NY Islanders – Detroit 7:6 (po pr.) | NY Rangers – Calgary 4:3 (kon.) | Washington – Columbus 4:2 (kon.)
Florida – Los Angeles 1:3 (kon.) | Carolina – Vancouver 4:1 (kon.) | Winnipeg – St. Louis 2:5 (kon.)
Dallas – Pittsburgh 4:3 (1:0 po s.n.) | Anaheim – Edmonton 3:2 (kon.)
po s.n. (1:0)
Dallas Stars
4:3 (1:2, 0:0, 2:1 - 0:0)
Pittsburgh Penguins
Sobota 10.02.2018, 02:40 • American Airlines Center, Dallas • NHL

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (05:36:17)

V oslabení: 0:1

Pittsburgh si tedy ani v tomto případě neodveze z Dallasu plný počet bodů, a na svou výhru v American Airlanes Center tedy bude muset čekat další rok. Dallas svého soupeře porazil po samostatných nájezdech, a připsal si tak už svou pátou výhru v řadě.

Tyler SEGUIN - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Dallas Stars.

Jediným úspěšným střelcem nakonec tedy je TYLER SEGUIN, jenž tak svou trefou rozhodl o vítězství Dallasu.

3. série
    1:0
    Kessel chtěl překonat Lehtonena střelou mezi jeho betony, jenže jeho střela mu vůbec nevyšla, když trefil domácího brankáře přímo do jeho betonu.

3. série
    1:0
    Ani Spezza nešel do žádné kličky a se svou střelou trefil beton Murrayho.

2. série
    1:0
    Crosby také vystřelil a se svou střelou trefil břevno domácí klece.

2. série
    1:0
    Seguin též zkusil střelu, když trefil přesně prostor mezi tělem a rukou Murrayho a kotouč následně prošel do brány Pens.

1. série
    0:0
    Malkin zkusil střelu nad vyrážečku, ale Lehtonen jeho pokus vytáhl mimo svou bránu.

1. série
    0:0
    Jako první se k nájezdu rozjel domácí Radulov, který se snažil o kličku do forhendu, ale Murray si na něj počíhal.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení tento zápas nerozhodlo, když zřejmě největší příležitost spálil Jamie Benn, kterého vychytal Murray. Jdeme tedy na samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:27
    Dumoulinova střela jen proletěla kolem Lehtonenovy hlavy a kotouč se následně odrazil do středního pásma.

63:54
    Radulov se dostal do bekhendového zakončení z pravé strany, které Murray chytil svou lapačkou.

63:29
    Benn uháněl z levé stran sám na Murrayho, kterého chtěl překonat zakončením mezi jeho betony, ale tento prostor si hostující brankář pohlídal.

62:52
    Malkin přihrál puk před bránu Kesselovi, jenž však z bezprostřední blízkosti přestřelil bránu Dallasu a nasměroval kotouč až do ochranné sítě.

62:29
    Ihned po vhazování to zkusil Johns, jehož dělovku Murray vyrazil do rohu kluziště.

62:24
    Seguinova střela ze středu útočného pásma skončila přesně ve výstroji Murrayho.

61:57
    Crosby se odhodlal k zakončení, které skončilo na vyrážečce Lehtonena.

61:27
    Shore se snažil natlačit až před Murrayho, který mu však skvěle vypíchl puk svou holí.

60:53
    Kesselova střela letěla hodně mimo bránu Dallasu.

60:18
    Radulov získal puk, ale následně jej zcela bez napadání odevzdal soupeři.

60:01

Dallasu se ve třetí třetině podařilo otočit vývoj utkání na svou stranu, když se o obě trefy postarali obránci Klingberg a Hamhuis. Nicméně Pens v poslední minutě odvolali brankáře a tento tah jim vyšel, protože Schultz vyrovnal stav utkání, a tak o vítězí musí rozhodnout prodloužení či případné nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:44
    Shore se snažil přihrát na modrou čáru, ale jeho pas byl zblokován hostující obranou.
    58:47 Justin SCHULTZ - 3:3

58:47
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Penguins vyrovnávají stav utkání! Letang nahrál na pravou stranu Malkinovi, jehož střelu zblokoval Lindell, ale kotouč se poté odrazil přesně na JUSTINA SCHULTZE, jehož střela už skončila v bráně Dallasu. Asistence: Jevgenij Malkin, Kris Letang.

58:28
    Letang si nyní málem poslal puk sám do opuštěné klece, ale Schultz to stihl a kotouč sebral.

58:11
    Kotouč se dostal na střed útočného pásma k zcela volnému Schultzovi, jehož střela skončila u Lehtonena.

58:02
    Pittsburgh to už zkusí v šesti, když Murray zůstává na své střídačce.

58:02
    Dallas si bere svůj oddechový čas.

57:28
    Tak teď měl Murray obrovské štěstí, že ze své brány nelovil další puk, protože šance Seguina a Radulova k tomu bylo opravdu blízko.

57:01
    Na druhé straně se musel mít na pozoru Lehtonen, kterého z levé strany vyzkoušel Crosby.

56:32
    Shore parádně zmátl domácí obranu, když místo střely vjel za bránu, aby následně nahrál mezi kruhy Pitlickovi, jenž však v obrovské šanci přestřelil odkrytou bránu Penguins.

56:06
    Tak to byl skvělý zákrok Lehtonena! Malkin na svou první ránu večera čekal hodně dlouho, ale na tato střela měla gólové parametry, když ruský kanonýr dostal přihrávku na střed útočné třetiny, odkud z první vypálil a jeho ránu chytil domácí brankář svou lapačkou.

55:56
    Kesselova střela nyní jen proletěla kolem brány Dallasu.

55:15
    Dallas znova jen poslal puk do středního pásma a žádný z domácích se za ním nijak nežene.

54:39
    Cole se srazil s Rustem, čehož využili domácí hokejisté, kteří posílají puk ze svého obranného pásma.

54:10
    Kessel obdržel přihrávku do jízdy na pravé straně, odkud i vystřelil a jeho střela skončila na betonech Lehtonena.

53:24
    Pens se dlouho drželi ve svém útočném pásmu, jenže jejich útočná snaha nakonec končí nepřesnou přihrávkou na modrou čáru, kde byl ani jeden z obránců.

52:37
    Letangovu přihrávku zastavil Lindell, jenž jej zblokoval až do hlediště, a tak si jeden z fanoušků odnese vzácný suvenýr.

51:54
    Hagelin jel málem sám na Lehtonena, když ho však na poslední chvíli zastavil Klingberg, který mu přizvedl hůl.

51:34
    Snaha Pittsburghu končí na útočné modré, jelikož se hosté dostali do ofsajdu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:21
    Dallas jen zavezl puk do útočného pásma, kde však domácí přenechali puk hostujícím hokejistům.

50:33
    Jenže následný útok Dallasu končí na modré čáře, kde se Stars dostali do ofsajdu.

50:21
    Crosby svou přihrávkou hledal najetého Rusta, ale ten si kotouč nedokázal zpracovat, a tak se k němu dostávají domácí.

49:34
    Penguins nahodili puk na Lehtonena, který si skákavý kotouč raději nechal pro sebe, čímž tak přerušil hru.

48:57
    Pittsburghu se však nakonec podařilo dostat puk alespoň ze svého obranného pásma.

48:25
    První formace Dallasu znova zatápí hostující obraně, která s touto trojicí má co dělat.

47:26
    Uvidíme tedy nyní co vývoj zápasu udělá s hostujícím celkem.
    46:51 Dan HAMHUIS - 3:2

46:51
    Dallas právě vstřelil branku!
    Stars otáčejí vývoj utkání na svou stranu!!! Opět to byla první formace Dallasu, která zatlačila hostující celek v jeho obranném pásmu, kde nakonec i Murray přišel o svou hůl. Benn nahrál na modrou Paterynovi, jehož střelu ještě brankář Pittsburghu vyrazi, ale bylo to přímo k DANU HAMHUISOVI a jeho dělovka skončila přesně v růžku hostující klece. Asistecen: Greg Pateryn, Jamie Benn.

46:06
    Janmark si se Spezzou několikrát vyměnili puk, aby následně poté Janmark přihrál Spezzovi před bránu, ale toho si hostující obrana pohlídala.

45:32
    Pitlickova s.třela z pravého kruhu byla přizvednuta až do ochranné sít.

45:16
    Domácím se jejich "silový" přechod přes útočnou modrou, a tak je Dallasu odpískán ofsajd.

44:54
    Nicméně tato snaha jim dlouho nevydržela, protože Stars rychle získali puk pod svou kontrolu.

44:31
    Pittsburghu se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma a hosté se ihned ženou na Lehtonena.

44:02
    Penguins se nyní vysvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění, a tak se hra opět vrátí před jejich bránu.

43:29
    Spezza nahrával z rohu kluziště na střed útočného pásma, ale zde zrovna nebyl ani jeden z hráčů v zeleném.
    42:46 John KLINGBERG - 2:2

42:46
    Jamie Benn vyslal přihrávku za bránu Pens, kam si pro ní dojel Radulov, jenž naslepo nahrál zpět do pravého kruhu, kde na jeho hranici číhal JOHN KLINGBERG, jehož pohotová střela skončila mezi betony Murrayho. Asistence: Alexander Radulov, Jamie Benn.

42:24
    Penguins jen poslali puk přes celé kluziště, a tak je hostům odpískáno zakázané uvolnění.

41:32
    Sheary se snažil překvapit Lehtonena zpoza jeho klece, ale domácí brankář byl u své tyče připravený a kotouč zastavil.

40:56
    Stars nahodili puk do svého útočného pásma, jenže Elie byl v pásmu dříve než puk, a tak čároví rozhodčí signalizuje ofsajd.

40:34
    Radulov poslal puk až na střídačku Dallasu, a tak se bude vhazovat po pravici Lehtonena.

40:01

Bohužel ve druhé třetině jsme ani jednu branku neviděli, když Penguins stále drží své jednobrankové vedení nad Dallasem. Uvidíme s čím oba týmy příjdou do poslední dvacetiminutovky.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:47
    Seguin se v závěru druhé třetiny dostal do skvělé šance, ale jeho střela z pravé strany jen proletěla kolem brány Pittsburghu.

39:25
    Paterynova neškodná střela od modré skončila přesně v lapačce Murrayho.

39:15
    Janmark se snažil protlačit puk na najíždějícího Spezzu, ale tento pas si pohlídal Määttä.

38:22
    Po nepřesné střele Rusta se k zakončení dostal Crosby, který se pokusil o parádičku, ale jeho zakončení letělo příliš nad bránu Dallasu.

38:12
    Crosby zavezl puk do útočného pásma, kde se následně k puku dostal Letang, ale jeho střela skončila na některém z domácích hráčů.

37:36
    Rousselova střela z pravé strany útočného pásma letěla hodně mimo bránu Penguins.

37:14
    Klingberg vyhodil puk z obranného pásma, jenže Pens jej ihned zachytili a znovu se derou do své útočné třetiny.

36:28
    Cole se dlouho na modré rozmýšlel co s pukem, ale místo střely nakonec jen zvolil nahození za bránu Dallasu.

35:19
    Benn se snažil protlačit svou přihrávku na najíždějícího Radulova, ale jeho pas byl zblokován Dumoulinem.

34:43
    Schultz se odhodlal ke střele od modré čáry a jeho pokus zblokoval hned první bránící hráč Dallasu.

34:01
    Kessel připravil dobrou střeleckou pozici pro Hagelina, jenž ihned vystřelil a kotouč skončil někde ve výstroji Lehtonena.

33:39
    Dickinsonova formace parádně zatlačila na hráče Pittsburghu, jenž měli velké problémy se svou rozehrávkou.

32:48
    Seguin obdržel přihrávku mezi kruhy, kde se obtočil a zkusil vystřelit bekhendem, ale jeho pokus byl zblokován hostující obranou.

32:35
    Faksova přihrávka byla zblokována až do ochranné sítě za hostující klecí. Vhazovat se tedy bude před bránou Murrayho.

31:51
    Dickinson vybojoval puk v rohu obranného pásma Dallasu a domácí následně poslali puk do středního pásma.

30:19
    Radulov parádně přihrával před bránu Pittsburghu najíždějícímu Seguinovi, jenž se málem dočkal své druhé branky, ale Murray proti jeho šikovné teči parádně zasáhl.

29:53
    Radulov jej málem zcela sám na Murrayho, ale parádně zasáhl Dumoulin, jenž v poslední chvíli připravil ruského útočníka o puk.

29:26
    Roussel jen posunul puk na Murrayho, jenž raději ukryl kotouč pod svou lapačkou.

28:20
    Rust obdržel parádní pas na pravou stranu, kde byl zcela sám a jeho střelu Lehtonen vyrazil, ale kotouč byl stále ve hře a dorážku Guentzela zastavil Seguin.

28:09
    Dallas opět jen poslal puk přes celé kluziště na zakázané uvolnění, a tak se vhazování před Lehtonenem bude opakovat.

27:55
    Lehtonen chtěl poslat puk po mantinelu pryč ze svého obranného pásma, jenže ten se od plexiskla odrazil až do ochranné sítě.

27:12
    Faksa obkroužil s pukem hostující bránu, aby následně přihrál Pitlickovi, jenže jeho střela letěla mimo bránu Penguins.

26:42
    Penguins se podařilo vymanit z menšího tlaku první formace Dallasu, když hosté jen vyvezli ze svého pásma.

26:01
    Lindell získal puk ve středním pásmu a následně jej zavezl až do útočného pásma, kde i vystřelil, ale s touto střelou neměl Murray žádný problém.

24:56
    Määtta nyní zcela zbytečně poslal puk přes celé kluziště, a tak je hostům odpískáno zakázané uvolnění.

24:19
    Pitlickova střela z levé strany útočného pásma jen skončila na vyrážečce Murrayho.

24:00
    Do velké šance se nyní dostal Crosby, který obdržel přihrávku na pravou stranu, kde se mu podařilo obkroužit Lehtonena, ale toho následně v bráně zastoupil Lindell.

23:24
    Letang nabil svému kolegovi na modré, jenž ihned vypálil a Lehtonen musel kotouč vyrazit za svou klec.

22:43
    Dickinson zavezl puk do útočné třetiny, ale zde se k němu sjela hned dvojice hráčů v bílém, kteří jej o kotouč velice rychle připravili.

21:59
    Snad poprvé ve druhé třetině se Dallas dostal do útočného pásma, ale tento útok neměl příliš dlouhého trvání.

21:28
    Domácí se nakonec vysvobozují vyhozením kotouč přes celé kluziště, takže je Dallasu odpískáno zakázané uvolnění.

21:07
    Začátek druhé třetiny zatím patří hostujícím hokejistům, jenž se tlačí na na Lehtonenovu bránu.

20:24
    Rust poslal puk na Dumoulina, který měl před sebou dostatek prostoru, ale i tak vypálil velkou dělovku, která letěla hodně mimo bránu Dallasu.

20:01

Je za námi první třetina utkání, ve které jsme mohli vidět hned tři branky. Do dvoubrankového vedení se nejprve dostali hosté z Pittsburghu, když se postupně trefili Sheahan a ve vlastním oslabení Hagelin. Nicméně Dallasu se ještě do konce třetiny podařilo alespoň snížit, protože se po přihrávce od Benna prosadil Seguin.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:33
    Pens se nevydařil jejich přechod přes útočnou modrou, a tak je Pittsburghu odpískán ofsajd.

19:01
    Hodně přísné zakázané uvolnění je nyní odpískáno Dallasu, když Pitlick byl u kotouče dříve než Määttä, ale rozhodčí raději přerušili hru.
    17:57 Tyler SEGUIN - 1:2

17:57
    První formace předvedla parádní forčeking, když Radulova zatlačil za bránou Pens na Dumolina, který tak puk nezpracoval, a ten se dostal k Bennovi v rohu kluziště, jenž ihned přihrál přes brankoviště na TYLERA SEGUINA, jenž se už nemýlil. Asistence: Jamie Benn, Dillon Heatherington.

17:38
    Roussel vypálil z levé strany směrem na Murrayho, ale s takovou střelou nemůže mít hostující brankář žádný problém.

16:59
    Dallas se osvobodil jen vyhozením přes celé kluziště, takže je domácím hokejistům odpískán icing.

16:39
    Lehtonen nyní musel likvidovat střelu Sheahena, který vypálil z pravé strany a domácí brankář jeho pokus jen vyrazil za svou klec.

16:19
    Janmark se chtěl dostat s pukem do útočného pásma, ale dá se říct, že na něj bylo připraveno všech pět hráčů v bílém, a tak švédský útočník rychle o puk přišel.

15:31
    Cole poslal kotouč přes celé kluziště, takže je hostujícím odpískáno zakázané uvolnění.

14:45
    Domácí hokejisté nyní možná překombinovali svou akci, když chtěli vyšachovat hostující obranu, ale poslední pas na Benna byl zblokován.

14:17
    Roussel se vrací z trestné lavice, a tak se bude pokračovat v plném počtu hráčů na ledě.

13:56
    Shore dokázal dostat puk až do útočného pásma Dallasu.

13:17
    Benn sebral puk na modré Malkinovi, a chtěl následně přihrát Seguinovi, ale to nešlo, a tak vystřelil, ale jeho pokus letěl mimo bránu Pens.

13:00
    Pateryn doslova odpálil puk z obranné třetiny Dallasu na vlastní střídačku, a tak je hra přerušena.

12:39
    Dallasu se podařilo zastavit útočnou akci hostů ihned v jejím počátku, a tak domácí poslali puk k Murraymu.

12:17
    Tak hlavní rozhodčí pokračují ve vylučování, když za katr tentokrát putuje Antoine Roussel (DAL), jenž krosčekoval Letanga.

11:38
    Radulov dostal přihrávku před bránu Pens, kde byl zcela sám, a tak se pokusil rychle zakončit, avšak Murray jeho pokus vyrazil nad svou klec.
    10:41 Carl HAGELIN - 0:2

10:41
    Pens se prosazují ve svém oslabení!!! CARL HAGELIN parádně vystihl Klingbergovu přihrávku a dostal se do úniku, který zakončil nekompromisní střelou. Bez asistence.

10:29
    Cole zastavil Seguinovu střelu a následně vyvezl puk až do středního pásma.

10:05
    Radulovova střela z pravého kruhu jen proletěla kolem brány Pittsburghu.

09:43
    Dumoulin (PIT) trefil Seguina se svou holí do obličeje, a tak si odsedí dvě minuty na trestné lavici.
    09:07 Riley SHEAHAN - 0:1

09:07
    Aston-Reese ve středním pásmu posunul kotouč do jízdy RILEY SHEAHANOVI, jenž přebruslil Johnse a následně se natlačil před Lehtonena, za kterého i protlačil puk, a poslal tak Pens do vedení. Asistence: Zach Aston-Reese, Ian Cole.

08:46
    Ani další přesilová hra neskončila brankou, a tak stále pokračujeme bez vstřelené branky.

07:53
    Seguinova střela od modré čáry je zblokována ještě před Murraym a hosté následně opět vyhodili puk ze svého obranného pásma.

07:18
    Penguins se podařilo získat puk za svou bránu, a tak jej hosté ihned posílají přes celé kluziště.

06:45
    Dallas bude hrát další přesilovou hru, protože je na dvě minuty za sekání vyloučen hostující Riley Sheahan (PIT).

06:35
    Dickinson se dostal k puku ve středním pásmu, a tak si s ním přejel až do útočné třetiny, kde i vystřelil a jeho pokus Murray vyrazil nad svou klec.

05:42
    Määttä se odhodlal ke střele od modré čáry, kterou se Lehtonenovi podařilo vyrazit mimo tři tyče své brány.

05:01
    Pitlick se snažil procpat puk na Faksu, který si najížděl před Murrayho, ale českého útočníka si hostující obrana pohlídala.

04:28
    I Penguins zvládli své první oslabení bez inkasované branky, a tak se finský obránce vrací z trestné lavice do hry.

03:47
    Seguin poslal nepřesný pas na modrou čáru, čímž tak vyhnal Dallas z jeho útočného pásma.

03:28
    Bennova střela z levého kruhu jen proletěla kolem Murrayho brány.

03:00
    Nicméně útok Dallasu je zastaven na modré čáře, když se domácí dostali do ofsajdu.

02:48
    Lindell je zpět na ledové ploše, a tak si i Dallas vyzkouší svou přesilovou hru.

02:30
    Oli Määttä (PIT) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění, a tak přesilová hra Pittsburghu končí o několik vteřin dříve.

02:08
    Määtova střela byla zblokována domácí obranou a Johns poté vyhodil puk z obranného pásma Dallasu.

01:35
    Lehtonen vyrazil další střelu Crosbyho a Hamhuis se poté dostal k odraženému puku a vyhodil jej přes celé kluziště.

01:05
    Crosbyho střela skončila na Guentzelovi, jenž bránil Lehtonenovi ve výhledu.

00:43
    Esa Lindell (DAL) totiž zasáhl Crosbyho svou holí do obličeje, a tak si odsedí dvě minuty na trestné lavici.

00:32
    Pittsburgh bude hrát přesilovou hru, když hlavní rozhodčí již mají zvednutou sovu pravici.

00:01
    Úvodní buly vyhrál Seguin na Klingberga, který ihned poslal puk do útočného pásma Dallasu.

00:01

Dallas Stars: Lehtonen (Bishop) – Lindell, J. Klingberg, Hamhuis, Pateryn, Johns, Heatherington – Ja. Benn, Seguin, Radulov – Roussel, Faksa, Pitlick – Janmark, Dickinson, D. Shore – Elie, Spezza, B. Ritchie.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Letang, Dumoulin, J. Schultz, Määttä, Oleksiak, Cole – Rust, Crosby, Guentzel – Kessel, Malkin, Hagelin – Sheary, Sheahan, Aston-Reese – Reaves, Rowney, Simon..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Vítám vás u dalšího utkání z kanadskoamerické NHL, ve které nás čeká duel dvou velmi ambiciózních celků. Dallas Stars totiž před svými fanoušky vyzvou Pittsburgh Penguins a dá se očekávat velmi zajímavá podívaná. Utkání startuje něco málo po 02:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 18. Seguin (Ja. Benn, Heatherington), 43. J. Klingberg (Radulov, Ja. Benn), 47. Hamhuis (Pateryn, Ja. Benn), rozh. náj. Seguin – 10. Sheahan (Aston-Reese, Cole), 11. Hagelin, 59. J. Schultz (Malkin, Letang)