Lovosice – Nové Veselí 40:22 (kon.) | Strakonice – Kopřivnice 27:27 (kon.) | Zubří – Dukla 29:28 (kon.)
Jičín – Královo Pole 30:25 (kon.)
HC ROBE Zubří
29:28 (13:18)
HC Dukla Praha
Sobota 10.02.2018, 18:00Chance Extraliga mužů • 15. kolo

Pořádné drama sledovala nově zrekonstruovaná hala v Zubří. Domácí házenkáři vysoko prohrávali, utkání ale úplně otočili a nad Duklou o gól zvítězili.

HC ROBE Zubří – HC Dukla Praha 29:28 (13:18)

Zásadní obrat dokázali házenkáři Zubří. Po přesunu z rožnovského azylu do vlastní domácí haly jim vůbec nevyšel úvod zápasu, když Mubenzem pět minut před poločasem zvyšoval náskok Dukly na sedm branek (10:17) a domácí korigovali na poločasový pětibrankový rozdíl až těsně před přestávkou. Začátek druhého poločasu pak Zubřané ovládli a manko rychle stahovali. Vyrovnáno bylo deset minut před koncem a pak už se skóre tahalo. Tři minuty před koncem vedli Zubřané 29:28 a pak už se skóre nezměnilo. Zubřané poprvé doma bodovali po nejtěsnější možné výhře. (22:46:47)

Konec zápasu. (29:28)

60
    Střela z devítky nakonec končí mimo oblast zuberské brány! Pražané už to nestihnou a Zubří tak po neuvěřitelném obratu vítězí v dnešním utkání nejtěsnějším rozdílem jediné branky! (29:28)

60
    Zbývá posledních šest vteřin do konce dnešního dramatického utkání! Dukla bude rozehrávat volný devítimetrový hod! Podaří se úřadujícím mistrům srovnat? Nebo Valaši oplatí Dukle podzimní porážku? (29:28)

60
    Brankář hostů zneutralizoval střelecký pokus z křídla! Dukla jde půl minuty před koncem do útoku a má možnost srovnat! (29:28)

59
    Házenkáři Dukly Praha nedokázali dotáhnout svou akci do úspěšného zakončení, dopředu se řítí Valaši ze Zubří. (29:28)

58
    Trenér hostů Jiřík Kotrč si žádá oddechový čas. (29:28)

57
    Vážení čtenáři, přijměte prosím naši omluvu, ale bohužel nás zastihly technické potíže, kvůli kterým jsme Vám nebyli schopni zprostředkovat podrobný popis branek. Technické problémy se nám podařilo odstranit. Stav zápasu je tři minuty před koncem 29:28 pro domácí. (29:28)

52
    Na dvě minuty opouští palubovku Šůstek, který po verdiktu rozhodčích obdržel dvouminutový trest. (26:26)
    51
    Zubří srovnává stav utkání! Domácí hala je v euforii! Zuberští diváci si tyto chvíle opravdu užívají a vytvářejí svým miláčkům jedinečnou diváckou kulisu! Domácí útok zpozoroval volného Dořičáka na křídle, který po obdržené nahrávce svůj let nad brankovištěm zakončil krásnou technickou střelou přes prsty. (26:26)
    50
    Martin Hrstka zpozoroval mezeru v hostující obraně a rychlým proskokem z šestky zařídil svému týmu další branku. (25:26)

49
    Vůdce zuberské lavičky Andrej Titkov si žádá oddechový čas. (24:26)

48
    Mistrovská Dukla však rychle odpovídá z rukou Svitáka! Jakub Sviták se na pivotu dostal za záda bránících hráču Zubří a přiklonil se ke střelbě k tyči. (24:26)
    47
    Zuberská ofenziva našla chytrou přihrávkou na křídle volného Picha, který se přesnou ránou na delší tyč prosazuje. Na jeho střelu totiž brankář hostů nedosáhl. (24:25)
    46
    Dořičák se hnal přes celé hřiště do trháku a překonal brankáře hostů. (23:25)
    45
    Zuberský Janíček to vzal na devíti metrech na sebe a přesnou pravačkou se trefuje mezi tři tyče! (22:25)
    44
    Valaši ze Zubří si ve své obraně pomohli nedovoleným zákrokem. Hosté tak měli k dispozici sedmimetrový hod, který s přehledem proměnil dnes střelecky potentní Jakub Sviták. (21:25)

44
    Zuberský Adam Reček obdržel dvouminutový trest. (21:25)
    43
    Reichl dobře zpracoval na pivotu balón a střelou z pádu překonal zuberského brankáře. (21:24)

42
    Oddechový čas si vyžádala živá legenda pražské Dukly a hostující trenér Jiří Kotrč. (21:23)
    41
    Zuberský útok adresoval míč do rukou Poláška, který po náskoku z křídla zakončil svůj střelecký pokus přesnou trefou na delší tyč. (21:23)
    40
    Rozjetou nacvičenou akci domácích dokázal dovést do zdárného konce Adam Reček a snižuje tak na rozdíl tří branek! (20:23)

39
    Útok domácích zastavil za cenu faulu Šůstek, půjde si zchladit hlavu na lavičku. (19:23)
    38
    Zuberský hráč byl při střele faulován a byla z toho jednoznačná sedmička. V tomto případě nebylo co řešit. Na sedmimetrový hod dostal důvěru Pich, který se nemýlí. (19:23)
    37
    Zuberská jízda v útoku vyústila v úspěšnou střelbu ze spojek. Na rozdíl pěti branek snižuje kopřivnický rodák Adam Reček. (18:23)
    36
    Hosté poslali do trháku Syřínka, který nekompromisně po náskoku z šestky zakončil k dolní tyči! (17:23)
    36
    Sedmimetrový hod proměnil Sviták. (17:22)
    35
    Zuberský šutér Adam Reček vytáhl ze svého repertoáru nádhernou střelu, která končí ve svatyni hostů. (17:21)
    34
    Za zmaření jasné brankové příležitosti měli hosté k dispozici sedmimetrový hod, který proměnil Sviták. (16:21)

34
    Za zákrok za hranicí pravidel obdržel dvouminutový trest Dořičák. (16:20)
    33
    Zuberský Zeman obdržel od svých spoluhráčů nahrávku na post pivota a po náskoku z šestky posílá míč za záda brankáře hostů. (16:20)
    33
    Zuberská obrana nedokázala na křídle uhlídat rychlonohého Jeníčka, který svůj náskok nad brankovištěm završil přesnou střelou. (15:20)
    32
    Martin Hrstka se výborně vyhnul úhybnou kličkou bránicím hráčům Dukly a tento zuberský bombér se nakonec po krásné ráně dostal do úspěšného zakončení. (15:19)
    31
    Vít Reichl vyhrál přetahovanou s obranou Zubří a nakonec se z postu pivota trefuje mezi tři tyče! (14:19)
    31
    Na křídlo dostal míč Dořičák a bezpečně brankáře z náskoku překonal. (14:18)

31
    Začal druhý poločas. (13:18)

30
    První poločas skončil. (13:18)
    30
    Dořičák se v posledních vteřinách prvního poločasu dostal po uvolnění na křídle do náskoku a umístil svou střelu na delší tyč. (13:18)
    29
    To byla pohledná akce! Zuberský hráč našel skulinku, kterou propasíroval balón na Zemana, jenž z brankoviště pohlednou střelou zakončuje! (12:18)
    29
    Zuberská obrana nedokázala zastavit aktivního Patzela, který svou šikovnou ránou v oblasti brankoviště posunuje hosty do sedmibrankového vedení. (11:18)

28
    Taktické pokyny jsou rozdány a hra nám může pokračovat postupným útokem mistrovské Dukly. (11:17)

27
    Oddechový čas si tentokrát vyžádal trenér hostující lavičky Jiří Kotrč. (11:17)
    26
    Za bránění v brankovišti byl ve prospěch domácích nařízen sedmimetrový hod, který bezpečně proměnil Pich. (11:17)
    26
    Mubenzem se z devítky dokázal proháčkovat až na brankoviště, kde už neměl žádný problém se zakončením. (10:17)
    25
    Matěj Šustáček po dobré kombinaci snižuje pět minut před koncem prvního poločasu na rozdíl šesti branek. (10:16)

24
    Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Jakub Sviták). (9:16)

24
    Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Martin Hrstka). (9:16)
    23
    Střela Jeníčka našla prostor mezi domácím brankářem a jeho tyčí. (9:16)
    22
    Výborný zákrok hostujícího brankáře a ještě lepší přechod do rychlého útoku! Přesně díky těmto dvěma bodům odskakují Pražané do šestibrankového vedení. Autorem branky se stal Patzel. (9:15)

21
    David Křístek si za své počínání vykoledoval žlutou kartu. (9:14)
    20
    Hosté ponechali míč na pravé straně a nabídli skórování ostřílenému Jeníčkovi, který se v letu z křídla nakonec dostal do úspěšného zakončení. (9:14)
    20
    Šůstek dokázal zbourat vše co bylo před ním a z šesti metrů už neměl problém s úspěšným zakončením. (9:13)
    19
    Domácí družstvo vybídlo ke skórování Přikryla, který se nemýlí. (9:12)
    18
    Selhání koncovky domácí ofenzivy trestá Dukla brankou z rychlého útoku. (8:12)
    17
    Jednoduchá spolupráce s pivotem přinesla mistrovské Dukle další branku, kterou si na svůj střelecký účet připíše Reichl. (8:11)

17
    Domácí lodivod Andrej Titkov si žádá oddechový čas. (8:10)
    16
    Domácí družstvo nedokázalo dotáhnout akci do úspěšného zakončení a Šimůnek okamžitě tuto chybu trestá brankou z trháku. (8:10)
    16
    Mebenzem vyslal nechytatelnou jedovku k zadní tyči a Dukla se tak dostává do vedení. (8:9)
    15
    K míči se v útoku hostů dostal Mubenzem a ze své parkety spojky srovnává stav utkání. (8:8)
    14
    Za bránění v brankovišti byl ve prospěch domácích nařízen sedmimetrový hod, který proměnil Pich. (8:7)
    14
    Matěj Šustáček parádní ránou ze země posilá míč za záda bránkáře hostů. (7:7)
    13
    Vít Reichl se po nádherně sehrané akci Dukly dokázal střelecky prosadit z postu pivota. (6:7)
    12
    Pich přidává šestou branku. Sedmimetrový hod mu nepřidělal žádné vrásky na tváři. Chladnokrevně jej totiž proměnil. (6:6)
    11
    Další branku hostů a znovu je u toho Jeníček! (5:6)
    10
    Z křídla prolétl šikmo ke středu brankoviště Jeníček, který se rozhodl pro zakončení na delší tyč. Štěpán Jeníček tak srovnává v nástupu do desáté minuty na 5:5. (5:5)
    9
    Zuberský útok vybídl ke skórování Poláška na křídle, který svůj let nad brankovištěm završil krásnou trefou na delší tyč. (5:4)
    8
    Hosté zakončili svůj útok sedmimetrovým hodem! K exekuci zmiňované sedmičky se postavil Sviták, který si vychutnal domácího brankáře. (4:4)
    7
    Adam Reček nyní dokázal, že se ničeho nebojí. Prezentoval se krásnou střelou z dálky, která proplachtila mezi tři tyče. (4:3)
    7
    Zuberský útok poslal do zakončení Zemana, který se úspěšně prosadil střelou z pivota. (3:3)
    6
    První setkání hostujícího Blechy a a domácího brankáře končí brankou. Hosté tak jdou v šesté minutě prvního poločasu do vedení. (2:3)
    5
    Sviták se po dobré kombinaci prosazuje a srovnává stav utkání. (2:2)
    4
    Zuberská akce byla nádherně dohraná na Martina Hrstku a ten ve stoprocentní šanci selhal. (2:1)
    3
    Rázná střela Mubenzema po výskoku na devíti metrech rozvlnila síť za zády domácího brankáře. (1:1)
    3
    Jakub Douda šel na šesti metrech do proskoku a překonal hostujícího brankáře, který si na jeho střelu ani nesáhl. (1:0)

2
    Střela Šůstka končí mimo oblast brány. Do útoku se tak rychle přesouvá domácí družstvo. (0:0)

2
    Hosté krouží kolem brankoviště svého soupeře, co vymyslí na úvod zápasu? (0:0)

1
    Výhodu úvodního výhozu od středové čáry měli házenkáři mistrovské Dukly, kteří tak zahájili první postupný útok dnešního utkání. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Nyní jsou hlasatelem zuberské sportovní haly vyvolávána jména jednotlivých aktérů dnešního utkání. Tradiční duel dvou odvěkých rivalů nám odstartuje za pár okamžiků!

Dovolte mi, abych Vás ještě jednou srdečně přivítal u dnešního utkání házenkářské extraligy, ve kterém házenkáři zuberského Robe vyzvou na domácí půdě mistrovskou Duklu Praha. Oba týmy jsou již přítomny na palubovce a probíhá předzápasová rozcvička.

Házenkářský svátek je tu, do Zubří pijíždí pražská Dukla!

Od sebe jsou vzdáleni na 300 kilometrů, přesto mezi nimi panuje vzájemná řevnivost. Za posledních dvacet let odehráli házenkáři Zubří a Dukly Praha nad sto mistrovských střetnutí.

HC Dukla Praha – HC Robe Zubří, to je tradiční vypjatý duel dvou ambiciózních soupeřů, který se, zvlášť na Valašsku, těší zpravidla značené pozornosti. Poprvé v letošnim roce bude Dukla zajíždět do Zubří, které je domovem házené a ta se zde on nepaměti těší velké popularitě. Náročné domácí publikum v zuberské sportovní hale dokáže svým miláčkům vždy vytvořit pekelnou atmosféru, která u nás patří k tomu nejbouřlivějšímu, co může hlediště nabídnout. Z fanouškovsého hlediska není v našich zemích házená tak atraktivním sportem, jako třeba v Německu, kde na házenou chodí tisíce fanoušků, kteří svému týmu dokážou vytvořit dechberoucí atmosféru, ale zrovna Zubří patří u nás k tomu nejlepšímu, co může fanoušek zažít! V malém městečku, které má něco přes pět a půl tisíce obyvatel se v hledišti schází 1200 diváků (vyprodáno) a atmosféra zápasu je na české házenkářské poměry vysoce nadstandardní. Plná hala spojená s kvalitní házenou, dělá z tohoto sportu docela zajímavou podívanou!

Valaši ze Zubří se tento týden po dlouhých osmi měsících nastěhovali zpátky do své domovské haly. Zuberská hala totiž procházela od června nutnou modernizací, po její dobu musel klub najít náhradní prostory. A pro extraligový tým zajistil tělocvičnu Střední školy informatiky, elektrotechniky a řemesel v Rožnově pod Radhoštěm. Nyní už jsou ale Valaši zase ve svém. Na první duel po návratu by si Zubří nemohlo přát atraktivnějšího soka než úřadujícího mistra!

Házenkáři zuberského Robe zajížděli v prvním letošním kole na půdu nováčka ze Strakonic, kde druhou fázi základní části zahájil bolestivou porážkou 29:26. Domácí sice v půli prohrávali, ale nakonec se postarali o překvapení kola a svého soupeře porazili o tři branky. Navázali tak na svůj poslední loňský zápas doma, kdy porazili Frýdek – Místek 29:23. „Jsem pořád šokován, nejsem smířený, mé obavy se naplnily. Popravdě jsem podobný průšvih cítil v kostech. Musíme utkání pořádně zanalyzovat, už se to nesmí opakovat. Za normálních okolností jsme zde měli vyhrát! Vlastními nesmysly jsme se připravili o dva body,“ konstatoval po utkání hodně zklamaný trenér Robe Andrej Titkov.

Bronzový tým loňské sezony bude mít v sobotním souboji s pražskou Duklou ideální šanci rehabilitovat se sám sobě i svým hodně namlsaným fanouškům. „Vracíme se do skutečného domácího prostředí a musíme se divákům odvděčit za jejich přízeň. To znamená vyhrát. Nic jiného od nás lidi nečekají a těžko by ve vylepšené hale něco jiného přijmuli. Raději bych pro tuto příležitost přivítal o něco snadnějšího soupeře, ale s Duklou si to musíme rozdat tak nebo tak,“ přemítal kouč Valachů.

Házenkáři pražské Dukly vstoupili do druhé fáze sezony drtivou výhrou nad Jičínem. Sportovní ředitel pražské Dukly a bývalý vynikajíci hráč reprezentace Daniel Čurda poděkoval hráčům za výkon a za vítězství. Dukelští potvrdili stoupající formu a jasně zažehnali menší krizi, která přišla v průběhu podzimní části. Je vidět, že úřadujíci mistři získali sebevědomí. Dukla Praha aktuálně okupuje čtvrté místo tabulky a na svého sobotního rivala ztráci rovné dva body.

Dnešní utkání se bude bezesporu těšit skvělé divácké kulise a bude zajímavé sledovat, zda rozpálení domácí fanoušci doženou své miláčky k vítězství, nebo zda se z výhry budou radovat příznivci týmu patřícímu historicky k nejúspěšnějšímu celku bývalého Československa!

Utkání odstartuje úvodním hvizdem v 18:00! Rozhodčimi v tomto utkání jsou pánové Radek Mohyla a Přemysl Fukala. Delegátem Českého svazu házené je Roman Bauer.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.