Heracles – Willem II 1:0 (kon.) | Utrecht – Zwolle 2:1 (kon.) | Sparta Rotterdam – Eindhoven 1:2 (kon.)
Heerenveen – Kerkrade 1:1 (kon.) | Alkmaar – Venlo 0:0 (kon.)
AZ Alkmaar
0:0 (0:0)
VVV Venlo
Sobota 10.02.2018, 20:45Nizozemská Eredivisie • 23. kolo

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na shledanou. (22:40:12)

Je dobojováno. Domácí měli po většinu zápasu více ze hry, drželi míč, dostávali se do šancí, ale žádnou z nich nedokázali proměnit. V první půli sice na brankové příležitosti vyhráli hosté, ale druhý poločas byl zcela v režii Alkmaaru, který ovšem svůj tlak nepřetavil v gól. Jeho největší šanci spálili Weghorst a po něm také van Overeem. Venlo v závěru již relativně v pohodě ubránilo bod, který berou oba týmy za remízu 0:0.

90+5

90+4
    Poslední zoufalý pokus o nákop vpřed domácím nevyšel. Weghorst prohrál souboj v pokutovém území a tohle již hosté zvládnou.

90+3
    Hosté jsou nyní všichni v okolí vlastního pokutového území. Míč poté odkopávají co nejdále od své brány a AZ již zbývá něco málo přes minutu.

90+3
    Míč má nyní ve své moci hostující brankář po šikovné malé domů svého spoluhráče a gestem vyhání Venlo na půlku hřiště.

90+2
    Z hranice vápna navíc pálili domácí mimo. Unnerstall poté s odkopem nebude vůbec spěchat.

90+1
    Po pravé straně to AZ zkouší velmi často. Nyní dokázalo proniknout až do vápna, avšak přihrávkou pod sebe nalezlo pouze kopačky hostů.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty nad rámec řádné hrací doby.

90
    I s ním si však obrana Venla poradila a alespoň na malou chvíli si oddechla. Poté však Alkmaar vyslal další nepřesný centr a bude z toho jen odkop od brány hostů.

89
    Po další tečované ráně z pravé strany šestnáctky je tady další roh pro Alkmaar.

88
    Alkmaar i nadále útočí a nyní to zkouší znovu po pravé straně. Sudí mu však vzápětí mí bere kvůli špatně vhozenému autu, který se na takové úrovni příliš často nevidí.

87
    Střídání v týmu VVV Venlo: ze hřiště odchází Torino Hunte, přichází Vito van Crooij.

86
    Unnerstall musel být znovu v pohotovosti. Zpoza vápna nebezpečně pálil Jahanbakhsh, ale jeho pokus zastavil u své levé tyče brankář hostů.

84
    Unnerstall navíc musel vyrážet další ránu zpoza šestnáctky. Z následného rohového kopu ovšem Alkmaaru rovněž nic nevytěžil.

83
    I nyní se hosté dobře ubránili. Balon ale v podstatě jen odevzdali na kopačky Alkmaaru, jehož tlak se v posledních minutách stupňuje.

82
    Obrana Venla se brání zuby nehty a nyní jen odkopli míč co nejdále od vlastní šestnáctky. AZ zatím nedokázalo najít účinný recept na svého soka.

81
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Jonas Svensson, přichází Ricardo van Rhijn.

79
    Hosté měli po ojedinělé akci na polovině soupeře k dispozici přímý kop z levé strany, ale nenaložili s ním vůbec dobře. Jejich centr dokázala obrana AZ odvrátit.