper, který míč odhlavičkovává pryč.

21
    Hosté hrají v křeči a jde vidět, že inkasovaný gól jim vůbec neprospěl.

20
    Domácí se dostali do zakončení, to ale nijak neohrozilo brankáře hostí, který s ním neměl žádnou práci.

19
    Sevilla stále drží míč a jejich přihrávky jsou přesné, což nutí soupeře hodně běhat.

18
    Ženou je k tomu i jejich fanoušci, kteří dnes fandí skvěle.

17
    Domácí jsou stále při chuti a určitě budou chtít přidat další branky.
    15. CORREA - 1:0

15
    Luis Muriel byl mužem, který dokázal krásnou individuální akci připravit míč pro JOAQUINA CORREU, který pouze dorazil míč do brány a otevírá tak skóre zápasu.

14
    U míče jsou domácí a přenášejí hru ze strany na stranu, aby naši skulinku v obraně soupeře.

13
    Hosté se dočkali konečně i zakončení, to ale bylo velmi nepřesné a Rico si nemusel dělat větší starosti.

11
    Faul byl momentálně důvodem, proč rozhodčí přerušil útok hostů.

10
    Gonzáles stihl míč ještě těsně na hrací ploše, dokázal jej nakopnout na střed hřiště, kde mohl Banega rozvinout slušnou akci, o míč ale přišel.

9
    Leganés teď donutili soupeře k chybě v blízkosti pravé lajny, získali díky tomu autové vhazování.

8
    Hosté si teď nerozumněli v kombinaci a míč končí v zámezí.

7
    Na bránu to teď zkusil vypálit Palomo, jeho rána ale letí vysoko nad.

6
    Závar ve vápně domácích, ti si ale mohou oddechnout, protože pomezní rohodčí mává postavení mimo hru.

5
    První větší šance pro Sevillu, ale přihrávku, která letěla doprostřed vápna, dokázal skvěle odrazit Legáneský stoper.

4
    Hosté ještě stihli odcentrovat, míč tečoval Beavue, ale ten neletí vůbec tam, kam by si střelec přál.

3
    Sevilla to zkouší po levé straně a vodí si soupeře pomocí přesných přihrávek.

2
    Jejich první akce končí nedorozuměním jejich útočníku, kopat se proto bude od brány.

1
    Hosté dnes nastupují v zářivě zelených dresech, uvidíme, zda jim přinesou štěstí.

1

Sevilla FC: Rico – Palomo, Lenglet, Mercado, Gonzáles – Banega, N'zonzi, Vázquez – Correa, Fruto, Garcia.
    Náhradníci: Layún, Mesa, Ben Yedder, Soria, Pizarro, Pareja, Ramírez.

CD Leganés: Champagne – Salguero, Siovas, Martínez, Triguero – Pires, Del Mármol, Goni – Amrabat, Beauvue, El Zhar.
    Náhradníci: Cuéllar, Mantovani, Gumbau, Guerrero, García, Muñoz, Brašanac.

Rozhodčí: Javier Estrada Fernandez.

První utkání:

První zápas se odehrál na půdě Leganes. Sevilla sice vyprodukovala téměř dvakrát více střel než jeho soupeř, ale jen tři si našly cestu do brankovou konstrukci, z toho jedna skončila v síti. V 21 minutě se prosadil Luis Muriel po krásné kombinaci na několik krátkých přihrávek. Toto vedení trvalo do konce prvního poločasu. Domácí ve druhém dějství dokázali zabrat a zaslouženě vyrovnali po brance Siovase, další branka už nepadla a Leganes tak opět překvapil. Odveta tedy může být ještě hodně zajímavá.

Sevilla FC

Ani Sevilla to neměla vůbec lehké a také čelila týmu z hlavního města (Atletico Madrid). První zápas nabídl nádherný útočný fotbal a oba týmy nastoupily v té nejlepší možné sestavě, utkání se odehrálo na domácí půdě Atletica. V domácí soupisce se objevila i čerstvá posila Diego Costa, který se dokonce dokázal prosadit a urval vedení na stranu atletů. Toto vedení trvalo až do poslední desetiminutovky, poté ale excelovali hosté a převedli nádhernou show, v 80 minutě se trefil Navas a dvě minuty před koncem rozhodl o vítězství Sevilly Correa. Odvetu si už Sevilla dokázala uhrát a hned v úvodní minutě se ujala vedení! Antoine Griezmann sice dokázal za dvanáct minut vyrovnat, ale ani to domácí nezaskočilo a v druhém poločase hráči přidali další dvě branky. I v dnešním duelu bude Sevilla jasným favoritem a očekává se její postup.

CD Leganés

Vítám vás u druhého zápasu mezi Sevillou a Leganes. U druhého jmenovaného týmu se nejspíš rozhodně neočekával postup až do semifinále , neboť předcházející kolo narazil na hvězdný Real Madrid a očekával se jasný postup týmu z hlavního města, opak se ale stal pravdou. Bílý balet potvrdil, že nezažívá úplně ideální formu. V prvním zápase hrálo Leganes na domácí půdě a průběh utkání byl neskutečně vyrovnaný, v poslední minutě rozhodl o vítězství hostů talentovaný Marco Asensio. Odveta se odehrála na Santiagu Bernabeu, kde se překvapivého vedení ujali hosté čtrnáct minut před koncem prvního poločasu. Těsně po začátků první půle ale vyrovnal Benzema a už se zdálo, že Real si toto skóre pohlídá nebo ještě navýší své vedení. V 55 minutě přišla ale branka hostů, na kterou už hráči v bílých dresech nedokázali reagovat.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.