Pov. Bystrica – Nové Zámky B 10:2 (kon.) | Spišská N. Ves – Michalovce 0:3 (kon.) | Prešov – Osmos Bratislava 3:2 (kon.)
Topoľčany – Trnava 12:0 (kon.) | Skalica – Dubnica 7:2 (kon.)
HC Topoľčany
12:0 (2:0, 5:0, 5:0)
HK Gladiators Trnava
sk Středa 07.02.2018, 18:00 • ZŠ Topoľčany • 1. liga (SR) • 44. kolo

Do zápasu dnes išla Trnava s vedomím, že ešte môže zabojovať o play off. Iskričku nádeje však začal hasiť v deviatej minúte Uhnák a k dobrej nálade nepomohol hráčom hostí ani Malý, ktorý o päť minút neskôr zvýšil gólový rozdiel. To čo sa však udialo v druhej a následne tretej tretine už môžeme považovať za exhibíciu, pretože Topoľčany si pripísali na svoje konto ďalších 10 gólov. Oba tímy ešte čaká jeden zápas, Trnava sa však už do play off nedostane a Topoľčany čaká už určite v prvom kole Dubnica.
    Ďakujem, že ste nás pri dnešnom zápase bohatom na góly sledovali a prajem pekný zbytok večera. Dovidenia. (20:10:05)

59:34
    Topoľčany dali gól! Tak predsa ešte jeden! DÁVID GERGEL z miesta vhadzovania strelou švihom pridal dvanásty gól v tomto zápase.

59:03
    Štadiónom sa ozýva skandovanie "ďakujeme".

58:24
    Topoľčany dali gól! To je neskutočné. Posledný útok domácich vyšachoval v presilovke obranu Trnavy a po Kubekovej nahrávke Jozef Klenko zvyšuje na 11:0.

57:51
    Nervozita v mužstve Trnavy sa stupňuje. Opäť totiž bolo pred ich vlastnou bránkou husto a hráči si darovali pár tvrdých úderov.

57:26
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

56:53
    Domáci zvládajú oslabenie, druhý krát vyhadzujú puk a dokonca sa snažia zaútočiť.

55:14
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Bystričan – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

55:04
    Topoľčany dali gól! A je to tu! Domáci vedú už o desať gólov zásluhou ALBÍNA PODSTAVEKA, ktorý zavesil po nahrávke Robina Malého.

54:41
    A Trnava sa dostáva spod tlaku Topoľčian. Puk však dostala len do stredného pásma, kde sa ho zmocňujú opäť domáci.

54:30
    Z miesta na vhadzovanie pálil Novák! Bránu netrafil.

54:03
    Domáci sú v plnom počte a opäť ich vidíme pri puku. Dočkáme sa desiateho gólu?

52:04
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Hudec – , držanie).

51:05
    Topoľčany dali gól! Zo zápasu sa stáva exhibícia. Ďalší gól pridáva DOMINIK LAŠŠO.

50:56
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Kuna – 2 min., podrazenie).

48:10
    Za bránou Kompasa je momentálne Grman, ktorý rozohráva útočnú akciu.

47:10
    Pekarčík sa snažil dostať do útočného pásma, do ktorého ale vletel skôr Tábi a hra je prerušená. Offside.

46:30
    Hra sa momentálne odohráva v strednom pásme, cez ktoré sa tím hostí nevie dostať, tak ako v ofenzíve, tak aj v defenzíve dnes predvádzajú Topoľčany bezchybnú hru.

45:55
    Trnave to nejde, mierila do prečíslenia, Grell však pokazil nahrávku, ktorej sa ihneď zmocňuje Šiška.

44:26
    Topoľčany stále pri puku. Dnes predvádzajú skvelý hokej.

43:58
    A schyľovalo sa ku ďalšiemu gólu. Bola to len náhoda, že sore sa po Hudecovej strele opäť nezvyšovalo.

42:47
    Trnava je bezmocná, dnes mala bojovať o play off, namiesto toho však dostáva nepríjemný debakel.

42:02
    Topoľčany dali gól! A je to hattrick! Martin Uhnák dáva v zápase už tretí gól a zvyšuje už na 8:0.

41:02
    Teraz na bránu pálil Jozef Hudec, jeho delovka skončila pod betónmi Brucháča a hra je prerušená.

40:16
    Topoľčany okamžite nasťahovaný do útočnej tretiny. Laššo skúšal strelu, no netrafil bránu.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V druhom dejstve sa začali Topoľčany baviť hokejom. Hneď v prvej minúte druhej tretiny zvýšil na rozdiel troch gólov Tábi, ku ktorému sa pridal neskôr Pekarčík, Gergel, Nemček a v poslednej minúte Uhnák, ktorý si pripísal v tomto zápase už tretí kanadský bod. Už teraz je o víťazovi rozhodnuté, otázkou je už len, či ešte uvidíme nejaké góly.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:50
    Tretina sa už len dohráva.

38:54
    Topoľčany dali gól! Lukáš Tábi sa vo vlastnom oslabení vydal z vlastného obranného pásma do útoku, dostal sa až pred bránu Brucháča, ktorého sa mu však nepodarilo prekonať, k odrazenému puku sa však dostal osamotený MARTIN UHNÁK, ktorý bekhendom nemal problém prekonať Brucháča.

37:23
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Šiška – 2 min., nedovolené bránenie).

37:16
    Topoľčany dali gól! Hneď po tom, čo sa vrátil Lukačovič na ľad sa dostal k puku FILIP NEMČEK, ktorý z miesta na vhadzovanie vypálil delovku a zvyšuje stav stretnutie už na 6:0.

37:13
    Trnava hrá s piatimi hráčmi.

36:45
    Topoľčany sa usadili v útočnom pásme.

35:50
    Táto presilovka sa zatiaľ nesie v tréningovom tempe, vážnejšiu šancu sme ešte nevideli.

35:13
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Lukačovič – 2 min., hákovanie).

34:15
    Topoľčany mali na hokejkách ďalší gól! Po Pekarčíkovej nahrávke strieľal na bránku Laššo, ktorý len tesne minul bránu.

33:30
    Dnešné stretnutie sleduje 431 divákov.

32:22
    Topoľčany dali gól! Do bodových štatistík sa zapojila už aj štvrtá formácia Topoľčian, keď po nahrávke Jozefa Klenka prekonáva Brucháča DÁVID GERGEL.

32:00
    Do útoku sa teraz predieral Blahoslav Novák, no na modrej čiare bol odstavený Čunderlíkom.

31:30
    Hra sa po ďalšom góle mierne spomalila a odohráva sa väčšinou v strednom pásme.

31:10
    Už teraz sa dá povedať, že je zrejme rozhodnuté, domáci ovládajú hru a nepúšťajú Trnavu k ničomu.

28:42
    Topoľčany dali gól! A domáci vedú už o štyri góly. Presilovú hru využil FILIP PEKARČÍK.

28:04
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Čunderlík – 2 min., sekanie).

27:04
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Žilinský – 2 min., držanie hokejky).

26:09
    Kuna teraz len vyhodil puk za bránu Kompasa, ku nemu sa opäť dostávajú hráči Topoľčian. Momentálne sa hrá len na jednu bránu.

25:05
    A Trnava je znova pod tlakom. V obrannom pásme hostí sa točí tretia formácia Topoľčian, ktorá dáva Brucháčovi zabrať.

24:11
    Prvá formácia domácich je hladná po bodoch, do útočného pásma sa teraz hnal Uhnák s Podstavkom, puk im však zobral Brzák a ich útok zastavuje.

23:19
    Trnava sa prvýkrát v tejto tretine dostala do útoku. Matej Burian sa dostal k odrazenému puku a od modrej vypálil na Kompasa. Ten mal však dobrý výhľad na puk a hru prerušuje.

22:23
    A Topoľčany sú pri chuti, opäť sa hrnú do útoku. Šiška sa vybral na útočné ťaženie a s obrovským náprahom vyslal tvrdú strelu na Brucháča. Tá mierila na žrď. Hra pokračuje.

20:59
    Topoľčany dali gól! Po Königovej prihrávke LUKÁŠ TÁBI vyslal na Brucháča peknú strelu švihom a vymietol pavučinu v bránke hostí.

20:05
    Topoľčany sa ihneď po vhadzovaní vrhli do útoku. Laššo si položil Brucháča blafákom na betóny, puk však za jeho chrbát neprestrčil.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Prvé dejstvo patrilo domácim. Topoľčany ukázali svoju prevahu najprv v deviatej minúte, keď pekným gólom otvoril skóre Uhnák a o štyri minúty zvýšil v presilovke Malý. Neskôr mala Trnava možnosť znížiť skóre vďaka presilovke "päť na tri", no z početnej výhody nevyťažili nič a tak Topoľčany zaslúžene vedú 2:0.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:30
    Trnava stratila puk na modrej čiare a zrejme sa už nič vážneho v prvom dejstve neudeje.

18:30
    Teraz skúšal pozornosť Kompasa z modrej Žilinský, Kompas len vyrazil puk a hra pokračuje.

18:00
    Tak to bola chyba! Brankár Brucháč sa pošmykol a k puku sa skoro dostal Pekarčík, ktorý bol úplne osamotený a mal pred sebou len bezmocného Brucháča.

17:26
    Vyzerá to tak, že domáci sa ubránia aj tomuto dvojnásobnému oslabeniu.

17:00
    Teraz bolo pred bránou Kompasa dusno, no ten po jednej zo striel vyrazil puk, ku ktorému sa dostal Podstavek, ktorý vyhadzuje cez všetky čiary.

16:03
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Klenko – , podrazenie).

15:47
    Domáci získali ďalším gólom pohodu na svoje hokejky a zvládajú hru aj bez vylúčeného Grmana. Trnava má problém dostať sa cez modrú čiaru.

15:10
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Grman – 2 min., sekanie).

13:28
    Topoľčany dali gól! Domáci využívajú presilovku o dvoch hráčov, keď Ďurčo nahral na modrú a odtiaľ napriahol na delovku ROBIN MALÝ, ktorý zvyšuje vedenie domácich.

12:53
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Burian – 2 min., podrazenie).

11:44
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Greschner – 2 min., držanie hokejky).

10:52
    A Brucháč ma opäť plné ruky práce. Nebezpečnú strelu Kohúta vytesnil von len ramenom. Následne prichádza tvrdý zákrok Brzáka, hra však pokračuje.

09:56
    Do útoku sa teraz hnal Filip Pekarčík, bol však až príliš rýchly a je pískaný offside.

08:40
    Topoľčany dali gól! Skvelú prácu v rohu klziska predviedol Lukáš Tábi, ktorý skvelo našiel voľného MARTINA UHNÁKA, ktorý položil Brucháča na ľad a peknou strelou otvára skóre zápasu.

07:09
    Pred bránou Brucháča robí kolotoč prvá formácia domácich. Nemček dal zabrať brankárovi Trnavy po nepríjemnej strele z veľkého uhlu. O dorážku sa snažil Uhnák ale hostia vyhadzujú puk.

06:35
    Momentálne vidíme vyrovnanú hru na oboch stranách, rola favorita na strane domácich nehrá žiadnu rolu.

05:26
    Topoľčany sa presunuli do útočného pásma, Klenko vracial puk na modrú Filipovi Hudecovi, tomu však puk ušiel a musí sa poňho vrátiť až ku vlastnej bránke.

05:02
    Baránek teraz ihneď po vhadzovaní pálil na Kompasa, ten len vyrazil puk a hra pokračuje.

03:16
    Domáci sa s pohodou ubránili oslabeniu. Po návrate Königa to skúsil na Kompasa delovkou Mrava, Kompas ale prikryl puk a Topoľčany môžu prestriedať unavenú formáciu.

02:10
    Domáci vyhodili puk a nedovoľujú hráčom Trnavy prejsť cez stredné pásmo.

01:44
    Trnava sa drží od začiatku presilovky v útočnom pásme, vážnejšie sa jej však nedarí ohroziť Kompasa.

01:16
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (König – , podrazenie).

00:16
    V úvode zápasu sa do útoku dostávajú Topoľčany. Puk do útočnej tretiny zaviezol Nemček, ten nahral Uhnákovi a ten z prvej pálil. Strela bola však zblokovaná.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC Topoľčany: Kompas (Halo) – Ďurčo, Král, Malý, Šiška, Grman, Bystričan, Kohút, F.Hudec – Nemček, Uhnák, Podstavek – König, Laššo, Pekarčík – Tábi, Novák, J.Hudec – Gergel, Klenko, Kubek

HK Gladiators Trnava: Brucháč (Gibl) – Brzák, Čunderlík, Kuna, Burian, Scheuer, Žilinský – Lukačovič, Šúry, Mrava – Grell, Baránek, Ftáčnik – Lavrenov, Greschner, Belskiy

Rozhodca: Adamec, Drblík – Makúch.

Zápas medzi štvrtými Topoľčanmi a deviatou Trnavou má jasného favorita. Priepastných štyridsaťdeväť bodov rozdeľuje tieto dva tímy. V posledných dvoch zápasoch však Topoľčany stratili vietor zo svojich plachiet. Najprv doma podľahli v dobre rozbehnutom zápase Skalici, ktorá Topoľčany položila na kolená až v posledných minútach zápasu (2:4). Rovnakým výsledkom sa skončil aj ďalší domáci zápas Topoľčian. Podľahli Dubnici 2:4.

Nepríjemná séria môže hrať do karát Trnave. Tej sa v posledných zápasoch darilo, keď dokázala vyhrať po predĺžení v Spišskej Novej Vsi výsledkom 4:3 a v piatok sa jej na domácom ľade podarilo zdolať Bratislavu 6:5. Dobré výsledky držia Trnavu nad vodou, do konca základnej časti zostávajú 2 zápasy a na ôsme miesto strácajú len 4 body.

Naopak Topoľčany sa môžu plne pripravovať na play off, o štvrté miesto v tabuľke už neprídu. Je teda možné, že tento zápas budú hrať domáci v tréningovom tempe a dočkáme sa menšieho prekvapenia.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Ján Vojtaššák

Branky a nahrávky: 9. Uhnák (Tábi, Šiška), 14. Malý (Ďurčo, Nemček), 21. Tábi (König, Uhnák), 29. Pekarčík, 33. Gergel (Klenko), 38. Nemček (Malý, Ďurčo), 39. Uhnák (Tábi), 43. Uhnák (Malý, Šiška), 52. Laššo (Malý, Podstavek), 56. Podstavek (Malý, Nemček), 59. Klenko (Kubek, Bystričan), 60. Gergel (Klenko, Kubek)

Rozhodčí: Adamec, Drblík – Makúch