Interobal Plzeň – Olympik Mělník 5:0 (kon.) | Litoměřice – Gamaspol Jeseník 12:2 (kon.) | Svarog Teplice – Chrudim 0:5 (kon.)
Gardenline Litoměřice
12:2 (5:0)
AC Gamaspol Jeseník
Pátek 09.02.2018, 20:30 • Sportovní hala Chemik, Lovosice • 1. Futsal liga • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Přeji příjemný večer všem futsalovým nadšencům! Dnes je na programu 18. kolo VARTA futsal ligy, ve kterém se mimo jiné utká celek Gardenline Litoměřice proti celku AC Gamaspol Jeseník. Zápas se odehraje od 20:30h. ve sportovní hale Chemik, která se nachází v Lovosicích.

3. Interobal Plzeň – 38 bodů (85:44)
    4. Gardenline Litoměřice – 33 bodů (65:43)

Gamaspol Jeseník – ERA-PACK Chrudim 3:7

Rozhodčími dnešního utkání je dvojice Libor Kaštánek a Jakub Matyš. V roli delegáta FAČR je přítomný Ladislav Smreček.

Gardenline Litoměřice: Vavrek (Šimon) – Rodrigo, Záruba, Matheus, Fabricio, Hrdý, Kovács, Ģê, Rafael, Vagnao, Krok.

AC Gamaspol Jeseník: Till, Jan Řezníček – Plhák, Macura, Vavrač, Marcinov, Mráz, Jakub Řezníček, Žák, Prachař.

Rozhodčí: Kaštánek, Matyš.
    Delegát: Smreček.

Dovolte, abych Vás ještě jednou přivítal u dnešního textového online přenosu ze zápasu mezi domácími LItoměřicemi a hosty z Jeseníku, tentokrát již ze Sportovní haly Chemik. Hráči obou celků se již nachází na hrací ploše, kde probíhá předzápasová rozcvička.

Hráči nastupují za doprovodu rozhodčích na hrací plochu.

00:01

00:16
    O první vážné ohrožení brány se postaral domácí kapitán Michal Kovács. Jeho zakončení z levé strany ale jen těsně míjí hostující svatyni. Stav utkání zůstává stále vyrovnán.

00:55
    Dnes asi velmi častý obrázek hry. Zatímco hráči Jeseníku se brání zuby nehty, Litoměřičtí kombinují před brankovištěm soupeře.

01:36
    Fabricio od pravé postranní čáry trefil pouze bližší tyč soupeřovy brány.

01:44
    A v další akci se z ostrého úhlu nedokázal trefit mezi tři tyče Rafael. Domácí měli v krátkém sledu velmi dobré dvě šance na skórování.

02:30
    Vagnao si navedl míč na levou nohu a z této pozice se pokoušel o střelu. Soupeři sice prošel míč mezi nohama, bránu ale tato střela nemohla rozhodně ohrozit.

03:01
    Jeseník sice ještě ani jednou nevystřelil na Vavreka, nyní ale musel Rodrigo na poslední chvíli ve skluzu odkopávat míč, který směřoval před odkrytou bránu na nohu jednoho z protihráčů.

03:15
    Gardenline Litoměřice právě vstřelil branku!
    Z rychlého protiútoku ale udeřili domácí. LUKÁŠ KROK s míčem vyběhl až k pravé postranní čáře, odkud napřáhl ke střele. Míč propadl hostujícímu brankáři mezi nohama až do sítě. Asistence: Rodrigo.

03:47
    Vagnao to zkoušel z obdobné pozice co naposledy, tentokrát ale míč tečovala dvojice protihráčů. Litoměřice tak mají k dispozici rohový kop.

03:53
    Po nacvičené akci se k zakončení dostal Krok, ale tentokrát jeho ostrá rána minula bránu o pořádný kus.

04:32
    Prvního akumulovaného faulu se dopouští hráči Jeseníku na středové čáře.

04:47
    Obloučkem se snažil Marcinov vybídnout své spoluhráče k založení útočné akce. Míč ovšem pouze prolétl podél autové čáry až do náruče Vavreka.

05:46
    Už to vypadalo, že hosté vybojovali míč po jedné z mála kombinací v prvních šesti minutách. Jenže rozhodčí nakonec odpískali již třetí akumulovaný faul v podání Jeseníku.

06:46
    Do rozehrávky domácích se vkradla nepřesnost, přesto Litoměřice zůstávají na míči zásluhou autu.

07:12
    Ze zcela nenápadné akce domácí přidávají druhou branku. RAFAELOVU dělovku ze středové čáry nedokázal Till zblokovat. Míč zapadl milimetrově k levé tyči. Asistence: Radim Záruba.

07:47
    Hosté zatím stále nemají na svém kontě ani jednu střelu, zatímco domácí již mají za sebou celou řadu útočných akcí. Nic na tom nezmění ani akce hostů v 8. minutě. Ztráta míče přišla těsně za půlící čárou.

08:57
    Vagnao mohl přidat třetí branku domácích, ale zády k bráně se zmohl pouze na lehké střele patou, která Tillovi nenadělala moc problémů.

09:19
    Vagnao v další akci, tentokrát se na půlící čáře zbavil jednoho z protihráčů a ihned následovalo zakončení. Míč se otřel o tělo jednoho z bránících hráčů, domácí tak budou pokračovat v útočné akci z bodu pro rohový kop.

09:57
    Domácí se pokusili o kolotoč na útočné polovině, ale Rafael v konečné fázi přišel zásluhou úspěšného obraného zákroku o míč.

10:27
    Už to vypadalo, že hosté si připíší první střelu, ale finální přihrávka směřovala do prostoru, kde nestál nikdo z domácích ani hostů.

10:35
    V Lovosicích se schyluje už v prvním poločase k pořádné kanonádě. Při rychlém protiútoku domácích zapomněla obrana Jeseníku v brankovišti na zcela volného RADIMA ZÁRUBU, který patičkou dokázal propasírovat míč za záda Tilla. Asistence: Fabricio.

11:29
    Záruba se prezentoval výtečnou rychlostí. V plné rychlosti se zbavil hned tří strážců, aby těsně před brankářem ještě přihrával svému nabíhajícímu spoluhráči. U míče byl ale jako první bránící hráč, který dokázal odvrátit míč aspoň na roh.

12:09
    Gamaspol se kousek po kousíčku dostal na útočnou polovinu. Zatím se ale k ohrožení Vavrekovy brány nepropracoval.

12:46
    Plhákova střela byla zblokována ještě před Vavrekem hned dvojblokem ve skluzu.

12:59
    Odražený míč od nohou hráčů Jeseníka se snášel ke stolečku pořadatelů. Od většího nebezpečí lidí za pořadatelským stolečkem nebylo učiněno za přispění zvukaře, který chytil míč do náruče.

14:12
    Oba celky se vystřídaly v útočných akcích. Na straně domácích se střelou prezentoval Vagnao, ale Till ho dokázal z bezprostřední blízkosti vychytat. Na druhé straně si hosté mohli připsat první střelu v zápase, ale obehrávka soupeře neměla ten správný efekt.

14:59
    Vagnao je dnes střelecky hodně aktivní. Jeho první střela orazítkovala levou tyč, o dvacet vteřin nastřelil břevno! Tomuto hráči v dnešním zápase schází více štěstí v zakončení.

15:39
    Rodrigo z rohu zkoušel překvapit hostující obranu, ta ale včas zareagovala a srazila míč zpět na roh.

15:57
    Sérii rohů nakonec ukončuje Záruba ránou do nohy soupeře. I tak zůstávají domácí stále u míče. Míč budou do hry zahrávat od postranní čáry.

16:38
    Poprvé v zápase se hráči Gamaspolu usadili na více než dvacet vteřin na útočnou polovinu.

16:52
    V sedmnácté minutě si hosté připisují čtvrtý akumulovaný faul v první polovině.

16:56
    Till nejprve vychytal Zárubovu střelu z otočky, aby o malou chvíli později zmírnil dorážku Fabricia, kterou musel z brankové čáry odkopávat jeden z bránících hráčů!

16:58
    Oddechový čas pro Gardenline Litoměřice.

16:58
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Litoměřic.

17:01
    Domluvená akce je zakončována Zárubou, který ale otřel míč pouze o boční stranu sítě.

18:13
    Necelé dvě minuty před koncem prvního poločasu se domácí prosazují počtvrté. RADIM ZÁRUBA předvedl další famózní sprinterský souboj, který vyhrál. Následně tváří v tvář Tillovi zvolil oblouček, který přelétl i nohu jednoho z bránících hráčů. Asistence: Rafael.

18:27
    Pověstný bůr je na světě. Po rozehrávce rohového kopu se do míče z prvního doteku opřel LUKÁŠ KROK. Míč se zastavil v síti, div ji neroztrhl. Asistence: Rodrigo.

18:41
    Ģê se objevil v další velmi zajímavé situaci, Till byl ale tentokrát ve správný čas na správném místě a míč vyráží zpět do hřiště.

19:00
    Probíhá poslední minuta prvního poločasu.

19:07
    Krok obstřelem bránícího hráče způsobil, že Till na jeho střelu vůbec nereagoval. Míč zakroutil tak přesně, že orazítkoval tyč hostující brány.

19:47
    Hosté se v závěru prvního poločasu propracovali k první střele v zápase. Vavrek ovšem neměl s tímto zakončením žádné obtíže.

20:00

V prvním poločase jsme byli svědky velmi jednoznačného futsalu ze strany Litoměřic, které už v osmé minutě vedly o dvě branky. Do konce poločasu přidaly další 3 branky a po prvních dvaceti minutách vedou již 5:0. Hráči Jeseníku se velmi dlouho nemohli zapsat do statistik úvodní střelou. To se jim povedlo až třináct sekund před poločasovou sirénou. I tato skutečnost ukazuje, že se dnes hraje výhradně na jednu bránu.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:25.

20:01

20:01
    V poločase došlo ke střídání brankářů. Johana Vavreka v bráně Litoměřic nahrazuje David Šimon.

20:38
    Litoměřičtí měli v úvodu druhého poločasu dvě velké příležitosti na navýšení svého vedení. Ani jednou ale nebyla střela Fabricia přesná.

21:31
    Fabricio má dnes střeleckou smůlu, potřetí v řadě nechal vyniknout Tilla.

21:40
    Tak nakonec svoji střeleckou smůlu FABRICIO přeci jen prolomil. Byla mu adresována přihrávka před zcela odkrytou bránu, kterou už nešlo minout. Asistence: Rodrigo.

22:40
    Jeseník se dostal s míčem na delší chvíli na útočnou polovinu. K ohrožení brány ale nedošlo. Naopak Litoměřice mohou založit útočnou akci.

24:42
    Macura měl sice na půlící čáře velké potíže při zpracování, přesto v krkolomné situaci dokázal míč zkrotit a poslat míč svým spoluhráčům.

25:05
    Gamaspol právě vstřelil branku!
    Chybu domácího obránce na půlící čáře trestá DAVID MACURA, který se hnal osamocen na Šimona. V tomto souboji byl úspěšnější Macura, který poslal míč ke vzdálenější tyči. Asistence: Patrik Plhák.

25:18
    Z nepozornosti hostující obrany ale těží také domácí. FABRICIO se objevil v situaci, kdy nemohl minout bránu a v dnešním zápase si připsal už druhou branku. Asistence: Rodrigo.

25:25
    Branky v tuto chvíli padají jak na běžícím pásu. JAN VAVREČ se prokličkoval s míčem přes dva protihráče. Ani vyběhnuvší Šimon pro něj nebyl problém. Míč uklidil k pravé tyči. Asistence: David Marcinov.

25:38
    A skóre se mohlo měnit i do čtveřice! Domácí ovšem s nabídnutou šancí pohrdali. Platí tak stav 7:2.

27:16
    S tečovanou ránou Rafaela měl Till nečekaně problémy, přesto se mu povedlo vyrazit nohama míč na své spoluhráče.

28:01
    Na hrací ploše se připomněl také Ģê. Tento brazilský hráč se nejprve zbavil svého strážce, aby následně mohl poslat míč do těla Tilla.

28:21
    Na akumulované fauly je stav vyrovnán – 1:1.

28:39
    Matheus provedl vše správně, obešel dva protihráče, ale prostor mezi třemi tyčemi už se mu trefit nepovedlo.

28:56
    Vagnao v dnešním zápase nastřelil nespočet tyčí, připisuje si do svých statistik další nástřel konstrukce brány.

29:37
    Jeseničtí se hnali ve 3 hráčích proti 1. Celou akci zastavila nepřesná rozehrávka, díky které končí míč pouze za postranní čárou.

30:04
    Střela z nohy Mráze byla lehce zblokována domácí obranou a Šimon měl teď hodně velké štěstí, že se míč nesnesl po obloučku do brány.

30:30
    Fabricio si nepočínal tváří v tvář vůbec špatně. Hráči Litoměřic při zakončení scházela větší přesnost.

31:46
    Šimon se musel v brankovišti hodně otáčet! Jeseník se dostal do souvislejšího tlaku, ve kterém sházelo jen málo ke skórování.

32:12
    Pres RAFAELA na útočné polovině byl úspěšný, z čehož mohl těžit. Sám před brankářem zvolil střelu do levého horního rohu, kam už Till nedosáhl. Bez asistence.

32:54
    Rafael si při souhře neporozuměl s Vagnaem. První jmenovaný ztrácí míč po nepřesné příhře.

33:54
    Tak dlouho si domácí posílali před brankovištěm míč z nohy na nohu, až si řekl o narážečku MATHEUS, který přízemní střelou trefil jediný volný prostor u vzdálenější tyče. Asistence: Lukáš Krok.

33:54
    Žlutou kartu dostává Jakub Řezníček (AC Gamaspol Jeseník).

35:11
    Krok nastřelil další tyč, v jeho podání už třetí v dnešním zápase.

35:14
    Po autové rozehrávce VAGNAO na nic nečekal a z první vyzkoušel pozornost Tilla. Ten si vybral slabší chvilku, míč mu prošel podél ruky do sítě. Domácí přidávají už jubilejní desátou branku. Asistence: Ģê.

35:18
    Matheus svým faulem zařídil Litoměřicím třetí akumulovaný faul.

37:27
    Hrdý s Fabriciem dokázali zblokovat střelu Mráze, který se hnal dlouhou chvíli sám na Šimona.

37:49
    Koncentrace domácích upadá. Důkazem je toho rozhrávka autu v podání Záruby, který poslal míč nesmyslně mezi dvěma spoluhráči pouze do autu na opačné straně.

38:26
    Máme zde zkompletovaný první hattrick zápasu. Po narážečce s Fabriciem už neměl RADIM ZÁRUBA. před osamocenou bránou Jeseníku žádný problém se zasunutím míče do sítě soupeře. Asistence: Fabricio.

38:39
    Brazilské duo ĢÊ – Matheus si doslova vychutnala obránce s brankářem. Tak dlouho si posílali narážečky, až se objevil první jmenovaný osamocen pár centimetrů od brány a už musel zakončovat. Krásné akce domácích. Asistence: Matheus.

39:00
    Probíhá poslední minuta zápasu.

39:47

39:47

Utkání mezi Litoměřicemi a Jeseníkem je minulostí. Litoměřice celý zápas jasně opanovaly a nakonec si připisují vysoké vítězství 12:2. Jeseník se ve druhém poločase nadechl aspoň pro vstřelení dvou branek v krátkém rozmezí ve 26. minutě.

Dnešní utkání sledovalo 273 diváků.

To je ode mě pro dnešek z tohoto utkání s konstatováním vítězství Litoměřic vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího textového online přenosu, na počtenou! (22:12:50)

Josef Cestr

Branky: 4. Krok (Rodrigo), 8. Rafael (Záruba), 11. Záruba (Fabricio), 19. Záruba (Rafael), 19. Krok (Rodrigo), 22. Fabricio (Rodrigo), 26. Fabricio (Rodrigo), 33. Rafael, 34. Matheus (Krok), 36. Vagnao (Ģê), 39. Záruba (Fabricio), 39. Ģê (Matheus) – 26. Macura (Plhák), 26. Vavreč (Marcinov)

Karty:   34. Jakub Řezníček (JES)

Gardenline Litoměřice: Vavrek (21. Šimon) – Rodrigo, Záruba, Matheus, Fabricio, Hrdý, Kovács (C), Ģê, Rafael, Vagnao, Krok.
    AC Gamaspol Jeseník: Till, Jan Řezníček – Plhák (C), Macura, Vavrač, Marcinov, Mráz, Jakub Řezníček, Žák, Prachař.

Delegát: Smreček