Tottenham – Arsenal 1:0 (kon.) | Everton – Crystal Palace 3:1 (kon.) | Stoke – Brighton 1:1 (kon.)
Swansea – Burnley 1:0 (kon.) | West Ham – Watford 2:0 (kon.) | Manchester City – Leicester 5:1 (kon.)
Tottenham Hotspur
1:0 (0:0)
Arsenal FC
Sobota 10.02.2018, 13:30 • Wembley Stadium, London • Anglická Premier League • 27. kolo
    Tottenham vítězem londýnského derby.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (15:32:12)

Fauly: 13:9

Je dobojováno. Tottenham oplatil Arsenalu předchozí porážku z Emirates Stadium a v dnešním utkání vítězí. A musíme poznamenat, že zaslouženě, protože byl většinu utkání lepším týmem. První poločas nepřinesl téměř žádné velké šance, jedinou střelu na branku měli Spurs, ale nebylo to nic těžkého pro Čecha. Druhá půle byla o hodně zajímavější. Už v 49. minutě se trefil hlavou Harry Kane. A další šance Tottenhamu přibývaly. Měli je třeba Ali, z přímáku Eriksen nebo poté i Lamela, který se v průběhu druhého poločasu dostal na trávník. Jenže Čech už další gól neinkasoval, předvedl několik výborných zákroků. Jindy míče létaly vedle jeho branky. Arsenal si vypracoval dvě velké šance na vyrovnání. Nejprve nádhernou technickou střelu vyškrábl skvělým zákrokem Lloris, v samotném závěru pak zahodil velkou příležitost Lacazette, když netrefil branku v situaci, kdy měl před sebou už jen Llorise.

90+5

90+5
    Mesut Özil se opřel do míče svou pověstnou levačkou, ale trefil jen jednoho z hráčů ve zdi Tottenhamu,

90+5
    Za následné protesty vidí žlutou kartu Eric Dier.

90+5
    Tak je tu přeci jen ještě jedna nadějná šance pro Gunners. Welbeck se pustil neohroženě dopředu a byl faulovaný. Tohle bude nebezpečná standardní situace.

90+4
    To byla nejspíš poslední šance Arsenalu. Času už zbývá velmi málo.
    90+3. Lacazette těsně netrefil branku.

90+3
    Obrovská šance Arsenalu, ale Alexandre Lacazette ji zahodil! Iwobi ho krásně našel v náběhu, ale o kousek svým zakončením po zemi kolem Llorise netrefil branku!

90+3
    Dnešní utkání sleduje 83 222 diváků.

90+2
    Pierre-Emerick Aubameyang šanci pro své spoluhráče nevyrobil, protože jeho centr z levé strany byl nepřesný.

90+1
    Nastavovat se budou čtyři minuty. Tolik času má ještě Arsenal na vyrovnání.

90+1
    Alexandre Lacazette se položil do míče z voleje, ale nedokázal ho trefit tak, jak by chtěl. Míč skončil vysoko nad brankou.

90
    Vzápětí se dopředu zase tlačili Gunners, ale nedostali se na dostřel branky Spurs.

89
    Lamela je po svém nástupu na trávník hodně nebezpečný. Dostal se k míči po pěkném pasu Daviese, ale z velmi dobré pozice zevnitř pokutového území minul.

88
    Arsenal to tentokrát zkoušel obloučkem za obranu, jenže ten nebyl přesný a míč doskákal do zámezí.

87
    WIlshere předvedl povedený průnik a pak přihrávku za obranu na Welbecka. Ten ale nakonec míč nedostal. Byl pokrytý.

Petr Sumbal

Branky: 49. Kane (Davies)

Karty:   79. Lamela (TOT), 90+5. Dier (TOT) – 73. Mustafi (ARS)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 11:3. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 13:9.
    Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Trippier, D. Sánchez, Vertonghen, Davies – Dier, M. Dembélé, Alli (85. Wanyama) – Eriksen – Kane, Son (70. Lamela).
    Náhradníci: Vorm – Rose, Lamela, Wanyama, Moussa Sissoko, Lucas Moura, Aurier.

Arsenal FC: Čech – Bellerín, Mustafi, Koscielny (C), Monreal – Elneny (65. Iwobi), Xhaka (86. Welbeck), Özil, Wilshere – Mchitarjan (65. A. Lacazette), Aubameyang.
    Náhradníci: Ospina – A. Lacazette, Iwobi, Chambers, Welbeck, Maitland-Niles, Kolašinac.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn

Diváci: 83 222