Banská Bystrica – Lipt. Mikuláš 6:1 (kon.) | Košice – Nové Zámky 3:2 (2:0 po s.n.) | Nitra – Poprad 3:2 (kon.)
Žilina – Detva 4:5 (po pr.) | Trenčín – Zvolen 1:3 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
6:1 (3:0, 1:1, 2:0)
HK 32 Liptovský Mikuláš
sk Středa 07.02.2018, 17:30 • Zimný štadión, Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR) • 44. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

HC 05 iClinic Banská Bystrica

Banskobystričania v poslednom kole prehrali prekvapivo na ľade Detvy. V prestrelke sa duel skončil lepšie pre domácich a to pomerom 6:5, čo navyše znamenalo prepad z prvej priečky na druhú, o dva body za Nitru. Pred tým ale porazili odvekého rivala zo Zvolena 3:2 po nájazdoch, v ktorých rozhodol Eric Faille. Ešte skôr Banská Bystrica zdolala Žilinu na jej ľade 2:1, čím odčinila ďalšie zaváhanie, kedy ani na tretí pokus nestačila na Nové Zámky a von im podľahli 1:3. Najproduktívnejšími hráčmi tímu momentálne sú traja útočníci, ktorí majú po 38 bodoch Kapitán Tomáš Surový, Eric Faille a Cason Hohmann. Avšak, spomínaný Surový, Miloš Bubela a Patrik Lamper, ako aj tréner Vladimír Országh už odišli zo stredného Slovenska, pretože sa blíži olympiáda. Do tímu tak na pozíciu trénera dočasne prichádza Michal Handzuš.

MHK 32 Liptovský Mikuláš

Liptáci bojujú o posledné miesto do play-off. Momentálne sú deviati so ziskom 44 bodov, ôsme Nové Zámky ich majú o štyri viac, takže potrebný je každý bod. Liptovský Mikuláš však ťahá čiernu sériu, prehral štyri zápasy po seba, kedy nestačil na Poprad, Detvu, Košice a Nitru, naposledy sa tešil 26.1. proti Zvolenu. Po súboji v Banskej Bystrici Mikuláš čakajú dva domáce zápasy, proti Žiline a Trenčínu. Najproduktívnješím hráčom tímu je Marek Uram (8+21), lenže tento je pre zranenie mimo do konca sezóny. Na ZOH do Pjongčangu navyše odišiel Matúš Sukeľ, čiže ofenzívna sila MHK je značne obmedzená. O body by sa preto mala starať hlavne trojica Kriška, Huna či Rapáč.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Úvodné zostavy:

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš (Lassila) – Košecký, Trecapelli, Ďatelinka, Kubka, Mihalik, Pretnar, Brejčák, Delisle – Brittain, Bortňák, Giľak – Bartánus, Tamáši, Hohmann – Asselin, Faille, Skalický – Kabáč, Češík, Gabor

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan (Hollý) – Gründling, Nemec, Tabaček, M. Bača, Mezovský, Nádašdi, M. Moravčík – Števuliak, Langhammer, Rud. Huna – J. Sukeľ, Paukovček, Kriška – Lištiak, Piatka, Laco – Žiak, Uhrík, Vybíral

Rozhodca: J. Konc, P. Lokšík – Šefčík, Krajčík – Chudada.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:29
    Domáci hráči sa okamžite usadili v útočnom pásme, kde držali puk, ale až k strele sa nedostali.

00:54
    O svoju prvú akciu spoza vlastnej brány sa pokúšajú hostia, nevedia však vyjsť z pásma.

01:31
    Paukovček potiahol puk do útočnej tretiny, prihral na modrú čiaru, strela odtiaľ až na Lukáša neprešla.

01:58
    Domáci znova v útočnom pásme, avšak iba v súbojoch pri mantineloch.

02:17
    Matej Češík sa pokúsil doraziť puk po strele do bránkoviska, kde sa ale Košarišťan roztiahol aký bol veľký a puk cez seba nepustil.

02:37
    Zakázané uvoľnenie HC 05 iClinic Banská Bystrica.

03:07
    Dalibor Bortňák si hodil puk cez obrancu do útočného pásma, ten doputoval až k brankárovi Košarišťanovi.

03:28
    Banskobystričania síce prišli vo svojom pásme o puk, no od hostí prišlo len ľahké nahodenie na Lukáša.

04:04
    Bartánus krásnou zadovkou našiel pred bránou súpera vo veľkej šanci Tamášiho, mladík ani na dvakrát Košarišťana neprekonal.

04:50
    Následná kombinácia Banskej Bystrice priniesla jednu lepšiu strelu, Košarišťan ju betónmi vyrazil.

05:42
    Nahodenie za bránu hostí sa neujalo, hokejisti Banskej Bystrice sa po ňom k puku nedostali.

06:32
    Faille sa dostal k puku v strednom pásme a chcel využiť striedanie súpera, čo sa mu nepodarilo, čiže k strele neprešiel.

07:06
    Hostia iba nahodili puk do útočnej tretiny a odišli striedať. Akciu zakladá Banská Bystrica.

07:23
    Ofsajd MHK 32 Liptovský Mikuláš.

07:52
    Po snahe hostí v útočnom pásme prišla strela od modrej čiary, Lukáš si s ňou poradil.

08:08
    Na druhej strane si poradil Košarišťan, zakročil proti strele od mantinelu cez svojho obrancu.

08:26
    Banská Bystrica dala gól!

Gabor sa perfektne natlačil cez Piatku do šance, v ktorej ho ešte vychytal Košarišťan a Švéd bol aj faulovaný, no nevadilo, nakoľko MICHAL KABÁČ trafil z dorážky presne do siete.

08:40
    Zakázané uvoľnenie MHK 32 Liptovský Mikuláš.

09:03
    Josh Brittain išiel za pukom do rohu ihriska, kde bol aj Andrej Košarišťan, ktorý musel byť považovaný za hráča, nakoľko bol mimo vymedzeného priestoru. Po kontakte mladému Slovákovi odletela prilba, preto sa musel prerušovať.

09:22
    Klemen Pretnar si pekne potiahol puk z modrej a nahodil pred bránu, Košarišťan odolal a chytil aj následnú strelu Skalického.

10:12
    Mihalik potiahol puk z vlastnej tretiny do tej útočnej, spoza obrancu strieľal nepresne nad.

10:31

Cason Hohmann našiel medzi kruhmi voľného MAREKA BARTÁNUSA, ktorý sa oprel do puku z prvej a trafil k žrdi, mimo dosah Košarišťana.

11:09
    Kombinácia hostí v útočnom pásme nedopadla podľa predstáv, pretože prihrávka na modrú bola zablokovaná.

11:41
    Žiak vystrelil spoza obrancu prudkú strelu, nedokázal trafiť bránu Lukáša.

12:27
    Po zrazenej strele dopredu prešli hráči Banskej Bystrice, prihrávka na krídlo nebola presná.

12:37

13:20
    Puk nesadol na modrej čiare na hokejku jedného z obrancov hostí, Faille po vyvezení puk nestrieľal.

13:43
    Puk sa ocitol na striedačke HC 05 iClinic Banská Bystrica. Na programe je druhá reklamná prestávka v stretnutí.

14:01
    Domáci hráči zastavili rodiacu sa kontru súpera, píska sa ale prihrávka rukou.

14:31
    Žiak sa snaží byť aktívny, ale zatiaľ je na strane hostí ako keby sám. Tentoraz strieľal do lapačky Lukáša.

14:41

Po veľmi umnom teči v strednej tretine, ktorý zmiatol defenzívu hostí, sa sám na bránu rútil PAVOL SKALICKÝ. Ten sa trafil medzi betóny Košarišťana.

14:53
    Marek Bartánus sa dostal k puku na útočnej tretine, vystrelil prudko pod brvno, Košarišťan zasiahol.

15:04
    Marek Bartánus v ďalšej obrovskej šanci, zblízka nedokázal Košarišťana prekonať.

15:38
    Marek Bartánus s ďalšou dobrou strelou, teraz to trafil vedľa brány. Banská Bystrica je teraz vo švungu.

16:40
    Josh Brittain sa pokúsil dostať do šance, posledný obranca MHK mu vystavil stopku.

16:52
    Košarišťan riešil dve dobré strely. Prvú z krídla a druhú od modrej čiary.

17:36
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká J. Sukeľ.

18:32
    Kombinácia hráčov Banskej Bystrice trvá v podstate od začiatku presilovky, ale neprichádza strela, ktorá by Košarišťana ohrozila.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:36
    Hostia v plnom počte.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

HC 05 iClinic Banská Bystrica má zápas plne pod kontrolou a tromi gólmi toto tvrdenie len podčiarkla. Postupne sa trafili Kabáč, Bartánus a Skalický. Druhá tretina začne približne o 18:19.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:35
    Faille prešiel okolo brány, prihral na modrú, ale strela Kubku nebola vôbec presná.

20:48
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Asselin – 2 min., nedovolené bránenie).

21:06
    Domáci hráči vyhadzujú puk zo svojej tretiny a to až k brankárovi Košarišťanovi.

21:32
    Liptovský Mikuláš sa dostal späť do útočnej tretiny, odtiaľ puk veľmi rýchlo vyhodil Vladimír Mihalik.

21:56
    Banská Bystrica sa bráni veľmi dobre, súpera ešte poriadne nepustila do pásma.

22:31
    Marek Bartánus zrýchlil do útočného pásma a spoza obrancu vystrelil do rohu brány, Košarišťan zakročil.

22:48
    Domáci v plnom počte.

23:29
    Josh Brittain strieľal spomedzi kruhov z prvej, nedokázal sa trafiť medzi tri žrde.

24:04
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Uhrík – 2 min., podrazenie).

24:39
    Domáci hráči sa nevedia dostať do útočného pásma, Liptovský Mikuláš sa bráni veľmi dobre.

24:59
    Klemen Pretnar strieľal od modrej čiary, jeho pokus bol zablokovaný.

25:32
    Josh Brittain sa po krásnej akcii domácich ocitol sám pred bránou súpera, Košarišťan jeho nepodarené zakončenie vyrazil koncom betónu.

26:04

26:19

26:55
    Uhrík zrazil strelu Brejčáka a upaľoval dopredu. Puk však ušiel do rohu ihriska, takže d šance neprešiel.

27:07
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Kabáč – 2 min., podrazenie).

27:44
    Liptovský Mikuláš dal gól!

RUDOLF HUNA dokázal znížiť strelou spomedzi kruhov, ale ten puk v podstate iba vypichol súperovi z hokejky, no kus čiernej gumy prešiel za prekvapeného Lukáša.

28:23
    Eric Faille sa otočil okolo brány a snažil sa puk popri betóne Košarišťana zasunúť do siete, bránu tesne minul.

28:52
    Ďalšia dobrá strela, Košarišťan sa opäť mal čo obracať, aby dokázal zakročiť, no podarilo sa.

29:09
    Marek Bartánus bol dohraný pri mantineli a ťažko sa dvíhal z ľadu. Na ňom ostala aj krv, ale vylučovať sa nebude.

29:53

30:29
    Veľmi dlho sa Bortňák s Giľákom snažili získať puk v útočnej tretine pri mantineli, ich aktivita k úspechu neviedla.

31:01
    Laco to skúsi po prekročení modrej cez obrancu, trafil iba dobre postaveného Pretnara.

31:09
    Ofsajd HC 05 iClinic Banská Bystrica.

32:11
    Košarišťan za svojou bránou schválne telom odstavil Hohmanna, čo sa ako faul nepískalo. Banská Bystrica sa následne chcela dostať späť do útočnej tretiny, zastavil ju ofsajd.

32:59

33:24
    Piatka si nakorčuľoval pred bránu, kde išiel aj puk, no útočník Liptovského Mikulášu ho nedokázal zasiahnuť.

34:05
    Delisle nahodil puk zo stredného pásma až za bránu Košarišťana, tam domáci nevymysleli nič.

34:49
    Faille s Asselinom sa v útočnom pásme nedostali až do zakončenia, takže dopredu prešli hostia. Lukáš vyrazil strelu pred Hunu, ktorý mal veľkú šanca, no český brankár sa premiestnil a vyrážačkou parádne zakročil.

35:20
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Bartánus – 2 min., hákovanie).

35:46
    Michal Kabáč získal puk po ťažkom súboji vo svojom pásme a poslal ho cez všetky čiary.

36:09
    Hostia sa vrátili späť do útočnej tretiny, nahodenie na bránu si Jan Lukáš skontroloval.

36:41
    Kabáč sa chcel cez troch hráčov dostať do veľkej šance, na útočnej modrej ho defenzíva hostí zastavila.

37:20

37:32

MAREK BARTÁNUS sa iba vrátil z trestnej lavice a už dáva svoj druhý gól v stretnutí, pretože spred brány dorazil Košarišťanom vyrazenú strelu Failleho.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:41
    Bartánus mal prvú šancu, tú Košarišťan zlikvidoval, ale vzápätí ešte strieľal Kabáč, no nepresne.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Banskobystričania naďalej pevným krokom kráčajú k zisku troch prakticky povinných troch bodov a to aj napriek tomu, že inkasovali z hokejky Hunu. Na priebežných 4:1 navyšoval Marek Bartánus.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:12
    Domáci prešli po vyhranom buly do útočnej tretiny, zrazené nahodenie od Failleho chytil Košarišťan.

41:08
    Hostia dlho zakladali akciu, nahodenie spred modrej sa od zadného mantinelu odrazilo do Lukášovho bránkoviska, no ten si dal pozor.

41:39
    Kabáč sa nenatlačil cez dvojicu obrancov do zakončenia, pretože spadol a nemohol zakončovať.

42:05
    Nahodenie zo stredného pásma Košarišťan ukryl v lapačke.

42:39
    Lukáš chytil nahodenie a okamžite puk rozohral na spoluhráčov, ktorí sa dostali až do útočného pásma.

43:27
    Faille sa dostal do nájazdu, v ktorom ho Košarišťan vychytal, ale puk nechal pred sebou. Ležiaceho brankár nedokázal v stopercentnej šanci prekonať Skalický.

43:52
    Prechod Liptovského Mikuláša na druhú stranu končí strelou do pripraveného brankára Lukáša.

44:12
    Jan Lukáš mal problémy s nepríjemným pukom, avšak ten sa mu podarilo vo vzduchu skrotiť.

44:33
    Paukovček pred bránou súpera prihrával ešte za seba, puk cez obrancu Banskej Bystrice neprešiel.

45:26
    Kombinácia Banskej Bystrice v útočnom pásme nepriniesla zakončenia, Košarišťan v tejto chvíli zasahovať nemusel.

45:55

46:31
    Bortňák našiel prihrávkou od mantinelu Brittaina pred bránou, toho fantasticky vychytal Košarišťan.

46:41
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Nemec – 2 min., hákovanie).

47:10
    Ďatelinka vystrelil prudkú strelu od modrej čiary. Košarišťan vyrazil a jeho obrancovia puk odstránili.

47:44
    Asselin dostal puk pred bránu, backhandom sa mu zakončiť nepodarilo.

47:56
    Ďatelinka s ďalšou ranou, brankár Košarišťan zas vyráža puk do bezpečia.

48:13
    Hostia vyhodili puk cez všetky čiary.

48:41

49:40

STEVEN DELISLE dostal puk na modrú a strelou z prvej prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

50:24
    Bartánus si síce prebral prihrávku Trecapelliho v útočnej tretine, ale nepodarilo sa mu puk spracovať tak, aby mohol trieliť do šance.

50:56
    Alex Tamáši sa dostal k strele spomedzi kruhov, cez obrancu súpera mieril nad bránu.

51:38
    Poriadne dlho Banská Bystrica kombinuje v útočnom pásme, neprichádzala však žiadna strela. Tá nakoniec síce prišla, ale za pomoci teču letela vysoko nad.

51:48
    Ján Brejčák napriahol z prvej od modrej čiary, nedokázal namieriť medzi tri žrde.

52:16
    Michal Kabáč v situácii troch proti dvom strieľal spoza obrancu, Košarišťan puk vyrazil.

52:52
    Paukovček poslal dobrú tvrdú ranu cez obrancu po ľade, Lukáš puk nechytil, no ten mieril tesne vedľa.

53:42
    Cason Hohmann síce zamedzil zakázanému uvoľneniu, ale o puk okamžite prišiel. Ešte za bránou hostí.

54:04
    Ofsajd hráčov HC 05 iClinic Banská Bystrica.

54:55
    Žiak dostal prihrávku pred bránu, kde bol úplne sám. Dokonca prekonal Lukáša, ale jeho strelu zastavila tyčka.

55:45
    Presing domácich síce robí hráčov Liptovského Mikuláša problémy, ale k zisku puku to nejako nevedie.

56:04
    Snaha Banskej Bystrice v útočnom pásme je prerušená, prišla tam prihrávka rukou.

56:58
    Rýchla kontra Banskej Bystrice priniesla strelu od modrej čiary a následný teč Bartánusa, ktorý letel iba tesne vedľa.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty zápasu.

58:04
    Lištiak si nakorčuľoval do streleckej pozície, strieľal od mantinelu, avšak strelu mu bystrický obranca zrazil nad ochrannú sieť.

59:03
    Hostia z ničoho nič zavreli súpera pred jeho bránu a strieľajú z každej možnej pozície.

59:18
    Mezovský poslal tvrdý projektil od modrej, Lukáš betónom zasiahol.

59:40

GUILLAUME ASSELIN už len upravil víťazstvo domáceho celku a počet gólov Banskej Bystrice uzavrel na poltucet.

HC 05 iClinic Banská Bystrica sa teší z jednoznačného víťazstva nad Liptovským Mikulášom, ktoré v tretej tretine podčiarkli Delisle a Asselin. Michal Handzuš tak so svojou premiérou na lavičke môže byť spokojný. Ja ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (19:39:47)

Matej Kubove

Branky a nahrávky: 9. Kabáč (Gabor, Češík), 11. Bartánus (Hohmann), 15. Skalický (Faille, Ďatelinka), 38. Bartánus (Skalický, Faille), 50. Delisle (Gabor, Brejčák), 60. Asselin (Skalický) – 28. Huna (Nádašdi)

HC´ 05 Banská Bystrica: Lukáš (Lassila) – Košecký, Trecapelli, Ďatelinka, Kubka, Mihalik, Pretnar, Brejčák, Delisle – Brittain, Bortňák, Giľak – Bartánus, Tamáši, Hohmann – Asselin, Faille, Skalický – Kabáč, Češík, Gabor

Rozhodčí: J. Konc, P. Lokšík – Šefčík, Krajčík – Chudada