Michalovce – Osmos Bratislava 12:0 (kon.) | Pov. Bystrica – Spišská N. Ves 3:1 (kon.) | Dubnica – Nové Zámky B 24:2 (kon.)
Skalica – Trnava 7:2 (kon.) | Prešov – Topoľčany 2:1 (po pr.)
HK DUKLA Ingema Michalovce
12:0 (1:0, 9:0, 2:0)
HC Osmos Bratislava
sk Pátek 09.02.2018, 18:001. liga (SR) • 45. kolo

Po prvej tretine to ešte bolo pomerne vyrovnané, ale druhé dejstvo prinieslo deväť gólov. Michalovce si záver postrážili, a tak sa na play-off naladili výhrou 12:0. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (20:07:51)

59:03
    Erik Piatak sa nakoniec zodvihol bez nosidiel a za pomoci Hančáka odchádza z ľadu. Veľmi zbytočné zranenie...

59:03
    Po nahodení do bránkoviska Bratislavy bola posunutá celá svätyňa aj s gólmanom Megom. Navyše, Piatak ostáva mimo spomínaný súboj ležať na ľade a nevyzerá najlepšie.

58:09
    Jakub Linet obišiel bránu súpera a chcel zakončiť k bližšej žrdi. Mega ho vychytal, hattrick tu nie je.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty zápasu.

57:39
    Solomončak si chcel vymeniť puk s Halásom a zakončovať, to sa domácim nepodarilo.

56:58
    HC Bratislava založila akciu, strela Klučiara skončila iba v lapačke Trenčana.

56:05
    Valečko v ďalšej zaujímavej pozícii, tentoraz našiel pozorného gólmana Megu.

55:32
    Puk vypadol na striedačku, vhadzovať sa bude v obrannom pásme Michaloviec.

54:59
    Pekná prihrávka od Brezniaka medzi kruhy bola zakončená Fajčákom, ten nemieril presne.

54:19
    Po zlej rozohrávke súpera sa do veľkej šance dostal Rusina, bránu protivníka prestrelil.

53:43
    Hostia v plnom počte.

53:08
    Táto presilovka Michalovciam až na jednu strelu nevychádza ideálne, Bratislava sa bráni celkom dobre.

52:27
    Tečovaná strela od modrej čiary išla do protipohybu brankár Bratislavy, puk však skončil tesne vedľa.

51:43
    Vylúčenie v tíme HC Osmos Bratislava (Klučiar – 2 min., hákovanie).

51:11
    Puk sa posúval v okolí brány hostí, zakončenie neprichádzalo.

50:31
    Domáci majú síce menšie problémy so založením akcie, to im však nemusí vôbec vadiť, nakoľko gólov už dali dosť.

50:00
    Posledných desať minút do konca zápasu. Toto už do predĺženia ísť nemôže. Otázny je len konečný stav.

Matej Kubove

Branky a nahrávky: 14. Solomončak (Banovský, Halás), 21. Piatak (Jokeľ, Kolba), 23. Fajčák (Mesaroš), 24. Halás (Solomončak), 25. Banovský (Valečko, Halás), 28. Hančák (Solomončak, Valečko), 36. Solomončak (Valečko, Halás), 37. Fajčák (Linet, Brezniak), 38. Mašlonka (Piatak, Kolba), 39. Linet (Halás), 48. Valečko (Halás, Solomončak), 48. Linet (Fajčák, Brezniak)

HK DUKLA Ingema Michalovce: Trenčan (Juríček) – Valečko, Hančák, Kolba, Korenko, Rusina, Meliško, Balko – Halás, Solomončak, Bánovský – Mašlonka, Piatak, Jokeľ – Brezniak, Linet, Fajčák
    HC Osmos Bratislava: Srnec (Mega) – Valjetn, Ficel, Matejovie, Vidovič, Guoth, Mihalko, Kuzmín – Klučiar, Kratochvíla, Šalka – Bednarič, F. Novák, Ondris – Krajč, Mlynčár, Čech – A. Roth

Rozhodčí: Žák – Riš, Homola