Spal – AC Milán 0:4 (kon.) | Crotone – Atalanta BC 1:1 (kon.) | Neapol – Lazio 4:1 (kon.)
SSC Neapol
4:1 (1:1)
S. S. Lazio
Sobota 10.02.2018, 20:45 • Stadio San Paolo, Neapol • Italská Serie A • 24. kolo

Já se s vámi již loučím, dobrou noc a příště na počtenou! (22:41:11)

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 7:3. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 5:10.

Je dobojováno, Neapolští fotbalisté nakonec dokázali zvrátit nepříznivý vývoj zápasu a třetí Lazio nakonec porazili jasně 4:1. O osudu utkání rozhodl začátek druhé půle, v němž se domácí prosadili dvakrát v rozmezí dvou minut, dvacet minut před koncem pak definitivní pojistku přidal Dries Mertens. Svěřenci Maurizia Sarriho tak i po 24. kole udrží první příčku v tabulce.

90+2

90+2
    Ještě jednu akci Neapole teď založil Piotr Zieliński, daleko se ale nedostal a poté vrátil míč až k brankáři Reinovi.

90+1
    Tak se ale nestalo, druhá půle bude ještě o dvě nastavené minuty delší.

90
    V poslední minutě zápasu už se na trávníku vůbec nic zajímavého neděje a domácí hvízdáním vybízejí rozhodčího Bantiho k tomu, aby zápas ukončil.

89
    Adam Marušić si na pravém křídle nedokázal zpracovat nepovedenou rozehrávku, míč tak opět skončil jen v autu.

88
    Ciro Immobile obral o míč Jorginha a pokusil se prokousat se až do zakončení, proti přesile bránících hráčů ovšem neuspěl.

87
    Tentokrát sice akce Neapole ztroskotala už u půlící čáry, ani protiútok biancocelesti ale neměl dlouhého trvání.

86
    Hosté se po ojedinělé akci dostali k centru z pravé strany, ten ale skončil bezpečně skryt v náruči Pepeho Reiny, který má nyní čas a klid na rozehrávku.

85
    Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Christian Maggio.

83
    Krátce po zmiňovaném vhazování to vzal na sebe Lorenzo Insigne, jeho střela z dobrých dvaceti metrů ale byla spíše propagačního rázu.

82
    Po katastrofální rozehrávce Lazia už si Wallace nestihl zpracovat míč na hrací ploše, domácí tak budou mít k dispozici autové vhazování na útočné polovině.

81
    Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Allan, přichází Marko Rog.

79
    Piotr Zieliński nic nevymýšlel a pod tlakem posunul kulatý nesmysl zpět na stopery, ti si ale poradili a po pravé straně už míří kupředu Elseid Hysaj.

78
    Krátce po následné rozehrávce svěřenci Simoneho Inzaghiho o míč zase přišli a hráči v modrých dresech teď v poklidu drží míč ve středu hřiště.

76
    Biancocelesti teď prakticky neustále běhají bez míče a nedaří se jim stíhat vysoké tempo domácího týmu. Do další šance se teď přihnal Lorenzo Insigne, jenž ale z ostrého úhlu neměl reálnou naději uspět.

75
    Zdá se, že je rozhodnuto, čtvrtý inkasovaný gól hosty zřejmě definitivně srazil do kolen, poněvadž tlak jihoitalského celku přetrvává.

Vojtěch Balon

Branky: 43. Callejón (Jorginho), 54. Wallace (vla.), 56. P. Zieliński (Rui), 73. D. Mertens (P. Zieliński) – 3. de Vrij (Immobile)

Karty:   43. Lucas Leiva (LAZ), 45. S. Milinković-Savić (LAZ), 63. de Vrij (LAZ)

SSC Neapol: Reina – Hysaj, Tonelli, Koulibaly, Rui – Allan (81. Rog), Jorginho, Hamšík (46. P. Zieliński) – Callejón (85. Ch. Maggio), D. Mertens, L. Insigne.
    Náhradníci: Rafael Cabral, Sepe – Ch. Maggio, P. Zieliński, Machach, Albiol, Rog, Ounas, Diawara.

S. S. Lazio: Strakoša – Wallace, de Vrij, Radu – Marušić, Parolo, Lucas Leiva (67. Nani), S. Milinković-Savić, Lulić (60. J. Lukaku) – Alberto (61. F. Caicedo), Immobile.
    Náhradníci: Guerrieri, Vargić – Patric, J. Lukaku, Nani, Basta, Bastos, Cáceres, F. Caicedo, Luiz Felipe, Murgia.

Rozhodčí: Banti – Vuoto, Peretti