Kladno – K. Vary 3:4 (0:1 po s.n.) | Letňany – Žďár n/S 4:3 (po pr.) | Mountfield HK – Přerov 1:2 (kon.)
Liberec – Chomutov 5:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Havířov 3:6 (kon.) | Ústí n/L – Třemošná 4:3 (kon.)
Vsetín – Technika Brno 5:0 (kon.) | Třinec – HK MD Šumperk 5:4 (kon.) | HC Plzeň – HC Litvínov 2:3 (kon.)
Pardubice – Jihlava 4:1 (kon.) | PZ Kladno – Slavia 4:1 (kon.) | Kometa Brno – Havlíčkův Brod 0:3 (kon.)
Poruba – Warriors Brno 3:0 (kon.) | Č. Budějovice – Sparta 1:5 (kon.) | Zlín – Vítkovice 6:1 (kon.)
HC Kometa Brno
0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
BK Havlíčkův Brod
Čtvrtek 08.02.2018, 18:00 • DRFG Arena, Brno • ELIOD extraliga mladšího dorostu • Skupina D

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítám Vás u dalšího utkání ELIOD extraligy mladšího dorostu skupiny o udržení mezi Kometou Brno a Havlíčkovým Brodem. V této sezóně se již jedná o tradiční soupeře, jedná se totiž už o pátý vzájemný duel. Vždy jde o velice vyrovnané duely, které končí o gól nebo o dva. Poslední vzájemné utkání vzešlo lépe pro Havlíčkův Brod, který zvítězil po samostatných nájezdech 4:3.

Hráči Komety Brno útočí na pátou výhru v řadě. Poslední porážku si připsali právě proti dnešnímu soupeři, jak už jsem zmiňoval. Brodští chtějí napravit dvě porážky v řadě a zatopit svému sokovi z Brna.

Hráči se již chystají na první buly. Začátek utkání zdržují technické problémy s domácí brankou. Nezoufejme, utkání začíná za pár okamžiků.

00:01

00:01
    První buly sice vyhráli hosté, ale útočí domácí.

00:25
    Háňovo nahození likviduje Vystavěl hokejkou.

01:39
    Obě mužstva posílají na led čerstvé síly.

01:47
    Zmatek přes domácí brankou. Nikdo z dorážejících hráčů však nevěděl, kde je puk, takže rozhodčí přerušuje hru.

02:15
    Rauš se dostal do dobré střelecké pozice, ale puk mu v rozhodující chvíli sjel z čepele. Vystavěl si připisuje zákrok levým betonem.

02:58
    Hostující forčeking dělá Kometě značné problémy.

03:37
    Dáňa se dostal do brejku, ale nebezpečnou situaci uhasil hráč, který zrovna naskočil na led ze střídačky.

04:21
    Rašovský měl hodně prostoru na zakončení. Dokonce mu do lepší střelecké pozice najížděl Kos, ale domácí kapitán se rozhodl pro střelu, která neletěla mezi tři tyče.

05:06
    Běhůnek dostal velice tvrdý hit u mantinelu od Rauše a těžko se zvedá z ledu a odjíždí střídat.

06:04
    Icing hostí.

06:50
    Rašovský vyslal dělovku na Krále, který puk vyrazil pouze do předbrankového prostoru. Ivo Sedláček se ho snažil dorazit baseballovým úderem, ale kus černé gumy skončil na zadním mantinelu.

08:00
    Domácí si vytvořili drtivý tlak v útočném pásmu a hráči v červeném nemůžou vyhodit.

08:44
    Harmim ztratil puk u mantinelu a do protiútoku se ženou hosté.

09:04
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    To je studený sprcha pro domácí, po velice aktivním začátku jdou totiž do vedení hosté, kteří se dostali do přečíslení dva na jednoho. Marek Kopic si nabruslil před bránu a nahrál na úplně volného FILIPA DYMÁKA, který měl už jednoduchou práci zamést kotouč za Vystavělova záda. Asistence: Marek Kopic, Dan Fiala

10:00
    Kometa se snaží se skóre něco udělat a stále podniká velice nebezpečné útoky.

10:41
    Skupinka čtyř hráčů se prala o puk u zadního mantinelu. Rozhodčí usoudili, že hráči se o puk neprali dost aktivně, a proto přerušuje hru.

11:43
    Běhůnek si počínal nedovoleně, a tak putuje na trestnou na dvě minuty za podražení. První přesilová hra pro Havlíčkův Brod.

12:14
    Kalčík se málem dostal do brejku, ale byl včas zastaven obránci hostujícího celku.

12:49
    Matula vypálil dělovku na Vystavěla, ten si na jeho pokusu smlsnul.

13:37
    Dáňa si zpracoval puk na levém kruhu a až měl dost prostoru, tak vypálil a nastřelil břevno. Jen to cinklo!

15:03
    FIlip Dymák se podle mého soudu dopustil krosčeku, ale rozhodčí nechávají hru plynout a za tento zákrok na hraně nevylučují.

16:44
    Harmimův tečovaný touš proskákal jen kousek od levé Královy klece.

16:45
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Dáňa – 2 min., vysoká hůl).

16:45
    I domácí si můžou vyzkoušet přesilovku.

17:30
    Žák byl ve stoprocentní příležitosti, když úplně sám na levém kruhu trefil pouze připraveného Krále.

17:30
    Žák se po neproměněné tutovce dostal do pěstní potyčky s Davidem Matulou. Oba se jdou zklidnit na trestnou na dvě minuty za hrubost.

18:59
    A hosté vedou už do dvě branky. Opět obrovská chyba v obraně domácích a do brejku byl vyslán MAREK KOPIC a talentovaný útočník nádhernou střelou vymetl růžek a Vystavěl se mohl za pukem jen ohlížet. Asistence: Josef Dáňa

19:38
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Prýl – 2 min., sekání).

20:00

Velice zajímavé události se odehráli v první třetině. Přes velice aktivní úvod domácích šli do vedení hosté, kteří využili chybu v brněnské obraně a vedli 1:0. Pak zápas byl spíše vyrovnaný. Ale k dalšímu gólu hostů opět přispěla individuální chyba domácích. Do brejku se dostal Marek Kopic a byl nekompromisní. Myslím si, že si ke svému výkonu musí v šatně co říct, aby mohli s utkáním ještě něco udělat.

Další třetina začne přibližně v 18:46

20:01

20:14
    Při pokusu Komety založit útok, vyhazují na zakázané uvolnění.

20:59
    Brodští zatím dobře brání obranné pásmo a drží Kometu ve střední třetině. Další icing domácích.

21:55
    Opět obrovská chyba v domácí obraně. Holcman ztratil puk a do přečíslení se dostal Pártl, jeho střela opět orazítkovala tyč.

22:00
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Vyvial – 2 min., podražení).

22:32
    Harmim teď řešil přečíslení tři na dva střelou a ta letěla vedle Královy svatyně. Kdyby lépe zamířil, mohlo to být už jen o jednu branku.

24:23
    Domácí se hnal do přečíslení tři na dva. Nikdo z útočících hráčů však nezakončil.

25:09
    Cink! Zase zvoní tyč, tentokrát po Holcmanově střele.

27:04
    Hráči v červeném dobře střeží střední pásmo a Kometu k ničemu nepouští.

28:01
    Kalčík se dostal k odraženému kotouči a hned pálil, jeho střela ale byla zblokovaná a Král si tak připisuje velice jednoduchý zákrok.

28:18
    Teď závar před Vystavělovou brankou, ten však kotouč kryje a drží šance svého týmu na nějaký slušný výsledek.

29:45
    Sedláček se snažil trefit puk v dobré příležitosti ve vzduchu. Ale nakonec pouze promáchnul a mohl být rád, že hokejka nezasáhla protihráče do obličeje.

30:25
    Petr Žák tvořitel hry domácího celku. Krásná akce, když nahazoval Holemý od modré a Žák tečoval jeho pokus jen těsně vedle. Dále se dostal k odraženému kotouči a jeho střela se otřela o břevno. Smůla pro Kometu. Ta by si teď zasloužila alespoň snížit.

31:40
    Holcman si přitáhl soupeře, když se dostal do dobré šance. Hosté mají k dispozici přesilovou hru.

32:15
    Žák se natlačil až před bránu a bekhendem trefil rameno hostujícího gólmana, to taky zavánělo gólem.

33:52
    Brodští při snaze založit útok vyhazují na icing.

35:16
    Kos nedokázal tečovat nahození od Řeháka a sudí píská zakázané uvolnění.

36:17
    Žák se snažil natlačit před bránu, ale než mohl poslat touš na bránu, byl hbitě odzbrojen.

37:24
    Fiala se snažil nahrát puk před bránu. Vystavěl mu v tom však zabránil a přerušuje hru.

37:38
    Jakub Masař teď mířil do horní poloviny brány. Perfektní a včasný zákrok lapačkou převedl Daniel Král. Masař jen smutně odchází střídat.

38:02
    Další zákrok lapačkou provedl Král po Vyroubalově pokusu.

38:28
    Přesilovka pro domácí. Na dvě minuty za krosček si jde sednout Filip Klofáč.

38:59
    Bartes pálil z mezikruží a Král stále stoprocentní, puk vytěsnil ramenem nad.

39:57
    Jakub Kose dorážel puk u levé tyčky. Král tam na poslední chvíli strčil beton a zabránil Kometě stáhnout dvoubrankové manko.

40:00

Velice vyrovnaná třetina skončila bez branek. Více šancí měla možná Kometa, především díky několika přesilovým hrám. Ale šance, které nezhasila hostující obrana likvidoval perfektní Král. A na co neměl ani král skončilo buď na tyči nebo těsně vedle. Nejspíš nás čeká velice napjatá třetí perioda a uvidíme, jak dopadne dnešní zápas.

Další třetina začne přibližně v 19:32.

40:01

40:09
    Domácí se hned na začátku třetiny nahrnuli do pásma a počínají si velice nebezpečně.

40:48
    Fajmon nahazoval na teč od modré, ale žádný ze clonících útočníků nedokázal usměrnit puk do sítě.

41:52
    Holotík nahrával z poza brány na Sedláčka, kterému přihrávka šla na paty a vedla akorát ke ztrátě puku.

43:02
    Brabenec se šikovnou kličkou prosmýkl kolem obránce za modrou čáru. Jeho spoluhráč byl bohužel v ofsajdovém postavení.

43:39
    Prýl se protáhl stahovačkou až před bránu, ale byl podražen.

43:49
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Řehák – 2 min., podražení).

44:21
    Kutlvašr napálil puk na Vystavěla, ten si pro něj šáhl lapačkou.

44:50
    Kometa vyhazuje a brání střední pásmo. Potenciální využití této přesilovky by bylo pro domácí už kritické.

45:29
    Když se nedaří přesilovka, tak se nedaří. Při dalším pokusu hráčů z Vysočiny založit útok se píská icing.

45:55
    Endl dostal nabito na modrou čáru a střelou z první minul puk.

46:49
    Sedláček teď dotíral na hostujícího gólmana natolik, že ten musel přerušit hru a Kometa získala pásmo.

47:11
    Velice komická situace. Královi v bráně podklouzla brusle a když Furch vypálil od modré, tak měl Král plnou lapačku práce, aby zlikvdoval jeho pokus.

47:58
    Holcman si řekl od přihrávku na modrou a z první trefil perfektně. Málo zbývalo ke gólu. Královi puk sice vypadl, ale žádná dorážek nebyla gólová.

48:36

48:40
    Kometa nutně potřebuje nutně využít tuto přesilovku, jestli se chce dotáhnout na svého rivala z Vysočiny.

50:17
    Kometa tlačí. O rány o modré se postaral Fajmo, Holcman, Tečoval Bartes, ale Král dnes chytá perfektně a hráči Kometa mají dnes i smůlu. Hosté jsou v pěti.

51:44
    Domácím se daří držet útočnou třetinu, ale bez střelby žádné góly bohužel nepřijdou. Hra teď plyne rychle jako voda ve vysokohorské říčce.

53:13
    Rozhodčím už došla trpělivost a tento zákrok na hraně už pískají. Furch si jde spočinout na dvě minuty za podražení.

54:33
    Velice rizikovou kombinaci v útočné třetině přerušuje Bartes. Vytečoval puk mimo ledovou plochu.

55:32
    Furchovo nahození tečoval Žák těsně mimo. Hráči Komety už zoufají, Ta branka tam musí padnout.

56:04
    A Kometě se dnes opravdu lepí smůla na paty. Po Žákově šanci přišlo pár nahrávek a z pravého kruhu pak vyslal dělovku Jakub Brabenec a jeho pokus se zase svezl po tyči.

57:08
    Trup si obhodil brněnského hráče a střelou švihem zaměstnal Vystavěla.

57:58
    Kometě se kombinace v pásmu vůbec nedaří. A když už něco kloudného vymyslí, tak to kryje hostující brankář.

58:21
    Domácí střídačka si bere timeout.

58:21
    Vystavěl končí na střídačce.

58:39
    Je to jasné. Havlíčkův Brod v dnešním zápase vítězí, když se do prázdné branky trefil DAN FIALA. Asistence: Marek Kopic, David Matula

58:59
    Domácí to znovu zkouší v šesti.

59:39
    Holemý tvrdou střelou pouze trefuje beton Krále.

Konec zápasu. (20:04:38)

Šimon Albrecht

Branky a nahrávky: 10. Dymák (Kopic, Fiala), 19. Kopic (Dáňa), 59. Fiala (Kopic, Matula)

HC Kometa Brno: Vystavěl (Bizoň) – Řehák, Holcman, Holemý, Běhůnek, Fajmon, Furch, Němec – Žák, Brabenec, Bartes, Kalčík, Holotík, Sedláček, Kos, Rašovský (C), Harmin, Vyroubal, Masař.
    BK Havlíčkův Brod: Král (Vácha) – Endl, Řehout, Horáček, Matula, Kutlvašr, Trupl – Vacík, Kopic (C), Klofáč, Dymák, Rauš, Fiala, Prýl, Dáňa, Vyvial, Pártl

Rozhodčí: Vrba – Bernard, Mikoviny