Fiorentina – Juventus 0:2 (kon.)
ACF Fiorentina
0:2 (0:0)
Juventus FC
Pátek 09.02.2018, 20:45 • Stadio Artemio Franchi, Florencie • Italská Serie A • 24. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera a hezký víkend, u dalších onlajnů se těším na počtenou. (22:53:11)

Juventus se tak minimálně na den dostal na první místo tabulky před Neapol, kterou čeká zítra těžký zápas s Laziem. Fiorentina zůstane i po tomto kole jedenáctá, ale dost možná ztratí kontakt s týmy před ní.

Statistiky utkání:
    Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 6:0. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 4:3.

Duel končí a Juventus poráží Fiorentinu 2:0! Ovšem nebylo to jednoduché utkání pro hosty. Turín se podotýkal s běhavým soupeřem a napadání mu činilo veliké problémy. Ovšem domácí se nedostávali do tolika šancí a když už mohli jít v první půli do vedení, sudí jim upřel penaltu. Florencie nevyužila tlak z úvodu druhé půle a vzápětí inkasovala, když si Bernadeschi vybojoval faul na svou osobu a z přímého kopu poté zamířil přesně k zadní tyči. Fiorentina si sice vytvořila nějaké šance, ale branky nedocílila, naopak ještě inkasovala, když samostatná únik proměnil Higuaín. Vítěznou branku si tak připsal právě Federico Bernardeschi, který ve Fiorentině strávil tři sezóny, avšak domácí fanoušci za to rozhodně rádi nejsou.
    Juventus zvládl těžký duel s Fiorentinou a vítězí 2:0!

90+5

90+5
    Veretout nepropálil postavenou zeď.

90+4
    Benatia ostrým zákrokem poslal k zemi pronikajícího Chiesu a dostává žlutou kartu. Domácí ještě mají šanci ze standardky docílit alespoň čestné branky.

90+4
    Eysseric napadáním dostal pod tlak Barzagliho, nakonec ho čistě vyskluzoval, ale je z toho jen aut pro Juventus.

90+3
    Fiorentina se ještě dostala k několika centrům, ale hosté všechny dokázali odvrátit, ten poslední ukryl Buffon v rukavicích.

90+2
    Buffon vyboxoval centr z levé strany a hosté následně vybojovali odkop od brány.

90+1
    Jeden z hráčů Juventusu musel být ošetřen, nyní už se pokračuje, nastavují se čtyři minuty.

89
    Hosté se ze standardky do šance nedostali.

88
    Žlutou kartu dostává Cristiano Biraghi (ACF Fiorentina), za zastavení rozvíjející se akce, kterou táhl Bentancur.

88
    Hosté centr odvrátili a míří dopředu.

87
    Simeone poslán k zemi Pjanićem, domácí rozehrají přímý kop z osy hřiště.
    86. Gonzalo HIGUAÍN - 0:2

86
    Juventus právě vstřelil branku!
    A je definitivně rozhodnuto, Juventus si z Florencie odveze tři body! Domácí zapomněli na GONZALA HIGUAÍNA, který se vyhnul při přihrávce Chielliniho ofsajdu a šel úplně osamocený na Sportiella, jehož prostřelil přesnou ranou k zadní tyči.