Toronto – Nashville 3:2 (2:1 po s.n.) | NY Rangers – Boston 1:6 (kon.) | Los Angeles – Edmonton 5:2 (kon.)
Los Angeles Kings
5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Edmonton Oilers
Čtvrtek 08.02.2018, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Los Angeles Kings a Edmonton Oilers.

Edmonton Oilersodehrál 51 zápasů s bilancí 16-7-4-24 a získal 50 bodů. V tabulce Západní konference je na třinácté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Vancouverem Canucks 5:2, s Calgary Flames 4:3 v nájezdech a Tampou Bay 6:2. Nestačil na Buffalo Sabres 0:5 a na Colorado 3:4 v prodloužení.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Los Angeles Kings odehrálo 52 zápasů s bilancí 20-8-5-19 a získalo 61 bodů. V tabulce Západní konference je na jedenácté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo tři. Calgary Flames porazilo 2:1 v prodloužení, Dallas Stars 3:0 a Arizonou Coyotes 6:0. Nestačilo na Vancouver Canucks 2:6 a Nashville Predators 0:5.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Los Angeles Kings: Kuemper (Quick) – Forbort, Doughty, Muzzin, LaDue, Gravel, Folin – Iafallo, Kopitar, Toffoli – Pearson, Kempe, D. Brown – Clifford, T. Mitchell, Lewis – Andreoff, Amadio, Brodzinski.

Edmonton Oilers: Talbot (Montoya) – Klefbom, Benning, Nurse, Russell, Sekera, Davidson – Cammalleri, McDavid, Draisaitl – Lucic, Khaira, Puljujärvi – Maroon, R. Strome, Caggiula – Pakarinen, Letestu, Slepyšev..

00:01

00:12
    Tyler Toffoli pálil z dobré pozice, ale jeho projektil postrádal přesnost. Gólman Oilers zasahovat nemusel.

00:46
    Darnell Nurse zblokoval ránu, kterou od modré čáry vyslal Tyler Toffoli.

01:10
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Domácí celek se rychle dostává do vedení. Trevor Lewis vyhrál buly v útočném pásmu a rychlou střelou ihned po vhazování se prosazuje zkušený KYLE CLIFFORD. Asistence: Trevor Lewis.
    01:10 Kyle CLIFFORD - 1:0

01:58
    Kings pokračují v aktivní hře, nyní se dostali do postavení mimo hru, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

01:58

02:36
    Kotouč vypadl z hrací plochy, buly i neutrálním pásmu. Domácí hokejisté mají dobrý vstup do zápasu.

03:00
    Derek Forbort vypálil od modré čáry, jeho ránu zblokoval mimo hrací plochu Kris Russell.

03:30
    Nyní se píská zakázané uvolnění, Los Angeles špatně rozehrálo, vhazovat se tak bude před brankou Kings. Darcy Kuemper musí být pozorný.

03:40
    Brandon Davidson pálil rychle po vhazování od modré čáry, jeho projektil byl ale nepřesný.

03:54
    Sledujeme poklidný úvod zápasu, aktivněji hraje domácí celek. Kings mají více ze hry, navíc se dokázali prosadit jako první.

04:25
    Milan Lucic pálil od modré čáry, jeho pokus zblokoval Alex Iafallo. Domácí defenziva následné dorážky nedovolila.

04:58
    Z prostoru mezi kruhy vypálil Tanner Pearson, ale branku trefit nedokázal.

05:19
    Darcy Kuemper musel zasahovat, do střelecké pozice se dostal hostující Oscar Klefbom.

05:37
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu. Brankáři mnoho práce nemají.

06:19
    Jonny Brodzinski zakončoval a mezikruží, jeho pokus zblokoval dobře postavený Darnell Nurse.

06:30
    Oba týmy střídají, Kings rozehrávají od své branky a nikam nepospíchají.

06:43
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu. Nejprve ale komerční přestávka.

07:41
    Po delší době vidíme střelecký pokus. Zkoušel to Tanner Pearson, jehož ránu zblokoval Oscar Klefbom.

07:43
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Matt Benning – 2 min., sekání).

07:57
    Jake Muzzin pálil od modré čáry, jeho pokus ale snadno dokázal vyrazit hostující brankář Cam Talbot.

08:14
    Los Angeles rozehrává od své branky, domácí tak musí o útočné pásmo bojovat.

08:35
    Jake Muzzin a Drew Doughty kombinují v útočné třetině, ale do střelecké pozice se ani jeden z nich nedostal.

09:15
    Paul LaDue pálil od modré čáry od mantinelu, jeho projektil postrádal přesnost.

09:36
    Edmonton vyhazuje přes všechny čáry, puk je za brankou Kings, kteří tak musí znovu zakládat akci od své branky.

09:43

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině.

11:03
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže propracovat do střelecké pozice.

11:27
    Darcy Kuemper rozehrává od své branky, snaží se tak pomoci svým spoluhráčům.

11:35
    Domácí brankář kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou, komerční přestávka.

11:40
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, hraje se zejména ve středním pásmu.

12:00
    Kings mají optickou převahu, snaží se něco vymyslet v útočném pásmu, ale obrana Oilers hraje nyní takticky velmi dobře.

12:42
    Z horní hranice kruhu vypálil Iiro Pakarinen, jehož projektil kryje domácí brankář Darcy Kuemper.

12:54
    Iiro Pakarinen dostal hru do útočného pásma, ale vypálit nedokázal, jeho akci ukončil Christian Folin.

13:27
    Cam Talbot si snadno dokázal poradit s projektilem, který vyslal bekhendovou střelou Jonny Brodzinski.

14:01
    Po komerční přestávce se vhazuje ve středním pásmu. Mnoho šancí momentálně k vidění není.

14:14
    Derek Forbort hledal spoluhráče před brankou, ale jeho akce byla zblokovaná. Následně se Oilers pokoušeli přejít rychle do útočného pásma.

14:57
    Adrian Kempe se dostal do zakončení, jeho rána ale byla zblokovaná. Dobrou defenzivní hru předvedl Oscar Klefbom.

15:22
    Matt Benning dvakrát výborně zblokoval střelecké pokusy soupeře. Nejprve neuspěl Adrian Kempe, a pak ani Jake Muzzin.

15:48
    Christian Folin rozehrává od své branky, v akci pokračoval Kyle Clifford.

16:06
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Christian Folin – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Jujhar Khaira – 5 min., bitka + 2 min., hrubost).

16:06
    Početní výhodu tedy hraje domácí celek.

16:43
    Jake Muzzin rozehrává od své branky, domácí hokejisté mají k dispozici přesilovou hru.

16:43
    Darnell Nurse zblokoval střelecký pokus, který vyslal z dobré pozice Drew Doughty.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, více ze hry mají nyní domácí, ale nemohou se v přesilové hře stabilněji dostat do pásma.

17:24
    Trevor Lewis pálil z dobré pozice, ale minul branku. Následně z podobné pozice trefil Paul LaDue brankovou konstrukci.

17:48
    Adrian Kempe výborně zakončoval od modré čáry, jeho pokus drží hostující brankář. Cam Talbot přerušuje hru, vhazovat se bude v obranném pásmu Oilers.

18:06

18:25
    Darcy Kuemper byl pozorný, dokázal si poradit se zakončením, které vyslal Patrick Maroon. Hostující hráč vyrovnat nedokázal.

18:45
    Patrick Maroon zblokoval projektil, který vyslal Derek Forbort.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

19:20
    3:14, tak vypadá statistika zblokovaných střel.

19:34
    Oilers dohrávají v poklidném tempu.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Střelecky je aktivnější hostující celek, který ale ve druhé minutě inkasoval branku. Prosadil se rychle po vhazování Kyle Clifford. Los Angeles vede po dvaceti minutách o jednu branku, domácí fanoušci mají více důvodů k radosti.

20:01

20:06
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu. Sledujeme poklidný úvod druhé třetiny.

20:58
    Podobně jako v první třetině, tak i krátce po začátku druhé části hry se prosazuje domácí celek. Do střelecké pozice se dostal ADRIAN KEMPE, jehož střela na vzdálenější tyč zapadla přesně k tyče, a tak Kings vedou o dva góly. Asistence: Drew Doughty.
    20:58 Adrian KEMPE - 2:0

21:28
    Jake Muzzin pálil od modré čáry, ale jeho projektil končí mimo branku.

21:44
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středovém kruhu ve středním pásmu.

22:29
    Od modré čáry to nyní zkoušel hostující celek Oscar Klefbom nedokázal přesněji vypálit. Gólman Kings zasahovat nemusel.

23:02
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kevin Gravel – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

23:08
    Kings hrají první oslabení v tomto zápase, a tak se musí bránit tlaku soupeře.

23:28
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Velmi rychle využívá Edmonton přesilovou hru, a tak je sníženo na rozdíl jediné branky. Zkušeně to udělal LEON DRAISAITL, který stál na konci rychlé kombinace. Vystřelil na bližší tyč, a tak prostřelil brankáře Kings.. Asistence: Connor McDavid a Oscar Klefbom.
    23:28 Leon DRAISAITL - 2:1

25:06
    Mnoho střel nyní k vidění opravdu není, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Kings. Hostující Leon Draisaitl vyhrál buly, následně pálil Matt Benning a jeho projektil kryje domácí Darcy Kuemper.

25:30
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Derek Forbort – 2 min., držení).

25:41
    Edmonton rozehrává od své branky, nemůže se stabilněji propracovat do útočného pásma, domácí celek velmi dobře brání.

26:02
    Oscar Klefbom pálil od modré čáry a posílal puk před branku, jeho projektil byl ale zblokovaný.

26:40
    Leon Draisaitl dostal kotouč do útočného pásma, vypálil Drake Caggiula, jehož projektil kryje domácí brankář.

26:50
    Oilers jsou sice v útočném pásmu, ale se zakončením mají velké problémy.

27:11
    Brandon Davidson od modré čáry pálil, jeho ránu do střelu branky snadno zastavil brankář Darcy Kuemper.

27:25
    Milan Lucic nedokázal prostřelit brankáře soupeře, hra je je tak přerušena.

27:30

27:45
    Cam Talbot rozehrává od své branky.

28:14
    Andrej Sekera pálil od modré čáry, jeho projektil postrádal přesnost. Brankář Kings zasahovat nemusel.

28:47
    Oscar Klefbom zblokoval střelecký pokus, který vyslal ze své hole domácí Jonny Brodzinski.

28:57
    Sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí k vidění není. 7:13, tak vypadá statistika střel na branku.

29:46
    Leon Draisaitl rozehrává od své branky, v akci pokračoval Leon Draisaitl.

30:01
    Do střelecké pozice se ale ani jeden z nich nedostal.

30:20
    Hostující celek smazal dvoubrankové manko, je vyrovnáno. Nyní puk ve středním pásmu
    získal CONNOR MCDAVID, který se propracoval až do útočného pásma a střelou mezi betony domácího brankáře poslal puk. Asistence: Michael Cammalleri.
    30:20 Connor MCDAVID - 2:2

31:30
    Nyní od modré čáry vypálil hostující Kris Russell, jehož pokus vyrazil domácí brankář před sebe.

31:40
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Christian Folin – 2 min., podražení).

31:53
    Darcy Kuemper nyní dvakrát podržel domácí hráče. Nejprve vychytal Klefboma, a pak také Draisaitla, který pálil z bezprostřední blízkosti.

32:57
    Oscar Klefbom pálil, Milan Lucic před brankou tečoval a Darcy Kuemper vyrazil kotouč před sebe.

33:16
    Hostující celek hraje přesilovou hru velmi dobře, domácí se tak tak brání.

33:40

34:10
    Kevin Gravel pálil z dobré střelecké pozice, ale minul branku. Komerční přestávka.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, nyní si dokázal domácí brankář poradit se střelou od modré čáry.

35:54
    Po delší sérii bez zakončení je hra přerušena. Trevor Lewis z dobré pozice na kruhu zakončil a jeho projektil dokázal zneškodnit brankář Edmontonu.

36:21
    Hra je přerušena pro postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

37:03
    Hostující brankář si dokázal poradit s pokusem od modré čáry. Zakončoval Jake Muzzin.

37:44
    Brandon Davidson se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil zablokoval Andy Andreoff.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:08
    Derek Forbort od modré čáry minul branku, následně na druhé straně z podobné pozice pálil nepřesně soupeř.

39:10
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina.

39:33
    Špatně nyní rozehrál domácí celek, a tak se píská zakázané uvolnění, vhazovat se bude před jeho brankou.

39:39
    Andrej Sekera vypálil a jeho pokus zblokoval Jake Muzzin.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Domácí celek se dostal do vedení první střelou třetiny, prosadil se Adrian Kempe. Pak ale hosté zlepšili hru a dokázali vyrovnat. Nejprve snížil Leon Draisaitl, a pak vyrovnal na 2:2 ránou mezi betony Connor McDavid.

40:01

40:01
    Zápas pokračuje třetí třetinou, stav je vyrovnaný.

40:47
    Mnoho šancí mnoho šancí k vidění není, sledujeme z obou stran poklidný vstup do této části hry.

41:35
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu, domácí celek se dostal do postavení mimo hru.

42:24
    Milan Lucic se propracoval do zakončení, ani na třikrát nedokázal propracovat ke gólové střele. Výborně nyní zapracoval domácí gólman Darcy Kuemper.

42:39
    Do střelecké pozice se dostal hostující Darnell Nurse. Jeho projektil se zastavil o brankovou konstrukci. Nechybělo mnoho a hostující celek se dostal do vedení.

43:46
    Alex Iafallo se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil ale končí mimo branku. Raději ale puk vyrazil Cam Talbot.

44:48
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nemůže probojovat do výraznější střelecké pozice.

45:29
    Jujhar Khaira z bezprostřední blízkosti zakončoval, jeho projektil velmi dobře zastavil brankář Darcy Kuemper.

45:55
    Kings mají více ze hry, ale nemohou se propracovat do střelecké pozice.

46:30
    Alex Iafallo se propracoval do střelecké pozice, následně pálil také Jake Muzzin. Oba pokusy výborně zastavil brankář Edmontonu. Komerční přestávka.

46:51
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek nechce chybovat.

47:19
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu, mnoho šancí momentálně k vidění není.

48:20
    Cam Talbot si dokázal poradit se střelou, kterou vyslal z horní hranice kruhu Trevor Lewis .

48:35
    Od modré čáry zakončoval hostující Darnell Nurse. Jeho projektil postrádal přesnost. Gólman Kings zasahovat nemusel.

49:01
    Sledujeme aktivní hru Kings, další šanci měl Tyler Toffoli. Ten se hned dvakrát dostal do zakončení, ale ani jednou neprostřelil brankáře soupeře.

49:57
    Derek Forbort vypálil a jeho pokus zablokoval bránící se Oscar Klefbom.

50:16
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, stav zápasu je vyrovnaný. Komerční přestávka.

50:41
    Cam Talbot musel zasahovat, ale dokázal si poradit s pokusem, který vyslal Adrian Kempe.

51:31
    Tyler Toffoli se propracoval do střelecké pozice, ale s jeho pokusem si dokázal brankář poměrně snadno poradit. Cam Talbot nyní podržel své spoluhráče.

52:27
    Milan Lucic měl velkou šanci a mohl vstřelit vedoucí gól Edmontonu, ale jeho projektil se zastavil o tyčku! Brankář Kings neměl pohlídaný prostor u bližší tyčky.

53:00
    Connor McDavid se pokoušel propracoval do zakončení, ale výborně zapracovala obrana Kings.

53:03
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Jesse Puljujärvi – 2 min., hákování).

53:20
    Od modré čáry nyní vypálil Jake Muzzin, jehož projektil kryje hostující brankář. Cam Talbot byl pozorný.

53:50
    Anže Kopitar a Tyler Toffoli měli obrovské šance, ale ani jeden z nich neprostřelil brankáře Edmontonu. Zejména slovinský hokejista měl odkrytou část branky.

54:33
    Využitá přesilová hra a domácí celek vede. Tanner Pearson skvěle clonil před brankou, díky jeho pohybu neviděl hostující brankář střelu, kterou vyslal PAUL LADUE. Asistence: Trevor Lewis a Kevin Gravel.
    54:33 Paul LADUE - 3:2

54:33
    Hosté využili možnost výzvy – nedovolené bránění brankáři.

54:33
    Gól platí.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, Kings vedou o jednu branku.

55:50
    Edmonton otevřel hru, pokouší se dostat do střeleckých pozic, nyní ale Oscar Klefbom minul od modré čáry.

56:29
    Derek Forbort neuspěl ránou od modré čáry, puk končí mimo branku.

56:45
    Anže Kopitar pálil z mezikruží, jeho projektil byl zablokovaný brankářem Edmontonu. Cam Talbot své spoluhráče nyní podržel.

57:15
    Jake Muzzin pálil z předbrankového prostoru nad, hostující gólman zasahovat nemusel.

57:41
    Darcy Kuemper kryje kotouč po střele, kterou vyslal hostující Connor McDavid. Hra je přerušena, komerční přestávka.

57:41
    Zápas po krátké přestávce pokračuje dál. Domácí Los Angeles vede o jednu branku.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:10
    Hosté hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

58:17
    Hosté se rozhodli pro hru bez brankáře, dostali se do útočného pásma. Anže Kopitar výborně dostal hru z obranné třetiny, a pak přenechal kotouč spoluhráči. Tím bylALEX IAFALLO, který snadno trefil prázdnou branku. Asistence: Anže Kopitar a Drew Doughty.
    58:17 Alex IAFALLO - 4:2

59:00
    Hosté se znovu odhodlali ke hře bez brankáře, čehož využil ANŽE KOPITAR, který ze svého obranného pásma trefuje prázdnou branku Edmontonu. Asistence: Dustin Brown.
    59:00 Anže KOPITAR - 5:2

59:40
    Už se nic nestane, domácí celek míří za výhrou.

1. Paul LaDue (LAK) 1+0
    2. Connor McDavid (EDM) 1+1
    3. Adrian Kempe (LAK) 1+0

Československá stopa v utkání:
    Andrej Sekera (LAK) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:36

Střelecky byl v první třetině aktivnější hostující celek, který ale ve druhé minutě inkasoval branku. Prosadil se rychle po vhazování Kyle Clifford. Los Angeles vede po dvaceti minutách o jednu branku, domácí fanoušci mají více důvodů k radosti.

Třemi góly ve třetí třetině dokázal domácí celek potvrdit svou lepší formu a vyhrát tento zápas. Nejprve se prosadil Paul LaDue. Pak do prázdné branky Alex Iafallo a Anže Kopitar. (07:19:55)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 2. Clifford (Lewis), 21. Kempe (Doughty), 55. LaDue (Lewis, Gravel), 59. Iafallo (Kopitar, Doughty), 59. Kopitar (D. Brown) – 24. Draisaitl (McDavid, Klefbom), 31. McDavid (Cammalleri)

Edmonton Oilers: Talbot (Montoya) – Klefbom, Benning, Nurse, Russell, Sekera, Davidson – Cammalleri, McDavid, Draisaitl – Lucic, Khaira, Puljujärvi – Maroon, R. Strome, Caggiula – Pakarinen, Letestu, Kassian.

Rozhodčí: Hanson, Watson – Heyer, Murchison

Diváci: 18 230