Toronto – Nashville 3:2 (2:1 po s.n.) | NY Rangers – Boston 1:6 (kon.) | Los Angeles – Edmonton 5:2 (kon.)

Česká stopa utkání

1. Roman Polák; (0+0), 1 střela, 16:47 (04:39:49)

Oba týmy vstoupily do první třetiny velmi opatrně. Hned v první minutě byl ale tým hostí oslaben útočným faulem Calle Järnkroka. Do slibnější šance se dostal ve čtrnácté minutě Sissons, kterému díky napadání Watsona přihrál pod tlakem Nylander. Desítka Nashvillu však svůj bekhend nedokázala dostat za domácího brankáře. O necelé tři minuty později se domácí radovali z první branky, o kterou se díky nešťastné teči Jemelina postaral James van Riemsdyk střelou z vrcholku kruhů.

V úvodu druhé třetiny se na pravém křídle rozjel Josi, jehož bekhendové nahození na Andersena vyvolalo v brankovišti velké zmatky. Ve dvacáté deváté minutě byl potrestán Nylander, jehož trest hosté nedokázali využít. Ba právě naopak inkasovali, když v oslabení ujel Kasperi Kapanen, který přes komplikace dokázal pohotově zakončit a prostřelit Rinneho. Pět a půl minuty před sirénou dostal průnikovou přihrávku Arvidsson, který ale v tváří tvář nad Andersonem neuspěl. Hra se přelila na stranu Predators během vyloučení Moora. V této přesilovce si hosté vytvořili řadu šancí, ale brankář Toronta byl stále nepřekonán. To se vše změnilo po nahození Åberga, které se dostalo po odrazu van Riemsdyka na Coltona Sissonse, jenž zaskočeného brankáře střelou z první prostřelil.

Začátek třetí třetiny vyšel hostům na jedničku. Velké zaváhání potrestal vyrovnávací brankou Viktor Arvidsson. V samotném závěru dominoval jasně Nashville. Nejdříve se v obrovské šanci ocitl Johansen, který zakončoval po objetí branky u levé tyče, ale Andersen na poslední chvíli kotouč vykopl. Pár vteřin před koncem se mohl prosadit Salomäki, před kterým zasáhl do přihrávky jeden z bránících hráčů, díky čemuž obrovskou šanci Preds zneškodnil.

Utkání dospělo až do samostatných nájezdů, které měly nervy drásající průběh. Až v sedmé sérii rozhodl svižnou střelou James van Riemsdyk.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Toronto Maple Leafs.
    Autorem vítězné branky je JAMES VAN RIEMSDYK.

7. série
    2:1
    Arvidsson to zkusil mezi betony. Chvíli nikdo nevěděl, kde je kotouč, ale hned na to jej Andersen vykopl z brankoviště.

7. série
    2:1
    Van Riemsdyk prostřelil Rinneho po naznačení k levé tyči.

6. série
    1:1
    Johansen se ukličkoval až do nulového úhlu, který Andersen pokryl svým betonem.

6. série
    1:1
    Brown střelou k levé tyči rovněž neúspěšný.

5. série
    1:1
    Josimu během zakončení sjel kotouč z čepele.

5. série
    1:1
    Střelou nad beton Marleau neuspěl.

4. série
    1:1
    Už se zdálo že je rozhodnuto! Smith ale bekhendem netrefil odkrytou branku!

4. série
    1:1
    Rinne srazil betony k sobě a Marner odjíždí s prázdnou.
    Ryan ELLIS

3. série
    1:1
    Ellis se štěstím proměňuje! Střelou o tyč dopravil puk za brankovou čáru.
    Tyler BOZAK

3. série
    1:0
    Bozak nic nevymýšlel a přesnou střelou vymetl pravou spojnici.

2. série
    0:0
    Fiala to zkusil mezi betony Andersena, marně.

2. série
    0:0
    Ani Nylander neuspěl. Po forhendové kličce u pravé tyče místo nenašel.

1. série
    0:0
    Rozjetý Turris si hodil kotouč na bekhend, kterým branku minul.

1. série
    0:0
    Mezi betony Matthews neuspěl. Rinne první nájezd úspěšně kryje.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:35
    Subban to nemá opravdu lehké. Při každém doteku kotouče je vypískán publikem.

63:45
    Andersen byl už mimo pozici, ale Ekholm nedokázal svůj bekhend nasměrovat do branky!

63:32
    Z ostrého úhlu byl Kadri vychytán.
    61:49 Průniková přihrávka Bonina na střílejícího Järnkroka.

61:49
    Bonino skvěle našel mezi kruhy Järnkroka, který z první napálil výstroj Andersena. Bonino hned na to byl zdržen protihráčem, ale rozhodčí nechávají hru běžet.

61:09
    Útočící Ekholm v osobním souboji přišel o hůl, což dalo domácím šanci přejít do rychlého protiútoku. Z pravé strany to zkusil Rielly, ale do střely se mu položil Arvidsson.

60:25
    Tvrdou střelou zápěstím Nylander prověřil Rinneho, který kotouč sráží vyrážečkou.

60:05
    Gardiner musí pro puk až do obranné třetiny. Leafs rozjíždí první útok.

60:01

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    59:38 Ani teď hosté nedopravili kotouč za brankovou čáru.

59:38
    Trojice Preds nyní prošla přes soupeřovu obranu! Salomäki už mohl uklidit puk do odkryté části branky, ale na poslední chvíli kotouč přizvedl hráč kterého měl útočník Nashvillu na zádech.

59:10
    Sissons přistrčil puk po vhazování na Järnkroka, který zápěstím protáhl Andersena! Domácí brankář se teď opravdu nenudí.
    58:51 Obrovský šance Johansena!

58:51
    Andersen teď zachránil svůj tým! Arvidsson prošel přes dva protihráče a přihrával na pravou stranu najíždějícímu Johansenovi. Ten si kotouč musel přiklepnout rukavicí a hned na to rychle objel branku a zakončil u levé tyče. Tam byl ale na poslední chvíli domácí brankář, který vykopl puk na brankové čáře.

58:06
    Pravé křídlo Leafs propašovalo kotouč na Matthewse, kterého ale do zakončení nepustil jeden z bránících hráčů. Po přerušení skáče na led Subban. Toho domácí příznivci přivítali bučením.

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:26
    Po souboji v pravém rohu nejspíš špatně dopadl na koleno Subban, který v předklonu vydechuje na střídačce.

57:05
    Do prostoru mezi čtyři hráče nabruslil Turris, který šel ochotně za pukem. Ten Andersen do lapačky neschoval, ale rozhodčí i tak pískli. To se Turrisovi příliš nelíbí.

57:00
    Hra se přelévá ze strany na stranu.

55:23
    Zakázané uvolnění Predators.

54:47
    Fiala po zavezení puku za útočnou modrou čáru našel Järnkroka, jehož střelu Andersen v pohodě vyrazil.

53:42
    Třetí třetina jde pomalu a jistě do finální koncovky. Mírně navrch mají hráči Nashvillu.
    52:12 Pokus Salomäki, který musel zastavit Andersen svým betonem.

52:12
    Nahození Åberga bylo zastavení těsně před brankovištěm, kde se ke kotouči dostal Salomäki. Útočník Pred se z ostrého úhlu snažil procedit kotouč pod Andersenovým betonem.

51:19
    Střílenou přihrávku dostal mezi kruhy van Riemsdyk, který kotouč nasměroval mimo tři tyče.

50:53
    Rozjetého Smitha na pravém hrazení zkušeně připravil o kotouč jeden z čárových rozhodčích.

50:15
    Rozehrávající Ellis zpoza Rinneho branky rozehrál dlouhý pas až na Smitha, který modrou čáru přejel dříve než kotouč. Postavení mimo hru.

49:41
    Unavená pětka hostí dostala puk do bezpečné vzdálenosti a spěchá na střídačku.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:16
    Preds sice uspěli na buly, ale následné vyhození zastavili hráči Leafs ještě v útočném pásmu.

49:05
    Tohle je další icing hostí.

48:54
    Rinne opět musel opustit své brankoviště, aby byl u puku první. Následně poslal Jemelin kotouč na zakázané uvolnění.

48:17
    Subban je s pukem za vlastní brankou. Oba týmy posílají na led čerstvé síly.

48:00
    Střely na branku 23-37.

46:26
    Andersen střelu v podání Salomäkiho nepouští a po tomto přerušení následuje komerční přestávka.

45:52
    Střelecký pokus Dermotta byl přibrzděn bránícími hráči. Hosté uklidňují hru a mohou pomalu přejít do útoku.

45:36
    Nahození domácích šlo přímo do Johansena, od něhož se puk vymrštil mimo hrací plochu.

45:22
    Van Riemsdyk v samostatném úniku nepřekonal Rinneho!

42:47
    Dvojice Preds si ve stísněném prostoru ve středním pásmu nedokázala prohodit kotouč a dopředu vyrazil v protiútoku Kadri, jehož zakončení z mezikruží zlikvidoval Rinne.

42:15
    Domácí se usadili v útočné třetině a první střelu zkusil z pravé strany modré čáry Haula, ale vzdálenější tyč minul.

41:27
    Rinne se s tím vůbec nemazal a zvolil velmi riskantní rozehrávku přímo před svou odkrytou branku.
    40:25 Viktor ARVIDSSON - 2:2

40:25
    Nashville právě vstřelil branku!
    Domácí v obranném pásmu zcela zaváhali a nesou za to následky. VIKTOR ARVIDSSON od levého hrazení nahodil puk před brankoviště, kde byli pouze dva hráči domácích. Ti ovšem kotouč odehráli na levý kruh, kam si Viktor Arvidsson sjel a pohotově zakončil mezi betony překvapeného Andersena. Bez asistence.

40:01

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.
    38:10 Colton SISSONS - 2:1

38:10
    Preds se přeci jen dočkali a je sníženo! Andersen na střelu Pontuse Åberga od modré čáry čekal marně, protože kotouč nepříjemně trefil přilbu van Riemsdyka, od něhož se puk odrazil přímo na COLTONA SISSONSE. Ten z první nekompromisně poslal puk za brankovou čáru. Asistence: Pontus Åberg a Ryan Ellis.
    36:42 Nastřelená horní tyč z hole Smitha.

36:42
    Smithova střela se otřela o brankovou konstrukci, od které se puk odrazil mimo hrací plochu.

35:49
    Hyman schytal tvrdou střelu a následně v pádu vyhodil puk až na druhou stranu kluziště.
    35:36 Střelu Josiho za svá záda Andersen nepustil!

35:36
    Teč Fialy se odrazila na pravý kruh přímo na Josiho, proti jehož střele vystartoval Andersen svou lapačkou!

35:28
    Ellisovo po vyražení domácím brankářem snažil dorazit za brankovou čáru na hranici brankoviště postavený Sissons a také Jemelin! Leafs jsou pod obrovským tlakem.

35:16
    Střelu Ellisona pokryl u pravé tyče Andersen, který přerušuje hru.

35:01
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Dominic Moore – 2 min., podražení).
    34:32 Arvidsson neuspěl.

34:32
    Weber vyslal skvělou průnikovou přihrávku za domácí obranu, kde byl najetý Arvidsson. Ten svým forhendovým zakončením nedokázal Andersena překonat!

34:04
    Vyloučený Sissons je zpět na ledě. Hosté ovšem vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

33:37
    Neúspěšný útok Leafs zastavuje ve středním pásmu na levém hrazení Subban, který záhy vrací hru zpět na Andersena.

33:20
    Obranná čtyřka Preds vyhazuje až za soupeřovu branku.

33:14
    Matthews po naznačení střely zkoušel rychlé pálit z ostrého úhlu, ale Rinne se nenechal zaskočit a tento pokus lapil.

32:53
    Střílenou přihrávkou Marner hledal na hranici brankoviště postaveného Riemsdyka, který Rinnemu nedal pokoj a v brance hostí došlo po přerušení hry k menší slovní přestřelce.

32:17
    Rinne si musel poradit s nahozením Riellyho, které vyrazil před sebe. Hned na to také čelil dorážce Riemsdyka, který byl před brankářem Predators na malou chvíli zapomenut.

32:04
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Colton Sissons – 2 min., hákování).

30:43
    Hra přerušena po Hartnellově střele, kterou zpacifikoval kdo jiný, než domácí brankář Andersen.

30:14
    Od modré čáry se měl ke střele Turris. Andersen vyráží, ale Predators se stále drží v útočném pásmu.
    29:38 Kasperi KAPANEN - 2:0

29:38
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Gól v oslabení a Toronto navyšuje své vedení na rozdíl dvou branek! Vyhození Dominica Moora skončilo na středu modré čáry, kam to ke kotouči měl přeci jen o něco blíže KASPERI KAPANEN. Toho v samostatném úniku sice dojel Craig Smith, ale Kapanen si u levé tyče dokázal udělat prostor a svižnou střelou překonal Rinneho. Asistence: Dominic Moore a Ron Hainsey.

28:45
    Ze středu pravého kruhu se ke střele napřáhl Johansen, kterého Andersen vychytal a puk vyrazil až na modrou čáru.

28:34
    Přesilová pětka se nyní se štěstím udržela v útočném pásmu. Subban přelévá hru na pravou stranu.

28:21
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (William Nylander – 2 min., hákování).

27:07
    Střelu od modré přizvedl do ochranné sítě tečujíí Riemsdyk z hranice brankoviště.

26:50
    Turris z mezikruží pozdravil Andersena střelou zápěstím a do protiútoku jdou hráči Toronta.

25:52
    Chybující Arvidsson rozehrál přímo na Nylandera, který od levého hrazení hledal mezi kruhy najíždějícího spoluhráče. Do puku však sáhla něčí hokejka, která vymrštila kotouč přímo do lapačky Rinneho.

24:24
    Nahození Salomäki nebezpečně tečoval před brankou bojující Sissons. Andersenovi nezbylo nic jiného než jít do základního postoje a doufat, že ho kotouč trefí.

23:56
    Marleauova svižná střela zápěstím z levého kruhu prověřila pozornost Rinneho, který raději přerušuje hru.

23:36
    Puk si po Ellisově zadovce přebral rozjetý Josi, který přes pravou stranu nabral rychlost a ze spodní části pravého kruhu nahodil puk na Andersena, v jehož brankovišti náhle vznikly velké zmatky.

23:28
    Nahození Watsona schoval Andersen do své výstroje. Hra je nyní často přerušována.

23:17
    Hosté pouze odevzdali puk a šli střídat. O rozehrávku Leafs se postaral z levého rohu Zajcev.

22:52
    Ekholm byl s puk za vlastní brankou dobrých dvacet vteřin, což se publiku moc nelíbilo. Následnou rozehrávku na útočnou modrou nikdo nezpracoval a hra se tak vrátí zpět před Rinneho.

22:20
    Nahozený puk Rielly před napadajícím Turrisem v klidu rozehrál. Toronto jde dopředu.

21:45
    A byl to právě napadající Bozak, který se prokličkoval až na hranici brankoviště, kde mu kotouč sjel z čepele hole až do levého rohu.

21:26
    Za brankou zastavil nahození Rinne, ale hosté kvůli špatné komunikaci ztrácejí kotouč, kterého se ujal na pravém hrazení Bozak.

20:42
    Ellis se prodral do pravého rohu, kam ho přijel podpořit Johansen. Dvojice Predators se následně dostala až k pravé tyči, kde musel zasahovat Andersen.

20:13
    Dopředu okamžitě vystartoval Åberg, jehož pohotovou střelu na poslední chvíli přizvedl do ochranné sítě Andersen svým ramenem.

20:01

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:34
    Arvidsson si sjel na hranici brankoviště, kde nastřelil pouze výstroj dosud nepřekonaného Andersena.

18:45
    Ihned po buly pálil Fiala, ale jeho střelecký pokus skončil sražený vysoko nad horní tyč.

17:11
    Moore s Kapanenem z bezprostřední blízkosti u pravé tyče nedokázali procedit kotouč za Rinneho záda. Brankář Predators vší silou udržel levý beton u své tyče.

16:17
    Smith z pravého kruhu odpověď na inkasovanou branku nenašel. Predators se drží v pásmu.
    16:06 James van Riemsdyk - 1:0

16:06
    Domácí otevírají stav utkání! Connor Brown dostal kotouč z levé strany na vrch mezikruží, kde byl ke střele napřažený JAMES VAN RIEMSDYK. Střelu z nápřahu přibližně metr před ním škrtl svou holí bránící Alexej Jemelin, čímž změnil trajektorii střely do protipohybu Rinneho, který na teč nestihl zareagovat. Asistence: Connor Brown a Travis Dermott.

15:09
    Před Andersenem se snažil bránit výhledu Åberg, který byl důraznou obranou sražen na led.

14:18
    Domácí dostali kotouč velmi rychle z obranné třetiny a Weber musel spěchat do zadních pozic, protože se na pravém křídle dostal k puku rozjetý Marleau.

14:07
    Weber neměl kudy a z modré čáry pouze poslal kotouč podél hrazení za branku Toronta.
    13:44 Zákrok Andersena.

13:44
    Útočící Watson dokázal dostat Nylandera pod tlak. Švéd zadovkou našel pouze najíždějícího Sissonse, který zcela sám před brankou zkoušel rychlou kličku do bekhendu. Jeho úmysl Andersen ale přečetl a skvělým zákrokem drží čisté konto.

13:16
    Hosté na malou chvíli přestali hrát, protože věřili, že bude odpískaný ofsajd. To se ale nestalo a Marleau mohl dál pokračovat v útočné akci, kterou zakončil střelou zápěstím do Rinneho betonů.

12:25
    Rinne přerušuje hru po lapení střely Kadriho. Útočník Leafs zkoušel schovat svou střelu ze středu pravého kruhu mezi obránci.

11:44
    Po delší době si připisuje zákrok Andersen, který vyrazil střelu Salomäki ze středu levého kruhu.

11:14
    Sražený kotouč do vzduchu se na útočné modré marně snažil sklepnout holí Kapanen. Hosté mohou nyní dopředu.

11:00
    Také Predators v útočné třetině nic nevymysleli a po ztrátě puku musí vyklidit pásmo.

10:10
    Hyman se snažil nabruslit na pravou stranu, ale ve chvíli, kdy se zmocnil kotouče k němu přistoupila hned trojice hráčů v bílém.

08:20
    Nyní se už Toronto dostalo do pásma Predators, ale kvůli aktivní hře soupeře se od hrazení nemohou dostat k žádné další kombinaci.

07:57
    Elisova nepřesná rozehrávka na poslední chvíli překročila modrou čáru, přičemž se kotouče zmocnil rozjetý Kadri. Ten se ale dopustil postavení mimo hru.

07:21
    Leafs stále marně hledají cestu do útočné třetiny. Na střely zatím vyrovnáno 2-2.

05:30
    Predators začínají vytvářet tlak v soupeřově obranné třetině! Na středu pravého kruhu se ke střele dostal Subban. Jeho pokus se před brankou snažil tečovat clonící Watson, který Andersenovi značně znepříjemňoval výhled.

04:46
    Josi se vydal na útočný výlet do pravého rohu, odkud našel na modré ke střele připraveného Hartnella, jehož pokus zápěstím srazil Andersen do levého rohu.

04:14
    Ihned po vhazování vytáhli domácí hru na Riellyho, který nahazoval puk na Rinneho od modré čáry.

03:33
    Na pravém křídle měl spoustu prostoru rozjetý Kapanen, který z ostrého úhlu hledal před branku najíždějícího Matthewse. Útočník Toronta byl však včas zablokován bránícím hráčem.

02:49
    Predators velmi dobře brání modrou čáru, přes které Toronto nemůže projít. Domácí se do útočného pásma mohou dostat pouze nahozením.

02:05
    Další vyhození hostí. Souboj jednapadesátek v levém rohu Gardiner ustál a posunul hru za svou brankou.

01:27
    Aktivní Arvidsson vyrušil protihráče při rozehrávce, čímž našetřil pár cenných vteřin z Järnkrokova trestu.

00:54
    Díky úspěšné buly vyhazuje puk do střední třetiny Subban. Na modré čáře se Riellymu málem podařilo udržet celou přesilovou pětku ve třetině, ale kotouč mu přeskočil čepel hole.

00:49
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Calle Järnkrok – 2 min., držení).

00:38
    Přechod přes útočnou modrou čáru Torontu nevyšel a Gardiner se s pukem musí vrátit až do obranného pásma.

00:10
    Josiho nahození sbírají v obranném pásmu domácí, kteří hned na to vyráží do útoku.

00:01
    Jedna z hlavních opor Predators.
    Brankář Pekka Rinne dnes bude hájit skvělou bilanci (8-0). Dokáže svou vítěznou šňůru prodloužit i dnešním utkání?
    Air Canada Centre nám dnes nabídne rozhodně skvělou podívanou.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Predators mají dokonce o čtyři zápasy k dobru a s nasbíranými jednasedmdesáti body hájí třetí příčku Západní konference, kde na první Golden Knights ztrácí pouhé tři body. Nebýt těsné porážky 1:2 s Chicagem, tak byl to bylo již dvanáct zápasů, ve kterých Nashville mohl brát body. Co se týče venkovních utkání, tak v těch si Predators nyní drží sérii třech vítězství. Dokáže Nashville navázat na dobré výsledky a přibrzdit rozjeté Toronto?

Top kanadské bodování

1. P.K. Subban (13+28) – 41
    2. Filip Forsberg (16+22) – 38
    3. Kevin Fiala (17+18) – 35

Rozjeté Leafs přibrzdil Boston, který uštědřil Torontu porážku v poměru 4:1. Čtyř výherní šňůra tak s brankovou bilancí (16-3) skončila. To ale Toronto napravilo hned v dalším zápase, když doma přestřílelo Anaheim výsledkem 7:4. Tudíž po padesáti pěti zápasech hájí Toronto Maple Leafs s dosud nasbíranými sedmašedesáti body pohledné čtvrté místo Východní konference.

1. Auston Matthews (25+18) – 43
    2. William Nylander (13+29) – 42
    3. Mitchell Marner (11+27) – 38

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 17. J. van Riemsdyk (Co. Brown, Dermott), 30. Kapanen (D. Moore, Hainsey), rozh. náj. J. van Riemsdyk – 39. Sissons (Åberg, Ellis), 41. Arvidsson