Toronto – Nashville 3:2 (2:1 po s.n.) | NY Rangers – Boston 1:6 (kon.) | Los Angeles – Edmonton 5:2 (kon.)

Česká stopa utkání

1. Roman Polák; (0+0), 1 střela, 16:47 (04:39:49)

Oba týmy vstoupily do první třetiny velmi opatrně. Hned v první minutě byl ale tým hostí oslaben útočným faulem Calle Järnkroka. Do slibnější šance se dostal ve čtrnácté minutě Sissons, kterému díky napadání Watsona přihrál pod tlakem Nylander. Desítka Nashvillu však svůj bekhend nedokázala dostat za domácího brankáře. O necelé tři minuty později se domácí radovali z první branky, o kterou se díky nešťastné teči Jemelina postaral James van Riemsdyk střelou z vrcholku kruhů.

V úvodu druhé třetiny se na pravém křídle rozjel Josi, jehož bekhendové nahození na Andersena vyvolalo v brankovišti velké zmatky. Ve dvacáté deváté minutě byl potrestán Nylander, jehož trest hosté nedokázali využít. Ba právě naopak inkasovali, když v oslabení ujel Kasperi Kapanen, který přes komplikace dokázal pohotově zakončit a prostřelit Rinneho. Pět a půl minuty před sirénou dostal průnikovou přihrávku Arvidsson, který ale v tváří tvář nad Andersonem neuspěl. Hra se přelila na stranu Predators během vyloučení Moora. V této přesilovce si hosté vytvořili řadu šancí, ale brankář Toronta byl stále nepřekonán. To se vše změnilo po nahození Åberga, které se dostalo po odrazu van Riemsdyka na Coltona Sissonse, jenž zaskočeného brankáře střelou z první prostřelil.

Začátek třetí třetiny vyšel hostům na jedničku. Velké zaváhání potrestal vyrovnávací brankou Viktor Arvidsson. V samotném závěru dominoval jasně Nashville. Nejdříve se v obrovské šanci ocitl Johansen, který zakončoval po objetí branky u levé tyče, ale Andersen na poslední chvíli kotouč vykopl. Pár vteřin před koncem se mohl prosadit Salomäki, před kterým zasáhl do přihrávky jeden z bránících hráčů, díky čemuž obrovskou šanci Preds zneškodnil.

Utkání dospělo až do samostatných nájezdů, které měly nervy drásající průběh. Až v sedmé sérii rozhodl svižnou střelou James van Riemsdyk.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Toronto Maple Leafs.
    Autorem vítězné branky je JAMES VAN RIEMSDYK.

7. série
    2:1
    Arvidsson to zkusil mezi betony. Chvíli nikdo nevěděl, kde je kotouč, ale hned na to jej Andersen vykopl z brankoviště.

7. série
    2:1
    Van Riemsdyk prostřelil Rinneho po naznačení k levé tyči.

6. série
    1:1
    Johansen se ukličkoval až do nulového úhlu, který Andersen pokryl svým betonem.

6. série
    1:1
    Brown střelou k levé tyči rovněž neúspěšný.

5. série
    1:1
    Josimu během zakončení sjel kotouč z čepele.

5. série
    1:1
    Střelou nad beton Marleau neuspěl.

4. série
    1:1
    Už se zdálo že je rozhodnuto! Smith ale bekhendem netrefil odkrytou branku!

4. série
    1:1
    Rinne srazil betony k sobě a Marner odjíždí s prázdnou.
    Ryan ELLIS

3. série
    1:1
    Ellis se štěstím proměňuje! Střelou o tyč dopravil puk za brankovou čáru.
    Tyler BOZAK

3. série
    1:0
    Bozak nic nevymýšlel a přesnou střelou vymetl pravou spojnici.

2. série
    0:0
    Fiala to zkusil mezi betony Andersena, marně.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 17. J. van Riemsdyk (Co. Brown, Dermott), 30. Kapanen (D. Moore, Hainsey), rozh. náj. J. van Riemsdyk – 39. Sissons (Åberg, Ellis), 41. Arvidsson