Toronto – Nashville 3:2 (2:1 po s.n.) | NY Rangers – Boston 1:6 (kon.) | Los Angeles – Edmonton 5:2 (kon.)
Los Angeles Kings
5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Edmonton Oilers
Čtvrtek 08.02.2018, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Střelecky byl v první třetině aktivnější hostující celek, který ale ve druhé minutě inkasoval branku. Prosadil se rychle po vhazování Kyle Clifford. Los Angeles vede po dvaceti minutách o jednu branku, domácí fanoušci mají více důvodů k radosti.

Domácí celek se dostal do vedení první střelou třetiny, prosadil se Adrian Kempe. Pak ale hosté zlepšili hru a dokázali vyrovnat. Nejprve snížil Leon Draisaitl, a pak vyrovnal na 2:2 ránou mezi betony Connor McDavid.

Třemi góly ve třetí třetině dokázal domácí celek potvrdit svou lepší formu a vyhrát tento zápas. Nejprve se prosadil Paul LaDue. Pak do prázdné branky Alex Iafallo a Anže Kopitar. (07:19:55)

Československá stopa v utkání:
    Andrej Sekera (LAK) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:36

1. Paul LaDue (LAK) 1+0
    2. Connor McDavid (EDM) 1+1
    3. Adrian Kempe (LAK) 1+0

59:40
    Už se nic nestane, domácí celek míří za výhrou.
    59:00 Anže KOPITAR - 5:2

59:00
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Hosté se znovu odhodlali ke hře bez brankáře, čehož využil ANŽE KOPITAR, který ze svého obranného pásma trefuje prázdnou branku Edmontonu. Asistence: Dustin Brown.
    58:17 Alex IAFALLO - 4:2

58:17
    Hosté se rozhodli pro hru bez brankáře, dostali se do útočného pásma. Anže Kopitar výborně dostal hru z obranné třetiny, a pak přenechal kotouč spoluhráči. Tím bylALEX IAFALLO, který snadno trefil prázdnou branku. Asistence: Anže Kopitar a Drew Doughty.

58:10
    Hosté hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:41
    Zápas po krátké přestávce pokračuje dál. Domácí Los Angeles vede o jednu branku.

57:41
    Darcy Kuemper kryje kotouč po střele, kterou vyslal hostující Connor McDavid. Hra je přerušena, komerční přestávka.

57:15
    Jake Muzzin pálil z předbrankového prostoru nad, hostující gólman zasahovat nemusel.

56:45
    Anže Kopitar pálil z mezikruží, jeho projektil byl zablokovaný brankářem Edmontonu. Cam Talbot své spoluhráče nyní podržel.

56:29
    Derek Forbort neuspěl ránou od modré čáry, puk končí mimo branku.

55:50
    Edmonton otevřel hru, pokouší se dostat do střeleckých pozic, nyní ale Oscar Klefbom minul od modré čáry.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, Kings vedou o jednu branku.

54:33
    Gól platí.

54:33
    Hosté využili možnost výzvy – nedovolené bránění brankáři.
    54:33 Paul LADUE - 3:2

54:33
    Využitá přesilová hra a domácí celek vede. Tanner Pearson skvěle clonil před brankou, díky jeho pohybu neviděl hostující brankář střelu, kterou vyslal PAUL LADUE. Asistence: Trevor Lewis a Kevin Gravel.

53:50
    Anže Kopitar a Tyler Toffoli měli obrovské šance, ale ani jeden z nich neprostřelil brankáře Edmontonu. Zejména slovinský hokejista měl odkrytou část branky.

53:20
    Od modré čáry nyní vypálil Jake Muzzin, jehož projektil kryje hostující brankář. Cam Talbot byl pozorný.

53:03
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Jesse Puljujärvi – 2 min., hákování).

53:00
    Connor McDavid se pokoušel propracoval do zakončení, ale výborně zapracovala obrana Kings.

52:27
    Milan Lucic měl velkou šanci a mohl vstřelit vedoucí gól Edmontonu, ale jeho projektil se zastavil o tyčku! Brankář Kings neměl pohlídaný prostor u bližší tyčky.

51:31
    Tyler Toffoli se propracoval do střelecké pozice, ale s jeho pokusem si dokázal brankář poměrně snadno poradit. Cam Talbot nyní podržel své spoluhráče.

50:41
    Cam Talbot musel zasahovat, ale dokázal si poradit s pokusem, který vyslal Adrian Kempe.

50:16
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, stav zápasu je vyrovnaný. Komerční přestávka.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:57
    Derek Forbort vypálil a jeho pokus zablokoval bránící se Oscar Klefbom.

49:01
    Sledujeme aktivní hru Kings, další šanci měl Tyler Toffoli. Ten se hned dvakrát dostal do zakončení, ale ani jednou neprostřelil brankáře soupeře.

48:35
    Od modré čáry zakončoval hostující Darnell Nurse. Jeho projektil postrádal přesnost. Gólman Kings zasahovat nemusel.

48:20
    Cam Talbot si dokázal poradit se střelou, kterou vyslal z horní hranice kruhu Trevor Lewis .

47:19
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu, mnoho šancí momentálně k vidění není.

46:51
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek nechce chybovat.

46:30
    Alex Iafallo se propracoval do střelecké pozice, následně pálil také Jake Muzzin. Oba pokusy výborně zastavil brankář Edmontonu. Komerční přestávka.

45:55
    Kings mají více ze hry, ale nemohou se propracovat do střelecké pozice.

45:29
    Jujhar Khaira z bezprostřední blízkosti zakončoval, jeho projektil velmi dobře zastavil brankář Darcy Kuemper.

44:48
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nemůže probojovat do výraznější střelecké pozice.

43:46
    Alex Iafallo se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil ale končí mimo branku. Raději ale puk vyrazil Cam Talbot.

42:39
    Do střelecké pozice se dostal hostující Darnell Nurse. Jeho projektil se zastavil o brankovou konstrukci. Nechybělo mnoho a hostující celek se dostal do vedení.

42:24
    Milan Lucic se propracoval do zakončení, ani na třikrát nedokázal propracovat ke gólové střele. Výborně nyní zapracoval domácí gólman Darcy Kuemper.

41:35
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu, domácí celek se dostal do postavení mimo hru.

40:47
    Mnoho šancí mnoho šancí k vidění není, sledujeme z obou stran poklidný vstup do této části hry.

40:01
    Zápas pokračuje třetí třetinou, stav je vyrovnaný.

40:01

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:39
    Andrej Sekera vypálil a jeho pokus zblokoval Jake Muzzin.

39:33
    Špatně nyní rozehrál domácí celek, a tak se píská zakázané uvolnění, vhazovat se bude před jeho brankou.

39:10
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina.

38:08
    Derek Forbort od modré čáry minul branku, následně na druhé straně z podobné pozice pálil nepřesně soupeř.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

37:44
    Brandon Davidson se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil zablokoval Andy Andreoff.

37:03
    Hostující brankář si dokázal poradit s pokusem od modré čáry. Zakončoval Jake Muzzin.

36:21
    Hra je přerušena pro postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

35:54
    Po delší sérii bez zakončení je hra přerušena. Trevor Lewis z dobré pozice na kruhu zakončil a jeho projektil dokázal zneškodnit brankář Edmontonu.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, nyní si dokázal domácí brankář poradit se střelou od modré čáry.

34:10
    Kevin Gravel pálil z dobré střelecké pozice, ale minul branku. Komerční přestávka.

33:40

33:16
    Hostující celek hraje přesilovou hru velmi dobře, domácí se tak tak brání.

32:57
    Oscar Klefbom pálil, Milan Lucic před brankou tečoval a Darcy Kuemper vyrazil kotouč před sebe.

31:53
    Darcy Kuemper nyní dvakrát podržel domácí hráče. Nejprve vychytal Klefboma, a pak také Draisaitla, který pálil z bezprostřední blízkosti.

31:40
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Christian Folin – 2 min., podražení).

31:30
    Nyní od modré čáry vypálil hostující Kris Russell, jehož pokus vyrazil domácí brankář před sebe.
    30:20 Connor MCDAVID - 2:2

30:20
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Hostující celek smazal dvoubrankové manko, je vyrovnáno. Nyní puk ve středním pásmu
    získal CONNOR MCDAVID, který se propracoval až do útočného pásma a střelou mezi betony domácího brankáře poslal puk. Asistence: Michael Cammalleri.

30:01
    Do střelecké pozice se ale ani jeden z nich nedostal.

29:46
    Leon Draisaitl rozehrává od své branky, v akci pokračoval Leon Draisaitl.

28:57
    Sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí k vidění není. 7:13, tak vypadá statistika střel na branku.

28:47
    Oscar Klefbom zblokoval střelecký pokus, který vyslal ze své hole domácí Jonny Brodzinski.

28:14
    Andrej Sekera pálil od modré čáry, jeho projektil postrádal přesnost. Brankář Kings zasahovat nemusel.

27:45
    Cam Talbot rozehrává od své branky.

27:30

27:25
    Milan Lucic nedokázal prostřelit brankáře soupeře, hra je je tak přerušena.

27:11
    Brandon Davidson od modré čáry pálil, jeho ránu do střelu branky snadno zastavil brankář Darcy Kuemper.

26:50
    Oilers jsou sice v útočném pásmu, ale se zakončením mají velké problémy.

26:40
    Leon Draisaitl dostal kotouč do útočného pásma, vypálil Drake Caggiula, jehož projektil kryje domácí brankář.

26:02
    Oscar Klefbom pálil od modré čáry a posílal puk před branku, jeho projektil byl ale zblokovaný.

25:41
    Edmonton rozehrává od své branky, nemůže se stabilněji propracovat do útočného pásma, domácí celek velmi dobře brání.

25:30
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Derek Forbort – 2 min., držení).

25:06
    Mnoho střel nyní k vidění opravdu není, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Kings. Hostující Leon Draisaitl vyhrál buly, následně pálil Matt Benning a jeho projektil kryje domácí Darcy Kuemper.
    23:28 Leon DRAISAITL - 2:1

23:28
    Velmi rychle využívá Edmonton přesilovou hru, a tak je sníženo na rozdíl jediné branky. Zkušeně to udělal LEON DRAISAITL, který stál na konci rychlé kombinace. Vystřelil na bližší tyč, a tak prostřelil brankáře Kings.. Asistence: Connor McDavid a Oscar Klefbom.

23:08
    Kings hrají první oslabení v tomto zápase, a tak se musí bránit tlaku soupeře.

23:02
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kevin Gravel – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

22:29
    Od modré čáry to nyní zkoušel hostující celek Oscar Klefbom nedokázal přesněji vypálit. Gólman Kings zasahovat nemusel.

21:44
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středovém kruhu ve středním pásmu.

21:28
    Jake Muzzin pálil od modré čáry, ale jeho projektil končí mimo branku.
    20:58 Adrian KEMPE - 2:0

20:58
    Podobně jako v první třetině, tak i krátce po začátku druhé části hry se prosazuje domácí celek. Do střelecké pozice se dostal ADRIAN KEMPE, jehož střela na vzdálenější tyč zapadla přesně k tyče, a tak Kings vedou o dva góly. Asistence: Drew Doughty.

20:06
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu. Sledujeme poklidný úvod druhé třetiny.

20:01

Střelecky je aktivnější hostující celek, který ale ve druhé minutě inkasoval branku. Prosadil se rychle po vhazování Kyle Clifford. Los Angeles vede po dvaceti minutách o jednu branku, domácí fanoušci mají více důvodů k radosti.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:34
    Oilers dohrávají v poklidném tempu.

19:20
    3:14, tak vypadá statistika zblokovaných střel.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:45
    Patrick Maroon zblokoval projektil, který vyslal Derek Forbort.

18:25
    Darcy Kuemper byl pozorný, dokázal si poradit se zakončením, které vyslal Patrick Maroon. Hostující hráč vyrovnat nedokázal.

18:06

17:48
    Adrian Kempe výborně zakončoval od modré čáry, jeho pokus drží hostující brankář. Cam Talbot přerušuje hru, vhazovat se bude v obranném pásmu Oilers.

17:24
    Trevor Lewis pálil z dobré pozice, ale minul branku. Následně z podobné pozice trefil Paul LaDue brankovou konstrukci.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, více ze hry mají nyní domácí, ale nemohou se v přesilové hře stabilněji dostat do pásma.

16:43
    Darnell Nurse zblokoval střelecký pokus, který vyslal z dobré pozice Drew Doughty.

16:43
    Jake Muzzin rozehrává od své branky, domácí hokejisté mají k dispozici přesilovou hru.

16:06
    Početní výhodu tedy hraje domácí celek.

16:06
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Christian Folin – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Jujhar Khaira – 5 min., bitka + 2 min., hrubost).

15:48
    Christian Folin rozehrává od své branky, v akci pokračoval Kyle Clifford.

15:22
    Matt Benning dvakrát výborně zblokoval střelecké pokusy soupeře. Nejprve neuspěl Adrian Kempe, a pak ani Jake Muzzin.

14:57
    Adrian Kempe se dostal do zakončení, jeho rána ale byla zblokovaná. Dobrou defenzivní hru předvedl Oscar Klefbom.

14:14
    Derek Forbort hledal spoluhráče před brankou, ale jeho akce byla zblokovaná. Následně se Oilers pokoušeli přejít rychle do útočného pásma.

14:01
    Po komerční přestávce se vhazuje ve středním pásmu. Mnoho šancí momentálně k vidění není.

13:27
    Cam Talbot si snadno dokázal poradit s projektilem, který vyslal bekhendovou střelou Jonny Brodzinski.

12:54
    Iiro Pakarinen dostal hru do útočného pásma, ale vypálit nedokázal, jeho akci ukončil Christian Folin.

12:42
    Z horní hranice kruhu vypálil Iiro Pakarinen, jehož projektil kryje domácí brankář Darcy Kuemper.

12:00
    Kings mají optickou převahu, snaží se něco vymyslet v útočném pásmu, ale obrana Oilers hraje nyní takticky velmi dobře.

11:40
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, hraje se zejména ve středním pásmu.

11:35
    Domácí brankář kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou, komerční přestávka.

11:27
    Darcy Kuemper rozehrává od své branky, snaží se tak pomoci svým spoluhráčům.

11:03
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže propracovat do střelecké pozice.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině.

09:43

09:36
    Edmonton vyhazuje přes všechny čáry, puk je za brankou Kings, kteří tak musí znovu zakládat akci od své branky.

09:15
    Paul LaDue pálil od modré čáry od mantinelu, jeho projektil postrádal přesnost.

08:35
    Jake Muzzin a Drew Doughty kombinují v útočné třetině, ale do střelecké pozice se ani jeden z nich nedostal.

08:14
    Los Angeles rozehrává od své branky, domácí tak musí o útočné pásmo bojovat.

07:57
    Jake Muzzin pálil od modré čáry, jeho pokus ale snadno dokázal vyrazit hostující brankář Cam Talbot.

07:43
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Matt Benning – 2 min., sekání).

07:41
    Po delší době vidíme střelecký pokus. Zkoušel to Tanner Pearson, jehož ránu zblokoval Oscar Klefbom.

06:43
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu. Nejprve ale komerční přestávka.

06:30
    Oba týmy střídají, Kings rozehrávají od své branky a nikam nepospíchají.

06:19
    Jonny Brodzinski zakončoval a mezikruží, jeho pokus zblokoval dobře postavený Darnell Nurse.

05:37
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu. Brankáři mnoho práce nemají.

05:19
    Darcy Kuemper musel zasahovat, do střelecké pozice se dostal hostující Oscar Klefbom.

04:58
    Z prostoru mezi kruhy vypálil Tanner Pearson, ale branku trefit nedokázal.

04:25
    Milan Lucic pálil od modré čáry, jeho pokus zblokoval Alex Iafallo. Domácí defenziva následné dorážky nedovolila.

03:54
    Sledujeme poklidný úvod zápasu, aktivněji hraje domácí celek. Kings mají více ze hry, navíc se dokázali prosadit jako první.

03:40
    Brandon Davidson pálil rychle po vhazování od modré čáry, jeho projektil byl ale nepřesný.

03:30
    Nyní se píská zakázané uvolnění, Los Angeles špatně rozehrálo, vhazovat se tak bude před brankou Kings. Darcy Kuemper musí být pozorný.

03:00
    Derek Forbort vypálil od modré čáry, jeho ránu zblokoval mimo hrací plochu Kris Russell.

02:36
    Kotouč vypadl z hrací plochy, buly i neutrálním pásmu. Domácí hokejisté mají dobrý vstup do zápasu.

01:58
    Kings pokračují v aktivní hře, nyní se dostali do postavení mimo hru, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

01:58
    01:10 Kyle CLIFFORD - 1:0

01:10
    Domácí celek se rychle dostává do vedení. Trevor Lewis vyhrál buly v útočném pásmu a rychlou střelou ihned po vhazování se prosazuje zkušený KYLE CLIFFORD. Asistence: Trevor Lewis.

00:46
    Darnell Nurse zblokoval ránu, kterou od modré čáry vyslal Tyler Toffoli.

00:12
    Tyler Toffoli pálil z dobré pozice, ale jeho projektil postrádal přesnost. Gólman Oilers zasahovat nemusel.

00:01

Los Angeles Kings: Kuemper (Quick) – Forbort, Doughty, Muzzin, LaDue, Gravel, Folin – Iafallo, Kopitar, Toffoli – Pearson, Kempe, D. Brown – Clifford, T. Mitchell, Lewis – Andreoff, Amadio, Brodzinski.

Edmonton Oilers: Talbot (Montoya) – Klefbom, Benning, Nurse, Russell, Sekera, Davidson – Cammalleri, McDavid, Draisaitl – Lucic, Khaira, Puljujärvi – Maroon, R. Strome, Caggiula – Pakarinen, Letestu, Slepyšev..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Los Angeles Kings odehrálo 52 zápasů s bilancí 20-8-5-19 a získalo 61 bodů. V tabulce Západní konference je na jedenácté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo tři. Calgary Flames porazilo 2:1 v prodloužení, Dallas Stars 3:0 a Arizonou Coyotes 6:0. Nestačilo na Vancouver Canucks 2:6 a Nashville Predators 0:5.

Edmonton Oilersodehrál 51 zápasů s bilancí 16-7-4-24 a získal 50 bodů. V tabulce Západní konference je na třinácté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Vancouverem Canucks 5:2, s Calgary Flames 4:3 v nájezdech a Tampou Bay 6:2. Nestačil na Buffalo Sabres 0:5 a na Colorado 3:4 v prodloužení.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Los Angeles Kings a Edmonton Oilers.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 2. Clifford (Lewis), 21. Kempe (Doughty), 55. LaDue (Lewis, Gravel), 59. Iafallo (Kopitar, Doughty), 59. Kopitar (D. Brown) – 24. Draisaitl (McDavid, Klefbom), 31. McDavid (Cammalleri)

Edmonton Oilers: Talbot (Montoya) – Klefbom, Benning, Nurse, Russell, Sekera, Davidson – Cammalleri, McDavid, Draisaitl – Lucic, Khaira, Puljujärvi – Maroon, R. Strome, Caggiula – Pakarinen, Letestu, Kassian.

Rozhodčí: Hanson, Watson – Heyer, Murchison

Diváci: 18 230